[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 64
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 64


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2013 Nov 12 Kedd 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Palásthy András
alias: oroszlan





Egy hangulatos falucskában, Budapesten születtem az Úr 1988. esztendejének majdnem a közepén, oroszlán csillagjegyben.
Megszületésem hatásának nagyságát jól mutatja, hogy alig egy évvel később kikiáltották a harmadik magyar köztársaságot. Ez nem lehet véletlen.

Tanulmányaimat oktatási intézményekben végeztem, e sorok írásának idején majdnemdiplomás villamosmérnök vagyok.

Az első szó, amit a piros hetes busz ablakából kinézve kiolvastam az OPTIKA volt.
4 évesen már én olvastam a mesét az oviban a többieknek. Mindent elolvastam, amit csak el lehetett olvasni, még a felnőttek magas polcra tett könyveit is meg tudtam szerezni, majd az eredeti pozícióban újra vissza is tudtam csempészni őket a helyükre.

Leginkább a regényeket szerettem, de jó barátságot kötöttem a novellákkal is. Az évek során rengeteg könyvet gyűjtöttem össze, manapság viszont már leginkább ebook-ok gigabájtjai húzzák le a polcomat.

A verseket néhány évvel ezelőttig messziről kerültem, mert zavarba ejtett, hogy nagyságrendekkel több mögöttes értelmük van, mint a regények sorainak. Aztán néhány éve egy pocsolya mellett két eldobott könyvet találtam, ami felett mindenki ellépett. Pilinszky János és József Attila válogatott versei hevertek a járdán.
Azóta külön élvezet számomra, ha újabb, eleddig ismeretlen rétegét fedezem fel egy-egy versnek.

Számomra az írás egy végső biztonsági szelep, ahol ki tudom engedni a bennem felgyülemlett, kiadatlan érzéseket, legyen az pozitív vagy negatív érzés. 2011-ben, végső elkeseredésemben fordultam az írás felé, aztán a hupa után ismét hepe jött, életem szerelme a feleségem, és nemrég szerelmünk gyümölcse, az Elsőszülött is csatlakozott a hozzánk. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2014 Máj 31 Szomb 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fodor Miklós
alias: hifimiki2







Nyugdíjas egyéni vállalkozó vagyok, Feleségem könyvkötő, én pedig névjegyek, szórólapok, meghívók készítésével foglalkozom.

A versszeretetet Édesanyámtól örököltem.
Viszonylag későn kezdtem versírással foglalkozni.
2009-ben kerültem egy másik portálra véletlenül, és az addig írt és bemutatott versek alapján, 2010. márciusában indítottam el első blogomat, Édessanyám emlékére.

Sok klasszkius költő verseit felraktam, a sajátjaimmal együtt.

Második blogomat Édesanyám névnapján (március 14-én Matild névnapon) indítottam.

http://hifimiki.blogspot.hu/?zx=87f956ed829f6c3e
hifimiki2.blogspot.com


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 4 Hétfő 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böjti Margit
alias: csillagvirag





A nevem Böjti Margit, 47 éves vagyok, Diósdon élek és van egy 11 éves kisfiam, akit 4 naposan örökbe fogadtunk.
Ez azért fontos, mert sokat írtam róla, illetve arról, hogy nekem nem lehetett gyermekem. Matyi imádni való, igazi csibész. Örökmozgó és vízfüggő...szőke, kék szemű, gyönyörű...
Magamról...
kb. 5 éve kezdtem el írni, természetesen egy szerelmi csalódás után.
Nem tudom mi történt akkor, mert sok közöm nem volt a versekhez, de egyik este cigizés közben sorok jöttek a fejembe...kezdtem aggódni, de leírtam őket.
Akkor este három verset írtam...az első címe: Kincsem...
A természetemről: önfejű, makacs, sértődékeny, érzékeny, hiszékeny, lelkis, nő vagyok.
Nagy kedvencem Hajnal Anna, József Attila, Leleszi Balázs Károly és még sokan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2014 Aug 4 Hétfő 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Németh Anikó
alias: kodmadar





Humán szakelőadó vagyok a MÁV Szolgáltató Központ Zrt-nél.
Három felnőtt gyermek anyukája.
Igazi vízöntőként a legfontosabb számomra a családom és a munkám után a szabadság, egyenlőség és testvériség - no, meg a szerelem. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2014 Dec 7 Vas 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egry Artúr

alias: egryartur




Születési év: 1953 06.18.

