[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 190
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 190


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Molnár Ákos
alias: ovobacsi

1983. augusztus 20.





Mottóm: Az életben boldogan boldogulj!

1983. augusztus 20-án néztem farkasszemet először a világgal, Budapesten. Bár ekkor még csupán elmosódott folt volt az egész, mégis a sokktól levegőhöz sem jutottam néhány másodpercig... majd sírva "rohantam" édesanyám karjaiba.
Tanulmányaim során nehezen találtam meg a helyem, visszahúzódtam, és humorral védekeztem a mindennapok megpróbáltatásaival szemben. Két alkalommal is azért váltottam iskolát, mert nem éreztem jól magam társaim között. Majd jött a középiskolai hat esztendő (hatosztályos), amit a Ráday Pál Gimnáziumban töltöttem, Pécelen. 2002-ben sikeresen (szerencsésen) leérettségiztem.
Az elkövetkezendő években többször próbálkoztam bekerülni egyetemre, főiskolára, mindig sikertelenül. Közben önmagamat kerestem jobbra-balra. Volt egynéhány munkahelyem, egy számítástechnikai tanfolyamot is elvégeztem. Aztán egyszercsak minden megváltozott. Épp egy buszon utaztam, amikor egy kisgyermeket kapott ölbe az édesapja, amire a kicsi arcán mosoly kapott lángra, s ez volt az a pillanat, ami örökre megváltoztatta az életemet, ez a tiszta gyermeki boldogság: rögtön tudtam, hogy gyerekekkel kell foglalkoznom. Végigjártam egy babysitter tanfolyamot, jellemző módon a vizsgám nem sikerült (illemtanból), s azóta többnyire babysitterként "dolgozom". Bár tudom, hogy szívesebben lennék egy óvodában, hiszen voltam egyben gyakorlaton, de eleddig nem vettek fel óvodapedagógiára sem (a vizsgabizottság indoklása: az ének-zenéhez bizonytalan a hangom).
A gimnázium után estem szerelembe, így jött a versírás, amivel 2003 óta próbálkozom (az első versem 2002 végére datálódik). Először csak hobby szinten, de most már nem bírok meglenni nélküle. Írásaim színvonala az utóbbi egy, de leginkább félévben kezdték megütni a már számomra is megfelelő mércét, persze valószínűleg egy év múlva már nem így fogom gondolni. Bennük érzéseimet, gondolataimat engedem szabadjára, melyek általában pesszimista, sötét világot tárnak fel szívem bugyraiból, de sok esetben ott a fény az alagút végén.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:43), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katona Júlia
alias: kritta

1989. december 21.





Család: Van három tesóm, szüleim most voltak 20 éves házasok.
Írás: Imádok kézzel írni, verset mégis számítógépen írok. Megváltó szeretnék lenni, mint minden normális kamasz, bár a regényírásról már letettem. Túl lusta vagyok. Mostmár a rímekhez is lusta vagyok. (Mi lesz később?) Írni azért kezdtem el, mert nem volt kinek elmondanom azt a sok okosságot, ami utólag elég banálisnak tűnik. De nem dobok ki semmit.
Fullextra: Hát ez fullosan extra, bár találkozókra nem járok. (...) 2005 májusa óta vagyok olvasható itt, bár egyre kevesebbet publikálok (ahogy idősödöm, úgy nő az őszinteségem magammal szemben is).
Hobbi: Zenélek, zenét hallgatok, imádom a zenét. Szeretek főzni, rajzolgatni, olvasni, jó filmeket.
Csak úgy, magamról: Gondolkodó típus vagyok, tisztelem az őszinteséget, megbecsülöm az embereket. Ezen felül kamaszodom és makacs vagyok, mint az ördög. A barátaimat nagyon szeretem. Meg másokat is.
Amire büszke vagyok: (Ez a rovat egyelőre üres. Verseskötetem nincs még, nem vagyok hozzá elég idős. Hehe)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Máté László
alias: winner

1955. július 19.





