[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 224
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 224


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - 2014. júliusi versverseny
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » Verseny

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
2014. júliusi versverseny Ugrás oldalra Előző  1, 2
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
winner
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Mar 18, 2006
Hozzászólások: 2881

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 3 Vas 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fullos alkotók, versenyzők!

Ha kissé nehezen de megszületett a 2014. júliusi versverseny végeredménye. Az élen a zsűri pontozása alapján holtverseny alakult ki az 1. és a 2. számú versek között. A szabályok értelmében ilyenkor a közönséget kell felkérni a döntésre. Azonban menet közben kiderült, hogy mindkét verset korábban már publikálta máshol a szerzője. A két törölt vers helyébe az utána legmagasabb pontot kapott vers került, azonban ez is korábban már publikálva lett. Így végül ha nehezen is de megszületett a végeredmény és a 11. számú vers lett a befutó.

A zsűri pontozása alapján a győztes:


a 11. számú mű, Ködmadár: Kalandra fel! című verse 12,5 ponttal.


Kedves Anikó gratulálok győzelmedhez! A szabályok értelmében a jövő hónapban Te is a zsűri tagja leszel.

Egyben szeretnénk felhívni minden résztvevő figyelmét a témaajánló topicra, ahova várjuk javaslataikat. Kérlek, küldjetek minél több témajavaslatot.


Legutóbb winner szerkesztette (2014 Aug 4 Hétfő 13:56), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
winner
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Mar 18, 2006
Hozzászólások: 2881

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 3 Vas 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével


A július havi versverseny végeredménye:

1. Saint-Germain: Napszúrás törölve
2. Saint-Germain: Gyermekkorom tengere törölve
3. Kathrynee: Magyar tengeren 9,0
4. Saint-Germain: Pancsoló nagylány törölve
5. Kathrynee: Hurrá Nyaralhatunk! 9,5
6. Kathrynee: Nyaralni jó 10,0
7. lambrozett: Repül a, repül a... 12,0
8. DellaMária: Nápolyt látni és... 10,0
9. Kathrynee: Kellemes nyaralást! 8,0
10. DellaMária: Nyaralás hurrá! 8,0
11. Kodmadar: Kalandra fel! 12,5
12. Kathrynee: Szeretem a nyarat 10,0
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
VéghS
Standard User
Standard User


Csatlakozott: Nov 26, 2003
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 9 Szomb 5:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anna!

A júliusi versverseny szigorú szabálykövető versverseny döntése következtében közlöm: annyira megsértette az én szubjektív értékítéletemet, hogy a mai naptól fogva ennek a zsűrinek tagja nem óhajtok lenni!
No és ennek nem csak szubjektív okai vannak!
Ha valaki ennyire nem toleráns, -hiszen nem érdekli semmi más, csak a szabály-, annak szerintem helye nincs a költői világban! /netalán katona?/
Nem látom az intellektust, szellemiséget, vagy csak a ráérzés piciny kis lehetőségét sem a döntésében!
Időben szóltam, kérem, keressenek maguknak más, arra alkalmas személyt!

Üdvözlettel:

Végh Sándor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése FElhasználó weblapjának megtekintése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 9 Szomb 6:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Sándor!

Tudomásul vettem a döntésed, és a leírtak fényében mélyen egyetértek azzal, hogy ne légy tagja a zsűrinek.

Eddigi munkádat megköszönöm.

Mivel szubjektív véleményedet így érezted helyesnek közölni, én is így válaszolok.

Nem vagyok katona - mint te is tudod - de e nélkül is tisztában vagyok azzal, hogy egy versenyben a szabályokat mindenkinek be kell tartani.

Egy versenyben mindenkinek azonos feltételeket kell biztosítani, és a részvétel lehetősége nem szubjektív döntés kérdése. (aki a tehetségesebb, hát annak szabadjon csalni alapon)
A szabályok betartatása az én felelősségem, és nem tehetek arról, sőt megdöbbent, hogy a Te értékrendedbe beleférne az, hogy menetközben a versekhez igazítsuk a szabályokat.

