[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 208
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 209

Jelen:
Tagi infók Almasy Küldhetsz neki privát üzenetet Almasy Almasy


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Máj 2 Szerd 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

XXXXXXXXXXXXXXX

Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2015 Dec 30 Szerd 15:38), összesen 4 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2012 Máj 22 Kedd 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bombicz Mónika
alias: Francesca3






A Tűzlovak évében születtem, apám fiúnak várt, de istennek hála, nő lettem! Nem vágytam családi életre, szabad vándormadár akartam lenni.
Mégis lett három csodálatos gyerekem, Anna, Máté, Eszter,. Az életem fordulatos, kihívásokkal teli, sose tudom, mit hoz a holnap...már nem is kérdezem.
A jelszavam: Ami jön, fogadjátok, ami megy, engedjétek(zen).
Az óvodában ceruza volt a jelem, és mindig is valami olyasmit csináltam, aminek a könyvekhez, irodalomhoz volt köze. Könyvkiadóban dolgoztam, voltam idegenvezető, tárlatvezető, könyvtáros, tanár, óvónő, és most írok...Nem tudok nem írni..jön....
Sokat szerettem, és sokat vesztettem. Az utam magányos. Volt, aki nem tudott velem lépést tartani, volt, aki nem értett, volt...És volt Egy, aki megtanított repülni. És volt Egy, aki "termékeny ízzel Csend-be-borított, így szedett némán izzó ízekre, miszlikbe tépett, újjáteremtett, Fénnyé csiszolta bennem a verset, bennem a lelket, bennem a mindent"
Szeretem az indiánokat, valami vonz hozzájuk. Hiszek magamban, az életben, az újjászületésben, a szó mágikus erejében, pedig értelmetlennek tűnik minden. Mégis! Szeretek élni, írni, keresem az élet értelmét, az igazságot, a szépséget, a jót...
Szeretnék egy könyvet...szeretnék elmenni Macchu Picchuba...és szeretnék nyomot hagyni...
Mindent ajándéknak tekintek, amiből tanulni lehet...Mindent!
Keresem a helyem, a teljességre törekszem, közben csetlek-botlok, és tökéletlenségemben tökéletes leszek talán...
Kedves idézetem Kahlil Gibrantól:
"Amikor a szeretet int felétek, kövessétek őt, jóllehet, minden útja nehéz és meredek. És amikor szárnyai átölelnek, engedjétek át néki magatokat, jóllehet a belsejében rejlő kardok sebeket ejthetnek rajtatok. És amikor szól hozzátok, higgyetek szavának, jóllehet hangja összetörheti álmaitokat...mert amiként a szeretet koronával ékesít, azonképpen fog keresztre feszíteni is. Amiként növekedésteket segíti elő, azonképpen nyeseget is."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Máj 27 Hétfő 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Éva Lambrozett
alias: lambrozett





Szeretettel köszöntöm a kedves olvasót. Remélem, hogy ezzel a rövidnek induló ismertetőmmel picit jobban átérzik személyemet és egyúttal gondolatvilágomat. Békés megye egyik kis falujában láttam meg a napvilágot, az 1960-as évben. Azóta várossá nőtte ki magát és összeházasodott a szomszéddal: Gyomaendrőd vált belőle.

Akkor még poros utcákon játszottunk és autót naponta négyet, ha láttunk. Általában a szabadban éltünk, kevésbé hatottak ránk a zárt szobák falainak meszes rohamai.

