[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 202
Tag: 2
Rejtve: 0
Összesen: 204

Jelen:
Tagi infók ender Küldhetsz neki privát üzenetet ender ender
Tagi infók PiaNista Küldhetsz neki privát üzenetet PiaNista PiaNista


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Szept 29 Kedd 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juhász Barkóczi Gabriella
alias: Mandula




1957. Július 28-án születtem Zentán, egy vajdasági kisvárosban a Tisza partján. Foglalkozásom, vegyész technikus. 2000-óta Budapesten élek. Az írással csak pár éve próbálkozom, mert ami nem fér el bent, annak ki kell jönni. Hát, kiírom magamból. Egy internetes ismerősöm arra buzdított, ne csak a blogomon gyűjtögessem az írásaimat, jelenjek meg valamelyik irodalmi oldalon. Így kerültem a Fullextra.hu ra 2008-ban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Okt 12 Hétfő 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

W. Kovács Krisztina
alias: Welentze



1957-ben születtem Budapesten. Anyám egyedül nevelt. Szegények voltunk. Egy ideig intézetben is éltem.
Egészen fiatal korom óta vonzott a képzőművészet. Már elsős gimnazistaként kerámia műhelybe és rajziskolába jártam. Tagja lettem a Ferencvárosi Képzőművészkörnek
Fiatalon néhány tárlaton részt vettek grafikáim és szobraim. Kétszer jelentkeztem a Képzőművészeti Főiskola szobrász tanszékére, mindhiába. Ekkor abbahagytam az aktív képzőművészeti tevékenységeimet. Száraz vegyipart, majd pénzügyet tanultam, így lettem kutatólaboráns, mellette gyermekklub vezető, később iskolatitkár, pénzügyi előadó, majd egyéni vállalkozó.
A számítástechnikával 10 éve kerültem közelebbi kapcsolatba, nagyon megszerettem. Fiamnak és sorstársainak számítógépes programokat készítettem. Terveztem társasjátékokat, prezentációkat és számítógépes grafikákat is. Honlapokat is szerkesztettem.
Sokat olvastam, a könyv szeretetét anyámtól és nagyanyámtól örököltem. Az írással kb. tíz éve kezdtem el foglalkozni. Amolyan asztalfiók-írogató lettem. Visszatértem a képzőművészet bűvkörébe is, ritkán, de alkotok, egy-egy grafikát, szobrot.
Több mint egy évtizede Gárdonyba költöztünk. Férjemmel szeretetben, családi körben neveljük halmozottan sérült, kerekes székes gyermekünket, több mint két évtizede. Egzisztenciánkról lemondva, életünket immáron fiam boldogulásának szenteljük, megnyugvással. Célunk, hogy minél teljesebb életet élhessen. Harcolunk érte és sorstársaiért minden szinten, ahol csak tudunk. Mára saját megrendült egészségemért is küzdenem kell.
Elfogadtam a sorsomat, babérokra nem törekszem, egyszerűen jó itt lennem köztetek.

Énsűrítményem alliterációs présben.

http://www.fullextra.hu/modules.php?name=Irodalom&file=display&jid=31171
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Okt 17 Szomb 8:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szűcs István
alias:szucsistvan

1947 - 2011




Nevem Szűcs István. Rövidebben: Péter. Debreceni születésű vagyok, 1947-es. Mire az első osztályt kezdtem, édesanyám egy tanyasi iskolában tanított. Itt osztatlan iskolában végeztem az általánost. Voltunk vagy húszan elsőstől nyolcadikosig. Aztán Szegeden jártam ki a közgazdaságit. Nem túl nagy érdeklődéssel. Utána még néhány különféle szakmát szereztem, társadalomtudománnyal, filozófiával foglalkoztam, és végig robotoltam az életem mindenféle számomra érdektelen munkával.
Festegetni kezdtem, de rendszeresebben csak 2007 óta. Volt néhány kiállításom, kijött rájuk néhány Tv adó, rádió, újság , riportot készíteni. Nem néztem, nem olvastam. Nem érdekelt. Csak annyit tudok a festészetről, amennyit saját magamtól tanulhattam, hiszen még rajzórám sem volt soha életemben. Azért szeretik a képeimet akik látták. Verseket csak 2008 november tájt kezdtem írni rendszeresen. Az éjszakai rajzolgatás helyett, mert már nagyon romlott a szemem. Azóta néhányszáz költemény nőtt meg. Mindenhol kérik, hogy felrakhassák a saját portálokra, kérik megzenésítésre stb. A kanadai magyarok számára nyílt irodalmi fórumra is kérték, hogy feltehessék a verseim a legszebb magyar versek közé. Néhány antológiában, újságban, rádióirodalmi esteken szerepeltek a festményeim, verseim. Önálló kötetem most van a kiadónál. Ha nem leszek nagyon lusta, összeállítom és elküldöm a második kötet anyagát is. A neten csak pár hónapja fedeztem fel az irodalmi fórumokat. Általában szeretik , amiket írok. Többnyire szórakoztatóak, sohasem fenségesek, és mindig az én hangomon szólnak. Nem istenes versek. Istentelenül csiklandóak.

