[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 197
Tag: 0
Rejtve: 1
Összesen: 198


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Sztori: A Dogon Mitológia Rejtélye


1968-ban, közvetlenül az ember holdra lépése után  szenzációs hírek láttak napvilágot.


A hír, ami 1968 óta többször körüljárta a földet, s megosztotta a közvéleményt az volt, hogy a Közép-nyugat Afrikában élő Dogon nép, amely mintegy tízszeres Magyarországnyi területen él szórvány törzsi közösségben, (ma többségében Mali terület) fantasztikus dolgokat mondanak el a mitológiájukban. Az emberiség származásáról, a világ, és azon belül az anyag működéséről. Tehát itt olyan információk rejlenek a múlt ködében, amelyeket ma már nem lehet egy vállrándítással elintézni. Némely a mítoszok mélyén fellelhető információs többlet pedig olyan állítások halmaza, amelyről még a mai természettudósoknak is csupán sejtései vannak, másokat pedig mindössze néhány éve, illetve a közelmúltban fedeztünk fel. (Szent állatuk pedig a sakál. - (Ez később még jelentőséget kaphat.)

Egy titokról lehull a lepel:
Az információs bombát Eric Guerrier nevű francia építész, csillagászatbarát, sokirányú érdeklődéssel megáldott egyetemi tanár robbantotta fel, amikor egy a holdra szállást élőben közvetítő televíziós műsort követő sejtésszerű érzésének engedelmeskedve, előásta a könyvtár mélyéről az "Afrikanisztikai Társaság" által kiadott és 1950-es években megjelent Afrika évkönyvekből, Marcell Griaule és Germaine Dieterlen néprajzkutatók 1930 as években lejegyzett, Dogonos néprajzi anyagát.

Marcell Griaule és Germaine Dieterlen néprajzkutató több évet töltött a Dogonok között, azok hétköznapi életét élve, miközben munkájuk elvárásainak megfelelve, szakmailag kifogástalanul mindent pontosan rögzítettek néprajzos feljegyzéseikben.
Az azonban, hogy ennek a feljegyzésnek milyen jelentősége van, ekkor még ki sem derült, hiszen se a néprajzosaink, sem a megbízó, sem pedig a későbbi kiadó nem figyeltek fel ezekre az 1968-tól hirtelen nagyjelentőségűvé lett információs háttérre.
A néprajzos feljegyzések után tehát még több mint 30 évnek kellett eltelnie, hogy a Dogon mitológia az előtérbe kerüljön. Sőt még az évkönyv megjelenése után is közel 20 év telt el, mire ezekre valaki egyáltalán felfigyelt. (Eric Guerrier)

Csalás kizárható!
Fentekből egyértelműen látható, hogy a csalás teljesen kizárható ebben az esetben, hiszen így már szó sem lehet arról, hogy holmi játékos kedvű "világcsavargók" szándékosan megviccelték volna az emberiséget azzal, hogy a Dogonoknak egy tudományos jelentőséggel bíró új vallást, mitológiát adtak volna be, a régi helyett. (Ma ugyanis a legtöbb ellenzője ezt állítja, több megjelölt kapcsolódási lehetőség mellett, úgymint pld. hajótöröttek.)

Ez egyszerűen képtelenség!

Nemcsak azért, mert olyan dolgokat állítanak, amiket még a néprajzos feljegyzések elkészülési idejében sem ismertünk, hanem azért is, mert ekkora földrajzi területen és abban a korban, ahol ezt el kellett volna követni ahhoz, hogy a századelőre, mint egy nép mítosza működhessen, néhány kontaktus édeskevés.
A leggyorsabb közlekedési mód ezen a mindentől elzárt területen a gyalogos módszer, s a tengerhez közel még ma is az. Hát még a századunk eleje előtti időkben. A földnek e részén komoly társadalomrendező erők (pld kereskedelem) soha sem működtek, hiszen nem volt rá szükség. Továbbá ezen a területen soha nem vezetett át komolyabb expedíciók útvonala, s felfedezők sem vették célba a területet.
A törzsi "társadalmi" berendezkedés kapcsán pedig két törzs között olykor több száz kilométeres távolság a helyi éghajlat és földrajzi viszonyok (északról a Szaharával) következtében pedig maga a világ végének tűnhetett.
Ezen a területen tehát a szájra szájra "működő" mítoszok elterjesztéséhez még komolyabb létszámmal elkövetett felvilágosító munka kívánt eredményéhez több generáció aktív munkája is kevés lenne.
Tehát ahhoz, hogy a húszas években már hagyományokon is nyugvó, aránylag egységes mítosz legyen már a középkorban tudnia kellett volna a felvilágosítóknak, hogy pld. a "tejútrendszerünk is spirál alakú, amely tengelykörüli forgást végez, és azon belül a nap és bolygói úgyszintén.