Mindig kedveltem az irodalmat, színjátszókörökben forgolódtam és valósággal ettem a könyvek lapjait. Érettségi után mégis a szerelmet választottam - s nem a főiskolát -, bát a lehetőségem megadatott. Elvégeztem a középfokú egészségügyit, közben férjhez mentem. Ezután inkább a gyermekeim és a családom játszotta az előkelőbb szerepeket az életemben, én inkább szubrettként tevékenykedtem. Persze ehhez nem kevés akaraterő és szervezőkészség szükségeltetett, hiszen négy gyermekem született, két fiú és két lány. Közben jelentkeztem főiskolára, ahová - tív évvel az utolsó tanulmányom után - fel is vettek. Mostani fejemmel néha elég nehéz elképzelnem, hogy akkoriban miként tudtam mindezt összehangolni. A lényeg: sikeresen államvizsgáztam. Ám úgy alakult, hogy egyéb szakmákban bontakoztam ki, s nem kifejezetten azokban, melyekről papírt szereztem.

Különféle területeken (pl. kereskedelem) kicsit jobban megtaláltam a számításomat, hisz legfontosabb a család életképessége lett. Az ország néhány szegletét egész közelről ismerem. Letelepedtünk többfelé, ami nem kifejezetten nevezhető hátránynak. Gyermekeim barátokra tettek szert innen-onnan, megismerhettek tájakat, eltérő emberi és környezeti kultúrákat. Velem együtt. Kilenc éve Budapesten lakunk, munkahelyem fél évtizede az Üllői úti Gyermekkórház. Mostanság több idő jut magamra - porontyaim felnőttek, némelyik önállóan él és már eldicsekedhetek egy fiú-unokával is -, így mindinkább előtérbe került régi szerelmem: az írás.

Meghódított a vers világa. Teljesen belehabarodtam. A kezdeti botladozások után talán valamivel érettebb/kiforrottabb munkáim születnek. Bár a vajúdás időszaka olykor elég hosszadalmas, de én élvezem minden percét. Nos, ilyen "kínok gyötrelmében" találtam meg azt a békés, lenyugodott lelkivilágot, melyet nagy becsben tartok és késztetést érzek arra, hogy bizonyos hangulatokat/érzeteket/megéléseket közvetítsek a külvilág, mások felé. S amint most észrevettem...a beszélőkém itt sem hagyott cserben.


(Éva Lambrozett)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Jún 27 Csüt 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talgorius Grendar (Borka István)
alias: Grendar





Kicsi gyermekkoromban – még nem jártam iskolába sem – már tudtam olvasni és megszállottja voltam a betűknek.
Írtam – olvastam.
Ez a szenvedélyem a mai napig megmaradt, nagyon szerettem olvasni szépirodalmi műveket és más egyéb irodalmi alkotást.
A verseket is kedvelem. Magam is írok költeményeket, verseket.
Mikor az általános iskola második osztályába jártam különböző történeteket találtam ki, amiket akkor még nem írtam le.
Később szenvedélyemmé vált az írás.
Még abban az időben versekkel is próbálkoztam, egyik versemet beküldtem a „Pajtás” c. gyermeklapba, amire azt válaszolták, hogy bár tetszik nekik, de sajnálják, de nem tudják közölni a lapban, de azért csak írjak, az elutasítás elvette a kedvem a publikálástól.
Később egy időre félretettem az írást, de ez csak egy rövidebb szünetet jelentett, később ismét írni kezdtem, verseket, novellákat, kisregényt, rövid humoros sci-fi írásokat…
Legelőször a helyi. lapban jelent meg egy politikai indíttatású versem, mely tetszést aratott.
Későbbiekben internetes portálokon publikáltam, tetszett, hogy az olvasók reakcióját kommentek formájában azonnal olvashattam.
Ezt követően elkészítettem egy internetes publikációra alkalmas elektronikus formátumú könyvet: „A sötétség lovagjai” címmel.
Hosszabb kihagyás után elővettem régebbi verseimet, majd ismét írni kezdtem, s ezeket is internetes formában tettem közzé… Írni elsősorban a saját örömömre írok, de persze jól esik, ha másoknak is tetszenek írásaim és ezt a tudomásomra is hozzák…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 21 Szomb 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lám Etelka
alias:motoz






Szentendrén születtem, az egész családom apai és anyai ágon innen származnak. Itt szívtam magamba a művészet szeretetét a festőkön és a szobrászokon keresztül. Korán, úgy 9 évesen elkezdtem könyveket olvasni, szinte se nem láttam se nem hallottam amikor egy könyv a kezembe került.

