[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 201
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 202

Jelen:
Tagi infók Almasy Küldhetsz neki privát üzenetet Almasy Almasy


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Feb 15 Kedd 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanyecz Istvan
alias: Stefanicus






Köszöntelek kedves olvasó .

A tollnál jelen vala: Stefanicus Hungaricus Firkász alias Istvan Hanyecz

Az,hogy megszülettünk e földi életre,nem jogosit fel arra, hogy tönkre tegyük Földünk harmonikus világát és környezetét,de feljogosit arra, hogy óvjuk,védjük a jövöt,ahol unokáink is boldogan élhessenek eföldi sokszinüségben.
1946. december 25-én születtem Garán. Iskoláim Baján és Budapesten végeztem.
1971-ben házasságot kötöttem Lám Etelkával.
Három, kemény,embert próbáló évtized után döntöttünk s a nagyvilág lett az otthonunk.
1978-ban Svédországban telepedtünk le. Ma mint irodalmat és sportot kedvelö nyugdijas élem hétköznapjaim.

Hangos gondolatim, firkáim, kifejezö eszközeként az irott szót, a verselést,
a 1990-es évek óta használom, evvel is erösitve az anyanyelv
használatát és életben tartását.
Idővel bekapcsolódtam a különböző otthoni, internettes honlapok életébe is.
Költőöink vannak nagyok, számosak, én csak Firkász vagyok, ki firkálgat,
"de nem akárhova, hanem a szívekbe, ott ahol megmaradnak örökre. "

A Föld állampolgárának tartom magam. A Világ olyan amilyen, nem tudom a magam arculatára alakítani, de baját megoldani sem, viszont igyekszem magam úgy formálni, hogy jól érezzem magam e földi világban, amelyet kölcsön kaptunk, a jövő generációjától.
Keresem a pontokat amelyek összekötnek bennünket e rövid földi ittlétben és nem azok mentén kardoskodom, amelyek elválasztanak bennünket nap mint nap.

2005-ben jelent meg önálló verses kötetem:
"Napfogyatkozás Etelkával a Duna Partján" cimmel

Jelen vagyok a Fullextra Irodalmi és Művészeti portálon, tagja vagyok a Barátok Verslistának, ahol 2007-ben megkaptam az Amatör Irodalolmért Verslista Közösségért Kategória díját, majd 2012-ben az Amatőr Irodalomért Verslista különdíját.


Maradok tisztelettel felétek
köszönöm a szókat
a tollnál jelen vala:
Stefanicus Hungaricus Firkász
alias
Istvan Hanyecz


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2013 Szept 22 Vas 17:55), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Márc 10 Csüt 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végh-Bodor István
alias: obbb







70-ben születtem Szegeden.
Jelenleg Esztergomban élek, egy csodálatos feleséggel és két gyönyörű lány gyermekemmel.
Mi köt az irodalomhoz?
A ME-BTK magyar szakán vagyok utolsó éves bölcsészhallgató, a szakdolgozatom címe: A kortárs magyar novellaírás az interneten. Itt-ott megjelentek már novelláim nyomtatásban is.
Ezenkívül még az Írnikék.hu oldalamon is garázdálkodom, ahol segíteni próbálok a kezdő novellaírogatóknak.
Rengeteget olvasok, mostanában viszont már ritkábban nyúlok az új könyvekhez, inkább a régieket veszem elő és újraolvasom, immár érettebb fejjel.
Hemingway, Sienkiewicz, Vonnegut, Solohov, Csehov, stb... stb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Márc 15 Kedd 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Boda Magdolna
alias: ciroka-maroka