ÉN VAGYOK
(Szűcs István)

Öntörvényű vagyok, és nagyon makacs
Szél iránt nem hajlok, lelkem akár a vas
Versengni mással én bíz sosem fogok
Ha nincs mit elmondanom, akkor hát hallgatok
Kimondok én akármit, amin csak jár eszem
Sosem törődök azzal, ha véle vétkezem
Kit érdekelne már az, hogy más nagyobbra nőtt :
Annál legyek csupán jobb, mint voltam azelőtt !

/2009-04-18/


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Okt 13 Csüt 21:24), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2009 Dec 16 Szerd 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Varga Balázs Dániel
alias: varga80



1981.09.24. - én születtem Debrecenben, második gyermekként.
Juhász, és polgári család sarja vagyok. Vegyésznek készültem, s így lettem festő!
Két gyermekem van, akiket mindennél jobban szeretek!!!
Balmazújvárosban élek, szívemhez nagyon közel áll Hortobágy, mert ifjú koromat szinte ott töltöttem, a puszta és a halastavak környezetében.
Az őszintéket kedvelem, a zsiványokat kardélre hányom.
Végzetem az emberi butaság, de minden csúfságban van valami szép!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Jan 20 Szerd 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S. Farkas Zsuzsanna
alias: naiva





Mivel is kezdjem? Időrendbe, vagy fontossági sorrendbe írjam le életem mozzanatait?
Mi az, ami érdekelhet benneteket? Mi az, ami érdekes bennem? Nem tudom…
Tények, amelyekről „kivonatok” készültek:
1965. január 26. megszülettem.
1988. július 23. férjhez mentem.
1989. december 18. megszületett első gyermekem /kislány/
1992: június 09. megszületett második gyermekem /ő is kislány.

Vannak bizonyítványaim is… Sok… Ne kelljen felsorolnom, sem az iskolákat, ahova jártam.
2002 óta dolgozom ugyanazon a munkahelyen, gyógyszertárban, szakasszisztensként. Előtte az élet számos területén tevékenykedtem: voltam könyvtáros-népművelő /ezt az öt évet a mai napig visszasírom/, aztán voltam a Balaton-parton recepciós, portás, és valutapénztáros Voltam munkanélküli is. Így utólag milyen változatosnak tűnik az életem… Soha nem féltem a kihívásoktól, az újtól, a tanulástól…
Életem folyamán voltak nagyon boldog időszakok, de voltam nagyon mélyen is. Sikerült talpra állnom.

Imádom a családomat, és folyton féltem őket!

Mindig szerettem írni, kislány korom óta. Kilószámra írtam a naplókat, „regényeket”, verseket… Újságíró szerettem volna lenni, vagy nagy írónő! A megyei újságban több írásom is megjelent. Milyen büszke voltam rá! Még honoráriumot is kaptam!
Mindig, mindent meg akartam írásban örökíteni, de ez sajnos sokszor megmaradt a „na egyszer majd ezt is leírom”- szinten. 2004-től kezdtem el újra verselgetni, hosszú kihagyás után…Talán mert a gyerekek nagyobbak lettek, és maradt egy kis időm magamra. Persze kellett egy barát, aki bíztat és bátorít, Őt már az Internetnek köszönhetem.

Mára már szinte mondhatom, mindennapi tevékenységgé vált számomra az írás.
Tagja vagyok egy Veszprém Megyei Alkotóklubnak. Félévente megjelenő kiadványainkban nyomtatásban is megjelennek verseim, kiállítás megnyitókon, fesztiválokon szereplünk, műveink előadásával.