A Ferences gimnáziumba végeztem tanulmányaimat, majd Budapestre kerültem és férjhez mentem.
Sok szomorú esemény után férjemmel együtt külföldre távoztunk.
Itt Svédországba telepedtünk le és ma is itt élünk.
Mikor nyugdijba kerültem elkezdtem meséket írogatni. Rájöttem, hogy talán valamit tudok adni a fiataloknak. Mivel nehéz világban élünk, rá kell nevelni a gyermekeket, hogy szeressük egymást és adjunk segitséget a gyengébbeknek.

Szeretem a természetet és nagy élményt nyújt számomra az utazás a világ bármely sarkába.
Titokzatos világ számomra a csillagászat és a történelem a régi civilizációk.
A magyar nyelv és irodalom is nagy helyet foglal a szivemben. Mivel 34 éve élek külföldön újra kell csiszolnom szókincsemet.
Remélem, hogy minden nap gazdagítom anyanyelvem kincstárát, a szép magyar beszédben és írásban.

Göteborg 2013-09-20 mvh:motoz/Etelka Lám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 24 Kedd 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jóni Barna
alias: barnaby





1961-junius elején születtem Kisvárdán.
Gyermekkoromat nagy szeretetben töltöttem testvéreimmel szüleimmel egy kis nyírségi faluban, Nyírmadán.
Középiskolát Mátészalkán végeztem gépészetit. Egészen irodalom közeli volt, annyi bizonyos. Smile
Kis hódmezővásárhelyi kitérő után 1981 óta Vácott élek, dolgozom. Itt alapítottam családot is, három lányom és egy fiam van.
Világéletemben mindig szerettem olvasni, még iskolába sem jártam, de már Benedek Elek meséit faltam. Az olvasás szeretete azóta is megmaradt, bár már közel sem akkora szenvedéllyel teszem.
Írni, három éve kezdtem, valami megmagyarázhatatlan kényszert éreztem, hogy kell...
Talán egy haiku volt az oka, amit olvastam, és azt sem tudtam eszik-e vagy isszák...az első próbálkozásom is efféle volt, a versírás rejtelmeiben elveszve...
Azóta szívom magamba az információt a költészetről, mint a szivacs, és riogatom az agymenéseimmel a portálok olvasóit.
Nagy meglepetésemre, ezek még tetszenek is sokaknak...
Számomra A KÖLTŐ:József Attila, de szeretem még Radnótit, Pilinszkyt, Dsida Jenőt, Adyt, Tóth Árpádot, Jeszenyint...sorolhatnám még.
Hobbim a kertészet, horgászat, állatok (cica, kutyusok). Kertészkedés közben rengeteg időm van gondolkodni, és remek kikapcsolódás is egyben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 26 Csüt 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márffyné Horváth Henrietta
alias: Amarilla





Budapesten születtem, 1973-ban. Húsz éves koromig Óbudán laktam.
1993 óta egy hegyháti kisvárosban, Vasváron élek. Férjemmel és három fiunkkal alkotunk egy szerető családot.
Szeretem megfigyelni az embereket, ellesni hangulatokat.
Megmarad bennem az utcán látott arc, környezetemben lejátszódó egy-egy jelenet. Kapok egy cseppnyi bepillantást sorsokba, és már tovább is gondolom a történetet. Novellák írásával aktívan négy éve foglalkozom.
Az internet teremtette meg számomra a lehetőséget, hogy nyilvánosságot kapjanak írásaim.
A pozitív visszajelzések hatására, megnövekedett alkotókedvem és egyre több felületen osztottam meg műveimet.
Nyomtatott alakban magazinban, folyóiratban, valamint számos antológiában jelent meg írásom.
2012-ben az Ulpius-Ház Könyvkiadó novellapályázatának folyományaként kiadták Dédike című e-könyvemet, majd 2013-ban megjelent első novelláskötetem Ma Holnap Holnapután címmel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 26 Csüt 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Musztrai Anikó
alias: aniko22