Csongrádon születtem (régebben), de szegedinek vallom magam. Itt végeztem tanulmányaim
és ide érvényes az emlékem és a villamos bérletem.
Igazán aktívan 1997-től vagyok jelen az irodalmi életben. Előfordultam és rendszeresen
előfordulok az irodalmi folyóiratokban (Életünk, Ezredvég, Tekintet, Forrás, Új Forrás,
Nagyvilág, Eső, Jelenkor, Különút, Polísz, Liget, Helikon, Magyar Napló, Székelyföld,
Napsziget, Hitel, Árgus,: körülbelül 110 alkalommal publikáltam több mint 300 db verset; két
tanulmányom, és egy csomó fordításom jelent meg.
Önálló kötet:
- Mezítláb a tüzes parázson, Agapé, Szeged, 1999. A verseket Titi Mária szegedi
grafikus illusztrálta.
- Napló, Bába & T. Kiadó, Szeged, 2004. Az írás egy pályázatra készült és elnyerte
"A hétköznapok legszemléletesebb bemutatásáért" díjat; a Szegedi Televízió az
ORTT finanszírozásával egy 45 perces filmet készített az írás kivonatából, melyet
kétszer vetítettek.
- Óperenciás lavór víz, Bába & T. Kiadó, Szeged, 2010.
Antológia:
- Garett több hangon Pelo Instituto Camoes (Portugál) és az ELTE BTK Portugál
Nyelv és Irodalom Tanszék megbízásából Íbisz Könyvkiadó, Bp., 2000.
- Trial of Time, 2001. Canada (angol nyelven)
- Antology of Poems 2002, Bristol Banner Books (angol nyelven) 1-13 p.
Fordításaim: Sylvia Plath, Ted Hughes, A. Garett, Cesario Verde, Emily Dickinson, Nagíb
Mahfúz, Oliver Friggieri,
2001 óta szinte csak máltai irodalom fordításával foglalkozom, mivel e terület szűz volt,
másrészt, mert úgy részletekben közel két évet éltem Máltán (és rendszeresen járok a szigetre)
Megjelent kötetek:
- George Camilleri: Legendák Gozo szigetéről (Agapé Kiadó, 2003.,
Szeged), 104.p.
- L. Galea & M. Murray: Máltai népmesék (Agapé Kiadó, Szeged, 2004. 89
p.),
- Oliver Friggieri: Koránta és más történetek Máltáról (Bába és Tsa,
2007., Szeged).
- Oliver Friggieri: A jázminok mindig nyílnak (Bába és társai, 2010.,
Szeged)
Díjak is vannak, ebből számomra kettő értékelhető és kedves:
- Arnold díj: A svéd Északi Szél Távirati Iroda és a magyar InTerNeTTo közös
Alapítvány díja (1999.).
- 2000. május. A Szegedi Városi Televízió, a Délmagyarország és a Délvilág
naplóíró pályázatának különdíja "A hétköznapok legszemléletesebb
megjelenítéséért".
Hobbim a képzőművészet:
Én "ügyetlenként" érkeztem a képzőművészetbe, nincs ilyen irányú képzettségem, de van
bátorságom és kísérletező kedvem. Az elő sikerélmény, hogy bízni kezdtem abban, másoknak
is tetszhetnek a munkáim. Azóta mutogatom is.
2000-ben kezdtem üvegképeket festeni a szegedi Új Akropolisz Filozófiai Iskolában, később
a magam örömére.
Elsősorban a "nem járt út" érdekel. /lásd irodalomnál Málta/
Nem értékelem túl magam, jelenleg a kísérletezésnél tartok.
2001-ben kezdtem ikont festeni. Nem tudom miért.
Mesterem, a kiváló ikonfestő Jószai Sándor volt. Ugyancsak ő tanított a fafaragás
művészetére is.
Kiállításaim:
2002. április: Málta, Fgura, Gallerija
2002. május: Málta, St. Julians, Bay Street
2004. április: Málta, St. Julians, Millennium Chapel
2004. április: Málta, Mdina
2005. április: Országos Idegennyelvű Könyvtár, Budapest
2007. november: Csipkeház, Kiskunhalas
2007. december: Málta, Paceville, Millennium Ch.
2008. március: Győr
2008. április: Szombathely
2008. május: Sopron
2008. május: Kehidakustány
2010. szept.-okt. Málta, St. Julians, Millennium Ch.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr 10 Vas 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cathrin Smith (Kovács Katalin)
alias: smith








1981. decemberében születtem, Hatvanban.
2009 januárjában publikáltam legelőször a Solarián, az (azóta nyomtatásban is megjelent) Üveggolyó című novellámmal mutatkoztam be az olvasóközönség előtt. Az erre kapott nagy dicséreteken felbuzdulva aztán komolyabban elkezdtem foglalkozni az írással.

Azóta megjelent egy könyvem nyomtatásban (2011.májusában) Teremtők címen, s néhány könyvet, kisregényt és novellát is megírtam már.

A kedvenc íróm Stephen King, mert jórészt az ő könyvein nőttem fel, persze más írók is vannak, akiket még nagyon szeretek, pl.: Jules Verne, Sir Arthur Conan Doyle, Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, Oscar Wilde, Nemere István, Kákosy László.

2012 áprilisától a hevesi havilapnál (Heves Városi Tükör) voltam szerkesztő, és az irodalmi rovat vezetője 2013 februárjáig, ezen kívül háromszor pályáztam egy-egy novellámmal a HM-nél, ebből 2x nyertem (nem igazán szeretek pályázatokra jelentkezni, csak ha úgy van kedvem, elég szabad szellemű vagyok Wink ) illetve kértek már fel csak úgy több helyről is, hagy jelentessék meg az írásaimat. A PENNA c. e-folyóirat interjút is készített velem .