Budapesten születtem, és itt élek ma is. Édesanyámnak én voltam a születésnapi ajándék. Az élet kegyetlen játéka, hogy évekkel később édesapám ezen a napon halt meg. Nem tudom ezt a hármas egybeesést mivel érdemeltem ki a sorstól és van e rá magyarázat?
Nős vagyok két gyermek, egy leány (Anna) és egy fiú (Gergő) édesapja.
A munkám semmilyen kapcsolatban nincs az irodalommal lévén, hogy elektromos hálózatok szerelését irányítom. Talán ezért sokáig az irodalom elsősorban olvasást jelentett számomra és bár minden rendszeresség nélkül egy-egy rövid írás, karcolat újságcikk született, ezek nem maradtak meg.
Néhány bátortalan kísérlet után barátaim biztatására próbálkoztam egy novella megírásával. Mit mondjak, nem lett túl sikeres. De én írtam és ez nagyon jó érzés volt. Ezt követően is igen ritkán írtam.
A lökést egy véletlen hiba adta meg. A meglévő írásokat lemezre mentve újra telepítettük a számítógépet, és milyen a sors a lemez megsérült és odalettek az írások, egy része. A kéziratok megmaradtak ugyan, de egyik kedvenc novellám a "Baleset" elveszett. Ez serkentőleg hatott, és újra írtam a novellát, majd ezt követően már rendszeresen kezdtem írni.
Így született rövid idő alatt néhány karcolat és novella, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve egy klasszikus mese csak "e" betűvel. Ezt azóta még öt követett. Egy ismerősöm biztatására megszületett az első versem, azaz mindjárt négy, a "Négy évszak".
2009-ben pedig valóra vált minden író ember álma, válogatott novelláim és egy tucat vers, XXI. századi magány címmel könyv formában is megjelent. Ez olyannyira fellelkesített, hogy 2010-ben elkészült első önálló regényem is Családfa címmel. Számomra még egy óriási siker, hogy a 2010-évi Ünnepi könyvhéten mindkét kötetem jelen lehetett.
A Fullextrára tulajdon képen a rövid életű "Vadalma" portálra történő meghívás csalt. A Vadalma sajnos leesett a fáról, de én itt maradtam a Fullextrán, sőt új tagokat csaltam ide.
Ha megkérdezik ki vagyok, mindig ugyan az a válaszom.
Vagyok, aki vagyok.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:47), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kováts Péter
alias: skorpio

1944. november 15.





Kedves Barátaim,

Amikor megkaptam a felkérést, és nekiláttam, rájöttem milyen nehéz céltudatos életrajzot írni.
Mert nem könnyű hatvan felett eldönteni, mi fontos és mi nem egy életrajzban az olvasónak.
Nos 1944. november 15., Balatonakarattya, egy kis vidéki ház mandzárt szobája a születésem helye. A család ahova megérkeztem, ún. Polgári család. Apám orvosként a fronton. Anyám természetesen csak feleség. Nagyapám polgári iskolaigazgató volt, nagyanyám félig német, egy igazi bárónő volt.
Nem kívánok untatni senkit azzal, hogyan lettem Ember.....
Az irodalom, a művészet mindig körülvett, mégis a körülmények úgy hozták, csak műkedvelő szinten jutott el az életembe.
Később mikor magam dönthettem róla, amatőr irodalmi színpad tagjaként igazi nagyságoktól tanulhattam (Sinkovits, Latinovics, Bessenyei). A színpad a New York kávéházban a megjelenő verseskötetek bemutatásával foglakozott. Itt találkoztam először elsőkönyvesként Garai Gáborral, Baranyi Ferenccel.
Majd eljön egy időszak, mikor nem jut időm a művészetekre, eltávolodom, és minden más dolog, család fenntartás, munka stb. minden időm elveszi. A környezetemben az irodalmi kötödésem bocsánatos bűnnek számított.
Radnótival élve mondhatom:

Oly korban éltem, amikor
Pártpapok okádtak programszöveget,
a nagy közösség dalait daloltam,
de nem volt TÁRS ki szeretett.


Aztán berobban az életembe egy különös történet, és mivel nem tudtam élőszóval elmondani az érzéseimet, mint egy bedugult forrás törtek fel a mélyből egymás után ezek a versek.
Az Internet adta a közlés igényét a kezembe. Mikor feltettem néhány versem és láttam, hogy másoknak is szereznek a verseim örömöt, élményt, már tudtam, több van benne, mint Bocsánatos bűn.
Aztán mint előadó is megmutattam magam, és szerénytelenség nélkül mondhatom, sikerült néha könnyet, vagy éppen mosolyt csalni a hallgatóság arcára.
Soha nem vallottam magam költőnek, nem is volt rá késztetésem,
hogy "megtanuljam" a versírást.
Nem is írok verset úgy, hogy "most én verset írok" erről vagy arról.
A vers megszületik bennem, s én csak lejegyzem, ami kibukik a tollam alól.
Nem nekem kell eldönteni, hogy ez irodalom-e vagy csak firkálmány, eldönteni Nektek olvasóknak kell, meg az időnek, ami vagy feledésbe taszítja, vagy életben tartja őket, hiszen nekem mind szép, mint anyának a gyermekei.

