[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 201
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 201


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 26 Kedd 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy Ilona
alias: pirospipacs





1956. november. 6-án születtem Szandaszőlősön, Jász-Nagykun-Szolnok megyében. Csodálatos gyermekkorom volt, szerető szüleimmel, és bátyámmal. Kertes ház, állatok, hatalmas rét, Tisza, Holt-Tisza és Zagyvapart. A természetben nőttem fel. Jelenleg is Szolnokon élek, két fantasztikus felnőtt fiam van. Ők, életem bearanyozói. Egyszerű ember vagyok, átlagos élettel. Egy országos hálózattal rendelkező cégnél dolgozom, középvezetői beosztásban.

Alig több, mint 1 éve kezdtem el írni. Ma sem vallom, hogy jól csinálom. Irodalomban, zenében, s talán az életben is "mindenevő" vagyok. Nincsenek példaképeim, vallom, hogy minden ember szerethető, és értékes. Ösztönösen "gyökérből" írok, sosem keresgélem a szavakat. Kiírok magamból fájdalmakat, csodákat, vágyakat... Egészen más szemmel nézem a világot manapság, mint régebben tettem. Talán azért, hogy ne maradjak le semmiről, és mégis...
"Nekem úgy tűnik, az élet elég hosszú, csak nem elég széles."
Edith Evans

A természet, és a zene ihlet meg leginkább, mert mindkettő megérinti a lelkemet. Átérzéssel olvasok, csodálom a tehetséget, és tisztelem az EMBERT. Néha meglepődöm, mennyi azonos érzés munkálkodik bennünk, hiszen időnként felfedezem magam mások írásaiban. Vallom, hogy a múlt csak emléknek jó, a jelen a miénk, a jövőt pedig majd ajándékba kapjuk.
Makacs vagyok, azért mindig, minden célomat a "mai napon" szeretném elérni...
"Az életed célja lehet egy álomban, egy másik emberben, vagy a munkádban. Elsőre talán észre sem veszed. Lehet, hogy homályos, zavaros és bizonytalan, de akkor is van."
Takaya Natsuki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 27 Szerd 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simon Endre
alias: simonendre








1943 május 25-én születtem Kolozsvárott, egy jégesős Orbán napon. A szülészet ablakát
kopogtató jégdarabkák hangját csecsemőordításom igyekezett túlharsogni. A középiskolában nagyon szerettem a magyar irodalmat, de a matematika, fizika és kémia vonzásköre mérnöki pályára irányított. Elektromérnöki diplomát szereztem a kolozsvári Műszaki Egyetemen, ebben a szakmában tevékenykedtem nyugdíjazásomig. Az irodalomtól sohasem szakadtam el, nagyon sokat olvastam és olvasok. Egyéni felfogásom van az életről. Nem azonosulok a Teremtés elmélettel, az Ősrobbanással, az evolúcióval, a lélekvándorlással.
A tárgyaknak, élőlényeknek azonos építőkövei vannak, azaz elektron, proton, neutron és rövid időtartalmat megélő más részecskék, melyek a semleges neutron kialakulásában vesznek részt. .A mikró- és makrovilág törvényei azonosaknak kell lenniük. A természet nem diszkriminál. Világegyetemünk egy energia és hullámóceán, az élet egy kis sziget csak. A fejlődés alapja a kvantumos ütköztetés, az egyensúlyi állapot megteremtéséért. Az ellentétek vonzásköre, a közöttük fennálló harc teremti meg az egyensúlyi helyzetet anélkül, hogy a mozgás, azaz a fejlődés megszűnne. A belső ellentétek harca biztosítja a további fejlődést. Egy bizonyos fejlettségnél megtörténik az elemekre való szétesés, kezdődik minden elölről. Nincs kezdet és vég, csak folytonosság.
A földi életünk az élet olyan állomása, elég rövidre szabott, ahol az ember, aki saját akarattal, szabadon választva fejlődése útját, egyéniségét fejleszti, amelyet ütköztet a társadalmi elvárásokkal, javíthat boldogulása érdekében. Ez az ember egyetemessége, viszonyulása környezetéhez, a társadalomhoz. Akinek ez nem sikerül boldogtalan az élete, a begörcsösödött energia áramlása betegséghez, elégedetlenséghez és irigykedésre készteti. Megvilágosodása, azaz energiaszintje, rezgési frekvenciája megtorpan, képtelen rezonálni a sugallat formában érkező asztrál dimenzióból érkező tanácsokra. A földi élet után asztrál teste, kisebb frekvenciával fog rezegni, kisebb hatással tudja majd befolyásolni szerettei földi életét, kevesebb információval rendelkezik majd. A földi érzetek, érzelmek viszonylagosak, nem állandóak. A test és szellem egyensúlyát a lélek koordinálja. A lélek nem a szívben lakozik, hanem agyunk kifinomult (legmagasabb frekvenciás) rezgése, amely szintre a megvilágosodásunk folyamán eljutottunk, a legnagyobb energiával, erővel bír, befolyásolni tudja az agyunk ítéletképességét. Az agy elindítja hormontermelését, hogy lelki világunknak engedelmeskedjen az egyensúly megteremtéséért. Az így megnövekedett szívverések azt a látszatot adják, hogy a lélek a szívben lakozik. A szívverés csak egy okozat.
2005-ben felfedeztem a Fullextra portált és kezdtem verseket irogatni, mert szerettem volna kommunikálni felfogásomat az életről és annak minden területéről. 2006-ban abbahagytam, mert úgy éreztem, hogy el vagyok szigetelve, nem tudok úgy kommunikálni, hogy megértsenek. Az én hibám, mert a Blogomban ki kellett volna fejtsem sajátos világnézetemet. 2011-ben látván , hogy A szív zenéje című versem a tíz legnépszerűbb között található, újra próbálkozom. Sajátos verselésem, mely ezen életfelfogásom gondolatait tolmácsolják ritmikus formában, nem mindig érthetők, ha nem ismert filozófiai háttere. Ezért kérek minden olvasót, hogy tapintat nélkül kritizáljon, mert egyéniségem csak ezzel érheti majd el az egyetemességet, a társadalom elvárásait, a kölcsönösség alapján. Célom, hogy az idővel kicsiszolt verseimet egy kötetben kiadassam, A verssel élni címmel, ez az egyéniségem, másokat éltetni velük, ami az egyetemességem.
Szeretettel Endre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Aug 22 Hétfő 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