2016-tól a másik írói nevemen, Methis Arechin néven is megismerhettek egy másik oldalamról.
(Ezen a néven jelent meg a Menthetetlenek c. könyvem, és ha minden igaz,
ezen a néven fog majd megjelenni egy másik is, aminek még a címét se tudom. Smile)

A 2016-os és a 2017-es évben nagy gőzzel igyekszem megvalósítani régi álmomat,
a Mira Haddad sorozatot, melyet 4 kötetesre tervezek.

Idén, 2016. szeptemberében megjelent digitálisan Az Árny c. regényem I. Könyve (a folytatás is megvan, csak még kisebb-nagyobb javításokon kell átesnie, mielőtt megjelenik.Smile).

Azt hiszem, ennyi, amit (jelenleg) elmondhatok (írói)magamról röviden.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2016 Szept 16 Pént 17:00), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr 10 Vas 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Haász Irén
alias: haaszi







Haász Irén vagyok. 1954.-ben születtem, Budapesten. Nevelőszülőknél nevelkedtem. Sajátos életem során közgazdasági végzettséggel több szakmában és munkakörben próbálkoztam több-kevesebb sikerrel. Voltam vállalkozó és alkalmazott, vezető és beosztott, eltartó és eltartott. Három gyermek nevelése nyomta vállamat, olykor egymagamban, mivel második házasságban élek. 2008-ban súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam, a kezelés alatt írtam első regényemet figyelemelterelés ürügyén. Ifjúkori verseim elkallódtak már, az idő folyamán az élet más területeivel voltam kénytelen foglalkozni, de kis unokám születése óta ismét írok, és immár őrzöm rapszodikusan születő szerzeményeimet. 2010.-ben a Hajnal kikötői c. antológiában válogatás jelent meg gyermekverseimből, s a kiadó további működésre buzdított. 2011.-ben A Nap tornácán c. antológiában jelentek meg verseim.
Minden érdekel - ez nagyon fontos szerintem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr 10 Vas 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hegedűs Csaba
alias: Navarrista







24 éves német-angol szakos hallgató vagyok (mire ezt olvasod remélem csak voltam) a Szegedi Tudományegyetemen.
Már írtam számos verset, de próbálkoztam kisregényekkel és rövidebb drámákkal is. Két eposzom is van, az egyik hexameterben íródott (Szónokok), tehát nem áll tőlem távol a klasszikus forma sem. Ám egyúttal a sci-fi és fantasy világát is előszeretettel szoktam nemcsak magamba fogadni (filmek, PC-játékok), de megalkotni is, hiszen készítettem már játékot és kártyapaklit is, természetesen a hasonló tartalmú irodalmi műveim mellett.
Igyekszem szórakoztatni iróniával a közönséget, máskor pedig mélylélektani rejtélyeket ábrázolni.
Szabadidőmben fényképezek a természetben, rajzolok, rendet rakok, mindig akad tennivaló.

Minimális magánnyomtatásban kiadva megvan nálam A Szónokok című eposz, Az I. és II. válogatott versek kötet, és a Lélektani novellák kötet.
Megszerkesztve a polcon porosodik kiadásra várva a III., IV., V., és a VI. kötet, továbbá az Idegen tájak kötet, melyben egy mese (A varázshintó), egy kiseposz (Kogárt) és 3 rövid dráma található.
Persze ezeken kívül is vannak még (szerkesztetlen) műveim, kisregények, novellák, egyéb kísérletek.

Folyóiratokba szoktam küldeni mindenfélét, a teljes lista és sok más művem is megtekinthető a honlapomon, ami folyamatosan szépül, apránként frissül:
www.hegeduscsaba.sokoldal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Ápr 10 Vas 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wieszt Dóra
alias: paletta






2005 szent estéjén kezdődött... Az utcán hullott a hó, én friss nyugdíjasként egyedül érezve magam, az internetet kedtem böngészni a meleg szobában.
Egyszer csak rákattintottam az "AMATŐR MŰVÉSZEK FÓRUMA"-ra és karácsonyi verseket olvasgattam, olvasgattam...
Rövid idő után gondoltam egyet! Írni kezdtem egy kis verset, életem első versét! Fel is tettem 20 óra 59_56-kor:

"Sötét ül a tájon,
utcai lámpa sárga fénye
világít a havon.
Fenn az égen hulló csillag,
Vajon mit mutat?
A szeretethez vezető
Csillogó utat!"

