[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 329
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 329


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Jan 17 Szomb 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pete László
alias: lnpeters




A VÉN MUSKÉTÁS BEMUTATKOZIK

(A Vén Muskétás nevet a Solaria fórumán kaptam - illetve vettem fel. A blogom címe is ez: Itt a Vén Muskétás beszél; /lnpeters.sfblogs.net /.

Pete László az anyakönyvezett nevem, de ezen a néven legalább hárman publikálunk, és nekem már volt emiatt komoly kellemetlenségem. Ezért tettem hozzá bérmálási nevemet, a Miklóst.
Ennek megközelítő fordítása az L. N. Peters.

Balatonbogláron nőttem fel, Budapesten (Fazekas Mihály Gimnázium, Horváth Mihály tér) érettségiztem, Szegeden és Debrecenben diplomáztam, Gyulán dolgozom, és Sarkadon lakom.

Negyvenhat éves vagyok (ez már nem igaz: négy nap híján két hét múlva negyvenhét leszek). Van egy csodálatos Feleségem, és két gyönyörű Lányom (Réka Bereniké /1986/ és Lilla Viktória /1992/).

Középiskolai tanár vagyok, amellett író, szövegíró, dramaturg.
Első írásom még 1987-ben, a szegedi Délmagyarországban jelent meg (A Matakumba-skorpió).Első regényemet 1989-ben fejeztem be, rögtön az első kiadó el is fogadta, de mégsem jelent meg.

Regényeket persze továbbra is írtam - de a legtöbbje kéziratban van, be kellene gépelni, esetleg átdolgozni őket.

Főleg darabokat írtam, ahogy ma is. Sok van és sokféle. Jelentős részük nem látott sem színpadot, sem nyomdafestéket; bár panaszra nincs okom, a tavalyig létező Calliope Diákszínpad igen sok darabomat bemutatta.

Verseket eddig az évig lényegében csak “házi használatra” írtam; verseim többségét a lányaimnak, tanítványaimnak, illetve a környezetemben felbukkanó kisgyermekeknek szóló gyermekversek és feleségemnek, Anikónak írt szonettek alkotják. Az utóbbi időben azonban néhány verset is elhelyeztem különböző portálokon.

Novellám nincs annyira sok, de ami van, eléggé sokféle.

2006 karácsonya előtt kampányszerűen újra nekifogtam a kiadókeresésnek, ennek következtében két fantasy kötetem jelent meg - egy sorozat kezdete. Mindkettő borítóját Lilla lányom festette.

Legutóbb megjelent írásom talán az Örök világosság című darab néhány részlete (Napkút, 2008. április), illetve a Babilon című darabom (aranylant.hu).

Volt eddig négy hivatásos, huszonhárom alternatív, illetve körülbelül nyolcvan diákszínházi bemutatóm különböző minőségben (dramaturg, szövegíró, író-dramaturg, szerző).

Túlkoros idealista vagyok, és megalkuvónak túl öreg.

Ugyanez versben:

A vén muskétás bemutakozik

Az évek szálltak; s gyorsan elloholt
Ami benne régebben szőke volt,
Jó sok fagy érte: főleg hajnali,
És egy nagydarab szakállas pali
Maradt: aki e rigmust körmöli,
Miközben a kóláját hörpöli,
Mert bornemissza is az istenadta,
Bár szájában gyakran van cigaretta.
Negyvenötös cipője: mint a csónak,
S túlságosan öreg megalkuvónak.

Ha a netet szorgosan lapozod,
A vén muskétást megtalálhatod,
Nem kell hozzá fárasztó kutatás;
Könnyen meglesz a garabonciás.
Bár nem sztár, és nem Milliárdos Pista,
Csupán egy túlkoros idealista.
A nap felében nebulókat oktat,
Aztán tollat, billentyűzetet koptat.
Barátja szeretetnek, tiszta szónak,
S túlságosan öreg megalkuvónak.

A vén muskétásnak van Anikója,
S - mivel kétszer is náluk járt a gólya,
Előbb Rékája, majd Lillája lett,
És e kettőre büszke módfelett.
Akad néhány megjelent kötete,
És kézirattal a polca tele,
S mert nincs rokona, s főleg nincsen őse,
Sosem lesz marketing-kampányok hőse,
És szekértáborhoz sem tartozik,
Mert vénen már főleg nem alkuszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Márc 8 Vas 6:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bartalovics Zoltán
alias: prayer

1965. április 23.