Számos antológiába és az Irodalmi Rádió köteteibe válogatták be írásaimat.

2006-ban regisztráltam a Fullextrán, nagy naivan, hogy, ugyan mit is keresek én itt, ennyi remekül író ember között… Aztán egyszer csak – nem is tudom, hogyan, miért – egyik moderátora lettem az oldalnak. Megtiszteltetés ez, és én igyekszem alázattal, legjobb tudásom szerint segíteni az itt folyó „munkát”. Imádok szervezni, emlékeztet népművelői múltamra. Hálás vagyok a sorsnak (és winner-Lacinak, aki idehívott az oldalra), hogy köztetek lehetek! Barátokat találtam, és egy olyan közösséget, ahol fontos a másikra figyelés, a megértés. És természetesen a közös érdeklődés: az írás szeretete köt össze ismerőst, ismeretlent, hisz igazán csak az érti meg az alkotás kínját, örömét, aki maga is ír.
És ami a legvonzóbb a Fullon: a személyes ismeretség, a rendszeres felolvasóestek, alkotótáborok, az EGYÜTTLÉT… Mindez már túlmutat a virtuális kereteken.

Megjelent köteteim: 2009: Kristálypalota (novellák versek), 2011: Levelek a múltból (kisregény, novellák, versek).

Szeretem a szépet, keresem a mélyen átélhető perceket az életben. Élem a mindennapokat, dolgozom, anya és feleség vagyok, Szabadidőmben leülök a számítógép elé, olvasok és írok. Boldoggá tesz, ha tetszenek a műveim, ha élményt tudok adni csupán a szavaim által, de ha nem tetszenének, azt hiszem, már akkor sem tudnék „leszokni” az írásról.
Mottóm talán az lehetne:

„Szép az, ami érdek nélkül tetszik.” (Kant)


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Nov 1 Kedd 20:18), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Márc 24 Szerd 7:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Soltész Tamás
alias: t-soltesz

Budapest, 1949. 06. 29.



Óbuda kertvárosi részén nőttem fel, születésemtől felnőtté válásomig ezer szállal kötődve a már majdnem falusias, de igazán családias környezethez. Általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat ugyanabban az épületben, és - kevés kivétellel - ugyanazoktól a tanároktól tanulva végeztem el. Ismertem és szerettem a házakat, üzleteket, a Dunát és a Hajógyári szigetet, ahol barátaimmal sok időt töltöttünk együtt. Noha egy időre – első házasságkötésem után – a belváros lakója lettem, ott soha nem éreztem jól magam, mindig visszavágytam gyerekkorom helyszínére.
Igyekeztem mindent megismerni, mindent kipróbálni, amihez csak hozzájutottam. Voltam, úszó, sportlövő, barlangász, vitorlázórepülő, vagyis levegőbe, vízbe és a föld alá is elmentem, hogy a lehető legtöbbet megismerjek az életből.
A foglalkozásaimat is a változások jellemezték, voltam nyomdász, taxisofőr, zöldség-gyümölcskereskedő, fuvarozó kisiparos, biztosítási ügynök, bróker cégnél oktatási igazgató, és jelenleg kamiont vezetek Európa útjain.
Második házasságom visszahozott Óbudára, de a kertvárosból panelrengeteggé vált környezetben már csak emlékezetem őrzi a régi kis házak képét.
Az irodalom – amióta olvasni tudok – mindig a kedvenceim közé tartozott, írtam is, de csak olyankor, amikor egy témát fontosnak tartottam. Nem gondoltam arra sohasem, hogy ezeket az írásokat széles közönség elé tárjam, de barátaim bíztatására az Interneten kerestem erre lehetőséget. Eleinte csak olvastam mások írásait, ma is többnyire ezt teszem, de itt a Full-on, azt látva, hogy milyen baráti, már-már családias a légkör (mint a régi Óbudán volt), elküldtem néhány írásomat, versemet.
Életem során oly sok élményben volt részem, jóban és rosszban egyaránt, hogy kevés volna újabb hatvan év mindegyik megírására. Amiről azt gondolom, érdemes papírra vetni, ezután is leírom, annak reményében, hogy akad majd valaki, aki örömmel olvassa.
Örülök, hogy itt lehetek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Márc 24 Szerd 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maróti László
alias: PiaNista