...ezzel ajándékoztam meg magamat szent este és azóta írok verseket.
Leginkább a mindennapi séták alatt - Kókusz kutyámmal sétálva - jönnek elő a pillanatok, témák és szavak, ritmusok. Ezekből kovácsolódik ki a kész vers több-kevesebb sikerrel!
Szeretek rajzolgatni (régebben festettem is), imádom a jó zenét, teát és a jógát!
A babért csak a bablevesben szeretem, ezért fontos számomra, hogy olvassák és örüljenek a verseimnek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Máj 11 Szerd 6:10    Hozzászólás témája: Molnár József Hozzászólás az előzmény idézésével

Molnár József
alias: farao








Molnár József vagyok, születtem 1961.szeptember 6-án Vácott. Főfoglalkozásom villamos mozdonyvezető, több mint harminc éve. Közben levizsgáztam újságírónak, írtam a Váci Naplóban, az Új Pest Megyeiben, a Magyarországban. Mikor a Reformhoz kerültem, megszűnt az újság. Tagja voltam a Kármán József Irodalmi Társaságnak. Károly Györgyöt, mesteremet, tanítómat ekkoriban ismertem meg. Az első lépéseket viszont Büki Attilának köszönhetem, aki költő és festő is egyben. Kedvenc versformáim, az epigramma, a haiku és a szonett, de szeretem az ütemhangsúlyos verseket is. Újabban prózaverseket írok. Fontos időtöltésem a magyar nyelv megismerése, ősisége. Körülbelül másfél éve kezdtem komolyabban foglalkozni újból a versírással, s tavaly nyáron beiratkoztam Turczi István verstáborába, aki azóta mesterem, barátom lett. Rendszeresen jelennek meg verseim a Versírók blogjában, több antológiában részt vettem, pl: a Faludy György emlékére megjelentetett Szonettek címűben is. Továbbképzésként járok a Turczi István által fémjelzett Open Readingekre, ahol a meghívott költők mellett egy-egy verset felolvasok. És örömömre szolgál, hogy a Fullextra csapatában is részt vehetek. Kéthetente részt veszek szervezőként is 2012-re való felkészítő meditációkon, melyet Püski László, barátom vezetésével vasárnaponként a Soterben tartunk..Van két felnőtt iker fiam, elmúltak 28 évesek. József örökölte az írásszenvedélyt. Imádok írni, teniszezni, és szeretem a munkámat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Máj 16 Hétfő 9:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilágyi Ferenc
alias: szilfer





A partiumi Érmihályfalván születtem 1952-ben az érmelléki mocsárvilág és a nyírségi akácfával beültetett homokbuckák határán. 12 évig a szilágysági Krasznán éltem és dolgoztam, hogy aztán az első adandó alkalommal visszatérjek határmenti szülővárosomba.
A könyvek és a különböző művészetek szeretetét a szülői házból hoztam magammal. Verselői, fogalmazói készségem már zsenge gyermekkoromban megmutatkozott, fogtechnikusi képesítésem, és kézügyességem pedig arra sarkalt, hogy bizonyos képzőművészeti technikákban is kipróbáljam magam. Így kezdtem el kisplasztikákat, elsősorban érmeket, plaketteket készíteni. Éremművészként több díjat és elismerést is nyertem. Számos kiállításom volt itthon és az anyaországban. Van néhány köztéri alkotásom is, például A XX. század hőseinek és áldozatainak emlékműve szülővárosomban, ezenkívül emléktáblák, címerek.
A képzőművészet mellett az irodalom művelése is végigkísérte egész eddigi életemet. Irodalmárként eddig három kötetem jelent meg, két prózai és egy verses. Sztálin-csokoládé c. regényes emlékiratom (2006) édesapám katonai szolgálatáról szól, valamint hadifogságának élményeit jeleníti meg. A Nagyapám pipái, Családi panoptikum c. kötetem (2007) két novellafűzért tartalmaz nagyszüleim életéből. Első verseskötetem Tyúkudvari gregorián címmel jelent meg 2010-ben. Számos írásom került be folyóiratokba és antológiákba. Ezenkívül kiadásra vár egy regényem, egy életrajzi kötetem, a második verseskötetem és a novelláim, publicisztikai írásaim gyűjteménye is.
Kisvárosunk művelődési életének szervezésében aktív szerepet vállalok önkéntesen, társadalmi munkában (kiállítások szervezése, tárlatvezetés, képzőművészeti előadások, könyvbemutatók).
Legbüszkébb a családomra vagyok, két sikeres felnőtt gyerekem, és (egyelőre) két unokám sok örömöt nyújt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Jún 27 Hétfő 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kovács Sándor Áron
alias: sendiert