Pécsett, 1965. április 23-án hajnalban, tejet adtam anyámnak. Hosszú szőke fürtjeimből látta, finom lelkületű, jó gyermeke leszek. Bolondságaim, humorom korán megmutattam. Minden bűnömet nővéremre ruháztam, amiért őt is elruházták. Sajnos gyermekéveim száma 10-nél megszakadt, mert apám halála után egy idős kertész bácsihoz vezetett utam, aki látta, hogy friss gyümölcsért cserébe hajlandó vagyok a munkára is. Így, amíg az ipari iskolát elvégeztem, minden nap jártam dolgozni a hadifogságot megjárt barátjává fogadott öreghez.
Közben munkát vállaltam itt-ott. Hol kubikoltam, hol téglát hordtam, és lázadtam a Piramis koncertjén, s a Korállal szelídültem. Egy jármű gyártó, és javítónál kezdtem a szakmát. Némi gyakorlattal, és hittel egyéni vállalkozó lettem 1992-ben. Karosszérialakatos, és szerkezetlakatos dolgokat javítok, gyártok. Alkalmazottam nincs. A sok munkából menekülve, eljutottam a lírához. Satupadomon több József Attila kötetet morzsoltam szét, s mikor már versekben folytattam a társalgást, magam is írni kezdtem. Saját szórakozásommal, szemtelenül, egy irodalmi internetes honlapot, a Fullextrát terhelem. Nejemen, és 20 éves lányomon tesztelem rímes-rímtelen lelkivilágomat. Stabilan, két lábbal állok a földön. Tudom, mindig, mindenért meg kell fizetni. Most mégis, beláthatatlanul járom a fellegeket, és minden álmodozásomat arcul csapja a valóság.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Jún 24 Szerd 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végh Sándor
alias: VéghS

1953. december 2.




Jánoshalmán születtem 1953. december 02.-án, s ott is éltem 1965.-ig. Majd jó sorsom, és szüleim akaratából Szegedre költöztünk, ahol az általános iskolai tanulmányaimat 1968.-ban befejeztem, és Nagykanizsán folytattam az olajipari technikumban.
1995.-ben elváltam, most élettársi kapcsolatban élek két gyermek édesapjaként, (édesanyjuk 1999.-ben elhunyt), Immár 37éve MOL munkavállaló, ebből 23 év közvetlen termelésirányító az algyői gáztechnológiákon, több esetben a beüzemeléstől az elbontásig, továbbiakban karbantartás tervező-műszaki ellenőr, napjainkig.
Hobbyként az amatőr irodalom művelője több mint 10 éve az internet adta lehetőségek kihaszná-lásával. Először a Barátok levelezőlistájához csatlakoztam, majd 2002.-től a Fullextrán is elkezdtem publikálni.
Fullextra, Barátok Verslista, irodalmi portálok pályázatain szakmai zsűrizem, és további 4-5 irodalmi portál alkotó tagja vagyok, egy kiadott önálló kötettel (A csend hangjai címmel), és több kötet társszerzőjeként.
A szegedi-regionális médiák többszöri szereplője, társművészek kiállításainak szervezője. Szegedi Városi TV. munkahelyemen is forgatott riportműsort a műszaki-és művészeti véna kettőségéről.
Elismerések: Juhász Gyula díjas költő, 2005
Amatőr irodalomért, Verslista díjas 2006
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Aug 25 Kedd 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Urbán Annamária
alias: Anne20

1976. június 9.



1976. június 9-én születtem Balassagyarmaton, egy Nógrád megyei kisvárosban. 17 évig éltem az Ipoly partján fekvő kis faluban, Nógrádszakálban.
Életem első négy és fél évét viszonylag békés családi körben töltöttem, szüleimmel és féltestvéremmel, majd bekövetkezett életemben az első nagy törés: szüleim elváltak, én édesapámmal maradtam és a nagyszüleimmel. Édesanyám és nővérem elköltöztek.
Mivel magam is elvágytam a kisfaluból a nagyvárosba, én is hamarosan költözésre adtam a fejem. Kisebb-nagyobb megszakításokkal Budapesten élek és dolgozom 1995 óta.