"Amit nem mondhatok el senkinek
Amit majd elmondok mindenkinek."


Karinthy Frigyes: Előszó (részlet)


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ábel Andrea
alias: AngyaliAndi

1973. június 25.




1973 június 25-én születtem, Budapesten. Iskoláim játszi könnyedséggel végeztem, bár tanáraim szerint, ha tanultam volna, még jobb is lehettem volna. Az irodalomhoz való vonzalmam majdnem vakvágányra szaladt a kötelező "Tüskevárral", de az "Egri csillagok" huszonnyolcszori elolvasása orvosolta az átmeneti problémát. Olvasni imádok, amolyan "mindenevő" vagyok. Imádom a történelmet, az építészetet, a régi ékszereket. A lakberendezés a hobbim, családom legnagyobb bánatára igen sűrűn gyakorlom is. Természetesen a sajátunkon. A másik hobbim a kézimunka, a hímzés, kötés, gyöngyfűzés.

Tizennégy éve vagyok házas, kislányom most múlt tizenegy éves. Rengeteg barátom van, nyitott, érdeklődő, a mások baját magáénak tekintő ember hírében állok. A látszattal ellentétben harcos típus vagyok, állandó ellentmondásban a világgal. Műveim, leginkább a verseim, megpróbálnak magyarázatot találni az élet furcsaságaira, kérdéseire. Novelláimban inkább családom mindennapjai jelennek meg, nem kis öniróniával fűszerezve. S bár még nem írok évtizedek óta, valahogy mindig azt éreztem, ez életem értelme.
GyűrűKúra címmel 2007-ben megjelent egy könyvem.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Feb 29 Pént 22:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével


Kamarás Klára
alias: Si

1932. december 18. - 2022. szeptember 8.





Pécsett születtem 1932. december 18-án, és ott éltem tanulmányaim befejezéséig. 1955-ben végeztem a Tanárképző Főiskolán, azóta Letenyén tanítottam, mint mat–fiz–rajz szakos tanár, gimn. ig.h, majd 9 évig matematika szakfelügyelő.
Gyerekkoromtól vonzott az alkotó munka.
Első elemista koromban, a karácsonyi szünetben írtam egy rajzom alá első kétsoros versikémet valószínűleg a képeskönyvek hatására.
Később a nagyanyámtól hallott meséket idéztem vissza versben.
A költészet szeretete és az írás, festés végigkísérte életemet, de a vidéki elzártságból nem találtam utat az érvényesüléshez.
Az Internet nyitotta meg számomra a lehetőséget, hogy bemutassam festői–írói–költői alkotásaimat.
Először a Barátok levelezőlistához csatlakoztam, majd a Kanadában élő Kaskötő István biztatása segített abban, hogy a későn kezdett publikálás nehézségeit elviseljem.
2002. Október 20-tól a Kaláka Szépirodalmi Folyóirat szerkesztőségi tagja vagyok.
2003-ban a Fullextrán is elkezdtem publikálni, ahol megnyertem a lap első nagy pályázatát, a "Publikáció és kommunikáció"-t.
2006-ban 2 könyvem jelent meg: Arcok a múltból - elbeszéléseim és Ólomból szőni pilleszárnyat címmel - válogatott verseim. Ugyanebben az évben elnyertem a Barátok Verslista alkotói díját.
2007-ben az IR előadói 2 CD-n mutatták be válogatott verseimet és a Mercator stúdió gondozásában elkészült egy e-bookom Letenyei Fák címmel. Ezt újabb 2 kis könyv követte, az Álmok útján című válogatás és az Anica című kisregény.
Írásaim a HetedhHéthatár magazinban rendszeresen megjelennek, különböző antológiákban és az Internet több weblapján szerepelnek. Még mindig vannak terveim.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2022 Szept 9 Pént 11:15), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kelényi Angelika
alias: Angeli

1970. december 2.