A Dogon "többlet":
Persze ha most valaki arra vár, hogy most előtárom, miszerint a Dogonok egy modern fizikakönyvet tettek le az Afrikanisztikai Társaság asztalára, azt most ki kell ábrándítanom.
Nem. Nem ezt történt.
A Francia néprajzosok a harmincas évek elején, egy élő és komplex mítoszrendszert jegyeztek le. Ami, mint az a világ bármely pontján megtalálható, a teremtésről, istenekről, és a világot működtető valós vagy vélt törvényeket foglalja rendszerbe.

A mítoszrendszer tehát nem is kapott addig jelentőséget, amíg egy csillagász hobbyval megáldott, sokirányú műveltséggel rendelkező Francia egyetemi tanár komolyabban át nem nézte az anyagot.
"Guerrier" átnézte, és az egyszerű gondolatokat tartalmazó mondatokat a mai tudományos világképünkbe helyezte! Amit tett az a szövegek mögötti fogalmak elemzése felismerhető tartalom szerint, elemezve a ma ismeretében. A mítoszokban rejlő értékek kibontása, szövegelemzések.

- Na itt aztán elcsodálkozhatunk rendesen.

A Dogonok szerint, a Syrius rendszerből érkezett látogatóktól származunk, akik két hullámban érkeztek a földünkre. Először "Ogo" nevű "asztronauta" érkezett, aki úgy vetődött ide, hogy egyúttal űrhajótörést is el kellett szenvednie, a második hullámban érkezetteknek pedig -Nommo és hét társának- már kifejezetten az volt a "küldetése", hogy a Föld bolygót benépesítse, amelyhez egy hatvanrekeszes űrjárműben minden szükséges eszközt, felszerelést is magukkal hoztak. Sőt még olyasmiket is magukkal hoztak, amiket majd csak később akarnak átadni az emberiségnek! Akkor, amikor az emberek már teljesen megszervezték és irányítják, ellenőrzésük alatt tartják a Földet.

A Dogonok meglepő tudásukat ezektől a Syriusról érkezett "ősöktől" származtatják, és adták át az eltelt időkben szájról szájra, (írástudatlanok) nemzedékről, nemzedékre.
A Dogonok tökéletesen megkülönböztetik a csillagokat, a galaxisokat, a bolygókat, és a holdakat. Ismerik és alkalmazzák az égitestek meghatározásbeli különbségeit. Bár a naprendszerből csak a négy szabad szemmel látható bolygót ismerik, mégis, tudnak a Jupiter négy holdjáról. arról is, hogy a Föld holdja "halott". A bolygók napkörüli keringésénél egyértelműen ellipszispályáról beszélnek, és azt is megemlítik, hogy ez nem egészen pontos, mert abban különféle zavarok vannak.

Megdöbbentő azonban a Jupiterről és négy általuk ismert holdról a tudásminősége. Hiszen azt állítják, hogy a négy hold úgy kering a Jupiter körül, mintha egy kötéllel hozzá lenne kötve.
Ez szinte hihetetlen! Mi is csak nem régóta tudjuk, hogy a holdak keringési ideje, köszönhetően a Jupiter óriási gravitációjának megegyezik a bolygó tengelykörüli forgásával.
Egyszerű de bravúros a jelkép, amit használnak a dolgok megértésére. (Mintegy kötéllel hozzávannak kötve.)

