[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 226
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 226


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Péter Erika
alias: Eroica

Valamikor a XX. században születtem Szarvason: hogy mikor, nem emlékszem már, mert a számokat mindig elfelejtem. Kb. 30-70 év körüli lehetek.




Békés megyében, Szarvason születtem. Tanulmányaimat Verőcén, Vácott, Szarvason végeztem, óvónői diplomát Szarvason kaptam. Pályámat Heves megyében ( Felsőpetényben, Gyöngyöstarjánban és Szűcsiben) kezdtem. Nagyon fiatalon lettem vezető óvónő.

1977-től Békés megyében, Csanádapácán óvónősködtem.

1989 óta Békéscsabán élek. 1991-től a békéscsabai óvodák felügyeletét láttam el.

2003-tól a Jankay Galéria munkatársa vagyok.


Gyermekkorom természetes próbálkozásaitól eltekintve kb.1980-tól intenzíven írok.

Lírai tárgyú verseimet a "Lélekzetek"-nek, gyermekveseimet "Gyerekzetek-nek", a társadalmi fricskáknak mondható, könnyed hangvételű verseimet pedig "Bóvlik"-nak nevezem.

Az öröm és bánat - a fény és az árnyék követi egész életem - A bennem lévő rengeteg energiát szeretném pozitívvá alakítani. Bizonyára ez az életerő serkent az írásra is. Egyetlen fiam elvesztése után is örök optimista maradtam. Talán ezért is találtam meg a közös hangot a fiatalokkal. Gyermekverseimet és pár felnőtteknek írt verseimet megzenésítettek.


Tagja vagyok az Irodalmi Rádiónak, a Barátok Verslistának és a Körös Irodalmi Társaságnak. Részt veszek a Békéscsabai Irodalmi Esték rendezvénysorozat programjaiban, az Origó Rádió Cinke programjában, publikálok a kanadai Kaláka Internetes Szépirodalmi Folyóiratban, a Fullextra online kulturális és művészeti magazinban, a Héttorony Irodalmi Magazinban,

a 4 Ddimenzió Online-ban, Óperencia c. amerikai internetes magazinban, a Ritka Madár c . békéscsabai költők antológiájában, az Orosházi Almanachban, a Dörmögő Dömötörben és számtalan antológiában.

Szívesen találkozom a közönséggel író-olvasó találkozókon (bárhol az országban).


Díjaim:


2006 - "Boldog Jövőnkért" Ezüst Toll Irodalmi Pályázaton I. helyezés.
2007 - Amatőr Irodalomért Verslista Díj, Publikációért kategória

2007 - A II. lengyelországi Európai Irodalmi Találkozón Különdíjas lettem.


Önálló köteteim:

Mindörökké mosoly - versek (Accordia Kiadó, 2005.)

Verselhetek - versek jeles napokra 1. kiadás (Móra Kiadó 2007.)

Verselhetek 2. kiadás (Móra Kiadó, 2008.)

Ez a szépen illusztrált kötet 2007-ben Magyarország három legszebb gyermekkönyve közé került. Második kiadására 2008 májusában került sor, ami kuriózum a Móra Kiadó történetében is, hiszen az elmúlt 10 évben egyetlen verseskönyv sem fogyott el ilyen rövid időn belül, ilyen példányszámban a könyvpiacon.

Három Holló CD - megzenésített versek - Palinta Társulat (Grillus Kft. 2009.)

(Kányádi Sándor, Nemes N. Ágnes versei között)

Szeretőim a szavak - új versek (Accordia Kiadó, 2009.)


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2010 Ápr 1 Csüt 21:29), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

H. Nagy Gabriella
alias: blue

1973. július 10.