Kedves Sándor!
Azt, hogy hol, és miben veszek részt, a saját döntésem, mint ahogy a Te döntésed a tiéd.
Tettem és teszek annyit a költészetért, hogy visszautasítsam a kijelentésed, és közöljem az én szubjektív véleményemet: nem igazán érdekel a sértő kirohanásod a szabályok betartatása miatt.
Az általad kiírt és finanszírozott pályázat szabályait, úgy változtatgathatod, ahogy neked tetszik.
Aki indul egy pályázaton, az vállalja annak feltételeit is, és súlyosan becstelen lenne, minden más alkotóval szemben, ha a tudomásomra hozott szabálytalanság felett szemet hunynék.

Egy szabály betartatása pedig nem intellektus kérdése, mert képzeld el, rendelkezem megfelelő felfogó képességgel, talán többel is mint Te, aki úgy gondolná a zsűri által (amelynek én is tagja vagyok) legjobbnak itélt művekkel kivételeznem kellene, mint rendezőnek.

Üdvözlettel:

Lőrinczi L. Anna
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
VéghS
Standard User
Standard User


Csatlakozott: Nov 26, 2003
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 9 Szomb 12:41    Hozzászólás témája: versverseny Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anna!

Köszönöm a hozzászólásodat/véleményedet, de azt láttam előre, eme megszólalásommal talán indikációba késztettelek!?
Nem volt szándékomban, és ezért elnézést kérek, de biztos voltam benne, hogy ugyanilyen, ha nem rosszabb érzelmi kirohanást kapok Tőled!

Megtörtént, tehát nekem van igazam!

Mind a ketten tudjuk, hogy miért, ám annak itt nem kell megjelennie! Mégis megtörtént, ezért alkalmatlannak gondollak a "FULL" életében való részvételre!

De mert Te ott vagy, így hát én jelentkezem ki!

Nem óhajtok együtt dolgozni az irodalom szépséges oltárán senkivel, ha őt a saját érzelmei vezérelnek! Nem érdekel, hogy ki, és mit tett az amatőr irodalomért, mert arról Te sem tudsz arról, hogy én mit tettem azért! Nem is érdekes! Mert tényleg nem releváns!

Üdvözlettel:

Végh Sándor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése FElhasználó weblapjának megtekintése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 10 Vas 5:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az, hogy kit ragadtak el az érzelmei, úgy gondolom mindenki számára világos, ha elolvassa a számomra még most is érthetetlen elvárásodat.

Ahhoz, hogy neked legyen igazad - bármiben is - előbb meg kellene vizsgálni, vajon mire is gondolsz? Szerintem magad sem tudod.

Aki itt alkot, annak tudomásul kell vennie, hogy vannak szabályok, és ez a zsűri tagjaira is vonatkozik.

Az író embernek tudnia kell, ismernie kell a leírt szó súlyát és felelősségét.

Minden, még tolerálható határt átléptél.

A házirendben olvashatod, hogy itt tagságot nem törlünk, és mielőtt ezért is sárlavina hullana a fejemre, leírom az okát.

Éppen az alkotók védelmében van erre szükség, mert ha törölnénk, bárki visszaélhetne a választott nevével egy ismételt regisztrációval.
Gondolom Te sem örülnél ennek.

Műveidet az IK-ból és a Blogból is szabadon törölheted saját magad.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
a_leb
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Dec 31, 2007
Hozzászólások: 900

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 10 Vas 6:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Sándor!

Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni a véleményeid (mellesleg teljesen szubjektív, néhol a sértés határát súroló véleményeid!) mellett.
Nos az alappontról:
Ha valaki egy versenyben, egy pályázaton részt vesz, az magára nézve kötelezőnek kell, hogy tartsa azok szabályait, ha másért nem is, hát legalább a többi, egyébként szabálytisztelő, magára nézve azt kötelezőnek tartó versenyző iránti tiszteletből (nem is szólva a kiíró céljáról; szülessenek ÚJ versek!). Ezért, ne haragudj, de nem is tudom értelmezni a felháborodásodat. Azt gondolod, hogy ha valaki talál egy jó, a kiírás témájába vágó verset a régi írásai között, az meghághatja a szabályokat? Hogy a zsűri, akinek a feladata nem csak a versek minőségének legjobb tudása szerinti pontozása, de bizony a pályaművek kiírás feltételeinek megfeleltetése is, szóval azt gondolod, ezt figyelmen kívül hagyhatja?
Én személy szerint nagyon csalódott voltam, hogy a pályázati kiírás figyelmetlen olvasása miatt nekem, mint zsűritagnak, a munkám mehetett a kukába... amiatt nemkülönben, hogy egy pályázó ezeket a feltételeket figyelmen kívül hagyta, és ezzel ebben az esetben jogtalan előnyhöz juthatott volna.
Amiatt is csalódott vagyok, hogy te ezt elfogadhatónak tartod, hogy szerinted a kiírás feltételrendszere meghágható, ez olyan alapvető kérdés, ami fel sem merülhetett volna benned.

Kedves Sándor!
Annával szemben megfogalmazott gondolataid sem formájukban, sem tartalmukban nem ütik meg még az elfogadható szintet sem, az oka igazán nem érdekel, erre a stílusra nincsen elfogadható magyarázat, alapvető emberi megközelítésből csupán, az irodalom szeretete csak ez után jöhet(ne), de már az alapokat sem tartottad. Már megbocsáss, de nem vindikálhatod magadnak a jogot, hogy bárkit, hangsúlyozom, bárkit így ítélj meg, Anna esetében pedig a következtetéseid kitekertek, a valóságtól teljesen elrugaszkodottak, és már megbocsáss, de éppen a teáltalad kifogásolt módon, szubjektív érzelmeidtől vezéreltek.
A szomorúságom már nem a személyednek szól, nem annak, hogy így gondolkodsz, hanem hogy ez a vélemény-nyilvánításod ebben a közegben egyáltalán megtörtént, megtörténhetett...

aLéb


Legutóbb a_leb szerkesztette (2014 Aug 10 Vas 16:39), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lena1
Őrangyal
Őrangyal


Csatlakozott: Feb 22, 2007
Hozzászólások: 541

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 10 Vas 7:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Sándor!
Annánál irodalomszeretőbb emberrel még nem találkoztam. Anna, annyi mindent megtett és megtesz a Fullextra fennmaradásáért. Ő az, aki tiszteletet, és szeretetet érdemel mindenkitől, aki a portálon vendégeskedik. Sértő szavaid Annával szemben engem is bántottak.
Ha valóban ismerted volna a személyiségét, és nem a magad sértődöttségével lettél volna elfoglalva, sohasem írtál volna ilyen bántó jellemzést róla. Mi akik itt vagyunk már hosszú évek óta, tudjuk, hogy igazi otthonunk a Fullextra, csak Anna irányításával maradhat fenn.
Ő az a kapocs, ami összetart bennünket, és erre ékes bizonyíték az-az évtized, amióta a Fullextra létezik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
winner
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Mar 18, 2006
Hozzászólások: 2881

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 10 Vas 8:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarok a vitához hozzászólni. Nem azért mert nincs véleményem, hanem azért mert úgy értelmetlen, ahogy ez felvetésre került. Csupán egy adalék.
A kizárt művek szerzője teljes mértékben elfogadta a döntést és elismerte , hogy figyelmetlen volt. Olyannyira, hogy Ő maga hívta fel a figyelmünket arra, hogy a harmadik műve is korábbi szerzemény és kérte, töröljük, nehogy valaki emiatt megvádolja jogtalan előnyszerzéssel.
Innentől nem tudom miről beszélünk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » Verseny Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.50 Seconds