Kelényi Angelika vagyok, 1970. december 2-án a Nyilas jegyében születtem. Kazincbarcikán szocializálódtam, sokat olvasó értelmiségi családban, ezért nem is kaptam túl nagy büntetést gyerekkoromban, ha észrevették a szüleim, hogy éjszaka a kisdunyha alatt ég a zseblámpa, vagy a fiókomat túl hirtelen zárom be, amikor benyitnak a szobámba. Aludnom, vagy tanulnom kellett volna. Én olvastam. Az iskolában, az unalmasabb órákon is. Ha tehettem volna, menet közben is olvastam volna, hogy ne pazaroljam az időt kizárólag a menésre, ki is próbáltam, de túl sok mindennek ütköztem neki, így ezzel felhagytam. 10 évesen megírtam életem első és egyetlen regényét, a Szuper 9 kalandjait, nyilván az Orion űrhajó kalandjai hatott rám ilyen erővel, de már nem tudom, hogy hol van, pedig valószínűleg könnyesre röhögném magamat rajta.
Verseket is írtam, volt egy nagyon hosszú meseversem egy bizonyos Bogáncs nevezetű kiskutyáról, illetve egy „…megy az idő, élünk, forog a Föld vélünk…” kezdetű művem, mely szintén 11-12 éves koromban született. Sajnos ezek sincsenek meg, nem tudom, hogy hová szórtam el őket. Kár értük.

Éltem éldegéltem fölöslegesen, többnyire olyan munkát végeztem, amihez semmi közöm nem volt, mígnem egyszer csak megvilágosodtam, és elmentem felvételizni az ELTE Művelődésszervező szakára 30 évesen. Felvettek. Elvégeztem. Két éve rám tört a felismerés, hogy írnom kell. Azóta teszem. Hogy miért? Mert rám tört. Ezt nem lehet nem csinálni, ha egyszer kényszer van. Ez kényszer.
Egyébiránt Szőnyeg című karcolatom megjelent a Kislant című irodalmi folyóiratban, és állandó cikkírója vagyok a Blikk Nők című heti női magazinnak, ahol elsősorban szocioriportokat készítek, munkanélküliségről, hajléktalanságról, egészségről, dohányzásról, különleges női sorsokról... 1990 óta Budapesten élek és dolgozom is persze. Jelenleg egy nemzetközi fordítóiroda adminisztratív vezetőjeként, mert valamiből meg kell élni, ugye. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Czinege László
alias: Tokio170

1957. augusztus 20-án




1957. augusztus 20-án születtem, fogalmam sincs hány óra tájt, viszont igen jeles napon – István-[szama] király [szeinaru kimi] napján (így lettem rögtön szamuráj).

Gyermekkorom nagy részét – gondolatban – [yume] Tokióban töltöttem, itt írtam kezdetleges verseimet [mikaino imbun] 12 évesen.

Első [hito] emlékem - mivel szerettem a [uchi] világosságot [akarusza], a lámpafényt [rampu akari] - nagymamám [obaaszama] kedvenc petróleumlámpáját - három évesen - telitömtem oltott mésszel [szekkai], hogy [yru] sohase legyen sötét [ankokuna].

Már igen pici gyerekként [otokonoko] - öt évesen - jól olvastam japánul [nyihongode], hatévesként pedig könyvtári tag voltam [bunko icsiin]. Így, elsős tanítóm rengeteget kínlódott velem, mire nehezen visszafejlesztett [hanyou], szótagolós, mekegős [okoszama] szintre.
Fiatalon [kyu] rengeteget bolyongtam barátaimmal [tomodacsi] a Fuji árterében, erdők, morotvák és csatornák környékén. Horgásztunk [curisi], ősszel, kosárral tapogatózva [moszakuszuru] fogtuk a halat, télen pedig fácánt, és nyulat - eléggé elítélendő módon [ikenai].

Érdekelt a régészet [kókogaku], dolgoztam is gyerekként igazi régészek mellett [hiko]. Számos ásatást azonban én "vezettem" a Fuji-parti II. világháborús [szenszó] géppuskafészkek körül.
Kész csoda [fusigi] , hogy nem fulladtam vízbe, vagy nem sérültem meg komolyabban, a saját ásatásainkon feltárt lőszerektől, gránátoktól [szaszuganyi].