1973. július 10-én hajnali 6.40-kor Szegeden születtem, második gyermekként, hat évvel idősebb nővérem mellé.
Általános iskolában is nagyon érdekelt az irodalom, ahogy megtanultam olvasni, a szegedi Somogyi Könyvtár olvasója lettem. Kezdetben nagy szeretettel barangoltam a mesevilágban, majd a szakácskönyvek birodalmában. Később a krimiket részesítettem előnyben, ma már a romantikus könyveket és verseket olvasom.
Imádom a filmeket, zenét, szeretek kirándulni, nemcsak Magyaroszág területén.
Már gyerekként is szerettem főzni, mára már jóval kísérletezőbb lettem. A konyhám a nyugalmam szigete lett.
Gyors- és gépíróként végeztem, és Szegeden a Délmagyarországi Áramszolgáltatónál helyezkedtem el, mint titkárnő.
1991. szeptember 07-én mentem férjhez.
A házasságomból két gyermek született: 1993. május 06-án Róbert és 1997. július 26-án Gergely.
1995-ben érettségiztem.
2001-ben két középfokú tanfolyamot végeztem el, így a végzettségem társadalombiztosítási ügyintéző, illetve személyügyi ügyintéző.
2004-től amatőr szinten írogatok, több-kevesebb sikerrel. Verseim önmagam pillanatnyi érzéseit, és lelkem érzelemvilágát tükrözik.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Standovár Ágota
alias: stando

1961. 04. 17.




Pécsett születtem, egy ősi hagyományt felrúgó házaspár egyetlen gyermekeként. Szüleim anyai nagyanyám homlokráncolgatását figyelmen kívül hagyva házasodtak össze. Apai ágon délszláv vér csörgedezik ereimben, édesanyám felvidéki kisnemesi család sarja. Amikor etnikai hovatartozásomat firtató kérdéseket tesznek fel, büszkén vállalom rackaságom. Világnézetemet tekintve hívő vagyok. Ha szimpátia szerint kéne felekezetet, vallási filozófiát választanom, buddhista lennék. Isten mellett az emberben hiszek. Hiszem, hogy sokkal több van bennünk, mint amennyit gondolunk magunkról. Vallom, arról szól az életünk, hogy ledöntögessük azokat a korlátokat, amiket magunk köré építettünk, építettek, természetesen mindezt okosan, hogy elkerülhessük az anarchiát. Nem könnyű a környezetemben élőknek, tipikus kos vagyok. Már kisgyermekként is kiütközött rajtam önfejűségem, másságom. Erre példa, hogy első irodalmi emlékeim sem a gyermekmesékhez kötődnek. Óvodásként a kék és a barna könyvből követeltem ki a napi adag kultúrát édesapámtól. A kék Petőfi, a barna József Attila kötete volt. Apatejjel szívtam magamba a vers-szeretetet. Olvasóként már mindenevővé váltam. Kamasz koromban magam is tollat ragadtam, volt minta előttem a családból, édesapám és nagybátyám amatőrködött. 1980-ban férjhez mentem. A szerelmet, anyaságot választottam a jogi egyetem helyett. Két gyermekem született. Abbamaradt az írás is, a számok világa lett az életterem. 2006-ban kezdtem el újra írogatni. A haiku kötött formáit kihasználva indultam el. Májusban megnyertem a Japánkert pályázatot. Első verseimből néhányat beválogattak a Szintézisben 2006 antológiába. A dokk.hu az első kikötőm, "bakói" a tanítóim. Néhány hónappal később találtam rá a Fullextrára. Céljaim pimaszak. Az első lépcsőfok, publikálni "X" irodalmi lapban. A második fok, egy önálló kötet, ahol az illusztrációkat kedves barátom készítené verseim mellé. A többi fokot ráérek majd a másodikról megnézni. Tudom azt is, hogy mindez megvalósuljon, sokat kell még tanulnom. Mire is vagyok a legbüszkébb? Több dologra. Elsőnek a gyerekeimre vagyok büszke, jó emberek lettek, mindketten tudják merre tartanak. Másodikként, arra vagyok büszke, hogy fiam két gyerekkori verse megjelent egy antológiában. Harmadikként arra vagyok büszke, hogy egy 17 évesen elkövetett plágiumom "kedvenc szerelmes vers"-ként bolyong a világhálón. Negyedikként pedig arra vagyok büszke, hogy fel merem vállalni önmagam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Géza
alias: hori

1961. november 24.