André Erzsébet
alias: _zizike_

http://izike2.gportal.hu





Sziasztok kedves Fullosok! : )

Röviden bemutatkozom Nektek (legalábbis erre törekszem), bár a „Régi Fullosok” (2005., s még 2006-ból "ismernek” az akkori verseim vajúdásaiból, érzelmi- és hangulatingadozásaiból, többen a 2006.-os egri Fullos taliról személyesen is, de látom, szépen gyarapszik a Full-csapat, úgyhogy elmondok pár konkrétumot is, igyekszem sommázva,

bár, ha mégsem sikeredik elég rövidre, az csak azért lesz, mert épp szómenésem lett írás közben a „nyomástól” (tudjátok, ahogy a Hetedik mennyország bemutatójában mondja a kissrác, mikor kérdezi anyuja, hogy megcsinálta-e a hétfői leckéjét, s a kissrác frappánsan visszaválaszol, hogy: „de még csak péntek van! Majd vasárnap csinálom, tudod! … nyomás alatt jobban megy. : )”.

Komolyra fordítva tehát, maguk a konkrétumok:
3 feketeponttal jöttem a világra,
az egyik, hogy a Ratkó-korszakban fogantam (a nagyon fiatal korosztály számára – az idő tájt, amikor „asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség” volt a jelmondat. Fentről. Parancsba adva – a népnek. Apelláta nélkül.),
a másik, hogy két házasember szerelemgyerekeként - házasságkötésük után 4 hónappal születtem (az még ma is csoda számomra, hogy hogyan meg tudtak menteni!!! hehe : ), pontosan március 19-én,
s végül a harmadik, mert anyám a születésem utáni első héten tüdőbeteg lett. Tíz évig „úgy maradt”.

Az Élet persze mindjárt kárpótolt is – bevágtak egy Átmeneti Otthonba, valahol Pesten – ahol mindenki imádott, meglehet ez volt életem legszebb és legboldogabb 3 éve (csak sajnos én nem emlékszem rá), mert ahogy mondták később a családtagjaim, „ott mindenki imádott”. Hurrá!

Azután tanultam, dolgoztam, költözködtem hol ide – hol oda, kapcsolatok, házasság, szülések, válás, munkanélküliség, szóval történt velem egy s más, pontosabban rengeteg egy s más, mire ezt a sokadik X-et betöltöttem.
Részletezni nincs értelme, mert már elmúlt – a rosszakat igyekszem feledni, a jókat pedig megőrizni, azokból mindig lehet építkezni lelkileg : ), amúgy meg már megnyugtat a tudat, hogy több mögöttem, mint előttem, mindenképp kifelé megyek az Időből, s bízom benne, hogy a rosszakon már túl vagyok, s hogy a nehézségek pedig elkerülnek ezután, s persze azt is remélem, hogy még egy csomó ideig boldogíthatlak Titeket itt a Fullon! : )
Ja! s hogy el ne felejtsem, pár hónapja tanulom az angolt, jól jöhet az még … akármire is. : )