Valamikor `87 nyarán pontosan Július hónap 5. napján sírt fel a világ, én meg csak nevettem rá.
Az édesanyám szerint az orvos azt mondta: nagy zsivány lesz a gyermeke. Milyen igaza volt!
Sem az óvoda, sem az iskola nem kötött le különösebben. Nem láttam benne semmi érdekeset.
Helyette, hol cserebogarak után, hol a copfok után kapdostam. Állandóan szerelmes voltam...
Hol a világba, hol a lányokba, de néha ez a kettő átfedte egymást. E két csodálatos érzés között, töltöm mai napig az életem. Hol erre, hol arra húz a szívem, hol szabadságra szomjazom, máskor meg egy gyönyörű nő szabadságom csillapító csókjára.
Az édesapám már korán rám aggatott egy becenevet, vagy inkább jelzőt, a kócos csavargót.
Milyen jól ismer az öreg. Nem sok időt töltöttem a családi fészekben, néha napokra eltűntem, emberek és könyvek társaságába vackoltam magam, és be nem teljesülő ideológiák fényében, csillogó szemem, utcai padok árnyékában hunytam le. Sokszor ilyen élmények hatására fűztem egymásra szavakat, amiknek varázslatos ereje volt.
Bevallom őszintén, az előző soraimban füllentettem, mert imádtam iskolába járni, főleg az irodalom és történelem órákra, a többit inkább kerültem...
Megigéztek a versek, még azok is amiket nem értettem, igaz el tudtam olvasni őket, mert értettem a szép magyar nyelvet, de a mondanivalóját, nem mindig fogtam fel. Szó se róla, hüjének éreztem magam, (sic! egy szimpla pontos j-ével).
Ezért képeztem magam, és egyre több érthetetlen szöveget olvastam, főleg filozófiát.
Tizennyolc évesen szerelmes lettem, és egyben szabad is. Olyan volt ez, mintha a nap-éj egyenlőség az egész évre kihatna. Semmi sem szenvedett hiányt, boldog voltam.
Iskolába is jártam, egész sűrűn, főleg a kedvesemébe, ahol folyósok padjain betűket egymás mellé ütött kódját értelmeztem, néha a tanári dohányzóba cigiztem, és beszélgettem az élet nagy dolgairól a tanárokkal. Ott mondták nekem a tanárok,- Sanyi, miért nem tanulsz filozófusnak?
Nem tudtam mit jelent pontosan a filozófia, hiába olvastam ilyen jellegű könyveket, de a szó jelentése bizsergetően hatott rám.(Valójában a mai napig nem tudom mi a filozófia!)
Ezért eldöntöttem, vagy költő vagy filozófus leszek, de helyettem is döntött az élet. A szerelem megsavanyodott, az iskola meg hiányolt. Ki gondolta volna?! Tényleg penge élen táncol az ember. A döntései, a szabadság veszélyes fegyver, ami önmagunk ellen is fordítható.
Matematikából megbuktam, a többit könnyűszerrel abszolváltam. Pótvizsga, egy év nehéz fizikai munkavégzés, letargia. Semmit sem értem el a célok közül, amit kitűztem magam elé.
Annak ellenére is boldogtalan voltam, hogy hiába dagadt a zsebem a munkából szerzett pénztől. Tizenkilenc évesen az éjszakába szórtam, mint isten a csillagokat. Csillogtak, csillogtak, de csak vágyak maradtak. Egyre többet nyeltem le, hol alkoholt, hol a bódító füstöt, hol amit az élet lenyomott a torkomon. Ezek vezettek egyenes úton vinnyogva a pszichiátriára...
Felnőttem!
Konstatáltam a helyzetem, amikor Krakkó felé zötyögtem a vonaton. Mélyet slukkoltam a lejmolt cigimből, és nevettem egyet. Nem tagadtam meg magam. Továbbra is csavargó maradtam a magam módján, vagy hippi ahogy mások mondják rám. Színészkedés, egyetem, utazás, írás-olvasás. Tényleg nem változtam, egy hajszálnyit sem, csak felnőttem. Konstatáltam újra.
Talán azt hozzá tehetem még, hogy új igaz barátokkal és élményekkel béleltem ki a szívemet, és talán bölcsebbé váltam egy kicsit.
Azóta eltelt két év. Lecsillapodtam, és megtettem a kötelezőket: lediplomáztam filozófiából, és most lassan egy éve belekezdtem a második és harmadik diplomámba. Már lassan négy éve állok ki a színpadra, továbbra is társ nélkül, a saját szívem ütemére dobban a szívem, a terveimet próbálom beleszőni a jelenbe, hogy a jövőmmé válhasson, és felteszem a kérdést, mit ér az élet?
De erre a kérdésre mindig csak nevetek, és visszaemlékszem milyen az, amikor beleszeretek egy női tekintetbe, és milyen érzés az, amikor izgatottan bepakolom a hátizsákom, vagy megölelem a szeretteim.
Nem értem! Nem értem, és nem is fogom...hát nem csodálatos ez a tudat, ez az érzés?