Születésemtől fogva Pécsett élek, s remélem nem lesz olyan fordulat az életemben, hogy ezen változtatnom kelljen. Jól érzem magam ebben a városban.
A humán- és reálérdeklődésem váltakozása végigkísérte egész eddigi életemet, ennek következményeképp 2002 tavaszán arra vetemedtem, hogy papírt és tollat fogjak. Attól kezdve szabadidőmben írok. Többnyire novellákat és elbeszéléseket vetek papírra, majd billentyűzöm a számítógépbe. Verseket ritkán, mert a lírai indulat nem gyakran jelentkezik nálam. Mára megtanultam, hogy az írói mesterség az egyik legnehezebb dolog a világon; soha nem "szabadul" az ember tőle. De én örülök, hogy megtaláltam magamnak ezt az elfoglaltságot, mert hiszek abban, hogy az életet jobbá lehet tenni írással; ezért írok a magam - és remélhetőleg - már az Olvasó örömére is.
Foglalkoztatnak az intellektuális kalandok, a tudományos, filozófiai utalások, a realista elbeszélések, valamint a lírai hangulatú és szürrealista képsorok. Írásaimban ezen elveket próbálom megvalósítani - néhol talán sikerül is. Szeretném nem elveszíteni a hitemet abban, hogy amit írok az olvasásra érdemes. Ezt az idő dönti el.
Milyennek látom a világot? Az események némely esetben borzadállyal töltenek el. Rettegek a háborúktól, a klímaváltozástól és a klóónozástól, vagyis az ember hanyatlásától. Ezek a dolgok kicsúszni látszanak az irányításunk alól; a technológiai fejlődés és a biológiai evolúció tekintetében szkeptikus vagyok.
Mit is mondhatnék még magamról... Számítógép programozó vagyok, informatikus mérnök és informatika szakos tanár, de nem gyakorlom a pedagógus hivatást. Ez utóbbit sajnálom.
Befejezésül, hadd idézzem egyik kedvenc írómat, Ray Bradburyt: "...A jó írók meg tudják ragadni az életet. A közepesek elsiklanak a felszínén, a rosszak pedig megerőszakolják, és otthagyják a legyeknek...". Igyekszem nem az utóbbiak közé tartozni. Hogy ez eddig mennyire sikerült? Ezt majd az Olvasó dönti el.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Okt 14 Pént 17:54), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hárs István
alias: Bla





Az 50-esben járok, hajam kopik, hasam gyarapszik, elért a szenilitás, de
ezt erősen tagadom, legalább oly erősen, ahogy a szemüveg ellen
tiltakozom. Szívem baloldalt dobok, de a Közértben nem lopok, csenek
semmit, magamról röviden ennyit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Péter
alias: kisssp

1945. szeptember 26.





