[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 238
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 239

Jelen:
Tagi infók Almasy Küldhetsz neki privát üzenetet Almasy Almasy


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Amatőr Irodalmárok Klubja!


Amatőr Irodalmárok Klubja!
[ Amatőr Irodalmárok főoldala. | Regisztrálj! ]

Csatlakozz te is közénk! A tagjainknak lehetősége van saját írásaikat publikálni, és a többiekéhez hozzászólni.

A gondolkodó
Ideje:: 08-26-2005 @ 10:37 am

Paris, Hotel Biron

Mikor 1917-ben meghalt Auguste Rodin, senki sem gondolta volna, hogy a szobrász lelke visszatér. Többen gyanították, hogy Rodinben Michelangelo született újjá, de biztosan senki nem tudta az igazságot. Az emberek pedig szeretik tudni, mi az igazság, különösképpen, ha az nem érinti őket semmilyen mértékben.

A mesterek is elfáradnak egyszer. Rodin lelke sokáig kóborolt a Rue de Varenne környékén, végül aztán úgy döntött pihenni szeretne. Beköltözött hát abba a szoborba, amit a legjobban szeretett: a Gondolkodóba. Akkor még nem sejtette, hogy milyen nehéz szobornak lenni.

2005. június 29, szerda
- Lassan fél tíz. Nem sokára itt lesznek a látogatók. Még szerencse, hogy nincs szívem, mert már bizonyára rég megszakadt volna! Hallgatom az embereket, akik néhány pillanat alatt megmutatják előttem az egész életüket, én pedig maradok, és gondolkodok. Áááá, máris itt az első csoport.
- Nézzétek gyerekek! Figyeljétek jól meg. Ilyen a gondolkodó ember. Könyökével a térdére nehezedik, állát a kezére támasztja. Na hadd látom, ki tudja megcsinálni? Ó, nem, André! Figyeld meg alaposabban! Jobb könyökkel a bal térdre! Ez az! És most ugrás gyerekek, megyünk tovább. Csak azért gondolkodunk, hogy cselkedjünk, úgyhogy gyerünk tovább! - "Csak azért gondolkodjunk, hogy cselekedjünk!" Nagyszerű! Igazán jól indul ez a nap! Kedves kis társaság volt. Kár, hogy ennyire siettek. Úgy látszik, a tanár bácsi elfelejtette, hogy a gondolkodáshoz idő kell.
- Iszonyúan fáradt vagyok! Leülök a parkba és megvárlak.
- Meg se nézed a szobrokat?
- Miért, megvesszük valamelyiket?
- Jól van, menj csak!
- Látnom sem kell őket. Pontosan tudom, hogy néznek ki. A nőn magassarkú cipő, a férfi elegáns. Eljönnek Párizsba, a szerelmesek városába, és abban reménykednek, hogy a fény, s a csillogás majd megadja nekik azt, amit pénzért nem vehetnek meg ők sem. A szerelmet. De hiába! Aki nem hozza ide, az el nem viszi innen! Még szerencse, hogy nem tudok mosolyogni, mert most elárulnám magam.
- Mondd, én gonosz vagyok? Akkor miért bánsz velem így? Ha így bánsz velem, azzá válok, hát nem érted?
- Nem bánok veled sehogy! Csak vége! Nincs miről beszélgetnünk többé.
- Nincs miről beszélgetnünk többé? Csak így? Egyik pillanatról a másikra elszakítasz minden szálat, ami összekötött minket?
- Befejeztem. Szia!
- Jaj, miért pont itt előttem kell véget érnie ennek a szerelemnek! Gyerekek! Gondolkodjatok! Szegény lány... Szeretnék megmozdulni. Szeretnélek megvígasztalni, de én csak egy szobor vagyok.

Az emberek jöttek-mentek és senki sem vette észre, mikor egy könnycsepp végig gurult a Gondolkodó jobb kezén.



Utoljára változtatva 08-30-2005 @ 02:37 pm


Hozzászólás írása
Hozzászólás írása
További
További
Irodalmár profil
Irodalmár profil
Üzenet küldés
Üzenet küldés

Posted Comments

Hozzászóló: Thilas
(Ideje: 08-26-2005 @ 10:50 am)

Comment: :) Én is sokat gondolkodtam azon, hogy vajon mi mindent láthatott egy - egy régi szobor vagy öreg fa. Valószínűleg tudnának miről mesélni. De ők "csak" szobrok, fák, vagy szellemek...


Hozzászóló: LunaPiena
(Ideje: 08-26-2005 @ 11:38 am)

Comment: Tulajdonképpen csak Rodin miatt vágyom Párizsba. Ha még nem olvastad: David Weisz: Meztelenül jöttem című könyvét ajánlom - tetszeni fog :)


Hozzászóló: Nefelejccss
(Ideje: 08-26-2005 @ 11:42 am)

Comment: Írásod alapgondolata nagyon tetszett. Az is jól van nagyon megírva, hogy egy vidám kis csapat után a "szerelmes pár" érkezik, jó az ellentét párhuzam a két látogatási stilus között. Amit jobban ki kellett volna emelni, az a szerelem elmúlásának fájdalma, hiszen itt csak egy mindennapi kis összetűzést olvashattunk, nem megoldhatatlan konfliktust, ami a szerelmesek válásához kell, hogy vezessen. (Bár néha egy-egy ilyen apróság miatt is felborulhat egy kapcsolat, valami mélyebb konfliktus helyzetet kellett volna irnod..) Ettől a szőrszálhasogató észrevételtől függetlenül írásod elgondolkodtató, és igazán jó! Tetszett. Szeretettel: Nefi


Hozzászóló: szemilla
(Ideje: 08-26-2005 @ 12:01 pm)

Comment: Kedves Nefi! Igazán köszönöm a kritikát, és nem magyarázkodásképpen, de épp azt szerettem volna megmutatni, hogy egy szobor előtt lejátszódó néhány pillanatból mennyi minden kiderül az emberek életéről. De bennem is van valamiféle hiányérzet, és ígérem, még visszatérek ehhez az írásomhoz!


Hozzászóló: hori
(Ideje: 08-28-2005 @ 07:29 am)

Comment: ...Emberek jönnek. Aztán megállnak. Ki ezért, ki meg azért... Van aki azért, hogy nevessen, van aki azért, hogy elgondolkozzon... vagy azért, hogy szobor lehessen? Tetszett az írásod. Üdv.: hori


Irodalom ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.29 Seconds