Kovács Sándor Áron
alias: Sendiert de Sandro 2011.Jún. 22.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Jún 30 Csüt 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Salati Ferenc
alias: almajanos





Salati Ferenc vagyok, alias almajanos. 1949 dec.26-án születtem Marosvásárhelyen. Édesapám Homorodszentpáli, székelyföldi ezermester volt, aki Barótról került Marosvásárhelyre, és többek között vérbeli mozis és fotós is volt. Édesanyám papi családból származó tanitónő volt Marosvásárhelyen, és én valószinüleg nagyapámtól örököltem a bőbeszédüséget. Érdekes módon engem is az Angyal hozott, és igy örvendetes módon születésnapomon, Karácsony másodnapján, még nagyon sok ember ünnepel, velem együtt. Amúgy optimista beállitottságú vagyok, de mindent analizálok és elfogadok.
17 évesen érettségiztem, majd épitészeti technikumot végeztem. Iskoláséveimben zenéltem, zongoráztam, gitároztam, sokat olvastam, mindent, ami a kezembe került, prózát, verset, ezotériát, tudományos és müszaki tanulmányokat, egyszóval mindent. Valójában reálbeállitottságú vagyok, de nagyon mélyrehatóan tanulmányoztam az ezotériát, mágiát, metafizikát, paratudományokat is. Mindent meg akartam érteni, és most már mondhatom, hogy meg is értettem az egész világot, és benne a helyünket. Hobbym volt a szines fényképezés és filmezés, a zene, az elektronika, automatika, nemhiába dolgoztam egy bútorgyárnál a mérőmüszerekkel és automatizálással.
1998 -ban megkaptam a kettes reikibeavatást, ami teljesen új utakat nyitott meg számomra. Felismertem a lehetőségek világát. Álmom az Isteni Metafizika elméletem megjelentetése és megismertetése, mely egy új, mindent magába foglaló és mindent magyarázó összesitő multiverzális elmélet.
Iskoláskoromban nem nagyon vonzottak a versek, inkább a próza, de idővel nagyon megszerettem őket. Többek között a metafizikai, mélyértelmü verseket is szeretem.

A neten régebben a Merengő, majd a Fullextra és Holnapmagazin lapjaira szoktam látogatni.
Néhány versem megjelent a következő nyomtatásokban:

Holnap Antológia 2009 Tavasz - Nyár,
Holnap Antológia 2009 Ősz - Tél
Téli világ mindhárom a Holnap Magazin 2009 kiadásában,
valamint: Fulltükör3 antológia, a Fullextra müvészeti és irodalmi portál kiadásában.
Anyák napi könyvpályázat, 2011 márciusban a Holnap Magazin kiadásában
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 13 Szerd 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illés Beáta
alias: roadrunner





Én vagyok.
Sokféleképpen hívnak, és én majdnem mindenre hallgatok.
A szívem és a lelkem az írásé, nélküle nem is tudom mi lenne velem.

Egyébként Tapolcán születtem 1988 nyarán, ott is nevelkedtem, három lánytestvér közül a legnagyobbikként. Sokféle táborba vitt el a kedvem, gyerekként mindent kipróbáltam, amit csak lehetett. Lovagoltam, sakkoztam, gordonkáztam, úsztam, dzsúdóztam és még sorolhatnám.
Hosszabb időre lehorgonyoztam a kézilabda és a röplabda mellett is, sajnos az évek során elmaradtak mellőlem. Vagy én hagytam el őket, már nem is tudom. Egyetlen dolog maradt nekem, a leírt szavak.
Falom a könyveket, szabad perceimben mindig olvasok, esetleg írok.
Győrben érettségiztem és Pécsett diplomáztam, imádtam mindkettőt.
A városok hangulata miatt mentem e helyekre, nem az iskola vonzott igazán.
Erről jut eszembe, imádok utazni, akár belföld, akár külföld, jöhet minden. És enni/főzni is szeretek. Utóbbit egyes források szerint nagyon jól művelem. De amit a legjobban: az a szerelem.
Sok mindenbe lehet szerelmes az ember, mint ahogy én is most leginkább szerelmeimről beszéltem, egyet hagytam ki, de nem azért mert említésre sem érdemes. Éppen ellenkezőleg, mert ő a legfontosabb nekem...