Budapesten élek. Az irodalomhoz fűződő kapcsolatom, hogy úgy mondjam gyakorlatias. Olvasok és írok. Mindkettőt belső kényszerből teszem.
Távol áll tőlem mindenfajta elkülönülés, kasztosodás és csordaösztön
Hétköznapi életet élek és ezzel elégedett vagyok.
Családom a legfontosabb számomra.
Irodalmi ambícióim szerények.
Önálló verseskötetem 2012-ben jelent meg Portugál gálya címmel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2014 Dec 28 Vas 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barati Tímea
tymess25




1982. tavaszán egy zempléni kisvárosban születtem.
Kezdeti éveimet még Révleányváron töltöttem, majd szüleim elhatározására elköltöztünk Miskolc vonzáskörzetébe. Gyermek és ifjúkoromat rengeteg szeretet és öröm, ugyanakkor sok családi viszály is fűszerezte.
Ifjú szívembe, a lázadó, a magányos tini költözött, 15 évesen írógéppel pötyögtem le első még foghíjas verseimet.
Majd következett a felnőtté válás időszaka, amikor nem gondoltam, hogy el kéne pazarolnom a szabadidőmet versírásra, így az élet örömeit vagy bánatát, lelkem vívódásait barátaimmal osztottam meg.
24 évesen költöztem Budapestre, ahol négy évet éltem.

2008-tól kezdtem újra versek írásába.
2011-ben jelent meg első verses kötetem 100 x Szép versek címmel.
Verseimre jellemző, hogy nem határolják be különböző nyelvtani szabályok, vagy kötelező ritmikájú képletek. A szavak csak úgy maguktól jönnek, görbülnek a papíron, s nincs helye semmiféle elemzésnek.
Számomra a vers egyfajta érzelem kifejezésmód, amely az arra érdemes, kíváncsi, befogadó személyt megérinti.
Mostanában egy új stílust alakítottam ki magamnak, az új életem, új korszakot nyitott számomra.
Nem gondolom, hogy ennyi tehetséges író, költő között én majd egyszer helyet kapnék, de nem is merném magamat így nevezni, mégis azt hiszem, életünk mai világában igencsak szükség van, e szép magyar nyelvünk ápolására, a szavak játékára.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2015 Jan 2 Pént 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoby Zsolt
alias: freesya





Születtem 1955. év Szent Mihály havának 28. napján egy kis Komárom melletti faluban, Szőnyben. Itt, a nagyszülői házban ismerkedtem meg a világgal, amibe csak úgy, hipp-hopp belecseppentem.
Az iskolás éveimet már Miskolcon töltöttem, 1965 óta itt élek, de a szívem nosztalgiából még ma is visszahúz abba a családi házba, ahol felcseperedtem.
A gimnázium évei alatt én is éltem az akkori fiatalok életét, mely időszakra ma is szívesen gondolok vissza. Érettségi után műszaki főiskolát végeztem, majd munka mellett diplomáztam a BME villamosmérnöki karán, s most vezetőként dolgozom mérnöki munkakörben.
Maximálisan reál beállítottságú vagyok, szeretem a matematikát, az ezzel kapcsolatos logikai játékokat, és rajongok az 1970-es évek zenéjéért.
Fiatal koromban, és utána is rengeteget olvastam, szinte minden könyvet, ami a kezembe került. A könyvtár volt akkoriban a második otthonom.
Szárnypróbálgatásként az első versemet 1972-ben írtam, s utána a következő években követték a többiek. Aztán nagyon hosszú szünet következett, és a feledés homályába merült minden akkor írott versem, mígnem egyszer véletlenül előkerült egy megsárgult, poros dosszié a padlásról. A verseim voltak benne. Ekkor kezdtem el újra írni, először csak magamnak, azután publikáltam őket.
Nyolc kötetben (antológiák, évkönyvek, verses kiadványok) és egy helyi újságban jelentek meg eddig verseim pályázat útján, valamint felkérésre is.
Alkotásaimmal több alkalommal is említésre méltó eredményt sikerült elérnem.
Szeretem a gondolataimat és érzéseimet verssel kifejezni, és úgyszintén nagyon szeretek szép irodalmi alkotásokat olvasni mások tollából.