Nagyon sokkal többet nem is igen akarok én írni most magamról azt hiszem, ezt ott fent is csak azért írtam le, - talán kis magyarázat arra, hogy többek között miért is voltam olyan, akkor (2005. és 2006. között), amilyen voltam, … szóval a „kiindulási pont miatt” (mert hogy a kisgyerek-kori élmények hagyják a legmélyebb nyomot az ember lelkében, legalábbis ezt mondják a pszichodokik),
meg mert ha hiszed, ha nem, amióta ez a feketepontos dolog tudatosult bennem valamikor pár éve, azóta valahogy sokkal humorosabban tudok az - amúgy eléggé hányaveti – életemhez hozzáállni. Nyugtáztam, hogy a szüleim bosszantására jöttem a világra (na mert lássuk be, azért egy komoly betegséget kapni az örömteli gyermekáldás helyett – elég kutya dolog lehet).

Életem talán legválságosabb időszakában (amikor az egészségem megromlott), 2005. környékén „irányított ide” egy falumbéli amatőr írogató, … valamiért az idő tájt kezdődött, hogy rímbe szedtem a gondolataimat (legalábbis nagyon igyekeztem rímeket faragni … : ), de az irodalmat mindig szerettem, addig is.
Pár hónap után beállt nálam egy szünet, s utána a rímek – dallamokkal „jöttek a fejembe”, akkor írtam pár dalverset, saját szöveg, kis zenei aláfestéssel, saját előadásomban.

Sok-sok kedvenc olvasmányom van, de amelyik talán a legmélyebb benyomást tette rám, még gyermekkoromban, az Móricz Zsigmond Hét krajcár c. novellája és Petőfi Sándor A Tisza c. verse volt és hát imádom a Shakespeare műveket, Heltait és a számomra legmegrázóbb zeneművek Chopin szerzeményei.

Szóval, nem írok több konkrétumot magamról, mert ha olvastad a verseimet, akkor azért, mert már ismersz, s tudod, mik a fájdalmaim, milyen a humorom, s mekkora öröm számomra, hogy két gyönyörű, okos és tiszta szívű Gyermek anyukája vagyok, s hogy imádok ökörködni (2005. végén a rím-ho-mo-ko-zó és a többi Fullos „játszótér” hozott vissza a … , szóval Közétek, … hála érte most is! : ) ,
ha pedig „újabb” Verselő, Blogozó, stb. vagy, akkor pedig majd úgyis megismersz. Ehhez persze két dolog szükséges, az egyik csak Rajtad múlik, hogy olvass (légyszi : ), – a másik persze az, hogy valóban olyan lesz-e a belső indíttatásom, mint ahogyan azt most érzem, … tehát a másik része csak rajtam múlik. Majd meglátjuk.


Megtisztelő számomra, hogy írhattam Neked/Nektek magamról – és az is, ha olvastál. Köszönöm! : )

AndréErzsi
izike, zizike, izizike (mikor és hol - hogy sikerült regiznem a neten)


2011. aug. 16. Eger


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2013 Jan 1 Kedd 10:33), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Aug 23 Kedd 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyolcas József
alias: estelente

Elhunyt: 2018.01.04
Nyugodjon békében.




"Jászkunsági gyerek vagyok..": 1954-ben Jászladányon születtem - sok
kortársamra jellemző gyerekszáj-adoma szerint a születési helyem:
Mamáméknál. "Benne felnevelődtem...": a világ működését ebben a falusi
közegben, és az alföldi vidék végtelen határaiban ismertem meg,
sorsomnak, személyiségemnek, ambícióimnak masszív alapjaként.
Kereskedő lettem, kereskedelmi diplomát szerezve, és a
megyeszékhelyen, Szolnokon telepedtem le. Hűségesen a szakmámhoz
bejártam annak sok völgyét és bércét, és remélem, ez az utazás még
soká ér véget.
A szépirodalomnak passzív kedvelője és rajongója voltam vagy ötven
évig, amikor az új évezred első tizedének közepén - valahogy -
érdekelni kezdett a verscsinálás. Szakirodalmakba, egyetemi
jegyzetekbe ástam be magam; az egyszeri órásmester módjára szedtem
darabjaira és raktam össze sok remekművet, miközben persze magam is
farigcsáltam szavakból ezt-azt. Ebben a kutakodásban találtam rá a
Fullextra egymásra figyelő, családias közösségére, majd tettem itt
közzé a "műveimet", és pályáztam megmérettetésként a versenyeken.
Érdekel a gondolatok, érzések, érzelmek szavakban bár, de szavakon
túli kifejezése - a versek zengésében, ritmusában való megformálása.
Vallom, hogy egy vers annyiféle, ahány ember olvassa vagy hallgatja.
Együtt keltjük életre.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2018 Jan 4 Csüt 19:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Okt 4 Kedd 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petrozsényi Nagy Pál
alias: Petrozsenyi