46 éves vagyok, szakmám szerint szociális munkás, de pillanatnyilag álláskereső.
Kamasz korom óta írok verseket, meséket, aztán később jöttek a versek, novellák is.
Szeretek humoros írásokat is készíteni, ezért több kriminovella sorozatba is belefogtam már, de idő híján csak 5-6 részig jutottam el.
Ezen kívül temetésekre írok időnként búcsúztató verset, valamint egy vidéki metál zenekarnak dalszövegeket.
Szóval, sok mindenbe belekóstoltam, minden műfajban szeretek néha alkotni egy-egy darabot, de leginkább a versek állnak hozzám közel, és azokat nagyon könnyen és gyorsan írom, a prózával sokkal nehezebben bírkózom meg.
Tuladonképpen szórakoztat ez a tevékenység, mert kiírom magamból a bánatomat, az örömömet, bár, azt hiszem, vidám hangvételű verset még nem sikerült létrehoznom.
Végül pedig megköszönöm a Fullextra szerkesztőségének, hogy rendszeresen megjelentetik irodalmi portáljukon az általam írt alkotásokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 27 Pént 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dobrosi Andrea
alias: merino






Dobrosi Andreának hívnak, a múlt században születtem. Írok verseket, néha prózát. Mintegy 25 éve. Szeretek tartozni valahova, persze nem mindegy hova. Az azonos érdeklődési kör ezen előrelendít valamelyest, de fogékony és nyitott természet lévén könnyen beilleszkedek.

Nincsenek különösebb terveim az írással, de életem része lett. Úgy érzem, ez jó így, hiszen a mindennapok őrlőfogai közt legalább van valami, ami élvezetet nyújt a számomra.

Kedvenc költőim a Nyugatosok és az erdélyi klasszikusok, de kortárs irodalmat is gyakran olvasok. A számítástechnika által publikálási lehetőségeim kiterjedtek, s ennek széles spektrumát bizony ki is használom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Szept 29 Vas 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gellért Ferenc
alias: titokzatos




Életem delére sokat olvasott antropozófus lettem. A befogadott sok-sok szellemi bölcsesség - úgy tűnik - érzésemben és akaratomban is szétáradt, mert bizony nagyon másként szemlélem a világot, mint 20 éves koromban, és késztetést érzek az írásra. Úgy érzem, szinte új életet élek, a másodikat anélkül, hogy meghaltam volna. Az antropozófiai stúdium nélkül ma valószínűleg nem írnék semmit. A szellemi ismeretek nagyon átalakítottak. Az igazság szabaddá tesz, de fel is szabadít. Soha nem érdekelt különösebben az irodalom és költészet. Senki nem látott bennem semmi hajlamot az irodalom iránt, én sem. Három éve mégis verseket írok. Ezt részben az igazság szabadította fel bennem. Még most sem értem, hogy jöhetett mindez. Azt látom, hogy mi váltotta ki, mik játszhattak ebben szerepet, de korábban mindez nem volt bennem, vagy nagyon mélyen szunnyadt.

Első két könyvemben, amelyek <i>Önmagunk lelki megerősítése</i> és <i>Szellemi útmutatások a 21. századra </i>címmel jelentek meg, az önfejlesztésre és bizonyos tények átfogó megértésére teszek kísérletet. Az <i>Indul a vándor</i> az első verseskötetem.