Diósgyőrben születtem. Tizenkét évig közlekedésmérnökként tanítottam tizenöttől huszonéves korig diákokat, egy jó nevű miskolci szakközépiskolában. Oda úgy kerültem, hogy a cégeket, ahol alkalmazottként tevékenykedtem kisebb-nagyobb beosztásokban, eladták a fejem felől. A tanári hivatást vállaltam, meg még egy diploma megszerzését, amely az előző kettő mellé feltétlenül kellett.
Középiskolába Esztergomban jártam. Itt töltöttem korai ifjúságomat. Furcsa módon, gépipari technikumban tanultam, mégis humán érdeklődésem volt. Nagyon jó magyartanártól tanulhattam, Dévényi Ivántól. Abban az időben hiányzott a TV, a magnó, így más úton foglaltuk le magunkat. Sportoltam, zenét tanultam, lányokkal barátkoztam. Kedvesemet is innen választottam, akivel már harmincnyolc éve élek együtt.
Verseket akkor kezdtem írni. Négy-öt évig tettem, aztán abbamaradt.
A családomban korábban senki nem foglalkozott irodalommal, hacsak apámat nem említem. De megemlítem, mert könyvkötő volt, és csaknem minden könyvet, ami a kezébe került, elolvasott. Az utóbbi öt évben kezdtem rendszeresen írni, most már prózát is. Novellákat, elbeszéléseket és természetesen verseket. Az iskola újságjába rendszeresen írtam. Két novellám a megyei pedagógiai szaklapban jelent meg. Eljutottam az elektromos médiákhoz, és a Fullextránál otthonra leltem.
Leginkább akkor írok, amikor arra késztet valami. Főleg az emberi kapcsolatok, érzések, a természet, a mindenkori benyomások, érzelmek adják a tollat (billentyűzetet) a kezembe. Sokat forgolódom egyszerű, mindennapi emberek között, így nem csoda, hogy a küzdelmük, az elesettségük, fájdalmuk, sikerük mindig megérint. A legcsodásabb emberi érzésekről, a szerelemről és a szeretetről is szívesen írok.
Két éve a miskolci panelból kikerülve egy közeli faluba költöztük, Bőcsre. Rendszeresen járunk színházba. Az irodalom otthonomban van. Szívesen lapozgatok az interneten, a könyvekben szintúgy.
Szeretem az embereket. Mivel néha hiszek is, hiszem, hogy érdemes.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Szept 26 Pént 13:36), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arany-Tóth Katalin
alias: aranytk

1966. május 9.





Arany-Tóth Katalin vagyok. Hódmezővásárhelyen születtem, 1966. május 9-én. Életemnek egy olyan időszakában kezdtem el verseket írni, amikor úgy éreztem, képtelen vagyok talpon maradni az elém gördülő nehézségek miatt. 1994-ben, amikor az első verseim íródtak, még nem gondoltam, hogy ez a világ egy olyan útra hív, ahol majd magamra találok. Írásaimmal nyilvánosság elé csak 2005-ben fordultam. Elsőként néhány amatőr irodalmi portálon kezdtem el publikálni, 2005 decemberében csatlakoztam a Fullextra tagságához is.
Az Irodalmi Rádió szerzője vagyok, s jelennek meg írásaim a Kaláka Szépirodalmi folyóiratban, valamint a Héttorony Irodalmi Magazinban is. 2005 Karácsonyán jelent meg első verses kötetem A lélek magányossága címmel, és 2007 Karácsonyán a második kötetem Kitárt karokkal címmel (mindkettő az UNISHER Kiadó gondozásában).
Az elmúlt évek nehézségei sok mindenre megtanítottak, s az írás, mint a túlélés egyik eszköze, nagyon sokat jelentett számomra. Bízom benne, hogy egyszer eljutok az önkifejezésnek arra a szintjére, hogy saját verseimen keresztül valami olyat adhatok az embereknek, amiből meríteni tudnak. Örömöt az olvasás iránt, kitartást az élet iránt. Tiszteletet, szeretetet, és elfogadást egymás iránt. Hiszen úgy gondolom, hogy mindezek engedhetetlenül fontosak ahhoz, hogy békében élhessünk saját magunkkal és az egész Világgal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oláh Adrienn
alias: Rien25

1980. augusztus 29.





