Tamana-kutatás
Dátum: Február 24, kedd, 12:07:06
Téma: Anomáliák térben és időben


Aki ennek titkát megoldja, az isteni titkot fogja kifejteni: -Kezdetben vala az ige, és az Ige vala Istennél, és Isten vala az Ige.-

A Tamana kutatás mai eredményei felfedik az előítélet-mentes, kíváncsi ember számára, hogy még ma is megtalálható a teljes emberi történelemben egy olyan ősi nyelvi közeg, (mint a múlt üzenete) amely nem olvadt fel teljesen a történelem során a bábeli nyelvi nagy kavarodásokban, az ezeréves változási folyamatokban, hanem a nyomai még ma is ott vannak az egész világban.
Persze nekünk, Magyaroknak talán némi elégtételt is ad, hogy a kutatás jelenlegi szintjén az is egyre világosabbá válik, hogy mi Magyarok őriztük meg leginkább ezt a közös ősiséget a nyelvünkben, s így talán azt is elmondhatjuk nemsokára, hogy mi vagyunk az a nép, amely a legmélyebbre tudja visszavezetni a történelmiségét az idők folyamában.
- Ugyanis azt a nyelvünkben hordozzuk!

Dr Vámos- Tóth Bátor és Arjun Sabharwal

A munkásságáért kapott kitüntetés.

A névszerkezetileg máig fennmaradt elnevezések ugyanis fantasztikusan egybecsengenek a régészet újszerű adataival.
Nem vagyunk tehát többé "mongol" horda, aki erővel elfoglalta az "európai kultúrnépektől" a Kárpát-medencét, és barbársága bizonyítékaként félelemben tartotta fél Európát, hanem mint az újabb kutatások megerősítik azt, a legősibb kultúrát hoztuk vissza abba abba a térségbe, ahol azt már többnyire elvesztették.
Ezért hát hiszem és mivel erre számos más adat is van, mint "Dr Vámos-Tóth Bátor" munkássága, teljes erőmmel támogatom ezt a munkát, s ha egyszer anyagilag is telni fog, hát anyagiakkal is támogatni fogom.
Emelem kalapom tehát a professzor úr, Dr Vámos-Tóth Bátor valamint legfőbb segítői Arjun Sabharwal, Kovács Gyula előtt, aki munkát és fáradságot nem kímélve, olykor a személyes egzisztenciát is háttérbe szorítva, felmutatja nekünk a Tamanát. 
Azt a kincset, ami VAN!

Dr Vámos-Tóth Bátor írja:

A Tamana kutatás nem nyelvészeti találgatásokra épül. Nem nyelvészet, hanem nevészet.
A tamana teljesen új irányt szab a névkutatás számára, hiszen abban nem az a vizsgálódás tárgya, hogy pld. az alább felsorolt földrajzi és családi ill. személyi neveinknek mi az "eredeti" jelentése::

ASZÓ, BUDA, CSABA, DUNA, GARAM, GYULA, HUN, JÓ, KABA, KÁN, KARIKÓ, KEND, KESZI, KÓ, KODÁJ, LAK, LÉVA, LOM, MÁTRA, MURA, ONGA, PATA, PÁVA, RIMA, SZÁVA, TISZA, ÚR, ÚZ, VARGA, VÁRI, ZALÁN ......

A már közel harminc esztendős (1976 - 2004) Tamana összegező munka ugyanis világosan megmutatta, hogy pld. a fenti Magyar Földrajzi és Magyar Családi ill. Személynevek megtalálhatók a világ különböző országaiban, -tájain is! Mind önmagukban, mind az egymással Társ+ szerkezetbe lépet alakjukban. 
Eddig az öt földrész 184 országában, -táján több mint hétezer olyan 3-4-5 név-elemből álló név+ szerkezetet (társ-név+képletet) gyűjtöttünk össze, melyek alakszerkezeti azonos párjai ott vannak a Kárpát Medencében is, és (!) ezeknek több mint a fele Magyar családi illetve személy név is! Nos, a fenti névsornál maradva ezek az 1-2 elemből álló Kárpátoki Magyar nevek 3-4 elemes társ+ szerkezeti összetételükben ott találhatók mind az öt földrészen.