S hogy miért is írok? Mert szóban nehezen fejezem ki magam, de a betűk csak úgy ömlenek a tollamból, kitisztítják a fejem, helyt adnak az újabb gondolatoknak, s mert megnyugtat e művelet. És mert szeretem a papír és a tinta illatát.
A legjobb verseim elalvás előtti állapotban születnek, persze a legtöbbet elfelejtem mire felébredek. De azért akad pár, ami megmarad.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 22 Pént 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cseh Angéla
alias: pumibu





40 évvel ezelőtt láttam meg a napvilágot egy alföldi kisvárosban, második gyermekként.
Mivel édesapám jobb körülményeket remélt az ország túlsó felén, így „átcuccoltunk” a Balaton környékére, Tapolcára. 1975 óta így a Dunántúlon kószálok… A versek, az olvasás szeretetét édesapámtól kaptam örökül.
Nyughatatlan természetemet ki tudja kitől?
A középiskola 4 évét 3 helyen végeztem, érettségi után voltam minden: teremőr, könyvtáros, biokémia laborban asszisztens, gyári munkás, pultos, bababoltos, de ha a szükség úgy hozta még nyaralókat is takarítottam, hogy az albérletre jusson. Az utolsó 9 év alatt pedig 6 különböző benzinkúton dolgoztam már (jelenleg is).
Ha azt mondom 24 éves koromra már kétszer elváltam, és 38 évesen nagymama lettem, hogy a 13. helyen lakom már, talán ez megbotránkoztató. De ez is én vagyok.
Képtelen vagyok egy szerelmi kapcsolatot, egy házasságot gazdasági közösségként megélni. Ha nem találom őszintének a szerelmet, lépek. A barátsággal ugyanez a helyzet.
A Fullextra közössége számomra egy olyan hely, ahová mindig őszinte szeretettel és tisztelettel lépek be. Más irodalmi oldalon is próbálkoztam már, de ilyen remek emberekkel, ennyi közvetlenséggel, segítő szándékkal még sehol nem találkoztam. Ha idő hiányában hónapokig az oldal közelében sem járok, aztán publikálok valamit, olyan mintha csak tegnap váltunk volna el… Szeretetteljes a fogadtatás, kivétel nélkül. Mint egy jó családban.
Másik kis családias közösségemet a sport terén találtam meg, Brazil Jiu-jitsu „harcos” vagyok, idei évtől már versenyekre is járok.
Kevéske szabadidőmben szeretek erdőt-mezőt járni családommal, na és persze a kutyámmal!
Nagyon szeretem az állatokat, szeretetük önzetlen, őszinte. Ahogy M. Kundera írja: Nincsenek benne az emberi kapcsolatokban örökké ismételt kérdések: szeret engem? ki szeret jobban? Ő vagy én? Jobban szeret mint mást régen? stb…Lehet pont azért nem tudunk szeretni, mert arra vágyunk, hogy bennünket szeressenek, az helyett, hogy beérnénk a másik puszta jelenlétével.
Végezetül: a mai rideg világban jó, hogy sokan vagyunk még, akik könyv fölé hajolunk, tollat ragadunk.
Pilinszkyt idézve: ”Megérdemelné a békés halált minden írnok, aki az éjszakában tollat fog és papír fölé hajol.”
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 26 Kedd 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy Ilona
alias: pirospipacs





1956. november. 6-án születtem Szandaszőlősön, Jász-Nagykun-Szolnok megyében. Csodálatos gyermekkorom volt, szerető szüleimmel, és bátyámmal. Kertes ház, állatok, hatalmas rét, Tisza, Holt-Tisza és Zagyvapart. A természetben nőttem fel. Jelenleg is Szolnokon élek, két fantasztikus felnőtt fiam van. Ők, életem bearanyozói. Egyszerű ember vagyok, átlagos élettel. Egy országos hálózattal rendelkező cégnél dolgozom, középvezetői beosztásban.

Alig több, mint 1 éve kezdtem el írni. Ma sem vallom, hogy jól csinálom. Irodalomban, zenében, s talán az életben is "mindenevő" vagyok. Nincsenek példaképeim, vallom, hogy minden ember szerethető, és értékes. Ösztönösen "gyökérből" írok, sosem keresgélem a szavakat. Kiírok magamból fájdalmakat, csodákat, vágyakat... Egészen más szemmel nézem a világot manapság, mint régebben tettem. Talán azért, hogy ne maradjak le semmiről, és mégis...
"Nekem úgy tűnik, az élet elég hosszú, csak nem elég széles."
Edith Evans

A természet, és a zene ihlet meg leginkább, mert mindkettő megérinti a lelkemet. Átérzéssel olvasok, csodálom a tehetséget, és tisztelem az EMBERT. Néha meglepődöm, mennyi azonos érzés munkálkodik bennünk, hiszen időnként felfedezem magam mások írásaiban. Vallom, hogy a múlt csak emléknek jó, a jelen a miénk, a jövőt pedig majd ajándékba kapjuk.
Makacs vagyok, azért mindig, minden célomat a "mai napon" szeretném elérni...
"Az életed célja lehet egy álomban, egy másik emberben, vagy a munkádban. Elsőre talán észre sem veszed. Lehet, hogy homályos, zavaros és bizonytalan, de akkor is van."
Takaya Natsuki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9396

