Októberi útinapló: Bajorországban jártam... (1.rész)
Dátum: Október 29, vasárnap, 16:36:26
Téma: Ország Világ


Nekem ez is nagyszerű újdonság volt! Míg ők örömmel tértek vissza, én izgatottan vártam a bajorországi találkozást.


Pontosan egy héttel ezelőtt tartottunk az ausztriai Salzburgon át Bajorország fővárosába, Münchenbe. Hazafelé az osztrák Innsbruck felé vezető úton jöttünk, s megálltunk Linderhofban. Mivel a társaság tagjai augusztusban már meglátogatták München nevezetességeinek nagy részét, most azokat a helyeket kerestük fel, amelyekre akkor nem volt idejük. Nekem ez is nagyszerű újdonság volt! Míg ők örömmel tértek vissza, én izgatottan vártam a bajorországi találkozást.
Most nem kívánom itt a szokásos történelmi és egyéb turisztikai szövegekkel terhelni tisztelt Olvasóimat, csak a legminimálisabbakat közlöm és a birtokomban lévő képeslapok, prospektusok képeivel és az általam készített felvételekkel kívánom megosztani négy napos bajorországi kiruccanásom vizuális élményeit.
Annyit érdemesnek tartok elmondani, hogy München a legnagyobb német tartomány, Bajorország – hivatalosan 1919 óta önálló állam – fővárosa. Berlin és Hamburg után München Németország harmadik legnagyobb városa 1,6 millió (2004) lakossal. A müncheni térség lakossága 3 129 981 millió fő. Az Isar folyó a városon keresztül folyik. A város mottója: "Die Weltstadt mit Herz" (Világváros, amelynek szíve van).
A várost a Welf-dinasztiából származó Oroszlán Henrik – mivel a város jelképe az oroszlán, talán éppen ezért is lehetett annyi giccses, hatalmas oroszlán-szobrot látni, mint Budapest utcáin azokat az iszonyatos teheneket: nem tartottam érdemesnek ezeket fényképpel megörökíteni – szász és bajor herceg alapította egy szerzetesi központ közelében az ezredforduló táján. A településhez közel Henrik hidat épített az Isar folyóra, és hogy a kereskedőket ennek használatára kényszerítse, lerombolta a közeli hidat, amit a freisingi püspök birtokolt. A konfliktust az augsburgi birodalmi gyűlés elé vitték, aminek következtében Henriknek részesedést kellett fizetnie a bevételeiből. Emellett Barbarossa Frigyes elismerte München kereskedelmi jogait, majd 1175-ben városi jogot kapott és falakkal erősítették meg.
Nagyon tetszett a fantasztikusan kiépített és szervezett, pontos tömegközlekedési hálózat, metróval és villamosokkal pillanatokon belül eljutottam társaimmal a város kiszemelt térségeibe. Mint Ferrarában, a lakosság kerékpárral is közlekedik...
Képekkel illusztrált folytatás:Októberi útinapló - 1





Az írás tulajdonosa: Fullextra.hu
http://www.fullextra.hu

Az írás webcíme:
http://www.fullextra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2200