Általános iskolában imádtam, amikor fogalmazást kellett írni! Az összes többi tantárgy nem érdekelt. Meg a színjátszás, de arról később lemondtam. Nem éreztem, hogy ott lenne a helyem a színpadon.
1990-ben vetettem papírra először saját gondolataimat, és egy rövid történet született belőle, így készült el 1991-ben első kisregényem, amely azóta is a spirálfüzet és a fiók áldozata. Ugyanígy végezte a második, amely már két részesre sikeredett, mégsem nyerte el saját tetszésemet sem, nem akartam még másokat is büntetni vele. A sorsukról mind a mai napig nem döntöttem.
A harmadik lett idáig „említésre méltó”, és az első, ami nyilvánosság elé került, mert a kollégiumi újságban 1993-1994-ben megjelent, rövidített változatban. „Vörös rózsa” a címe, és itt is olvasható a Fullon. Később, 1997-ben egy ismerősön keresztül építő jellegű kritikát kaptam róla. Mivel megegyezett a véleményünk, miszerint néhány részlet siralmas, így nekiültem, és szinte teljesen átírtam.
A Full-ra 2005-ben úgy keveredtem, hogy néhány netes baráttal a regényírásról „beszélgettünk” egy topikban. Ők emlegették a portált, később olvastam az írásaikat, és én is áttettem a székhelyem az oldalra.
Azóta – sajnos elég gyakori kihagyással – itt élek és alkotok, ebben a nagy családban, amire azért is szükségem volt, mert a sajátom szétzüllött…
És egy érdekesség: amíg ide nem kerültem, kizárólag prózákat – novellákat, történeteket és regényeket – írtam. Itt született meg az első versem! Mostanában már látogatásokat teszek a rímek világába is. Akkor érzem jól magam, ha írogathatok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Aug 28 Pént 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Joóné Soós Andrea
alias: anyatka




Mit írjak magamról? Talán a nevemmel kellene kezdeni. Joóné Soós Andrea vagyok mindjárt 17 éve, illetve ez csak részben igaz, hiszen születésemkor kaptam a nevem hátsó részét, 17 éve a jó fele jött hozzá. Tudom sok az o, meg az ó, de nem lehet mit tenni, ez már így marad. Azt, hogy hány éves vagyok sosem tudtam, már amikor az első gyermekem születése okán bevonultam a kórházba, akkor is zavarba hozott ez a kérdés, de a doki ki tudta számolni, hogy 22, mivel a születési dátumomat anyukám már óvodás koromban megtanította, így nagy vigyorgás közben meg tudtam mondani neki. Ennek lassan 16 éve. Azt is elárulom, lányom lett és Fanninak hívjuk. Négy évesen vált egy kisfiú okos nővérévé, akit vele egyetértve ( "Legyen a húgom neve Bence!" ) Bencének kereszteltünk. Értük lettem anyatka. Nem mondom, hogy mindig könnyű szülőnek lenni, s azt sem állítom, hogy szuperanyu vagyok, de nagyon igyekszem. Életemben a családom áll az első helyen, mondják is, tyúkanyó vagyok. Nem tudom mennyi igazság van ebben, ha például a házimunkát nézem, akkor sántít a dolog.
Nem törne ki a frász, ha például valaki azt mondaná, holnaptól nem takaríthatok, vasalhatok, és kiütéseket sem kapnék, ha valaki átvállalná a mindennapos főzést.
Életünk festői hátterét a baranyai táj szépsége adja egy kicsi faluban, Hetvehelyen. Neve pontos eredete vitatott, mondják azt is, hogy hétfőn volt itt a vásár, meg azt is hogy a faluban egykor 70 házhelyet regisztráltak, mások azt állítják, hogy az itt élő emberek régen a barmaikat hétfői napon engedték ki a legelőre, ezért lett a falu neve Hétfühel, ami Hetvehellyé szelídült az Árpád-kor óta.
Itt helyben a rendelőben dolgozom, mint ápolónő. No nem az Árpád-kor óta, csak 7 éve, előtte a gyerekekkel voltam itthon, s még előtte Pécsett a Gyermekkórházban ( ami azóta megszűnt, de ennek nem én vagy az oka) kerestem a kenyérrevalót.
Sok mindent elárultam magamról eddig, már csak az a kapcsolat van vissza, ami köztem és az írás között alakult ki. Mit is mondhatnék erről?
Hol ilyen, hol olyan. Van, hogy simogató, kedves, szerelemmel teli, van, hogy csöndes, sőt teljesen süket, van, hogy sürgető, van, hogy én sürgetném, de mindig ad, sokat ad. Örömöt, boldogságmorzsát, kedvet, színeket, levegőt. Ezért nem hagyom el, és remélem kitart mellettem amíg élek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 14 Hétfő 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Herczeg Zoltán
alias: prince60