A költészetről nagyon markáns véleményem van, amivel biztos, hogy sokan nem értenek egyet. Miután eljutottam a szabad, de rímes verstől a kötött formához, felismertem, hogy hiszen ez az igazi költészet. A szabad vers sokkal inkább próza, mint költemény. Lehet, hogy valamelyik szebb, mint egy kötött vers, mégis próza: szép tördelt próza. Így ma már olyat nemigen költök, ami nem kötött formájú. A vers: szózene, éneklő beszéd vagy beszélt ének. A prózai beszédtől eltérő olyan hangzás, amely a beszéd és az ének között foglal helyet. Minél közelebb áll a mindennapi beszédhez, annál kevésbé vers.

A nagyon verset szeretgetem,
a kicsikét meg kerülgetem.
Az alig verset unja lelkem,
hisz alig mozgat belül engem.

A nagyon versből dallam, rím kel,
a kicsikébe csak a rím kell.
Az aligba a prózát tördeld,
s tán hamis módon versnek hiszem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Okt 1 Kedd 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mucsi Antal
alias: toni1






1942 Május 9-én születtem Óbecsén, akkor még Magyarország, a háború végén, Trianon jóvoltából Jugoszláv lettem.
1968 Június 26-án Svájcba dobott a sors, csak egy két évig akartam maradni, de még most is Svájcban élek.

A nyolcvanas években visszakértem Magyarországtól az elvett magyarságomat, nem adták vissza, így megvettem a svájci állampolgárságot és svájci lettem.
Sajnos a bepolgárosítás következtében a Mucsiból Muci lett, és az Antalból, Anton.
Muci a jugoszláv útlevelem által, az Anton a svájci ügyvezető által.
Így hát nem csak a nem létező Magyarságomat, hanem még a magyar nevemet is elvesztettem.
Tiltakozásomra azt a választ kaptam, mindenkor jogom van egy név változtatási kérvényt beadni, de az ismét egy pár ezer Frank lesz. A pénz hiányában, még ma is hivatalosan Anton Muci vagyok.
Egy véletlen által 2008-ban, az 50 éves iskolai találkozásunkra írtam az első versemet, és azóta írok.
Tanulni addig, sajnos sohasem volt lehetőségem, és most nagyon sokat kellett / kell tanulnom, úgy a magyar nyelvben, mint annak a helyesírásában.
Ez vagyok én.
Egy magyarnak született "külföldi", aki a szívében még ma is az, aki hivatalosan sohasem lehetett, de 2013. május 16-án álma teljesült, és visszakapta a Magyarságát.
Jellemző bemutatkozásom: Ez vagyok én című versem, amely elmeséli röviden, az eddigi életemet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Okt 2 Szerd 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Almásy Béla
alias: Almasy





Jelenleg, gondolom én vagyok a korelnök.

Augusztusban voltam 87 éves.

Hálisten nagyjából egészséges vagyok. Azt szoktam mondani 80 %-os.

Hetente, három vagy négy alkalommal teniszezek nyugdijas barátaimmal.

Elég kis nyugdijas vagyok, de mindenem van, amit életemben elérhettem.

Van egy remek 42 éves fiam, két diplomával és idén védte meg a PhD-t, a nagydoktorit.

Két unokám van, Dorka 8 éves Nimród 4 és fél .

Amiket írkálok életemről szól, életrajzi irások.

74 éves koromig dolgoztam, TV, Rádió javitó kisiparosként.

Irásaimból minden olvasható, ami velem megtörtént.

Nem panaszkodhatok, rengeteget utaztam Kinától az USA-ig, Szu- tól Dubaig.

160 kis beszámolóm van, ha lesz érdeklődés, publikálni fogom.

A fotó két évvel ezelött készült egy baráti ebéden, a kötény a fehér pulcsim védelme.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Okt 17 Csüt 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyarmati Gábor
alias: ODDS





1959-ben Budapesten születtem.

Mottóm: "...akaratlan lépsz az öntudat mezejére és akaratod ellenére távozol onnan..."

2008 óta jelennek meg antológiákban, (jelenleg 9), folyóiratban (Föveny) és különböző internetes irodalmi oldalakon verseim, karcolataim.

