Mottók
Dátum: Augusztus 06, hétfő, 22:16:00
Téma: Életünk napjaink


Apám, gyerekkoromban gyakran azzal tréfált: „ Menj oda fiam a fa mögé, nézd meg ott vagyok-e?„
Én mindig odamentem. Sohase volt ott.


Ha nem mentem volna oda, vajon ott lett volna ? Hol van most ?

-.-

A verbális kommunikáció összezavarja a dolgokat. Ha azt gondolod „igen” azt mondod „ nem „.A leirt , vagy kimondott szó valamit jelent számodra, aki leírta, vagy kimondta. Aki olvassa, vagy hallja annak is jelent valamit. A kettő ritkán azonos. Voltaképpen az is ritka, ha számodra, a leirt szó egy hét, vagy egy év múlva is ugyan azt jelenti. Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni.


-.-

Te is vasárnapi depressziós vagy. Olykor délután kettőtől hatig, hétig, mély fájdalommal ülsz a kanapén, és nem mozdulsz. Bánt a fény, a hang. Felhúzod a térded az álladig, átkarolod a lábadat, és a melledhez szorítod. Bámulod a TV-t , mint kavargó lángok a kandallóban, semmilyen hatással nincs rád, amit látsz. Nem is látod, csak nézed. Szeretnéd, hogy essen az eső. Ha nem esik, akkor legyen köd, vagy valami nyúlós, vacak miazma, olyasmi, mint amit belül érzel. Rokonszenv. Hasonszenv. Meg kéne halni. Dögleni. Nincs kiút. Vége. Passz.
Sté-pasz.

Persze közben tudod, hogy hétkor ennek vége lesz. Akkor kezdődik az esti sihta. Gyerekfürdetés, etetés, vacsoráztatás, mosogatás, mosás, vasalás, iskolatáska bepakolás, ceruzahegyezés, cipőpucolás, lecke-maradványírás, mérgelődés, morgolódás, püffögés, utolsó irat táskába helyezése, vízkiverős „elefelejetettemnemcsináltammegmitmondokholnap”.
Élet. Élsz! Ha kell, ha nem.

Azért ne sajnáld az időt a depresszióra kettőtől hatig, hétig! Kell az neked! Nem lehet csak mindig vidáman! Nem lehet mindig „keep smiling”! Nem lehet, hogy ne legyen rossz kedved! Az életbeli dolgokat a végletekig ….Igaz ?

Mindennek meg van a maga ideje, mondja az Irás. Igen mindennek megvan a maga ideje.

Arra vigyázz csak, hogy ne ragadj benne, a depresszióban. Akkor már játék, vagy inkább játszma. Mert nagy csapda ez. Jó, ha sajnálhatod magad. Ha nagyon intenziven csinálod, mindenki, igen mindenki sajnálni fog és segíteni akar. Az jó ha neked segítenek, nem? Ott ülsz, fájdalmas arccal, és elfogadod mindazt, amit adnak neked, voltaképpen teljesen érdemtelenül. Még csak meg se köszönöd. Neked az jár !

A kezelt deprimáltság jó. Olyasmi, mint a meditáció. Megtisztít. Ha tisztességesen végigcsinálod kettőtől hétig – de csak kettőtől hétig, - olyan érzéseket élsz át amit e nélkül nem.
Elsősorban háborogsz. Lelked hullámai az egekbe csapnak. De hát éppen veled, és éppen ő, és éppen ezt, ez mégiscsak….Aztán úgy gondolod, hát igen veled ezt lehet, veled bármit lehet, mert te olyan …. És különben is, megérdemled, és egyáltalán, te alkalmatlan , tehetségtelen, ügyetlen,, olyan izé vagy….Hát akkor meg „mi végre” ? Ez már így van. Persze. Nem is lehet másként. Rászolgáltál, megérdemelted, és nincs senki, aki melletted,… aki érted, …aki veled, és bizonyára a szagod is olyan vacak…. Aztán jön a köd , meg a miazma. És élvezed !

De egyszer csak világos lesz, hogy holnap is lesz nap, és a cipőt ki kell boxolni, a ruhát ki kell mosni, és ki kell vasalni . Milyen illata van a frissen vasalt ingnek? Nyár. Nyár illata van neki. Olyan nyár illata, mint amikor már nem volt iskola, és lenn nyaraltál Füreden, és a szomszéd kislánya a Rozi belemaszatolt az arcodba egy jégdarabos, gyönyörű finom puncs fagylaltot, és nevetett, és a szeplők ezerfelé szaladtak az arcán. Na ilyen nyár illata van a vasalt ingnek.

Ha érzed , akkor van ok felkelni a kanapéról és belekezdeni az esti műszakba. Hát hogyne lenne értelme neki nem? Nem lehet, hogy ne érzed? Csak ha nem akarod.

Hát élj! De ne felejts el kettőtől hétig,- hetente legalább egyszer – különben, hogy jutna eszedbe ilyen szamárság, hogy a vasalt ingnek olyan szaga van, mint a nyárnak…

- . -

Az emberi gondolkodás nem más mit a túlszervezett biokémiai rendszer nem kívánatos mellékterméke.



Író: Brunner Tamás



Az írás tulajdonosa: Fullextra.hu
http://www.fullextra.hu

Az írás webcíme:
http://www.fullextra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2607