A "Nagy Generáció" után, (mint kis generáció) 1960-ban Budapesten születtem. Negyven évig dél-Pesten éltem. PestSzentLőrinc és Kispest osztozott rajtam. Az iskoláimat is ezekben a kerületekben végeztem. Barátaim és egyéb kapcsolataim mindmáig odakötnek. Ezen az a tény sem változtatott, hogy egy hirtelen ötlettől vezérelve immáron kilenc éve a nejemmel és három gyermekemmel egy Pest megyei kis falu Mikebuda mellé költöztünk. A természet szeretete, a zene és az irodalom iránti vonzódásom régi keletű az életemben. A vadregényes, erdős környezet előcsalta belőlem az ifjúkorombéli szenvedélyemet az írást. Mindig is materiális dolgokkal foglalkoztam. Az építőipar minden területén jártasságot szereztem. Jelenleg is egy mély -és magasépítő cég résztulajdonosa vagyok, amelyben műszaki koordinátoraként funkcionálok. Bár mindig szívesen végeztem a dolgomat, de örökös hiányérzetem csak az írás tudta igazán kompenzálni. Amióta ez tudatosult bennem, azóta írok rendszeresen. Az internet elterjedésével lehetőségem nyílt, hogy keressek egy a számomra szimpatikus és színvonalas amatőr irodalmi oldalt. Néhány, más portálokon szerzett csalódásaim után akadtam a FullExtrára, amit azóta is -bár kisebb-nagyobb szünetekkel- rendszeresen látogatok. Az itt szerzett virtuális barátságok sokat jelentenek számomra. Az együtt fejlődést, a békés egymás mellett létet, a közös szenvedély kiélését szoros kapocsnak tartom, amire személy szerint nekem valós igényem van. Nem tagadom, hogy dédelgetek álmokat, amelyek az írással kapcsolatosak. Bár ösztönösen írok és rám férne némi megszerzett tudás céljaim eléréséhez, de mégis hiszem, hogy valakinek, valakiknek továbbadhatok valamit az írásaimmal, gondolataimmal. Talán ezért él bennem egy különös, elfojthatatlan kíváncsiság mások és más dolgok iránt. Szeretnék ebben a zajos, rohanó világban minél több békés szigetet bebarangolni és ugyanilyen békés szigetet építeni magam köré. Általánosságban ez a célom és feladatom. Bár meglehet nagy falatnak tűnhet, de meggyőződésem szerint nem elérhetetlen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 17 Csüt 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilágyiné Karker Mária
alias: Rinka





1952-ben születtem, a veszprém megyei Tés községben. A családom imádott olvasni, ha behunyom a szemem, és felidézem az emlékeimet, mindig könyvvel, újsággal a kezükben látom őket; ezek után nem meglepő, hogy nekem is életfeltételt jelent.
Az írás, az más, hosszabb kihagyás után négy évvel ezelőtt uralkodott el rajtam a szenvedély. A középiskolában a magyartanárom még nyolcoldalas dolgozatokat kapott, gyorsíró stílusra emlékeztető vonalakkal, de néha még így sem sikerült befejeznem az óra végéig. Hogy ő meddig silabizálhatta? Fülöp tanár úr egy alkalommal az összes "ö" betűmön kijavította a vízszintes vonalat két pontra, máskor megjegyezte, hogy a fantáziámmal nincs baj, de a kézírásom minősége erősen emlékezteti azokra a vonalkákra, amit Ildike, a kétéves a bilin ülve húzogat a papírra. Lenéztem a dolgozatfüzetemre, hát…
Ha távol voltunk egymástól, a rokonságot is hasonló hosszúságú levelekkel bombáztam. Ha a soraimat nem szövi át a humor ezer szála, talán nem kísérleteztek volna a rémes hieroglifák fejtegetésével, de a nevetés valószínűleg megérte nekik a fáradságot, mert elolvasták, felolvasták, és időnként kézről kézre adták.
Azután egy ideig nem írtam, csak olvastam, olvastam. Minél több könyv került a kezembe, annál bizonytalanabb voltam a saját firkáim értékét illetően, a stílusom nem irodalmi, rossz a mondatszerkesztésem, a szórendem, szóismétlések, döcögő mondatok jellemeznek. Talán megpróbálhattam volna más lenni, szebb, jobb, díszesebb, részletesebb, de úgy éreztem, az már nem lenne Rinka, fel kell vállalnom magam a hibáimmal együtt.
Négy évvel ezelőtt egy internetes fórumon lepötyögtem néhány gyerekkori történetet. Semmi formázás, szerkesztés, csak úgy, mindjárt az oldalra. Nevették, szerették, követelték: még, még, még! Egy, az oldalon megismert barátom azt állította, lát bennem lehetőséget. Hittem neki, a jót szívesen elhiszi az ember, hát még, ha hinni is akarja. Hát, valahogy így kezdődött. Azóta megpróbálkoztam novellával, elbeszéléssel, és az idén júliusban megjelent az első könyvem, egy kisregény, romantikus, misztikus mese. Még nem tudom felmérni, milyen eredményt hoz az első próbálkozásom, de bármi történik, az igazi műfajom a humor marad, s ha Te, olvasó, szívesen mosolyogsz, vagy gondolkodsz el a történeteimen, az a siker maga, ennél méltóbb elismerést nem kaphatok.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2009 Szept 17 Csüt 16:00), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 17 Csüt 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kovács Katalin
alias: Kata01