Tizennégy évesen Turszakába jelentkeztem, egy [baka] közlekedésgépészeti szakközépiskolába [kó], pedig elképzelésem sem volt, hogy működik [ittan] egy belsőégésű [onnanoko] motor.
Kb. másfél év után [itsu?] kezdtem felfogni a [urusai] műszaki dolgok lényegét, innentől gyorsan fejlődtem [genki], de a humán tárgyakból - szakiskolai szinten - végig meglepően jó voltam [yabai].
Tanáraimmal vitába is keveredtem e miatt [hazukashii], ők szerettek volna a bölcsészet irányába [Yokai] tolni, de én ragaszkodtam a műszaki vonalhoz. Végül - köztes, makacs megoldásként [nansuka?] - visszavontam műszaki főiskolai jelentkezésemet [hikiwake] -, és nem tanultam tovább [sikaritee].

Debano-ban [kawaii] autószerelőként dolgoztam a katonaság előtt, és közben [kimui] technikusminősítőre készültem, amit a [bara] sorkatonaság alatt fejeztem be - eléggé viszontagságos körülmények között [wazze].
A határőrségtől leszerelve, Tokióban [doko?] álltam munkába, a legnagyobb [aho] állami cégnél, a Jamagata Sinkanszennél. A fukusimai pályaudvaron volt szerencsém személyesen ismerni néhány Moldova-[sensei] hőst, így Berendi Tibi-[szant], (atyust) az akkori állomásfőnököt is.
Expresszvonatként [E955 Type FASTECH 360 Z Mini-Sinkanszen] száguldott el az idő [nigette !] , rengeteget dolgoztam. Főállású elfoglaltságom (néha havi 260 óra) [shime waza] mellett évekig taxiztam, és gépkocsivezetést oktattam [kimui].
Ma már "csak" [nezumi] személyszállító [ookami] vállalkozóként próbálok [arimasen] életben maradni [kore kara], több-kevesebb sikerrel.
Kb. négy éve - valami ellenállhatatlan [meushi] késztetésre - újra írok [yasai] verseket, sőt apróbb [kyabetsu] prózákat is [arigatou]. 2006 szeptembere óta a Full Extra [okashii] irodalmi [jitsu] portál tagja vagyok [hai].

Mostanság [kore kara], már nem tömöm a lámpába a meszet [szekkai], de a világos [akarusza] gondolatok, és írások változatlanul [ieie] érdekelnek - ahol láthatóan fel van csavarva a [hi-hoshi] láng.

[Sayonara, akusu!]


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Nov 4 Kedd 20:27), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kardos András
alias: Szkallas




Valamikor.. haj de régen volt az.. kis Szabolcsmegyei falucskában anyám kínjai közepette - bajnak - megszülettem.
Sokáig nem tudtam ki is vagyok!
Üldöztetések kínjai, háború, s minden más ártalmat túlélve most mégis itt vagyok - ami számomra pozitív előjelű.
Magamról csak ennyi - röviden.
Gyöngyharmatos költő lehetnék, ha nem hülyéskednék oly sokszor...
DE... ismeri mindenki a jó öreg, őszült hajú szkallas, bohém, kedves termeszetű legendás alakját.
Közétek tartozónak érzem magam.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2020 Szept 3 Csüt 20:00), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vörös Gyuláné(Kun Magdolna)
alias: Lena1





Vörös Gyuláné(Kun Magdolna) a nevem. 1953-ban születtem. Egy kereskedelmi cégnél vagyok vezetőállásban. Három fiúgyermekem van, akik már nagyok. Az irodalmat általános iskolában kedveltem meg és ez a gimnáziumi időszakban sem változott.
A versírást nem túl régen kezdtem el, bár már gyermekkoromban is foglalkoztatott a gondolat, az írással kapcsolatban.
A Fullextrát megismervén rájöttem, hogy megtaláltam azt, amit mindig is kerestem, egy igazi családot, ahol nagyon jól érzem magam. Tehetséges írói képességgel megáldott embereket ismerhettem meg, akiket nagyon megszerettem. Úgy érzem a másik otthonom itt van.
Nagyon jól érzem magam ebben a közösségben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ricza István
alias: tavinarcisz