Születtem 1942. jan. 14-én Kolozsváron. Apám ref. lelkész, anyám pedagógus volt. Ez utóbbi foglalkozást választottam én is később magamnak nem tudván azt, hogy „akit az istenek gyűlölnek, tanítóvá tették”. Gyermekkorom egy részét a Kolozsvár melletti Kajántón töltöttem. Apám halála után a Hunyad megyei Petrozsényba költöztünk. Itt végeztem iskolai tanulmányaimat is, a főiskolait pedig Marosvásárhelyen, román-magyar szakon.
Következő s egyúttal legutolsó romániai állomásom Nagyvárad. Nehéz évek voltak tele kenyérkeresési gondokkal, nacionalista megkülönböztetéssel. Itt kapcsolódtam be az irodalmi életbe először. Újságcikkeket írtam, elvégeztem egy kultúrházakra specializálódott színházrendezői tanfolyamot is, megtanultam németül, olaszul, spanyolul, franciául, ami mind-mind kevés volt ahhoz, hogy a Ceauşescu-rendszer és én kijöjjünk egymással. Komolyabb irodalmi tevékenységet a napi egzisztenciális gondok és kommunista elnyomás miatt így évtizedekig sem fejthettem ki. Erre csak akkor kerülhetett sor, amikor Magyarországra repatriáltam. Sajnos itt ars poeticai felfogásomból és egyéb okokból kifolyólag ütköztem újabb falakba. Talán ezért (vagy a szükséges tehetség híján?) irodalmi díjaim sincsenek, mi több, érdektelenség miatt olyan szépirodalmi lapokba sem írhatok, mint az Élet és Irodalom, Forrás, Hitel stb. Könyveim közül is csak azok jelennek meg, melyek kiadását saját magam finanszírozom. Ezek a következők:

Petrozsényi Pál: Cirkusz (Felelős kiadó: Nagy Pál, Kecskemét, 1992)
Nagy Pál: Az én német nyelvtankönyvem (Novum Verlag, Sopron, 2008)
Petrozsényi Nagy Pál: Túrós puliszka (Ad Librum, Budapest, 2009)
Petrozsényi Nagy Pál: Életképek (Ad Librum, Budapest, 2010)
Petrozsényi Nagy Pál: Cirkusz (2. javított kiadás, Holnap Magazin, Miskolc, 2011)
Petrozsényi Nagy Pál: Egy tiszta lelkű ember (MEK, Budapest, 2011)
Előkészületben: Terefere, történetek, színház
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Nov 9 Szerd 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kohut Katalin
alias: Caterine2





1958-ban születtem Sátoraljaújhelyen, ott is végeztem tanulmányaimat.
Ének-magyar szakos tanárnak készültem, de ez családi okok miatt nem
sikerült. Mindig megmaradtam az énekelés mellett, ha bánatom, örömöm
volt, egyből dalra fakadtam. Gyermekeimnek már saját dalokat találtam
ki, azokat ők is előadták mindenkinek.

1991 óta publikálok. Az Észak-Magyarországban szinte hetente jelentek
meg verseim, fordításaim, néha rövid cikkek. Az Új Bekezdés
alapítótagja voltam ugyanekkor, itt is jelenttek meg verseim először
kötetben, az Időjelekben, valamint az Időjelek Művészeti Almanachban
fordításaim. A Délszigetben is publikáltam, valamint a Dörmögő
Dömötörben mesét, gyermekverseket, az Új Misszióban történeteket.
A egri Független Alkotóknál is tag lettem, szintén megjelentem két
alkalommal közös antológiában, rendszeresen jelentek meg írásaim a
FAOSZ irodalmi lapjában, az Új Arcban. A kazincbarcikai Balegyenesben
novellám jelent meg, a Porcelánszív.
Két meséskönyben jelentem meg az elmúlt években a Pataky Művelődési
Központnál Kőbányán Az én mesém címmel.
A Héttorony antológiában 2007-ben jelentek meg verseim.

Ma is irodalmi klub tagja vagyok ott, ahol élek és rendszeresen
fellépek városi és egyéb ünnepségeken saját alkotásaimmal.