Végezetül álljon itt egy gondolatom, mely az életről szóló hitvallásom is egyben:

"Ma a holnapot álmodd, mert a tegnap már csak megmásíthatatlan múlt, ám a holnapod olyan lehet, amilyennek azt ma magadnak megálmodod."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2016 Máj 6 Pént 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balogh Beáta
alias: heaven





Palócföldön, falusi környezetben nőttem fel. A művészetek mindig közel álltak hozzám.
Felső tagozatos koromban rendszeresen jártam magyar nyelv és irodalom versenyekre, néhány évig színjátszást tanultam, hangszerek közül furulyán játszom.
Angol tagozatos gimnáziumi tanulmányaim befejezését követően humán területeken szereztem képesítéseket.
Művészeti honlapokon hét éve publikálok. Számos írásom lehetőséget kapott különböző antológiákban való szereplésre.
Verseimet a lélek rezdülései, a természet, a történelem korszakai ihletik, sokakat misztikus légkör lebeg körül.
Érdeklődési köröm sokrétű. Többek között a pszichológia, kriminológia, klasszikus mozi, földrajz, történelem, a fényképészet, festészet, és a zene foglalkoztat.
Több helyre sodort már az élet; éltem külföldön, Budapesten, jelenleg
Balassagyarmattól nem messze lakom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2017 Feb 24 Pént 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vetráb József Kadocsa
alias: Kadocsa







1955. esztendő végső napjának estjén születtem újjá e borongós, magyar sorsú világra, s mint Bak - gyermek, sokszor sérültem, tanulván élni, mozogni az anyagszerű létben. - Sokat olvastam, kutattam az igazságot az álságos, rejtett szavak szövevényében. Természetesen nem az újságok oldalán, s betűi közt találtam reá. Jó tanáraim voltak; Meg tanultam különbséget tenni jó, s rossz között. - Vonzódtam a szépség iránt, jól rajzoltam. Ötvösséget tanultam, majd képzőművészeti tanulmányokat folytattam. Kisebb elhajlások, és céltanulmányok elvégzése után találtam rá életfeladatomra; a piliskutatás témakörébe vágó történelmi, könyvtári és levéltári kutatások nyomán életre kelő ismeretterjesztő írások publikálására. Felkérésre előadásokat is tartok, megosztva ismereteim az érdeklődőkkel. Írásaim megtalálhatók többek között a www.kadocsa.info honlapon. - Verseket Szőke István Atilla költőbarátom bátorítására kezdtem el írogatni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2018 Jan 7 Vas 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csengődi Péter
alias: csega



1983-ban születtem. Kiskőrösön nőttem fel, Petőfi szülővárosában, ezért - ahogy illik - a Petőfi Általános Iskola után kijártam a Petőfi Sándor Gimnáziumot is. (Egyébként a József Attila utcában laktunk.)
A Budapesti Műszaki Egyetemen végeztem, szoftverfejlesztőként dolgozom, és továbbra is Budapesten lakom.
Láttam élőben a Grand Canyon-t, és azt a padot, ahol annak idején Kurt Cobain gitározgatott az utcán; ezeken kívül túl sok érdekes nem történt velem, ami a mai világban inkább jó dolognak számít.
Még mindig csak kísérletezgetek, keresem a helyemet a világban.
Életem nagy kihívása, hogy egyszer végre előálljak egy regény méretű írással.
A művekben nem annyira az esztétikát keresem, inkább a kreativitást, a meglepetést.
Példaképeim Douglas Adams (Galaxis útikalauz stopposoknak), Rejtő, Örkény, Tandori, Scott Adams (Dilbert), Bill Watterson (Kázmér és Huba).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2018 Jan 16 Kedd 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horák Andrea
alias: Kankalin