1943 - 2020





A háború alatt 1943 áprilisában Dél-Baranyában születtem egy kis faluban a korábbi és jelenlegi határ túloldalán. Bár ott jórészt horvátok éltek, de mi, anyám, apám és a nagyszüleim magyarok voltunk. Édesapám, miután szerencsésen megjárta a Don kanyart és leszerelt, elhelyezkedett a magyar folyamhajózásnál a Dunán. Ahogy a háború véget ért, kettészakadt a szüleim házassága, amit csak úgy lehetett helyrehozni, hogy apám egy éjszaka átszökött hozzánk, összecsomagoltuk a legszükségesebbeket és hármasban újra keresztül jöttünk a határon Magyarországra.
Iskoláimat az ország különböző helyein kollégiumokban, nevelőotthonokban végeztem, mert sokáig nem volt saját lakásunk sem, a szüleim együtt utaztak egy uszályon. Mohácson érettségiztem, majd első nekifutásra felvettek Debrecenben a Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészkarának magyar - angol szakára. Egy év után beleuntam a tanulásba és otthagytam az egészet. Rövid ideig tartó egyéb foglalkozás keresés után jelentkeztem a MAHART Folyamhajózásnál, ahol apám is dolgozott. Alkalmaztak, majd két év katonaság következett a Folyamőrségnél. Leszerelés után visszatértem a vállalathoz és nemsokára hajóstiszti tanfolyamra küldtek. 1970-től hajóskapitányként, 1980-tól mint hajóparancsnok dolgoztam különféle vontató, toló és személyszállító hajókon. Közben megnősültem, két lányom és egy fiam született. 2001 májusában korengedményesen nyugdíjba mentem, azóta odahaza, Bátaszéken élek. Középiskolás korom óta több-kevesebb intenzitással írogatok verseket, dalszövegeket, de nyomtatásban még nem jelent meg tőlem semmi. Persze "dum spiro, spero".


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2021 Jan 10 Vas 18:09), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyilas Istvánné (Mayer Edit Julianna)
alias: Julianna

1941. április 22




1941 április 22-én születtem Budapesten, azonban gyermek- és ifjukoromat Ungvár környékén töltöttem, a Kárpátok csodálatos vidékein sokat barangoltam,élveztem a természet szépségét. 22 éves koromban költöztem szüleimmel vissza Magyarországra, és Szegeden szereztem meg a tanári diplomámat. 55 éves koromig tanítottam, ezalatt megismertem többféle tanintézményt. Könyvtárosként is kerestem a kenyerem egy ideig.
Három felnőtt gyerekünk van és 7 unokánk, akik elvárják, hogy komoly figyelmet fordítsunk mindennemű tevékenységükre.
Amióta emlékszem magamra, mindig érdekelt az irodalom. Egy könyv elolvasása után iskolásként hetekre elragadtak a szerzett élmények Csodálatos világnak tünt akkor nekem a könyvek birodalma. A regények mellett a jó novellákat is szerettem, és mindig élt bennem egy vágy, hogy az átélt élményeket, tapasztalatokat ebben a frappáns műfajban írjam meg.
És itt a Fullextrán sok érdekes irodalmi mű elolvasása után próbálkozok a novellaírással. Sokat jelentenek számomra a baráti biztatások, az őszinte kritikai hozzászólások. Egyáltalán nem tulzás, mikor azt mondom, hogy itt nagyon jó közösségre találtam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fazekas Miklós
alias: mickey48

1948 - 2022.02.05




Rövid, ám tartalmas életem


Születtem 1948 nyarán Ujpesten – akkor még rövid U val írták, és nem volt része Budapestnek.
Gyermekkorom nagy részét Nagymamámékkal töltöttem, mivel szüleim szinte egész nap dolgoztak.
Később megpróbáltak óvodába adni, de kevés sikerrel, mert nem tűrtük egymást én, és az óvoda.
Iskoláimat viszont nagyon jó eredményekkel végeztem, és ez vonatkozott a gimnáziumra, és a technikumra is.
Szakmám Finommechanikai műszerész, és Híradásipari technikus.
Verseket soha nem olvasgattam, prózát viszont annál inkább.
Hihetetlenül sok könyvet kiolvastam gyermekkoromtól kezdve a mai napig.
Verset írni három éve kezdtem az internet, és ezen keresztül a zene hatására – Én legalábbis ennek tulajdonítom ezt a dolgot, mert azelőtt soha egy sort le nem írtam se verset, se prózát.
Amikor már jó néhány versem, és prózám olvasható volt egy zenei oldalon, akkor olvastam ugyanott Netelka egyik versét, és ez annyira megragadott, hogy megkerestem Őt , és így találtam rá a Fullextrára.
Azóta írogatok, zenélgetek több – kevesebb sikerrel.
A Fullextra közössége, és hatása mára meghatározója lett életemnek.
Nagyon sokat köszönhetek ennek az irodalmi oldalnak.