Mottóm: A lélek egyedül, amit érdemes felemelni, nemesíteni, s ehhez
szükséges az ének, zene tanítása, de csodálatra méltó az az ember is,
aki ha későn kezd is hozzá, mégis eléri vágyait. Az idő
behatárolhatatlan, mindig nyújt az élet újabb meglepetést, az
ajándékot el kell tudni fogadni és jól felhasználni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Dec 1 Csüt 5:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

H.Gábor Erzsébet
alias: hzsike






Egészen kisgyermekkorom óta írok verseket, novellákat. Már a házi feladatomat is versben írtam meg, így figyelt fel jó íráskészségemre az akkori irodalom tanárnőm, aki - azóta, neves költő - és segítőm is, hiszen neki köszönhetem az első novellám nyomtatásban történő megjelenését a Debreceni Egyetemi Életben.
Banktisztviselői állásommal párhuzamosan, megyei lapunknál - több országos magazinnál is- újságíróként is dolgoztam - közel huszonöt évig. A számok és a betűk világa egyáltalán nem zárta ki egymást. Egyik a biztos megélhetési forrás volt, a másik pedig a hobby, a szerelem, a szenvedély, az írás szeretete, tisztelete.
A hosszú évek során, olvasók ezrei ismerhették meg írásaimat. Szinte minden műfajban kipróbáltam már magam, a sci-fi-től a drámáig, a novellától a versekig. Munkámra, környezetemre és magammal szemben is nagyon igényes vagyok. Gondolkodásom és életszemléletem pozitív. Szeretem a kihívásokat, nem elégszem meg a hétköznapok "igénytelen szürkeségével".
Több novellám jelent már meg Antológiákban, közös kötetben, szerzőtársaim munkáival együtt. Önálló kötetem még nincs, de mindenképpen szeretném azt, még a közeljövőben megvalósítani. Több irodalmi honlapon is jelen vagyok, ahol rendszeresen olvashatóak novelláim, és verseim is. Az írás számomra örök szerelem, szenvedély, katarzis, beteljesülés.
Nyugdíjasként már teljes erőbedobással élhetek ennek a gyönyörűséges elfoglaltságnak, ami tartalmasabbá teszi, és megszínesíti az egész életemet. Milyen jó is, hogy az írás nincs korhoz kötve! Az ember, ha azt a szellemi és fizikai állapota is megengedi, akár száz éves koráig is írhat.(ha megéli persze!) Mindehhez segítséget nyújt a boldog, kiegyensúlyozott családi hátterem. Két gyermekem, (fiam és lányom) és három unokám van.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Dec 6 Kedd 21:09), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Dec 1 Csüt 5:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

György Emőke
alias: ekome




1984-ben születtem. Egy erdélyi kis faluban, a Hargita megyében található Lövetén élek. Kb.10 éve írok prózákat és verseket.
Az ösztöneimre és a szívhangra hagyatkozva írok.
Mivel hat éves korom óta mozgássérültként élek az írásban lelem meg a korlátok nélküli szabadságot és a legjobb módot arra, hogy önmagam és érzéseim kifejezésre juttassam.
Hitvallásom, hogy: "A szárnyaszegett madár is képes feljutni a magasba, az elme és a lélek által."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Dec 28 Szerd 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aranyosi Ervin
alias: AranyosiErvin




Aranyosi Ervin vagyok. Végzettségem többek között: metafizikai terapeuta -speciális tanácsadó - életviteli (életmód) tanácsadó - energetikai kezelő - extraszensz gyógyász - szellemgyógyász és pszi sebész - hahota jóga klubvezető.
Nős vagyok, két felnőtt fiam van. Budapesten születtem, Dunakeszin élek.
3-4 évvel ezelőtt kezdtem aktívan verset írni. Kb. 1 éve elhatároztam, hogy a verseimet illusztrálni is fogom. És lőn...

Ars Poeticám, illetve a verses oldalam bemutatkozó versét itt olvashatjátok:

Ki is vagyok? Talán egy kicsit költő...
Egyszerű ember ki néha írogat.
Nagyok palástját néha fel-felöltő,
ki lelket ápol, segítve másokat.
Ha szereted, olvasd el néhány versem,
- könyv alakjában még úgysem kapható,
itt megtalálod, ahogy megírtam, nyersen.
Van itt vidám és van vigasztaló.
Ha tetszene és méltónak találod,
hogy más lapon, másoknak megmutasd,
ne csak a verset, a költőt is ajánld ott,
azt, hogy én írtam, légy szíves tudasd.