A PiaNista név az esetemben abból ered, hogy egész életemben pianóztam, vagyis zongoristaként kerestem kenyerem. Egyébként Maróti László vagyok. 72. évemet élem, de még gyakran játszom, vagy kórust vezetek...már négy éve. Novellákat és verseket írok. Amit a hétköznapi életbôl nem tudok kiemelni és írni róla, sci-fi formát választok hozzá. Ilyenkor a legtöbben megijednek, hogy "már megint valamiféle lövöldözős űrháború", de ilyesmivel soha nem foglalkoztam. Igyekszem mindíg valami fontosról írni, öncélú rímfaragásnak nem látom értelmét. Egyetlen megjelent regényem: az "Időzavar" (2007. Accordia Könyvkiadó).
Mindenkinek jó írást kivánok:
PiaNista (Maróti László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Márc 26 Pént 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gligorics Teru
alias: Teru

(1950--2020).





Gligorics Teru a nevem.
Délbánátban születtem Fehér Teréz néven egy nagyon szegény, sok-gyerekes családba, március 28, 19….a többit hagyjuk rá, én sem szeretek rágódni rajta. Már diákkoromban is állandóan írtam, előbb csak magamnak, vagy meséket testvéreimnek, később egy néhány heti lapnak voltam a tudósítója. Növekvő pályám viszont hamar megszakadt, férjhez mentem és politikai okok miatt kivándoroltunk férjemmel. Sok-sok éven keresztül nem volt semmiféle kapcsolatunk magyar emberekkel. Szó szerint éheztem a magyar szóra, magyar zenére. Bár sokat olvastam mindig, nem pótolta az nekem a világon legszebb nyelvet egy cseppet sem.
Körülbelül tíz évvel ezelőtt véletlenül ráakadtam egy magyar irodalmi portálra. Akkor írtam valamilyen kis apróságot és többé meg sem álltam. Sok jó barátra tettem szert, akik biztattak, bátorìtottak, sìrtak és nevettek velem. Sokan belőlük itt vannak, a Fullextrán, hála Istennek. Csak most érzem mennyire hiányzott az írás egész életemben. Boldog vagyok hogy itt Rátok találtam, és befogadtatok magatok közé. Tudom, sohasem less belőlem nagynevű író vagy költő, mincs nekem arra sem tudásom, sem tehetségem, de amíg ki tudom fejezni gondolataimat és megosztani Veletek, addig úgy érzem, életem tökéletes.
95-ben férjem meghalt, pár éve újra férjhez mentem. Ma a hivatalos nevem Patterson, de barátaimnak csak Gligorics Teru maradok amìg élek Laughing


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2020 Szept 3 Csüt 13:50), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Márc 28 Vas 19:24    Hozzászólás témája: Geisz László Hozzászólás az előzmény idézésével

Geisz László
alias: venyige

1952. 04. 17. - 2011. 02. 18.


Emléked örökké szívünkben él.


Wink
1952. 04. 17-én születtem országunk ékszerdobozában, Sopronban.
Itt élek feleségemmel, lányaimmal, és Viktória unokámmal.
Bár az irodalmat mindig is szerettem, eredeti szakmám a tollforgatástól eléggé távol áll.
Kenyeremet évtizedeken keresztül, gépész üzemmérnökként kerestem, mérnöküzemgazdász másoddiplomával. Ma már nyugdíjas vagyok.
Mint sokan mások, ifjú koromban én is írtam pár szösszenetet, de komolyabban kb. 3 évvel ezelőtt kezdtem firkálni. Ekkor már leszálló ágban voltam és senki sem mondhatta, hogy egy komoly vezető miért bíbelődik a vadvirágon pihenő pillével.

"Vedd észre léted sok apró csodáját,
ha vadvirágon pille megpihen,
mikor tavasz felölti új ruháját,
vagy szellő leng faágon szelíden."