Az Öreg-Bakony rejti gyökereim, ott születtem. Erdeiben és lankáiban tisztaszívű gyermekként éltem úgy, hogy otthon mindvégig magányos voltam: a soha meg nem értett, aki a tölgyekhez menekült.
Szüleim hároméves koromban elváltak, ez határozott meg körülöttem mindent akkor és később is.
Megviselt, hogy tinédzserként lakóhelyet kellett váltanom, így a hegyek szerepét a "nyavalyás puszta" vette át, amit nehezen tudtam feldolgozni, de hosszú évek elteltével megszerettem a sík vidéket is. Ma már megtalálom benne azt a nyugalmat, amire nagy szükségem van.

Általános iskolás koromban kiváló tanáraim hatására és ösztönzésére a zenében és az irodalom terén is igyekeztem kinyílni, bár óvatos, félénk megnyilvánulások voltak ezek állandó kisebbségi érzésem miatt. Komoly útmutatást kaptam, ami arra terelgetett, hogy énekeljek, írjak. Gimnáziumi éveim alatt további erősítések érkeztek felém.
Bár először magamba zártam, később mégis próbára tettem magam. Az éneklés évtizedeket átölelő szerelemmé teljesedett, az írás pedig akkor éledt fel újra, amikor elveszítettem valakit, aki számomra mindennél fontosabb volt. Férjem korai halála miatt csaknem kicsúszott lábam alól a talaj. Gyermekeim édesapja emberként és a zenekarunkban is tökéletes társnak bizonyult, így háromszoros veszteséggel kellett megbirkóznom. Valójában még ma is tart a folyamat, mert akit, vagy amit megszeretek, ahhoz hosszan tartó, maradandó kötődésem van.

Új lapot kellett nyitnom, hát írtam...
Először csak magamnak gyűjtögettem, sokasodtak a papírlapok, aztán valaki felhívta a figyelmem egy irodalmi portálra, ahova regisztráltam. Azóta is jelen vagyok ott, néhány éve feladatot vállaltam szerkesztőként is.

Kántor-tanító nagyapám hatása és példája miatt vonzott a pedagógus pálya. Egyértelmű volt számomra, hogy van helyem ott, úgyhogy érettségi után ebbe az irányba indultam.
A hétköznapokon ezen a területen dolgozom, amit hivatásomnak tekintek. Ez azt jelenti, hogy minden nap ünnep, amit a diákjaimmal tölthetek. Megtisztelő, hogy kamasz tanítványaim bizalommal fordulnak hozzám kérdéseikkel, problémájukkal, így pótanya is vagyok.
Ami koronát tesz az előzőekre az nem más, mint az autizmussal való véletlen találkozásom egy kisfiú által. Megérintett a zárt világ, amiben hamar megtaláltam a helyem. Képeztem magam, hogy jobban megérthessem őket, segíthessek nekik az eligazodásban, a beilleszkedésben.
Ez a terület az életem értelmévé vált, meghatározó a szerepe.
Már hat éve a legcsodásabb perceket, órákat nekik köszönhetem. Azt is, hogy az ő szemükkel, érzéseikkel észlelhetem a világot. Más emberré formáltak. Megtapasztaltam, megtanultam egyfajta fordított gondolkodást, amit nemcsak náluk kamatoztatok, hanem mindenkinél, akit szeretek.