AranyosiErvin
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Jan 9 Hétfő 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Deme Mónika
alias: Moncsika88






1988. február 5.-én születtem Pusztaszabolcson itt is élek. Oxigénhiányos állapotban és hat hónapra jöttem a világra 1460 grammal láttam meg a napvilágot ennek következményére mozgássérülté váltam s még megsérült két szervem. A hallásszervem, ezért gyenge a hallásom, a másik a beszéd központom, amitől kicsit nehéz megérteni, amit mondok. Árva gyerekként nőttem fel Édesanyám elhunyt két éves koromban. Édesapám meg elhagyott, mégis hálás szívvel köszönöm az Úrnak, hogy boldog szerető nagynénémhez kerültem a két bátyámmal.
2008 óta írok verseket. Hogy miért is? Azért, mert ezzel tudom elfogadni magam, hogy betegként kell élnem az életem. Hiszen úgy érzem, nekem ez a nyugtató gyógyszerem. Ha magamból kiírom, ami bántja a lelkemet akkor igazán megnyugszom, ha pedig öröm éri a szívemet, azt is szívesen leírom, hogy miért. Jó látni társaim arcán, ő is boldog, mert én is az vagyok!
2009-ben jelent meg egy verseskönyvem, aminek a címe: Versek 2008-2010.
Sok minden érdekel: irodalom, festést., állatvilág, de legjobban a ló és a háziállatok.
A zongorázás is érdekelne, de nincs rá lehetőségem tanulni, valamint van még két álmom, hogy lovagoljak, hiszen annak van gyógyító hatása, és közel is állnak hozzám. A ló a kedvenc állatom.
Nagyon szívesen barátkozom az emberekkel, nem számít a kor. Lehet fiatal vagy idős, egyaránt szeretek mindenkit, ha ő is elfogad így amilyen vagyok!
Szívesen csatlakozom olyan oldalakhoz, ahol egymás írásait olvashatom és meg mutathatom a saját írásaim.
Napjaim többségét írással, festéssel, és olvasással töltöm, hiszen olyan nagyon örömet okoz, ha olvashatom amatőr író társam írásait és véleményezhetem, ugyan olyan szeretettel fogadom az olvasást és a véleményt saját írásaimnál, ahogy én teszem mások írásainál!
Persze az oldalaimra is szívesen várlak! Mindenem az irodalom, nélküle már életem elképzelni nem tudom meg amiket az elején felsorolok! Ha beírod a nevem googléba megtalálsz! Akár még skypen is vagy közösségi oldalakon is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Jan 10 Kedd 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoblerné Genál Piroska
alias: pircsiker47




Hoblerné Genál Piroska a nevem , 1947. január 16-án születtem Baján,
itt is élek azóta is.
2004.január 16 óta nyugdíjas vagyok.
Közgazdasági Szakközépiskolát végeztem és ebben a szakmában dolgoztam
30 évet, majd 8 évig idős szüleimet ápoltam!
Szeretem az irodalmat, sokat olvastam egész életemben.
Szüleim halála után vette a családom a számítógépet és egy barátnőm javasolta,
hogy írjak verseket és novellákat.
500 versem vár kiadóra és 50 novellám. Remélem ez is sikerülni fog!
Szeretem a jó társaságot és a jó verseket.
Néhányat már feltettem a Fullextra oldalra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Márc 29 Csüt 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Gyula
alias: Nagyur



Hajdúszoboszlón születtem 1962. március 07.-én.

Magamról mit is mondhatnék? Az embernek talán önmagáról a legnehezebb írnia.

Megpróbálok kiragadni néhányat a "történelmem" korszakaiból.

Nagyon szeretem a természetet. Az állat és növényvilágban mindig sok örömöt találtam. Iskolás éveimben, (főképpen a nyári szünetekben)magam is tartottam és neveltem különféle állatokat. Például fácánokat,vadkacsákat, galambokat, de volt szárcsám, süncsaládom, kutyám, macskám és egy gémem is.

Humán beállítottságú lévén kedvenc tantárgyaim között szerepelt a magyar irodalom, a történelem, a földrajz és a biológia is. Ezeken felül külön figyelmet fordítottam a különféle tudományokra, többek között a csillagászatra és az orvostudományra.

Testnevelésben is jeleskedtem. Több akadályversenyen voltam dobogós, sőt első is.

Iskolai éveimben szerepeltem a János vitéz című darabban. Részt vettem a Költészet napja alkalmából megrendezett versmondó versenyeken. Kedvenceim: Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, József Attila, Radnóti Miklós és még jónéhányan.

Szerettem olvasni. A könyvtárban úgy neveztek: a nagy olvasó.