Ebben a rövid időszakban több mint háromszáz írásom született. Főleg verseket írok, de van jó néhány dalszövegem, és írtam pár rövidebb prózai művet is.
Néha elég egy gondolat, hangulat, ritmus, vagy egy bennem motoszkáló dallamfoszlány, hogy tollat ragadjak. A verseimen én nem dolgozom, csak hagyom, hogy agyamból szabaduljanak.
Írásaim között vannak gondolkodásra késztetők, ugyanúgy, mint hangulati alapokon nyugvó természeti versek. Vannak szerelmes verseim is. Gyerekeknek szánt írásaimból lassan összejönne egy kötetre való. Dalszövegeim még megzenésítésre várnak.
A NET-en más fórumokon is ott vagyok, más-más néven. ( Pl.: AMF, GothArt, Virtus, DunapART cafe, IR, Zeneszöveg, Napkorong.) Rendszeresen írok antológiákba, szerepelek pályázatokon.
Nyomtatásban társszerzőkkel a Verselő Antológia 2008, és a Tízek (Hajnal Könyvek 07) 2009 kiadványokban jelentem meg nagyobb terjedelemben. (11 ill. 27 írás)
Első önálló -100 verset tartalmazó- kötetem 2009 karácsonyára jött ki a nyomdából.

"Nekem nem formám
a semmit tevés,
tervem még volna,
de időm kevés."


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Okt 13 Csüt 19:09), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Jún 2 Szerd 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szűcs Gyuláné
alias: doszke





Születtem Hajduszoboszlón, l945. március 8-án.Négy éves koromtól
Debrecenben élek, de laktunk Nyíregyházán is hét évig l959-ben visszaköltöztünk Db-be.
Közgazdasági Technikumi Ker.Tag. érettségim van.
Kereskedelmi területen dolgoztam irodán: voltam: gépkönyvelö, ellenőr, rendész ez utóbbi rövid ideig (2.év)
Majd másik ker. cégnél :irodán, könyveló, pénzügyi munkatárs, folyószlarendező.
1996-ban több betegségem miatt, leszázalékoltak(asztma, gerincsérv stb)

Tulajdonképpen 96-óta foglalkozom versírással, h o b b i k é n t .
2007-ben megözvegyültem. (KÉt Fiam még nem házas.)

Kedvenc időtöltésem, pl. Séta, de nem rendszeresen, Nagyerdőn társaságban, fürdőzés, úszás, kerti tevékenység
nagyon nagy örömmel olvasok itt ezen a helyen a FULLEXTRÁBAN.
Van egy baráti társaságom (kb lo személy)
Nem hallgatom el, hiszem az Isten létezését, római katolikusként:, járok lelki körbe(bibliaóra), tornázni, misékre.

2008-óta tagja vagyok a Batsányi- Cserhát Művész Kőr Alföldi Tagozatának. Valamint, hogy elkészült egy verses kötetem ez év elején.
Összel készülök a következő összeállitásához! Örömömre szolgál, hogy a Full-Extrában ilyen nagyszerű emberekkel léphetek táv- ismeretségbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Okt 13 Szerd 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dr. Tüzes Károly
alias: tuzeskaroly






1961 májusában születtem, Jurij Gagarint a világűrbe a Vosztok-1.
csak hetekkel előttem röpítette. Ez évben épült a fal Berlinben. A
kietlen Nyírségben nevelkedtem, nyaranta vakációzni Somogyba, a
gyékényesi bányatóra mentem.
1970-től Budapesten teremtem, majd középiskolai tanár lettem, erre vetemedtem.
Az angol nyelvet Oxfordban és Londonban felszedegettem, majd történész-kandidátus lettem.
Van három álomszép gyermekem, és egy kedves feleségem, 25. házassági
évfordulónkat ünnepeltük nemrégiben.
Vagyok kül- és biztonságpolitikai tanácsnok a Parlamentben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Nov 11 Csüt 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balla László
alias: ballalaci