Szabadidőmben írogatok, leginkább verseket, de olykor prózákban is megnyilvánulok. A költészet terén a kötött formákat részesítem előnyben. Fontosnak tartom a kritikát, mert hozzásegít a folyamatos tanuláshoz, szélesebb látókört eredményez, emeli az alkotások színvonalát.
Hálás vagyok mindenkinek, akitől támogatást kaptam, mert nélkülük eltévedtem volna az útvesztőkben. Hiszek a szavak gyógyító erejében:

"Gyakran ont a tollam nem virágosat,
csupán a tisztulás mi hajt, dalom lett,
mert erősugár a szó ha megfogant,
hisz egyszer szült anyám, s egyszer halok meg.

Csak egyszer."


Megtisztelő, hogy jelen lehetek ezen az oldalon. Köszönöm szépen. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2018 Jan 23 Kedd 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kormann Zsolt
alias: zsoloo




Amikor életrajzot olvasol, kíváncsi vagy, kit is rejt az az érdekes rövid név, ami a publikációknál rendre megjelenik. (Nem mintha számítana, csak hát, ha véletlenül a Panteonba kerülnél, esetleg még fontos is lehet) Kinek szép dallamos, kinek egyszerű, kinek közérthető, másnak talán szándékoltan rejtett neve van. Mindenféle indoklás helyett én a keresztnevemmel egyezőnél maradtam. Kicsit röhejesen csavarva rajta. De már megbántam, a kutyámat se hívnám így.
A családunkon, de gyanítom, hogy az egész országon akkoriban divatként söpört végig a hagyományokkal való szakítás, olyannyira, hogy kedves öcsém kapta meg az apai keresztnevet, amiért is majdnem kitagadottá váltunk édesanyámmal.
Azért, hogy némi támpontot is adjak: 1969 február 12.-én születtem meg a "nyócker"-ben és azóta is tősgyökeres pesti vagyok.
Amúgy sokban nem különbözöm e világra született kortársaimtól: van két fülem, szemeim előre néznek és más adottságaim is rendben vannak. Gyérülő üstököm és elhulló fogaim jelzik a veretes időt, mellyel tudjuk, nehéz feleselni.
Azonban, ha visszatekintek pirospozsgás szőke gyermekkoromra, mégis elfutja a szemem valami nosztalgikus permet, megkönnyezem a visszahozhatatlan ártatlanságot, újraélem az első rácsodálkozást, hajnalkorom tisztaságát visszasírom.
Gyökereim részben falura vezetnek a Vál-völgyébe, részben pedig a még alig városiasodó Kispesten át Gyömrőre. Szüleim azután egy harmadik ponton a budai Sas-hegy lábánál kezdték el közös életüket velünk. Hamarosan mégis a Városliget környékén találtuk magunkat, ahol is felnőttkoromig véglegesen meg is telepedtünk.
Könnyű gyerekség jutott részemül, békés időben, nyugodt körülmények között érhettem, akár a kalász, melyet legfeljebb szüleink zárt ajtókon túli civakodása, osztálytársaim szívatásai és pár csúnyább baleset árnyékolt be. De ezekből mára mind kigyógyultam.
A nyarunkat rendszerint a váli nagyszülőknél töltöttük, ezért ide kötnek emlékezetesebb élményeim. Itt ismertem meg a vidék egyszerű, de robotos mindennapjait, a táj szelíd vonulatai itt ivódtak belém, és váltak anyanyelvemmé. Másik jelentős, életemet és viszonyulásomat meghatározó események édesapám által szervezett rendszeres évi vízitúrák voltak, melyek során bejártuk Magyarország szinte minden kisebb mesés folyóját, vadvízét. A folyókról szóló ciklus tehát nem véletlen.