Az öt földrész 184 országában, tájain megtalált 7,000 Kárpát azonos név+szerkezet, amelynek fele egyben Magyar családi ill. személy -név is, azt üzeni nekünk, hogy létezni kellet valamikor egy a világot átfogó, egységes,  - Egyetemes világműveltségnek, amelyeknek ráadásul a mai Magyar műveltség, alakszerkezeti tanúival élenjáró hordozója! De ide tartoznak a művészeti "Mándi" díszjelek és az öthangú dallam + szerkezetek is!

A tárgyilagosság megköveteli, hogy leírjuk: tízezer éven túl a mai szavak, nevek jelentéstani vizsgálata meddő vállalkozás. Viszont a nevek SZERKEZETI FELÉPÍTÉSE nem!

*****

Sir John Bowring ANGOL!!!! nyelvész, fordító:

"A magyar nyelv a régmúltba vezet. Nagyon sajátos módon fejlődött és szerkezete ama távoli időkre nyúlik vissza, amikor a legtöbb európai nyelv még nem is létezett. Ez egy olyan nyelv, melynek logikája és matematikája, a feszített húr erejének kezelhetőségével és rugalmasságával bír. Az angol ember büszke lehet, hogy nyelve magán hordozza az emberiség történetét. Eredete kimutatható, láthatóvá tehetők benne az idegen rétegek, melyek a különböző népekkel való érintkezés során rakódtak egybe. Ellenben a magyar nyelv olyan, mint a terméskő, egy tömbből van, amin az idő vihara egyetlen karcolást sem hagyott. Nem naptár ez, amely a korok változásához alkalmazkodik. E nyelv a legrégibb és legdicsőségesebb emlékműve a nemzeti önállóságnak és szellemi függetlenségnek. Amit a tudósok képtelenek megfejteni, azt mellőzik. A nyelvészetben csakúgy mint a régészetben. A régi egyiptomi templomok alapjai, amelyek egyetlen kőből készültek, nem magyarázhatók. Senki sem tudja, honnan származnak, (!) melyik hegyből szerezték a csodálatos képződményt, vagy miként szállították és emelték helyére, a templomokban. A magyar nyelv kialakulása ennél sokkal bámulatosabb.
Aki ennek titkát megoldja, az isteni titkot fogja kifejteni: "Kezdetben vala az ige, és az Ige vala Istennél, és Isten vala az Ige."" 

 

- Adalékok a Magyar történelemhez. -

"Kutatóink egy része a Kárpát-medencét tartja első igazi őshazánknak. Magam is azon a véleményen vagyok, hogy a Kárpát-medencében ötvöződött egybe a magyarság. Már többször hivatkoztam az utolsó nagy jégkorszakra írásaimban, mely kb. 65 ezer évig tartott és életet nemigen hagyott maga után. Ennek a jégkorszaknak mintegy 11-12 ezer éve lett vége egy hatalmas vízözönnel, mely az akkori emberiség kilencven százalékát pusztította el. Csak az maradt életben, aki a hegyek tetejére menekült. E vízözön után csak a déli régiókban alakult ki új élet, Európa és Ázsia északi fele lakhatatlan kopár vidék maradt még jó ideig. Először a növényzetnek, majd az állatvilágnak kellett életre kelnie s az ember úgy 8-9 ezer évvel ezelőtt találhatott megfelelő életlehetőséget magának.

Az ősi időpontban a Biblia szerint is az emberiség egy nyelven beszélt. Így tehát amikor Európa és Ázsia északi fele kezdett benépesedni, akkor csak ezt az egy ősi nyelvet vihették oda. A világ tudósai még ma is vitatkoznak azon, hogy milyen lehetett az ősnyelv. De a legújabb kutatások kezdik felderíteni, hogy az egész világon rengeteg hasonlatos elnevezés van. Ezt igyekszik bebizonyítani dr. Vámos Tóth Bátor a TAMANA kutatásaival. Ma már több mint nyolcezer Kárpát-azonos elnevezést talált. Nyolcezer helynév nem lehet véletlen és az egész Kárpát-medence helyneveit meg lehet fejteni. Ez arra enged következtetni, hogy az a bizonyos ősnyelv nem lehet más, mint az ős árja (magárja) nyelv. Így tehát arra is következtethetünk, hogy amikor az emberiség az egész világra szétterjedt, akkor még egy nyelvet beszélt. Ezért adott környezetének saját nyelvén neveket. Az elnevezések pedig megmaradnak, sokszor elferdülve, de kielemezhetők.