"Mert célom sincs, nem is kell, csak egy ember hallja hangom, aki majd megérti minden harcom.Mert elég egy, hogy a világ megváltozzon, s mert nekem elég egy, hogy ezzel megváltson."

Nos, ez a két mondat határozza meg leginkább személyiségem.

A nevem barátaimnak, így nektek is csak Kata:)

Igazából nem tudom mit is írjak(mindenki ezzel kezdi).
Olvasni, írni szeretek, és nem utolsó sorban sétálni a szabadban, az erdőben(ki nem?).
Ezenkívül imádom az animéket, ebben a témában viszont szinte "mindenevő" vagyok(akadnak sorstársaim).
És igen, ezek után megkérdezheti bárki joggal, hogy akkor mégis mi az érdekes ebben az egészben.
Írhatnék hosszú, pátoszi sorokat, unalmasabbnál unalmasabb adatokat, hogy mikor születtem, hol, hogy hívnak, mit szeretek, kiket szeretek, mik a kedvenc ételeim, italaim, játékaim, meg Isten tudja mit, de nem hiszem, hogy ezzel bárki is közelebb jutna megismerésemhez, mivel nem csak adatokból állok, ahogy a legtöbb ember sem.A legfontosabb azonban az érzés, amit ezzen a nagyszerü portálon szeretnék eljuttatni mindenkihez.A hosszú évek alatt(ezt most tényleg az elmúlt 2 évre mondom!), rengeteget változtam.
Nem vagyok nagy technikai zseni, és valójában semmi különleges nincsen bennem.
Az én egyedüli meghatározóm, hogy képes vagyok látni.Lehetek akármilyen tanuló. akármilyen mesterséget űző, ha nem értem azt, ami körülvesz.
És rávezetni a világot, hogy sosem az a fontos, amit elsőre látunk, hanem hogy megismerjük a látszatot.
A legfontosabb a béke, a szépség, a művészet, de nem a bamis, hanem az igazi.Hogy én melyiket nyújtom, döntsd el, Te kedves olvasóm, és bizonyítsd be magadnak, hogy mindenki mással szemben, Te(itt mindenképpen)különleges vagy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 20 Vas 7:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vaszkó Márta
alias: eprecske



1962-ben születtem egy hideg novemberi napon a nyilas jegyében.
Talán ezért is szeretem a telet.
Békéscsabán élek.
Általános iskolai tanulmányaim végeztével,Egészségügyi Szakközépiskolában érettségiztem.
Ezután bölcsődében helyezkedtem el s gondoztam az aprónépet.
A gyes. és kisebb kitérő után iskolában dolgozok főállásban, ugyanitt társadalmi munkákban is aktívan részt veszek. Néha (mindig) időzavarral küzdök.
Három lány gyermekemet nevelgetem, próbálom őket terelgetni az élet rögös útjain.
Sok minden történt az életemben amit nem mindig tudtam feldolgozni, eltemettem magamba.
Nehéz helyzetek is adódtak, de újra és újra felálltam s bizakodtam szebb is lehet az élet.
Biztattak írjam meg az érzéseim, írjam ki magamból a fájdalmat ,örömöt, mindent ami a hosszú évek alatt csak rakodott egymásra.
Ösztönösen írok, tudom sokat kell még tanulnom, de azért vagyok itt köztetek.
Remélem, hogy verseimmel, amit szívből írok át tudom adni vívódásaimat, gondolataimat.
S ha az olvasóban soraim elindítottak egy gondolatot, akkor nagyobb elismerést már nem is kaphatok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 29 Kedd 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juhász Barkóczi Gabriella
alias: Mandula