1980. augusztus 29-én születtem Tatán, országunk egyik legszebb városában, amiért a mai napig hálás vagyok. Innen ered gyógyíthatatlan lokálpatriotizmusom.
Mit írhatnék magamról? Nem is tudom. Nem vagyok még túl idős ahhoz, hogy sokat regélni tudjak. Szeretem a természetet, az állatokat, gyerekkorom nagy részét kinn a szabadban, hatalmas fűvel és fákkal teli kertben töltöttem.
Szeretnék még abban hinni, amiben már nem nagyon lehet.
Szeretek olyat megcsinálni, amit mások már lehetetlennek tartanak.
Makacs vagyok és kitartó, amolyan igazi csakazértsem-csakazértis természet. Ellentmondások, a végletek jellemeznek. Saját magamat egy musztánghoz tudnám hasonlítani. Vad, szabad, se bezárni, se megtörni nem lehet, de szép szóval megszelídíteni - talán. Innen eredően szeretem feszengetni a határokat. Szeretek néha megdöbbenteni, meglepni másokat. Kirúgni a karámajtót. Felrázni az embereket abból a napi hajtás okozta apátiából, amibe belesüllyedtek. Rámutatni elfeledett igazságokra, a régi világ értékeire. Szeretek szórakoztatni, nevettetni.
Szeretek a fantázia világába alámerülni, és ott megtalálni azt, amit a való világból már elveszett. Nagyjából ez vagyok én. Megfejteni még senki sem tudott, az emberek nagy része nem is ismert meg soha igazán. De még magam számára is okozok meglepetéseket.
A két lábon járó titok? Maradjak is az. Kell legyen titka az embernek.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Márc 24 Hétfő 20:05), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maszong József
alias: Samway

1947. szeptember 9.





Röviden magamról...
Egy kora őszi napon láttam meg a napvilágot a "Napfény" városában, Szegeden. Életem nagy részét itt éltem le kisebb kitérőkkel. A művészettel, azon belül a képzőművészettel kilencéves koromban jegyeztem magam el, akkori festőművész rajztanárom javaslatára, aki magával vitt a Szegedi Képzőművészeti körbe. Felnőttként ismerkedtem meg a katona éveim alatt a fafaragással, amit szintén egy ideig műveltem.
Alap végzettségem mechanikai műszerész és gépésztechnikusi végzettségem mellett ebből mestervizsgáztam, majd több továbbképző tanfolyam és iskola után kötöttem ki a felsőfokú anyag-áruforgalmi kétéves szaktanfolyam elvégzésével az igazi hivatásomnál, mint anyaggazdálkodó, amit szerettem és innen kerültem sajnos pálya szélére a balesetem miatt. Az igazi áttörés az életemben ezzel kezdődött, mert ami eddig talán legbelül lappangott, jött felszínre, az irodalom szeretetén felül annak művelése is, nemcsak olvasása. Itt köztetek a Fullextrán kezdett nyiladozni. Remélem sokáig lesz mondanivalóm a tiszta érzelmekről, a barátságról és minden emberi megnyilvánulásról.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:31), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tóth János
alias: janus

1969. november 28.





Biztosan felmerült benned a kérdés, ki is ez a Janus ?
Kezdem a legelején.
1969. novemberében születtem Miskolcon.
A gyermekkoromat egy nagyobb lélekszámú tanyán töltöttem. Elmondhatom, hogy az Isten nem adhatott nagyobb ajándékot, mint ezeket az éveket. A természet szinte belém ivódott.
1981-től Mezőcsát lett az otthonom. Itt végeztem el az általános iskolát. Tanulmányaim során nagy hatással voltak rám Petőfi és Arany versei. Az irodalom a kedvenc tantárgyam lett, és később is az maradt.
Miskolcon végeztem el középiskolai tanulmányaimat. Nem voltak égre törő álmaim, így autószerelő lettem. A szakmunkás éveim alatt születtek meg az első "verseim" amiket mai szemmel rímes soroknak neveznék. Majd a katona időmben a harckocsik árnyékában is megszületett néhány vers.
Az igazi termékeny időszakom úgy három évvel ezelőtt kezdődött. Megismerkedtem az internettel, és itt kezdtem publikálni verseimet. 2006-ban rátaláltam a Fullextra-ra és azóta rendszeresen publikálok itt is.

A költészet terén elért eddigi eredményeim:
Az Irodalmi Rádió pályázatain beválogatásra került néhány versem. Hangos CD-én és nyomtatot változatban is maradandóvá váltam. Megjelentem két versemmel egy iskolásoknak szánt ünnepi könyvben ezt a békéscsabai ITEM kiadó tette lehetővé számomra.
2005. karácsonyán megjelent első kötetem A hársfán túl címmel az UNISER kiadó gondozásában.
2006. nyarán megszületett a "kistestvére" Csendbe ölelve néven, igaz ez "csak" magánkiadásban.
2006. szeptemberében az Irodalmi Rádió felolvasó estjére kaptam meghívást ahol lehetőséget kaptam, hogy bemutassam művészetemet.