A múlt század derekán megindult régészásatások sok olyan bizonyítékot hoztak felszínre, amelyekre alapozva ma már elég világos képet tudunk festeni az emberiség ősmúltjáról. Ezek az ásatások napjainkban is tartanak és mindig több bizonyíték kerül napvilágra annak igazolására, hogy a Közel-Keleten meginduló őskultúrákból a túlszaporodott népesség szétterjedt a szélrózsa minden irányába, de elsősorban észak felé vándorolt el. Ebben az irányban még sok üres terület volt. Dr. Baráth Tibor professzor, neves történészünk, a Magyar Népek Őstörténelmében nagy szakértelemmel és rengeteg forrásadat felsorolásával dolgozta ki ezt az észak-irányú elvándorlást, mely egyben az európai őstörténelem hű bemutatása is ugyanakkor. Munkájában Kelet-közép és Nyugat-Európai benépesedésről beszél, de megjegyzi, hogy az első települők Dél-kelet Európát népesítették be éspedig a Balkánon keresztül Egyiptomból jöttek fel. Csak később csatlakoztak hozzájuk bevándorlók - szintén - a Balkánon keresztül Szíriából, Kánaánból, Szicíliából és Föníciából. Ezek még vadászó-halászó vándor népek voltak és először a Kárpát-medencében telepedtek meg és onnan vándoroltak tovább. A földművelő és állattenyésztő embercsoportok majd később jöttek, szintén dél felöl, a Közel-Keletről. Ezek környezetüket ugyanolyan helynevekkel nevezték el, mint régi hazájukban. Ezért is találunk annyi azonos földrajzi nevet mindkét területen.

Kelet-Európába Mezopotámiából vándorolt a földművelő-állattenyésztő népesség a Kaukázuson keresztül, míg Nyugat Európa csak évszázadokkal később került megszállásra a távolság miatt. Ezen területi megszállások Európában már az új kőkorban játszódtak le. Fontos itt megemlítenünk, hogy az első fölműves és ipartelepek Európa közepén, a Kárpát-medencében fejlődtek ki. Ebből a térségből látták aztán el egész Európát ipari termékekkel és egyéb - az emberiség első kultúrvívmányait bemutató fejlődményekkel (vallás-szemlélet, művészeti alkotások, mint kerámia és építészet, fejlődőben lévő kultúrnyelv stb.). Ezek az első európai kultúrcsoportok falvakban, esetleg kisebb város-királyságokban tömörültek évezredeken át. Központi vezetés hiánya miatt aztán úgy Krisztus előtt 500 táján az asszír birodalom bukása után új hódítók özönlöttek be Európába, szintén dél-keletről. Majd jöttek a gótok, dánok, saxonok, normannok, a vikingek, akik az őslakossággal keveredve új nyelveket alakítottak ki. A Kárpát-medencében viszont nem tudtak huzamosabb uralmat kialakítani, így csak ott maradt meg az ős-európai magárja nyelv.

Mindez igazolni látszik, hogy Európában a magyar volt az első letelepedett nép. Természetesen a finnugrista történelemírás minderről mélyen hallgat, mert a magyarság ősműveltségének hangoztatása nem egyezik az idegenek által ránk kényszerített magyarságeredetünkkel.

Amit az 1848-as szabadságharcunk leverése után a finnugorizmus tévtanai révén ránk kényszerítettek, sajnos az tovább folytatódott az 1867-es kiegyezés után, sőt még a Horthy- rendszer alatt is, nem beszélve az elmúlt négy évtized marxista történetírásáról. Sajnos az elmúlt hat év úgynevezett rendszerváltása sem hozott új fordulatot ezen a téren. Mintha a magyar vezetőség még ma is pusztítani akarná a magyar népet ezzel a tévtannal. Nos, ezen segíteni kell."

Kovács Gyula







Az írás tulajdonosa: Fullextra.hu
http://www.fullextra.hu

Az írás webcíme:
http://www.fullextra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=40