1957. Július 28-án születtem Zentán, egy vajdasági kisvárosban a Tisza partján. Foglalkozásom, vegyész technikus. 2000-óta Budapesten élek. Az írással csak pár éve próbálkozom, mert ami nem fér el bent, annak ki kell jönni. Hát, kiírom magamból. Egy internetes ismerősöm arra buzdított, ne csak a blogomon gyűjtögessem az írásaimat, jelenjek meg valamelyik irodalmi oldalon. Így kerültem a Fullextra.hu ra 2008-ban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Okt 12 Hétfő 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

W. Kovács Krisztina
alias: Welentze



1957-ben születtem Budapesten. Anyám egyedül nevelt. Szegények voltunk. Egy ideig intézetben is éltem.
Egészen fiatal korom óta vonzott a képzőművészet. Már elsős gimnazistaként kerámia műhelybe és rajziskolába jártam. Tagja lettem a Ferencvárosi Képzőművészkörnek
Fiatalon néhány tárlaton részt vettek grafikáim és szobraim. Kétszer jelentkeztem a Képzőművészeti Főiskola szobrász tanszékére, mindhiába. Ekkor abbahagytam az aktív képzőművészeti tevékenységeimet. Száraz vegyipart, majd pénzügyet tanultam, így lettem kutatólaboráns, mellette gyermekklub vezető, később iskolatitkár, pénzügyi előadó, majd egyéni vállalkozó.
A számítástechnikával 10 éve kerültem közelebbi kapcsolatba, nagyon megszerettem. Fiamnak és sorstársainak számítógépes programokat készítettem. Terveztem társasjátékokat, prezentációkat és számítógépes grafikákat is. Honlapokat is szerkesztettem.
Sokat olvastam, a könyv szeretetét anyámtól és nagyanyámtól örököltem. Az írással kb. tíz éve kezdtem el foglalkozni. Amolyan asztalfiók-írogató lettem. Visszatértem a képzőművészet bűvkörébe is, ritkán, de alkotok, egy-egy grafikát, szobrot.
Több mint egy évtizede Gárdonyba költöztünk. Férjemmel szeretetben, családi körben neveljük halmozottan sérült, kerekes székes gyermekünket, több mint két évtizede. Egzisztenciánkról lemondva, életünket immáron fiam boldogulásának szenteljük, megnyugvással. Célunk, hogy minél teljesebb életet élhessen. Harcolunk érte és sorstársaiért minden szinten, ahol csak tudunk. Mára saját megrendült egészségemért is küzdenem kell.
Elfogadtam a sorsomat, babérokra nem törekszem, egyszerűen jó itt lennem köztetek.

Énsűrítményem alliterációs présben.

http://www.fullextra.hu/modules.php?name=Irodalom&file=display&jid=31171
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Okt 17 Szomb 8:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szűcs István
alias:szucsistvan