1965. november 15-én születtem Budapesten. Gyerekkorom egy részét Pomázon éltem, majd visszaköltöztünk a fővárosba. Sokat nyaraltam a Mátrában rokonoknál, így nem csoda, hogy a hegyek szerelmese lettem.
Futball-kapuskodtam és elvégeztem a Vendéglátó Ipari Szakiskolát, felszolgáló szakon.
Jelenleg is ezt a mesterséget űzöm, máshoz még kevésbé értek. 1987. nagyon hideg telén ismerkedtem meg párommal, akivel azóta is együtt élünk. 1988-ban megszületett lányunk Adrienn, 1990-ben pedig fiunk László.
2001-ben költöztünk Vácegresre, újonnan épült, első saját kis otthonunkba. Feleségem beiratkozott esti gimibe, én meg véletlenül (szó szerint) ott ragadtam vele. Egy padba ültünk, és egy évvel a lányom előtt érettségiztünk, ráadásul ugyanabban a teremben, ahova ő járt nappali tagozatra. Habár a magyar középkori történelem tanulmányozása már előtte is a hobbim volt, valószínűleg ott történhetett velem valami, ugyanis abban az időben kezdtem el papírra vetni gondolataimat. Sajnos kevés a szabadidőm, de amikor számomra érdekes témára akadok, akkor szenvedéllyel vágok bele a kor tanulmányozására. Mindig megpróbálok hiteles maradni. Sokszor egy mondat leírása 2-3 hét kutatómunkámba kerül. Ez nem panasz, mert örömmel teszem. Írásaim nyelvezetében mindig az egyszerűségre törekszem, hogy bárki számára könnyen érthető legyen.A régmúltból kiragadott történetek felidézésével az a célom, hogy felhívjam a figyelmet, mennyi névtelen és neves ember ha kellett, életét is képes volt feláldozni a Szeretet, a Hit, a Becsület és a Haza védelmében. Próbáljunk utódokhoz méltón élni, történeteiket tovább adva gyermekeinknek, unokáinknak.
Álmom és vágyam, hogy egyszer saját kötetemet láthassam a könyvesboltok polcain. Tudom, nem egyszerű, de titkon bízom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2010 Nov 20 Szomb 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hardik László
alias: ho




1962 Április 30.-án felmentem Anyukámmal – mentővel, Üllőről – Budapestre, megszületni.
A felvonulás előkészületei beszűrődtek a kórház ablakán, hozzátettem a magam öntudatlan, dühödt bömbölését, azután vissza a faluba 11 évig, vályogház földucca.
Padláson irodalom, beömlő fény, elemi iskoláim azóta eltartanak 3-4 könyvvel paralel szimultán.
Nagypapáimat nem ismertem. Szüleim elváltak ötéves koromban, apámnál maradtam, aki aztán elvett valakit nevelőanyámnak. Anyám az időtájt eltűnt, és férjhez ment valakihez.
Apám `73-ban meghalt, így kerültem fel Pestre, és lett nevelőapám, meg közös testvér. Érdekes módon a lakáskiutaláshoz legidősebbként én érkeztem meg harmadik gyereknek. Későn érő típus vagyok.
Pestimréből Kőbánya, aztán Újpest, Nyugati és Keleti part. Még másfél évig voltam katona. Tűzszerész, szakaszvezető. Csináltam 2 tüzijátékot lefényképezett a Népszabadság.
Leszereltem és lehúztam 8 évet a bp.-i Tüzép-nél, meg egy házasságban.( az egyetlen korszak életemben, mikor pénzem is volt meg adósságom)
Elsőszülött fiamat elvitte Csernobil. Ebben az időszakban nem foglalkoztam irodalommal.
`94-ben otthagytam családot egy kertesházban, és hosszas nekifutás után mikor a hullámok már erőteljesen csapkodtak fejem körül, 96-ban kimentettem a nevemet Amerikába. Az aranykor vége felé.
Körözött az Interpol – semmi különösebb erőszak; testőrből stróman, cégek, Áfák, bukta ügyek – 7 évet éltem kint illegalitásban. Közben felnyírt nagy kopaszból hosszútávfutó lettem, aki angolul olvas és álmodik.
Mert volt egy álmom gyerekkoromban, miután láttam a ` Ha Kedd van akkor ez Belgium ` filmet.
Fiatalok ültek a szobában, körbeadtak valamit, színhely Amszterdam. Aznap éjjel odaálmodtam magam közéjük, másnap újra, és évekig. A „ dologról” nem tudtam semmit, de lett társaságom, kalandoztunk, megbecsültek.
Mai napig hatással van a személyiségemre az a tapasztalat, de hogy prófétikus álmodás, vagy a bizonyosság kivetülése irányított ? Ki tudja ?
Nem is érdekes. Az ingerszegény környezetben kapcsolatba kerültem a Szellemmel.
Kitanultam amit a ház körül lehet – a mai napig abból élek amilyen életmódra váltottam – és igyekeztem tartani magam az új feltételrendszerhez ami biztosította számomra, hogyan érdemes élni.
Ne bánts mást. Mondta a változás hangja és vegetáriánus lettem 4 évig. Megtanultam adni, elfogadni, és mindezt idegenben, nyelvtudás nélkül, porig rombolva az Egót. Túléltem a gyerekkorom.
Írni akkor kezdtem megint – a kamaszkori próbálkozások után – mikor a honvágy nevezetű karma kezdett visszaráncigálni csődtömegemhez. Igyekeztem kifejezni magam, magamból, magyarázni tetteim az ottmaradottaknak. Magamnak.
Építgettem a hídfőállásaimat, hazatérésemet előkészítve csiszolódott a stilárisom itt a képernyő előtt
Kalandozásaim során különböző magasságokat jártam meg, hegycsúcsokkal, naplementével, baráti társasággal, indián szertartásokon. A tudatmódosító szerek valóságaimat módosították ( és mondhatom rájuk is fért az optikai-tuning )
"Van akinek a bőség kötelező, van akinek az aszkézis."
Spirituális hátországom, indiai Mesterem, aki megtanított enni inni szeretni, és elvitt a Nagual-hoz
Aki beavatott.
Fogalmazgatom kilátástalan feladataim, mióta eszméletre dermedtem, a költészet segít. Elkészült a leltár, kifizettem a számlám, prózám a kapcsolatrendszerem. Úgy élek ahogyan szeretek élni, tudom hogy elszúrtam, tudom hogy javítom. Hétköznapjaim részletei magukért beszélnek.
Verset írni szeretek, még akkor is ha el kellett fogadnom, hogy a megfogalmazhatatlant körmölgetem. Se baj, ez van, ez vele jár az ember-léttel.
Tudom hogy könyvre nem lesz már időm. Ezért előadom.
`Cselekedeteim őszinték, de színészkedem`