Budapest. 2007.10.17


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2022 Feb 10 Csüt 9:22), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wendler Zoltán
alias: Artur Brun





Tatabányán születtem 1964-ben. Egészségi állapotom az óta is kitűnő. Köszönhetem ezt annak, hogy sokáig rendszeresen és kitartóan sportoltam. Ma sem vetem meg a testmozgást. Az iskolai évek alatt hosszú és rövidtávfutó voltam, később cselgáncsoztam és futballoztam. Amatőr szinten dobolok, doboltam néhány helyi kisegyüttesben. Szívesen és sokat olvasok. Könnyen teremtek új kapcsolatokat, ezáltal hamar elfogadtatom magam.
Tíz éve Székesfehérváron élek második családommal.
Titkaim nincsenek, nem szégyellem a múltam, sem jelenem. Hogyan élek? Hiszek abban, hogy egyéni hozzáállással nagyobb méretet ölthet a rend. Kell valami, amit magunknak teszünk ugyan meg, de példaértékű cselekvésként tárjuk mások elé. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Sok kicsi, sokra megy alapon, például szeretem az édességet, és ha utcán fogyasztom el, addig a kezemben van a csomagolás, amíg nem találok egy szemeteskonténert, vagy kosarat. Kis dolog, de számold meg, mennyi csokispapírral találkozol egy séta alkalmával?
Miből állna, mennyi energia kell ahhoz, hogy a boltok bejáratánál, néha kinyissuk az ajtót egy másik embernek, vagy rámosolyogva előre engedjünk valakit?
Tapasztaltad már, milyen érzés, ha hivatalos helyen, dolgodat elintézvén, további kellemes munkát kívánva távozol?
Az írással, pályázgatással harminc éve próbálkozom, nem vagyok az a feladós típus, de sietni sem szoktam, nem kapkodok. Nekem mindig van kedvem az emberekkel beszélgetni, ezért lett olyan szószátyár Hapsi-bácsi. Megkaptam már néhányszor, hogy nem vagyok normális. Ez igaz, de mindig is többet akartam. Különben csak egy becsületes munkás lennék, ami persze nem lebecsülendő, és tulajdonképpen félig az is vagyok. A másik felem azonban sokat akar, nem csak magamnak, de elsősorban igen, azért, hogy adhassak is. Van bennem egy adag önzés, de csak annyi hogy a környezetemmel is igényesebb legyek, ami visszahat rám, és a környezetem sem szenved tőle.
Nagyon utálok papírra írni...kézzel váááááá. Nekem nagy segítség a számítógép. Azelőtt pedig mindig volt egy írógépem. Néhány írásom hihetetlen ugyan, de két óra alatt megszületett. Ennek az lehet a titka, hogy nagyon sokat beszélek, gondolkodom, van véleményem, így már eleve félkész anyagokat hordozok magamban. Erre mondom, hogy nem ismerem mi az: unatkozni. Itt belül mindig írok, és ami még nagy szerencse, hogy engem a legtöbb alkotótársam meg tud ihletni.
Az ember két nagyon fontos dologból tevődik össze, amit a tudomány tart és elismer ma az csak egy elenyésző része. Az anyagi vonal még számukra sincs maximálisan rendben, de fogadjuk el a testet és kialakulását nagyjából úgy, ahogyan ők képzelik. Ez minden állatnál így van. Mégis mitől lettünk mi emberek ilyenek, amilyenek? Az anyag megnyilvánulását ezer és ezer féleképpen tapasztaljuk, átalakul, változik, létre hozva a legkülönfélébb formákat. A számítógép értelmes? Amíg az ember használja, annak tűnik. Különben csak egy csomó anyag, elem, atom, molekula, nem más. Mi is azok vagyunk, de csak, ami a külsőnket illeti. Értelmet mi magunk adunk neki, ahogyan a számítógépnek. Ez az, ami szerintem nem tűnik el soha sem, csak formát ölt máshol és máshogyan. Az anyagot pedig igényeink szerint formáljuk ma is. Ha majd, mi emberek, rájövünk a tiszta energia létezésének módjára, nem lesz szükség az anyag eddigi formáira. Akkor majd az univerzum is hatalmasat fog változni. Én ebben is hiszek. Vallási felfogásom részét alkotja az a nézetem, hogy ha segítesz, máshonnan visszakapod. Ez így megy a rossz dolgokkal is, a jókkal is, ezért nem szeretek rosszat tenni. Akivel megtenném, inkább kikerülöm. Valahol hallottam ezt a mondatot és nagyon megtetszett:
„Ha már segíteni nem tudsz, legalább ne árts!”
Elsősorban magam is amatőr író vagyok, és szenvedélyes olvasó. Amióta megismertem a betűket, azóta legjobb barátaim között tartom őket számon. Nem vagyok műfajhoz kötött sem olvasóként, sem alkotóként. Fontos nekem, mit üzennek a sorok. Lehet egyet nem érteni velem, lehet vitatkozni is. Sajnálom előre is, ha valaki megsértődik majd a jövőben. Én nem őt fogom értékelni, hanem csak azt, amit leírt, létrehozott. Az én írásaim sem tetszenek mindenkinek.
A nagy áttörés még várat magára számomra is, de hiszek benne. Hiszek minden irodalommal foglalkozó tehetségben. Hiszek bennetek. Ha tudok segíteni, annak örülök, ha hibázom, beszéljük meg. Nagyon sokat adhatunk az embereknek, tegyük hát ezt színvonalasan. Mindenkinek jó alkotást, és sok sikert kívánok a jövőben.
Személyesebb adatokat nem titkolódzásból nem írtam ide, hanem, mert nem tartom fontosnak. Aki akar, könnyen megtudhat rólam bármit, csak kérdezni kell.
Tisztelettel: Wendler Zoltán-Artur Brun
2007-11-04
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lakatos Jánosné
alias: zsuka49