Első fontosabb írásos nyomom egy iskolai Sci-fi novella pályázatra 13 évesen beküldött és az osztály előtt előadott regény volt, melyet ketten, egy iskolatársammal együtt írtunk. Maga történet szövése nagyjából ki is töltötte a hetedikes napjainkat. Ezt később az akkor Pajtás szerkesztőségéhez is eljuttattuk, ám sajnos nem talált visszhangra. (számos fejezettel bővítve tekintélyes iromány lett belőle utólag.) Aztán elég sokáig nem írtam, későn, szinte 17 évesen láttak napvilágot első gyengécske verseim. Az igazi nekirugaszkodásra mégis úgy 34 éves koromig kellett várni, aki jó fejszámoló, rájön, hogy ez kb. egybeesik a már nem betárcsázós Internet első jelentős térhódításának időszakával. Addig papírra írtam és tollal (! Micsoda elavult technológia.) Smile A kezdet, az alapozás érdeme mégis feltétlenül az általános iskolai Hubert Ildikó magyar tanárnőmé, aki észrevette és bátorította ezt a készséget és irodalmi vonalon elindított. Hálával tatozom neki.
Számos formában gyakoroltam magam, de nem állíthatom, hogy mindet kipróbáltam volna, sem azt, hogy otthon lennék bennük. Szívem csücske a felező tizenkettes páros rímeléssel - mert persze ez a legkönnyebb. De a nagy tanítómester azt súgja, ne ragadjunk meg gyermeki állapotban, ezért bohó avantgárd módjára kísérletezem, kacérkodom műfaji határokkal (míg a szerencsétlen közönség sírva fordítja el a fejét)... és hát örömömet lelem benne.
Írni boldogság, ki tudja miért, ezt a kifejezési módot találtam a legjobb eszköznek, hogy kommunikáljam azt a vulkánszerű kitörést, melyet az ihlet teremt. Szerelem ez, ahogy a kedveshez való ragaszkodás is az. Támaszkodom rá mankóként is, ha elfáradok e világ szövevényeiben, lecsendesít, megtisztít és határozott cél felé terel.
Ám vissza nekrológhoz: mielőtt az Írószövetség tárt karjaiba hullhattam volna, a nagybetűs zuhant rám és sokgyermekes családapává tett. Fel sem ocsúdtam, máris katonaviselt, hivatástudó állampolgárként gályáztam a havi betevőért, ami tulajdonképpen a mai napig így van. Foglakozásom szerint legfeljebb a költségvetési tételek szövegei lehetnek "pariban" az irodalommal, minden másban attól olyan távoli pályán mozog, hogy el sem mondhatom. Nem éppen irodalmi nyelvezet.
Írni tehát akkor írok, ha ráérek, nem akkor, ha nyitva van a kávéház. Ez is foglalkozási ártalom. Jobb híján este nyolc és hajnali 2 között.
Valaha művésznek álmodtam magam, mára inkább az "építőmunkás" státusz, ami jobban jellemez. Azért ne higgyétek, hogy feladtam volna, az írás ma talán még fontosabb, mint valaha: segít életben maradni, legyőzve a monotonitást, a városi macskakő-kocka életmód helyett áttörve izgalmas palánta-léttel ajándékoz meg. E kis palánta kidugja a fejét a gőzölgő aszfalt fölé, büszkén körülnéz. Aztán vagy leszakítják gaznak nézve, vagy nem - de ha mégis, újra kihajt!
Mint építészmérnök is naponta szembesülök a kihívásokkal, feladatokkal, amikre megoldást kell találni. Túlélni küzdés és bátorság kérdése. Ezt nem tudom, ki mondta, de jól hangzik.
Minket, betűvetőket a bátorságunk különböztet meg azoktól, akik lemondóan legyintenek csak és gyújtósként használják az újságot, mivel hiszünk a szó hatalmában és bejárhatatlan rengetegében oly szívesen kalandozunk, mert nem fojtjuk magunkba a minket foglalkoztató kérdéseket és nem válunk frusztrálttá a hallgatástól.
Ezért vagyok itt is jelen, idestova 2003 óta, mikor az origó-fórumokat bezárták és itt nyílt lehetőség valami új elindításában. Megköszönöm a portált igazgató-tulajdonosnak, Annának és elődjének, Attilának, hogy ezzé lett a hely, ahogy most láthatja a közönség. A magam részéről számos történetet elmesélhetnék, vargabetűkről és nyílegyenesen szárnyaló időkről.. voltak zajosabb és csöndesebb évek, de nem szűnt meg a motiváció, hogy maradjak, aki voltam: az író ember. Ami a legfontosabb.
Mert mi is a motiváció a saját örömön túl? Például lehet ez is:

"Hogyha halott betűket fúvok a világra,
beléremegnek a házfalak,
de megélednek a sóhajtozó fák,
a fázókhoz szólok, hogy ne fázzanak!"