- Don Juan -
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Jan 14 Pént 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erdős Pál
alias: sodrelap







Erdős Pál a becsületes nevem, Erdős Pál Attila néven többek között főállású újságíróként több mint 10 szerkesztőségnek írtam riportjaimat, glosszáimat.
Ma már nyugdíjasként élvezem, élvezgetem, élvezgetném az életemet, jóban, rosszban kitartó feleségemmel, akivel immáron közel negyven esztendeje élek egy fedél alatt, nagy szeretetben, szerelemben. Két gyermekem már révbe ért, fiamnak két lurkója van - úgy imádom őket, mint a sajátjaimat -, szomszédok is vagyunk, lányom éppen férjhez menni is készül( talán ideje is), hiszen már nem tini...
Nos, zajlik az élet minálunk.
Verseimet Erdős Pál Attila néven jegyzem, alias sodrelap, és nem sóderlap - noha sokan így szólnak verseimhez -Wink, amelyből közel ezer van, ilyen is, olyan is, ami már felkerült az internetre.
Írtam már egy sportkönyvet is, vegyes érzelmeket keltve, így a kedvem is elment tőle... Ám írás nélkül lehet élni, de minek...
Háromszor részesítettek nívódíjban, egyszer 1991-ben országosan is, nos most elfogadnám az érte kapott jutalmat, valorizáltan persze.
Járműgépészként sok sikerben volt részem, néha csalódás kísérte pályámat, ezért váltottam, de egy közös találmánnyal és rengeteg újítással több elismerésben és miniszteri kitüntetésekben is részesültem.

Budapest, 2011.01.11. Erdős Pál (Attila)
alias sodrelap
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Feb 6 Vas 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vas Lajos
alias: Freewolf






Farkasnak hívom magam, a Vas Lajost. Tiszteletből és a kihívás miatt teszem,
mert a szabad farkasok mindig is magkapták a fantáziámat. 1960-ban születtem
egy kis álmos, poros világban, most Budapesten élek családommal. Eszembe
nem jutott írni, talán úgy 2005.-ig, akkor az interneten találtam egy írásokkal
foglalkozó helyet és belevágtam. Ma már társtulajdonos vagyok egy másik
irodalmi portálon, de a bennem lévő szabadság utáni vágy kószálni kényszerít.
Ide is a véletlen hozott és jól érzem magam, mert béke van. Kóborlok, mint
a névadóm, vitázni, szavakkal vívni csatákat más helyen, de ide, a szöveggé
változott érzéseim hozom, úgy jövök. Erényekből és hibákból vagyok
összegyúrva, bár van olyan hibám, amire büszke vagyok, remélem több az
erény! Néha mesélek Nektek, néha a meséiteket olvasom, talán ettől is ilyen
szép ez a világ!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.46 Seconds