A későbbiekben kétszer megnyertem az iskolai történelmi versenyt és a megyei döntőben negyedik lettem. (A tanárnőm elárulta, hogy elcsalták a győzelmemet és a dobogót is a helyi iskola javára.)

Szeretem a sportot, különösen a küzdő sportokat. Magam is karatéztam egy ideig.

Első néhány versemet még iskolásként írtam, de ez a próbálkozásom nem tartott sokáig. Jó ideig felhagytam a további írogatással. Egészen 1984-ig, amikor is be kellett vonulnom a hadsereg kötelékébe, másfél évre. Az elnyomás és a megaláztatások kihozták belőlem újra a művészi oldalamat. Elkezdtem lázítani az igazságtalanságok és az orosz uralom ellen. Ez nem meglepő, hiszen gyerekként is sokszor kiálltam a gyengébbek és a megalázottak mellett.

Leszerelésem után jó ideig ismét szüneteltettem az alkotásaim gyarapítását.

Már dolgozóként részt vettem több vetélkedőn egészen szép sikerrel. Nagy örömömre megnyertem a vers és prózamondó megyei versenyt is.

1997-98-ban felkértek egy mozifilm ajánló műsor, a Fehérvászon műsorvezetésére. Jó kis hobby volt. Magam találtam ki a szerepeket és magam is játszottam el valamennyit. Igazi kreatív feladat volt.

2005-ben volt alkalmam Kabán, előzetes megbeszélés nélkül (meg akartak tréfálni a szervezők) fellépni Szandival, az énekesnővel. Másnap forgattuk a Szerelemből voltam őrült című számának a klipjét.

Ezt követően 2009-ben ismét előtérbe kerültem és ezúttal a Jobbnál-jobb filmek című műsort írtam, rendeztem és ismételten valamennyi szerepet magam alakítottam, a 14 rész folyamán.

E tévés korszakom közben, újabb feladatra kértek meg. Felléptem a Forrás szépe versenyen. Természetesen nem versenyzőként. Háromszor is színpadra álltam. Igazán kemény feladat közönség előtt előadni bármit is.

A Hőforrás Gyógyszállóban dolgozok immár 24 éve. A zsurnálosi állást töltöm be. Az egy roppant összetett feladat. Amellett én vagyok a tűzvédelmi felügyelő, a pénztáros helyettese, a drinkbár elszámoltató és hivatali csekk és postai ügyintéző is.

Tavasztól-télig nagyon sok időt töltök, a kerti munkák végzésével és a vetemények gondozásával. A nehéz munka után néha szalonnát sütök. Jó kis esti program.

Kevés szabadidőmben verseket, prózákat írok, a honlapomat szerkesztgetem és filmeket nézek. Főképpen az izgalmas, misztikus, rejtélyes filmeket kedvelem, de a vígjátékokat, a kaland filmeket és a horrort is szeretem. Gyakorlatilag hangulatom függvényében szinte minden jöhet.

Tavaly nyáron ismételten belefogtam az írásba. A canadahun.com-ra véletlenül találtam rá és ott kezdtem meg alkotói pályafutásomat. A Szívverés című versíró pályázaton második helyet szereztem.

A Fullextra.hu-ról egy kedves művész társamtól "hallottam" (Julianna). Felkeltette az érdeklődésemet ez iránt a jó kis közösség iránt. Neki köszönhetően kerültem ide 2012. január 13.-án. Azóta látom, hogy igaza volt.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2012 Márc 30 Pént 20:33), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Márc 29 Csüt 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sándorfi András
alias: Malan




1981. december 6.-án születtem Székesfehérváron. Kamaszkorom kezdetén informatikus szerettem volna lenni, ezért műszaki szakközépiskolába jártam, kamaszkorom végén viszont már egészen más terveim voltak. A műszaki érdeklődésem szinte nullára esett vissza, egyre nagyobb örömmel forgattam viszont a történelemmel foglalkozó könyveket és rákaptam a versírásra is. E hajlamaimnak megfelelően - az érzéseimre hallgatva - a középiskola után Pécs felé vettem az utam, s 2000 őszén a JPTE magyar-történelem szakos hallgatója lettem. Egyetemi éveim alatt már aktívan írtam, s keresgéltem is olyan irodalmi csoportokat, akikhez csatlakozhattam volna, de a társaságot, ami végül megnyitotta a kapuit előttem, belépésem után egy évvel megszüntették annak szervezői-vezetői, úgyhogy maradtam önmagamnak író író.