Több pályázaton vettem már részt, ahol sikerült helyezéseket, (I. II. III.) okleveleket, díjakat elérnem.

Számomra az irodalom, a vers, a művészet, a lélegzéssel egyenértékű.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Okt 18 Pént 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kutasi Károly
alias: Csikar







Prémium éves (nyugdíjas), földrajz-rajz szakos általános iskolai tanár, címzetes iskolaigazgató vagyok.
Első sorban képzőművésznek tarom magam, de az irodalommal is kacérkodom.
Mindkét művészetben "mindenevő" vagyok befogadóként is és alkotóként is.
Készítek karikatúrákat, ikonokat, kisplasztikákat, ékszereket, írtam már drámát, regényt, hangjátékot és verseket.
Mindezt szigorúan amatőr státuszban, a magam és barátaim örömére.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2013 Nov 6 Szerd 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsolt Józsefné
alias: zseva






Tér és idő...

Engem mindig is foglalkoztatott, vajon mi lehet az, ami az emberben elindítja az írás iránti igényét? A hol, a mikor és a hogyan kérdését is felveti? Ezzel kapcsolatban írtam egy cikket "Tér és idő" címmel, melyből egy rövidke részt szeretnék bemutatkozásképpen megosztani alkotótársaimmal idézetképpen... Ezzel és egy "gyerekkori" fotómmal szeretnék kedveskedni, mert történeteim, melyek általában prózaiak és hétköznapiak, többnyire életemből merítettek, így érzem hitelesnek...

***

"Kezdetben kicsit talán bátortalanul, félve állunk neki pár mondat, személyes élmény leírásának, de ugyanilyen vonakodva álltunk neki valamikor a naplóírásnak is.
Nem könnyű azt a rengeteg belénk szorult élményt összefoglalni, kiadni magunkból, a szárnyaló gondolatainkat rövid mondatokba tömörítve úgy leírni, hogy érthető, kerek történetté válljon és meg is értsék. Aztán szép lassan belejövünk.

Mi lehet a megoldás, mint keresni egy alkotói írói közösséget, ami, aki mindazokat a gátlásokat feloldja bennünk. Az életünk során felhalmozódott élmény-dömpinget megosztva, kiírva magunkból, ha már egyszer nem fér el bennünk.

A kezdeti nehézségeket leküzdöttük, rengeteg biztatás után, oldódni kezdett a csomó, szabad utat engedve a gondolatoknak, a fantáziának és elindult valami. Kölcsönös bizalom nélkül ez nem lett volna lehetséges. Egyfajta feldolgozása volt ez is a múltnak, de nem minden kockázat nélküli. Meg is bánhatjuk utólag. Hiszen erről az oldalunkról még magunkat sem ismerjük eléggé.

A kifejezésmód sokféle lehet. Akinek volt, vagy van lehetősége kibeszélnie magából az örömét, az élményeit legyen az jó, avagy rossz az az igazi, az a nyerő. Főleg, ha még meg is tudják vitatni egymással (családtagokkal, közeli barátokkal, ismerősökkel&#8230;), ami eddig csak őt feszítette&#8230;Ami kikívánkozott belőlünk választ is kaphattunk így a kérdéseinkre és nem vált egy bizonyos idő eltelte után minden csak egy monológgá.

Ha mindez nem történhetett így, egy okkal több, hogy leírjuk, ami bennünk rekedt és megosztható. Tapasztalatgyűjtés, átadása, különféle megoldások, választási lehetőségek, véleménycsere céljából. Vagy csak úgy magunknak egy élmény feldolgozása megkönnyebbülést is jelenthet, tovább lépést, az alkotás öröme sem egy másodlagos szempont..."

***
Az írás egy kifejező eszköz, mellyel élni- és visszaélni egyaránt lehet. Életem egy nyitott könyv és kedves Olvasó, ha írásaimat megismered, már te is tudni fogod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
8 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.37 Seconds