1947 - 2011




Nevem Szűcs István. Rövidebben: Péter. Debreceni születésű vagyok, 1947-es. Mire az első osztályt kezdtem, édesanyám egy tanyasi iskolában tanított. Itt osztatlan iskolában végeztem az általánost. Voltunk vagy húszan elsőstől nyolcadikosig. Aztán Szegeden jártam ki a közgazdaságit. Nem túl nagy érdeklődéssel. Utána még néhány különféle szakmát szereztem, társadalomtudománnyal, filozófiával foglalkoztam, és végig robotoltam az életem mindenféle számomra érdektelen munkával.
Festegetni kezdtem, de rendszeresebben csak 2007 óta. Volt néhány kiállításom, kijött rájuk néhány Tv adó, rádió, újság , riportot készíteni. Nem néztem, nem olvastam. Nem érdekelt. Csak annyit tudok a festészetről, amennyit saját magamtól tanulhattam, hiszen még rajzórám sem volt soha életemben. Azért szeretik a képeimet akik látták. Verseket csak 2008 november tájt kezdtem írni rendszeresen. Az éjszakai rajzolgatás helyett, mert már nagyon romlott a szemem. Azóta néhányszáz költemény nőtt meg. Mindenhol kérik, hogy felrakhassák a saját portálokra, kérik megzenésítésre stb. A kanadai magyarok számára nyílt irodalmi fórumra is kérték, hogy feltehessék a verseim a legszebb magyar versek közé. Néhány antológiában, újságban, rádióirodalmi esteken szerepeltek a festményeim, verseim. Önálló kötetem most van a kiadónál. Ha nem leszek nagyon lusta, összeállítom és elküldöm a második kötet anyagát is. A neten csak pár hónapja fedeztem fel az irodalmi fórumokat. Általában szeretik , amiket írok. Többnyire szórakoztatóak, sohasem fenségesek, és mindig az én hangomon szólnak. Nem istenes versek. Istentelenül csiklandóak.

ÉN VAGYOK
(Szűcs István)

Öntörvényű vagyok, és nagyon makacs
Szél iránt nem hajlok, lelkem akár a vas
Versengni mással én bíz sosem fogok
Ha nincs mit elmondanom, akkor hát hallgatok
Kimondok én akármit, amin csak jár eszem
Sosem törődök azzal, ha véle vétkezem
Kit érdekelne már az, hogy más nagyobbra nőtt :
Annál legyek csupán jobb, mint voltam azelőtt !

/2009-04-18/


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Okt 13 Csüt 21:24), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Dec 16 Szerd 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Varga Balázs Dániel
alias: varga80



1981.09.24. - én születtem Debrecenben, második gyermekként.
Juhász, és polgári család sarja vagyok. Vegyésznek készültem, s így lettem festő!
Két gyermekem van, akiket mindennél jobban szeretek!!!
Balmazújvárosban élek, szívemhez nagyon közel áll Hortobágy, mert ifjú koromat szinte ott töltöttem, a puszta és a halastavak környezetében.
Az őszintéket kedvelem, a zsiványokat kardélre hányom.
Végzetem az emberi butaság, de minden csúfságban van valami szép!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Jan 20 Szerd 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S. Farkas Zsuzsanna
alias: naiva





Mivel is kezdjem? Időrendbe, vagy fontossági sorrendbe írjam le életem mozzanatait?
Mi az, ami érdekelhet benneteket? Mi az, ami érdekes bennem? Nem tudom…
Tények, amelyekről „kivonatok” készültek:
1965. január 26. megszülettem.
1988. július 23. férjhez mentem.
1989. december 18. megszületett első gyermekem /kislány/
1992: június 09. megszületett második gyermekem /ő is kislány.

Vannak bizonyítványaim is… Sok… Ne kelljen felsorolnom, sem az iskolákat, ahova jártam.
2002 óta dolgozom ugyanazon a munkahelyen, gyógyszertárban, szakasszisztensként. Előtte az élet számos területén tevékenykedtem: voltam könyvtáros-népművelő /ezt az öt évet a mai napig visszasírom/, aztán voltam a Balaton-parton recepciós, portás, és valutapénztáros Voltam munkanélküli is. Így utólag milyen változatosnak tűnik az életem… Soha nem féltem a kihívásoktól, az újtól, a tanulástól…
Életem folyamán voltak nagyon boldog időszakok, de voltam nagyon mélyen is. Sikerült talpra állnom.

Imádom a családomat, és folyton féltem őket!

Mindig szerettem írni, kislány korom óta. Kilószámra írtam a naplókat, „regényeket”, verseket… Újságíró szerettem volna lenni, vagy nagy írónő! A megyei újságban több írásom is megjelent. Milyen büszke voltam rá! Még honoráriumot is kaptam!
Mindig, mindent meg akartam írásban örökíteni, de ez sajnos sokszor megmaradt a „na egyszer majd ezt is leírom”- szinten. 2004-től kezdtem el újra verselgetni, hosszú kihagyás után…Talán mert a gyerekek nagyobbak lettek, és maradt egy kis időm magamra. Persze kellett egy barát, aki bíztat és bátorít, Őt már az Internetnek köszönhetem.

Mára már szinte mondhatom, mindennapi tevékenységgé vált számomra az írás.
Tagja vagyok egy Veszprém Megyei Alkotóklubnak. Félévente megjelenő kiadványainkban nyomtatásban is megjelennek verseim, kiállítás megnyitókon, fesztiválokon szereplünk, műveink előadásával.