Persze van élet a versen túl is. Nyolc éve házasodtam és van egy kislányunk aki "már" öt éves. Ha nem verset írok, akkor harcművészetet gyakorlok, annak is a Ju Jitsu ágát. Ezt sem most kezdtem, hanem úgy 13 évvel ezelőtt. 2002-ben elértem az 1. Dan fokozatot. Amikor csak tehetem zenét hallgatok, főleg rock-metál műfaj a kedvencem, de minden jó zenét kedvelek legyen az Hungária vagy Metallica.
Nagyon röviden ez vagyok én, de aki a verseimet megismeri az egy kicsit a lelkembe is lát.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:33), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bató Boglárka
alias: Bogika

1971. március 15.





1971. március 15-én születtem, nemzeti ünnepen. Erre büszke vagyok, pedig nem tehetek róla. Kamasz koromban nem lázadhattam, ezért az egész mostani életem lázadás a divatos értékek ellen.
A számítógéphez sokáig úgy álltam hozzá, hogy rögtön a réges-régi géprombolók jutottak eszembe, mikor megláttam egyet. Aztán lett nálunk internet, és sikerült rábukkannom egy vallásos témájú levelezőlistára, ami, mint utóbb kiderült, egyedülállóknak szerveződött. Mikor erre rájöttem, szabadkoztam a listán, mire egy tag azt válaszolta, hogy semmi sem véletlen. És tényleg nem, mert ott ismerkedtem meg egy amatőr irodalmárral, aki beajánlott egy irodalmi levelezőlistára, s később egy ott megismert másik tag csinált kedvet nekem ahhoz, hogy ide regisztráljak.
Közben elkezdtem írni. Lelki kényszerből teszem ezt, meg szeretném mutatni a leszakadók világát. Kedvenc témáim az esélyegyenlőtlenség, a szegénység és a szeretetlenség.
Egyszer egy tanárom azt mondta: "Azért vagyunk, hogy megváltoztassuk a világot." Miért is ne?


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:35), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ligeti Éva
alias: LEKA

1954. február 8.





"Olyan vagyok, mint egy festmény
Mutatom színes foltjaim
Hagyom, hogy hassanak rátok
Csapongó gondolataim."


1954. február 8-án születtem Budapesten. Kisgyermek voltam még, amikor Szolnokra költöztünk. A bátyám árnyékában éltem, ő volt a család esze, a mindenben a leg..., anyukám kedvence. Mit tehettem, próbáltam megmutatni, mire vagyok képes. A bizonyítási vágy még ma is bennem él.
A sportolás töltötte ki az időm jelentős részét. Kipróbáltam az atlétikát, kajakozást, de igazából a kézilabda volt a szerelmem. /NB I/B -ben is játszottam/
Szeretem a természetet, az állatokat.

A végzettségem: Óvónő, és pszichopedagógia szakos tanár. Szeretem a gyerekeket, és ezzel együtt ezt a nem éppen könnyű szakmát, amit csak elhivatottsággal lehet végezni. Jelenleg egy szolnoki szakképző iskolában dolgozom, kollégiumi nevelőként.
1981-óta férjemmel élek. Az élet fintora, hogy nincs saját gyermekem. Kislányunk két napos volt, amikor meghalt.