1956. szeptember 11.





1956. szeptember 11-én zuglói leányzóként, a forradalom napjai alatt láttam meg a napvilágot.
Azóta is itt lakom, itt tanultam, habzsoltam a verseket, regényeket, itt perzselt meg az első szerelem, és itt szültem két szép gyereket - s azt hiszem innen is visznek majd utolsó utamra is!Smile
Barátkozó, vidám természetemnél fogva könnyen beilleszkedtem ebbe a nem éppen szép világba.
Imádom a humort, a vidámságot - bár tudom, nehéz elhinni rólam, hiszen leginkább szomorkás verseket írok! -
Szeretem az embereket, a gyerekeket, s ami a legfontosabb - még mindig hiszek a jóban, tudok örülni a legapróbb dolgoknak is!
Lehet, hogy naiv vagyok...? Nem bánom, annak is kell lenni valakinek!
Ezt mindenki döntse el saját maga.Smile
Dolgos munkáséveim alatt mindig sok-sok felnőtt ember, illetve gyerekek között dolgoztam.
Hosszú évekig bölcsődében, majd mostanság iskolában keresem a kenyérre valót, mint élelmezés vezető.
A versírással 2005. őszén kerültem testközelbe, amikor a Fullextrára az internet böngészése közben ráakadtam.
Magával ragadott a portál hangulata, a kedves emberek közelléte, a bátorító, bíztató szavak.
Ezúton, itt is szeretném ismét megköszönni a sok segítséget, amit a kezdetekben sokatoktól kaptam!Smile
(Kivéve azt a pár morc tagot, akik nem éppen a kedvességükről híresek, de engem akkor sem tudnak kihozni a béketűrésből - ezuton üzenem nekik!Smile)
Beleszerelmesedtem a verselésbe, amitől azóta sem tudok - nem is akarok szabadulni -, úgy,
mint ahogy tőletek sem.
Merem remélni, hogy még sokáig lehetek köztetek és osztozhatunk minél kevesebb bánatban, és sok-sok örömben egyaránt.

http://www.fullextra.hu/modules.php?name=Irodalom&file=search&bywhat=aid&forwhat=Zsuka49


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2014 Jan 18 Szomb 7:10), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
2 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.45 Seconds