A világról alkotott képük nem hasonlítható egyetlen Földi kultúrában létrejöttre sem, hiszen az Isten "Amma" aki megteremtette a világot, inkább hasonlítható egy energiagóchoz, vagy a legerősebb rendszerező erőhöz, mint egy személyes istenhez. Ők azt állítják, hogy a teremtés során "Amma" isten, nem a világot, hanem azt működtető törvényeket teremtette!
Egy csillagközivé vált humanoidnak talán ez a vallása? - Talán ez lesz nálunk is, embereknél is a mai személyes emberileg gyarló istenekből?
- EZ A VALLÁSOK JÖVŐKÉPE?

A Dogonok szerint "Amma" isten egy gömb belsejében teremtette meg a világokat működtető törvényeket, amely gömbön kívül akkor még nem volt semmi sem. (Ugye ismerős modell)

A teremtéskor leírt modellben határozottan utalnak arra, hogy akkor még a távolság (tér) és az idő nem létezett! Ez egyszerűen döbbenetes, hiszen a szingularitás pont erröl szól. Lásd az ősrobbanás modellben az első néhány másodperc történetét. Az anyag megjelenésén keresztül a világegyetem megszületése. A konkrét anyagkeletkezésről már szinte futurisztikus információkkal rendelkeztek, hiszen amit leírnak az a következő!
Ebben a hihetetlenül sűrű energiagömbben, spirálmozgással keletkezik a "po". A po ami a legkisebb részecske, amely pergő mozgással hangot és fényt sugároz széjjel, bár ez akkor még olyan kicsiny, hogy szemmel nem is látható és nem is hallható!

A keletkezett (teremtett) világról a továbbiakban a következőket állítják:
Miután "Amma" kinyitotta a szemét, a méhéből minden spirális alakban terjeszkedni kezdett!
A Dogonok szerint a világegyetem is spirális alakú. Szándékosan írtam világegyetemet, hiszen jól megkülönböztetik az önálló csillagrendszereket, galaxisokat is, hiszen azt is elmesélik, hogy "Amma" sok világot teremtett, amelyek többsége lakott és szintén spirális alakú, mint a mi galaxisunk. Vagyis a Dogonok ismereteiből már a harmincas években lejegyezték azt, amit mi is csak az ötvenes években tudtunk meg, hogy a tejútrendszer is spirál galaxis! Sőt rendesen képbe voltak állítva, mert tudták, hogy a mi naprendszerünk is a mi spirál galaxisunk, a tejútrendszer része, ami nemcsak, hogy spirál alakú, hanem tengelykörüli forgást is végez.

A Földön különféle, egymástól független kultúrákban létrejött teremtésmodellektől nemcsak eltérő a világképük, hanem helyenként szinte döbbenetes mélységű információkat emelnek a felszínre.
Állítják, hogy a spirális világok lakottak, hiszen "Amma" ahogy a világnak mozgást adott, úgy egyúttal megteremtette az élőlényeket is. Ahogy a föld lakott, úgy más "Földek" is lakottak, ott is vannak élőlények!

Ideje: Június 23, szerda, 08:48:55 - Csekk

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
Vissza Rovathoz

Anomáliák térben és időben

"A Dogon Mitológia Rejtélye" | Belépés/Regisztráció | 1 hozzászólás | Search Discussion
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

Re: A Dogon Mitológia Rejtélye (Pontok: 1)
- ivancsonti Ideje: Február 11, péntek, 16:30:15
(Adatok | Üzenet küldése)
A dogon kérdés túlmisztifikált véleményem szerint. Az ötvenes évek óta senki nem kuttatta -úgytudom- ezt a "témát". Ami Egyiptomból átsugárzott feléjük, abból készült az ideológiájuk, a helyi varázslók konyhájában. Ősi lakhelyük ugyanis lehetett jóval keletebbre. Sok értelme nincs -szerintem- belemélyedni világképükbe, csillagászati ákombákomjukba. Nem leszólásképpen írom, de nagyon primitívek a rajzaik, úgy magyarázom, ahogyan akarom. Számottevő csillagászati ismeretük nincs, közhely -más forrásból származó- hogy a Szíriuszról több hullámban látogatóink voltak, utoljára jó 7 ezer éve. Hit területe ez a kérdés. A teremtésmítoszok (pl Enuma Elis) szintén régiek, de világosabbak, önállóbbak. István



PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.37 Seconds