Az egyetem befejezése után visszatértem Székesfehérvárra és középiskolai tanár lettem három évre. Amikor szerződésem lejárt, s először kóstoltam bele a munkanélküliség keserű ízeibe, úgy éreztem, hogy itt az idő, most, vagy soha! Felültem egy repülőgépre, s bízva egyetlen kinti ismerősöm szavában, Londonba repültem új életet kezdeni. Kitartó voltam és szerencsés: Pár hónapos alkalmi munkavégzés után felvettek egy húsgyárba, ahol aztán meg is maradtam másfél évig becsülettel. Egy furcsa világ furcsa szereplője lettem, de ott kint (kicsit paradox módon) ez volt a "természetes".
Imádtam Londont, Angliát, életemnek talán eddigi legszebb időszakát töltöttem ott el, de... A honvágyat nem tudtam leküzdeni... Így aztán 2011 áprilisában hazatértem, s jött újra a munkanélküliség, majd pár hónapra egy gyári munka, aztán újra a munkanélküliség, s most megint egy gyárban dolgozom. Megküzdök önmagammal és a világgal elég rendesen, pedig mennyire békére vágyom...

A Fullextráról egy egészen különös véletlen folytán szereztem tudomást. Történt egyszer, hogy fölültem egy buszra Gánton, ami hazafelé tartott Székesfehérvárra, és a buszon ott ült valaki, akivel még aznap összebarátkoztunk. Szóba jött az irodalom, s én panaszkodtam, hogy nem találok csoportot, sehogy sem tudok kapcsolatba lépni senkivel, ő pedig válaszul ezt az oldalt ajánlotta nekem. Megnéztem, pár nappal később regisztráltam, s azóta nagy örömmel vagyok itt. Jó érzés, hogy végre van egy irodalmi társaság, aminek a része lehetek. Nagy szükségem van rá. (Az illetőnek mindig hálás leszek ezért.)
Mit is még? Talán annyit, hogy "aktívan álmodozom" arról, hogy verseskötetem jelenik meg egyszer és regények is szerepelnek a terveim között. Hiszek benne, hogy eljön majd ennek is az ideje.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Ápr 4 Szerd 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy Norbert
alias: Northman





1972.06.05.

Herend-Budapest-Veszprém



VISSZATEKINTVE

A születés véres és fájdalmas.
Az élet hosszú és vígasztalan.
A halál lassú és megalázó.

Ki az, aki képes kieszelni
ilyen kegyetlenséget?

/Jim Morrison/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Ápr 29 Vas 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ötvös Anikó
alias: zanzaa, fenyecske




Bár apám Bélát akart, születésemkor Ötvös Anikó lettem, 30 évesen Tarcainé, két évvel később pedig ezt megkoronázva: anya.
1978-ban születtem, és valamiért nagyon siettem erre a világra, két hónappal a várt idő előtt jöttem. Első versem kilenc évesen írtam, később próbálkoztam prózával is, de ami nem megy, azt ugye nem szabad erőltetni. Maradtak a versek. Szakközépiskolában annyira kedvelt a tanárnőm, hogy rendszeresen kiadta feladatnak a kötelező olvasmányok versben való megírását. Tizenéves koromban nagy hatással volt rám Radnóti és Pilinszky, szinte faltam a köteteiket, szívtam magamba verseiket, azok pedig engem. Leginkább Pilinszky hatására, próbálkozásaim első 15 évében meglehetősen negatív hangvételű verseket írtam. Aztán megfordult velem a Föld. 2005-ben, egy fullextra találkozón megismerkedtem a férjemmel, és azóta teljesen más szemmel nézek a világra.
2004-ben és 2005-ben különböző antológiákban, folyóiratokban, kisebb helyi újságokban jelentek meg verseim, prózáim. Az Irodalmi Rádió által 2006-ban szervezett pályázat keretében felolvasásra került a rádió egyik adásában egy egyperces kisnovellám, erről a műsorról CD-t is kiadtak. Az Irodalmi Rádió felkérésére elvállaltam a Hit című kiadványuk szerkesztését. Nehéz és komoly feladat volt, és örömmel tölt el, hogy helyt álltam. Ebben az időben már kétéves újságíró képzésem végén jártam, vizsgáim azonban nem tettem le, két hónappal a vizsgák előtt fél évre kiutaztunk Indiába.
Gyerekként mindig arról álmodoztam, hogy régész leszek, és a számomra mindig is varázslatos Egyiptom és fáraók titkait kutatom majd. Tizenévesen arról álmodoztam, hogy majd évtizedek múlva engem is tanítanak az iskolásoknak, mint Petőfit. Régész már biztosan nem leszek, tankönyvekben sem fogok szerepelni, de egy álmom még van: remélem, egyszer majd egy verseskötetem megjelenhet...


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2012 Máj 21 Hétfő 15:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.47 Seconds