Tanulni és tanítani és sosem hagyni abba e nemes körfolyamatot.
Mintegy elégikus emelkedettséggel úgy fejezném be e hosszúra nyúlt mondatot, hogy dolgunk van itt a világban.
Találjunk rá, hogy mi és tegyük. Ilyen egyszerű.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2018 Feb 5 Hétfő 8:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Budai Ferenc
alias: cirimok





1975 karácsonyán születtem, szüleim azóta is rettegik a szentestét, nehogy megint rácsesszenek.
Más az első pillanatban egy meztelen nő sírt mellettem az ágyon. Ez húsz évvel később és azóta is gyakran ismétlődött, változó szereplőkkel.
Rém rossz gyerek lehettem, mert első pillanatomban is kaptam egyet a fenekemre. Ez szintén visszatérő helyzet volt, közel húsz éves koromig.

Szüleim amolyan kockafejű kis szobatudósnak neveltek, valódi gyermekkorom kizárólag az apai nagyszüleimnél lehetett. Elég sokat írtam róluk, aki olvasta, tudhatja.
Szüleimmel öt éve nem tartom a kapcsolatot, ennek oka jóanyám , aki sem viselkedni, sem a nyelvét fékezni nem tudja. Én pedig már 40+ évesen nem vagyok hajlandó úgy táncolni, ahogy ő fütyül. Több kapcsolatomat, és öcsém házasságát is ő tette tönkre, legyen ennyi elég belőle.

Eredeti szakmám vegyésztechnikus, de belmerültem a biokémiába, ásványtanba, meg szinte minden természettudományos ágba, ezért hajlamos vagyok amolyan kéretlen tanácsadóként osztani azt, ami nekem sincs. Smile

Humoromat alighanem keresztapámtól loptam, sajnos 1%-a sem vagyok az ő fergeteges jellemének.

Magányos gyermek- és ifjúkorom volt, ha csak lehetett olvastam. Öcsikém 6 évvel később érkezett, sajnos ez pont akkora korkülönbség volt, hogy szinte sosem lettek közös élményeink.

Nyaraim megoszlottak a betonkeverő, a málnaföld, ribizliföld és a kapálásra váró kukorica- és cukorrépa földek között. Mikor szeptemberben a többiek a nyaralásukat ecsetelték, én mélyen hallgattam, és nem mertem elmondani, hogy a Balatont is csak képeslapon láttam.

A beszari, visszahúzódó énemet a feleségem tudta kibontakoztatni, aki két gyönyörű kislánnyal is megajándékozott. 18 és fél éve vagyunk együtt, jóban-rosszban és barátok közt, persze éjjel-nappal Újhatvan. Smile

Dolgoztam vagy harminc helyen, tucatnyi újítást, kisebb találmányt és pár technológiát tudhatok magaménak, mondhatom anyagiaktól mentesen, mert egyikből sem profitáltam. ÉN nem...

Gyerekkorom óta imádom a kavicsokat, ma már csiszlgatok is. Közben -egyszer mutatták meg, hogyan kell csinálni- ma már azon kevesek egyike vagyok, akik az úgynevezett vékonycsiszolatokat szabad kézzel, nagy mennyiségben készítik. Ez 0,02mm vastagságúra csiszolt kőszeleteket jelent.

Jelenleg egy gumigyárban vagyok oktató, és minden reggel úgy megyek be, hogy jéé, még mindig nem rúgtak ki. Smile
Mivel elég sok rossz és bunkó tanárom volt, igyekszem az ő hibáikat elkerülni, és talán valamennyire a diákjaim szeretetét is kivívtam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.50 Seconds