A versírást gyerekkoromban próbáltam, majd, a középiskolás időszakomban írogattam néhány jelentéktelen verset. Sokáig csend, mert belemélyedtem a munkába, beborított a hétköznapok szürkesége.
Mostanában kezdtem el nosztalgiázni. A versek olvasgatása közben, újra éledt bennem a vágy, hogy gondolataim rímbe szedve leírjam.
Szerénységem nehéz takarója alól kibújtam - és félve, de megmutattam néhány versem.
2004-től a Fullextrán kezdtem el verseim publikálni. Jólesett a bíztatás. Ez további alkotásra serkentett. Ma már úgy érzem, egyre szélesebb a palettám, a versek témáját, formáját illetően. Büszke vagyok, hogy a Fullextra az alkotó társaságnak a tagja lehetek.
Verseim megjelennek még: Amatőr Művészek Fóruma, Közkincs, DOKK, Kaláka oldalain.
Az AMF-ának támogatásával, 2005-ben megjelent: Bíbor fényben égek - című verses kötetem, az Unisher könyvkiadónál.
A könyvhöz írt ajánlás, általánosságban érvényesek alkotásaimra:
"A természet megfoghatatlan szépsége, az érzések sokszínűsége, az ember léte vagy nem léte.
Ezek a gondolatok jelennek meg verseimben. Néhány egyszerű formával - képverssel színesítve - jelent meg első versválogatásom."


Hogy mit hoz a jövő?
Titkon azért remélem, hogy valamit hagyok magam után, hogy legalább emberség terén tudok üzenni valamit.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:37), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dr. Dávid József
alias: csitesz

1960. március 13. - 2013. szeptember 5.





Szegeden, a Patkány évében születtem, ami igazából nem tudom, hogy milyen szerepet játszott, játszik életemben, de születésem már mindenképpen biztató jelzés volt számomra. Nem voltam "problémás" kisgyerek. Szót fogadtam, jól tanultam, és egyedül a tökfőzeléket utáltam úgy igazából. 15 éven keresztül cselgáncsoztam, 9 éves koromtól 24 éves koromig. Ha valakinek ez mond valamit, 1 Danos versenyző voltam, sikerekkel, kudarcokkal, de mindenképpen életre szóló élményekkel. A "fogalmazás" fantázia nevű tantárgyat mindig szerettem, mert szórakozást jelentett bármelyen témáról összehozni egy irományt. Így nem is véletlen, hogy a gimnáziumban, majd utána az egyetemen, a jogi karon, benne voltam a suli, illetve a Kari lap szerkesztésében.
Felnőtt életemnek egy nagy szerelemmel, később házassággal vágtam neki. Az eredmény három, 21, 19, 18 éves nagyszerű fiú. Velük szuper jó a kapcsolatom. Minden szombaton. A második, már kevésbé szenvedélyes próbálkozásom eredménye egy szintén nagyszerű fiú, ő 6 éves, és ugyancsak szombatonként találkozik testvéreivel és velem. Már két kis versikéje is megtalálható a fullon. Jelenleg ügyvédként dolgozom.
A versírásba teljesen véletlenül csöppentem bele. Egy áruházlánc 2003-ban húsvéti versíró versenyt hirdetett. (T-vel kezdődik, o-val végződik a neve.) Beküldtem 6, szerintem jópofa versikét. Természetesen nem nyertem, de mikor olvastam a 3 nyertes, egyenként kettő-kettő soros "művet", akkor nem is bántam, hogy nem kerültem közéjük.
Éppen akkoriban vettem újra kezembe régi kedvencem, Francois Villon kötete a Testamentumokkal. Ha már úgyis "benne voltam" a versírásban, elkészült Francois Villon utolsó Testamentuma., kb. 2 év alatt. Versek, keret-történetbe ágyazva. Egyik festő barátom illusztrációkat is készített hozzá. Többeknek tetszik a mű. Egy másik, még kezdő lépéseket tartalmazó összeállítás a Gondolatolvasó, gyerekeknek szól.
Az internetes versírást, sokunkkal együtt, a "forrás" partjain kezdtem tavaly januárban. Fél év, több mint 300 vers. Természetesen sokszor dadogtak a sorok. 2006. júniusától elsősorban a FullExtra, ahol nap, mint nap megfordulok. Nagyon sok jó vers, barátok, és egy klassz közösség.
Igazából nem pályázom koszorúba font babérokra. Már az boldogsággal tölt el, ha egy-két versem elnyeri a tetszéseteket.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2013 Szept 6 Pént 9:36), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erdős Olga Katalin
alias: LunaPiena

1977. június 22.