Számos antológiába és az Irodalmi Rádió köteteibe válogatták be írásaimat.

2006-ban regisztráltam a Fullextrán, nagy naivan, hogy, ugyan mit is keresek én itt, ennyi remekül író ember között… Aztán egyszer csak – nem is tudom, hogyan, miért – egyik moderátora lettem az oldalnak. Megtiszteltetés ez, és én igyekszem alázattal, legjobb tudásom szerint segíteni az itt folyó „munkát”. Imádok szervezni, emlékeztet népművelői múltamra. Hálás vagyok a sorsnak (és winner-Lacinak, aki idehívott az oldalra), hogy köztetek lehetek! Barátokat találtam, és egy olyan közösséget, ahol fontos a másikra figyelés, a megértés. És természetesen a közös érdeklődés: az írás szeretete köt össze ismerőst, ismeretlent, hisz igazán csak az érti meg az alkotás kínját, örömét, aki maga is ír.
És ami a legvonzóbb a Fullon: a személyes ismeretség, a rendszeres felolvasóestek, alkotótáborok, az EGYÜTTLÉT… Mindez már túlmutat a virtuális kereteken.

Megjelent köteteim: 2009: Kristálypalota (novellák versek), 2011: Levelek a múltból (kisregény, novellák, versek).

Szeretem a szépet, keresem a mélyen átélhető perceket az életben. Élem a mindennapokat, dolgozom, anya és feleség vagyok, Szabadidőmben leülök a számítógép elé, olvasok és írok. Boldoggá tesz, ha tetszenek a műveim, ha élményt tudok adni csupán a szavaim által, de ha nem tetszenének, azt hiszem, már akkor sem tudnék „leszokni” az írásról.
Mottóm talán az lehetne:

„Szép az, ami érdek nélkül tetszik.” (Kant)


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Nov 1 Kedd 20:18), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Márc 24 Szerd 7:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Soltész Tamás
alias: t-soltesz

Budapest, 1949. 06. 29.



Óbuda kertvárosi részén nőttem fel, születésemtől felnőtté válásomig ezer szállal kötődve a már majdnem falusias, de igazán családias környezethez. Általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat ugyanabban az épületben, és - kevés kivétellel - ugyanazoktól a tanároktól tanulva végeztem el. Ismertem és szerettem a házakat, üzleteket, a Dunát és a Hajógyári szigetet, ahol barátaimmal sok időt töltöttünk együtt. Noha egy időre – első házasságkötésem után – a belváros lakója lettem, ott soha nem éreztem jól magam, mindig visszavágytam gyerekkorom helyszínére.
Igyekeztem mindent megismerni, mindent kipróbálni, amihez csak hozzájutottam. Voltam, úszó, sportlövő, barlangász, vitorlázórepülő, vagyis levegőbe, vízbe és a föld alá is elmentem, hogy a lehető legtöbbet megismerjek az életből.
A foglalkozásaimat is a változások jellemezték, voltam nyomdász, taxisofőr, zöldség-gyümölcskereskedő, fuvarozó kisiparos, biztosítási ügynök, bróker cégnél oktatási igazgató, és jelenleg kamiont vezetek Európa útjain.
Második házasságom visszahozott Óbudára, de a kertvárosból panelrengeteggé vált környezetben már csak emlékezetem őrzi a régi kis házak képét.
Az irodalom – amióta olvasni tudok – mindig a kedvenceim közé tartozott, írtam is, de csak olyankor, amikor egy témát fontosnak tartottam. Nem gondoltam arra sohasem, hogy ezeket az írásokat széles közönség elé tárjam, de barátaim bíztatására az Interneten kerestem erre lehetőséget. Eleinte csak olvastam mások írásait, ma is többnyire ezt teszem, de itt a Full-on, azt látva, hogy milyen baráti, már-már családias a légkör (mint a régi Óbudán volt), elküldtem néhány írásomat, versemet.
Életem során oly sok élményben volt részem, jóban és rosszban egyaránt, hogy kevés volna újabb hatvan év mindegyik megírására. Amiről azt gondolom, érdemes papírra vetni, ezután is leírom, annak reményében, hogy akad majd valaki, aki örömmel olvassa.
Örülök, hogy itt lehetek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.49 Seconds