HozzászólásElküldve: 2011 Júl 27 Szerd 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simon Endre
alias: simonendre








1943 május 25-én születtem Kolozsvárott, egy jégesős Orbán napon. A szülészet ablakát
kopogtató jégdarabkák hangját csecsemőordításom igyekezett túlharsogni. A középiskolában nagyon szerettem a magyar irodalmat, de a matematika, fizika és kémia vonzásköre mérnöki pályára irányított. Elektromérnöki diplomát szereztem a kolozsvári Műszaki Egyetemen, ebben a szakmában tevékenykedtem nyugdíjazásomig. Az irodalomtól sohasem szakadtam el, nagyon sokat olvastam és olvasok. Egyéni felfogásom van az életről. Nem azonosulok a Teremtés elmélettel, az Ősrobbanással, az evolúcióval, a lélekvándorlással.
A tárgyaknak, élőlényeknek azonos építőkövei vannak, azaz elektron, proton, neutron és rövid időtartalmat megélő más részecskék, melyek a semleges neutron kialakulásában vesznek részt. .A mikró- és makrovilág törvényei azonosaknak kell lenniük. A természet nem diszkriminál. Világegyetemünk egy energia és hullámóceán, az élet egy kis sziget csak. A fejlődés alapja a kvantumos ütköztetés, az egyensúlyi állapot megteremtéséért. Az ellentétek vonzásköre, a közöttük fennálló harc teremti meg az egyensúlyi helyzetet anélkül, hogy a mozgás, azaz a fejlődés megszűnne. A belső ellentétek harca biztosítja a további fejlődést. Egy bizonyos fejlettségnél megtörténik az elemekre való szétesés, kezdődik minden elölről. Nincs kezdet és vég, csak folytonosság.
A földi életünk az élet olyan állomása, elég rövidre szabott, ahol az ember, aki saját akarattal, szabadon választva fejlődése útját, egyéniségét fejleszti, amelyet ütköztet a társadalmi elvárásokkal, javíthat boldogulása érdekében. Ez az ember egyetemessége, viszonyulása környezetéhez, a társadalomhoz. Akinek ez nem sikerül boldogtalan az élete, a begörcsösödött energia áramlása betegséghez, elégedetlenséghez és irigykedésre készteti. Megvilágosodása, azaz energiaszintje, rezgési frekvenciája megtorpan, képtelen rezonálni a sugallat formában érkező asztrál dimenzióból érkező tanácsokra. A földi élet után asztrál teste, kisebb frekvenciával fog rezegni, kisebb hatással tudja majd befolyásolni szerettei földi életét, kevesebb információval rendelkezik majd. A földi érzetek, érzelmek viszonylagosak, nem állandóak. A test és szellem egyensúlyát a lélek koordinálja. A lélek nem a szívben lakozik, hanem agyunk kifinomult (legmagasabb frekvenciás) rezgése, amely szintre a megvilágosodásunk folyamán eljutottunk, a legnagyobb energiával, erővel bír, befolyásolni tudja az agyunk ítéletképességét. Az agy elindítja hormontermelését, hogy lelki világunknak engedelmeskedjen az egyensúly megteremtéséért. Az így megnövekedett szívverések azt a látszatot adják, hogy a lélek a szívben lakozik. A szívverés csak egy okozat.
2005-ben felfedeztem a Fullextra portált és kezdtem verseket irogatni, mert szerettem volna kommunikálni felfogásomat az életről és annak minden területéről. 2006-ban abbahagytam, mert úgy éreztem, hogy el vagyok szigetelve, nem tudok úgy kommunikálni, hogy megértsenek. Az én hibám, mert a Blogomban ki kellett volna fejtsem sajátos világnézetemet. 2011-ben látván , hogy A szív zenéje című versem a tíz legnépszerűbb között található, újra próbálkozom. Sajátos verselésem, mely ezen életfelfogásom gondolatait tolmácsolják ritmikus formában, nem mindig érthetők, ha nem ismert filozófiai háttere. Ezért kérek minden olvasót, hogy tapintat nélkül kritizáljon, mert egyéniségem csak ezzel érheti majd el az egyetemességet, a társadalom elvárásait, a kölcsönösség alapján. Célom, hogy az idővel kicsiszolt verseimet egy kötetben kiadassam, A verssel élni címmel, ez az egyéniségem, másokat éltetni velük, ami az egyetemességem.
Szeretettel Endre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.42 Seconds