1977-ben születtem Hódmezővásárhelyen, ahol jelenleg is élek.
A könyvek, versek szeretetét édesanyámnak köszönhetem, aki már egész kicsi koromban nagyon sok mondókára, mesére megtanított.
Általános iskolában irodalom szakkörre, vers- és mesemondó versenyekre jártam.
Ekkortájt kezdtem írogatni is, igaz, az első "komolyabb" megmérettetésre középiskolás koromig kellett várni. Egy szegedi iskola szervezésében meghirdetett sci-fi irodalmi pályázaton nyertem különdíjat. Ez a novellám később megjelent az Eötvös József Közgazdasági Szakközépiskola diáklapjában, amelynek egyik szerkesztője voltam.
2002-ben merészkedtem először a nagyobb nyilvánosság elé az Internet segítségével, ekkor még Luna Piena nick mögé "bújva". Az itteni publikációknak köszönhetek egy meghívót a Fullextra közösségébe.
Azóta mindenki által nyomon követhetőek az írásaim virtuálisan, amelyek között találhatóak versek, elbeszélések, mesék és néhány műfordítás is kedvenc kortárs olasz írónőmtől, Daniela Raimondi-tól. Az ő, minden ízében nőkről, nőiességről szóló versei, prózái nagy hatással voltak rám, illetve általa ismertem meg Dr. Bonaniné Tamás-Tarr Melindát, aki a nyomtatásban is megjelenő ferrarai irodalmi folyóiratában, az Osservatorio Letterario-ban biztosított publikálási lehetőséget írásaim, fordításaim számára az elmúlt két évben.
Ez utóbbi tény, illetve a Fullextra saját kiadású I., II. és III. Antológiájába való beválogatásom megerősített abban, hogy van keresnivalóm az amatőr írók, költők között.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rottek László
alias: pacal2 ; pacal(Laci)

1955. május 27.





Rottek Lászlónak hívnak. 1955-ben, május huszonhetedikén születtem Budapesten, s minden valószínűség szerint itt is maradok. Középiskoláimat, vasúti-járműszerelőként fejeztem be, amit tetéztem egy technikusi oklevél megszerzésével! Mivel második házasságban élek, így már csak egy gyerek utolsó tanulóévei terhelnek! Utána viszont, élhetek az egyik nagy szenvedélyemnek, a horgászatnak. (Megjegyzem, nemrég van egy újabb is, a nem időjárásfüggő írás!) Ifjúkorom versenytáncos múltja, a mai időkben, a feledés homályába vész. Azt, hogy milyen munkahelyen dolgozzam aktuálisan, mindig az anyagiak szabták meg! Nem voltam sehova odakötve, s ez így maradt mind a mai napig. Három éve, egy sajnálatos baleset, s az azt követő felfedezés kapcsán át kellett szervezni az életemet. Ekkor alakult ki bennem, hogy le kéne írni, át kéne adni azokat a számomra fontos dolgokat, melyek befolyásolhatják szeretteim boldogulását. Elkezdtem papírra vetni a gondolataimat. Először, mivel megismertem az internetet, más oldalakon adtam közre írásaimat, mikor tavaly szeptemberben, ráleltem a Full-ra, s azóta itt próbálgatom kezdetleges módon "bontogatni szárnyaimat" több-kevesebb sikerrel... Itt olyan jó közösséget, barátokat találtam, akik segítettek az elmúlt nehéz időszakot átélni, s irányt kaptam, kapok továbbfejlődésemhez! Azt, hogy a témák közül milyen irányba indulok, még változhat. A természet, a fantasztikum, az emberi viszonyok témaköre annyi megírnivalót rejt...
A műfajok közül, inkább a próza a számomra tetsző...
Meglátjuk.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:40), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.49 Seconds