Világ/b/irodalom
Dátum: November 02, kedd, 10:27:33
Téma: Kultura


Jasszer Arafat nem azért lett rosszul, mert későn nősült, hanem mert megmondta neki a fiatal nej, hogy zsidó találta fel a fellációt.


Kié a Szentföld?
A zsidóké, vagy az araboké?
Nos, a palesztinok, noha felkínálta nekik a lehetőséget, nem éltek vele. Igen, de egy olyan jogi konstrukcióban rejlő lehetőséget NEM használtak ki, melyet az angolok találtak ki nekik...
A kérdés még bonyolultabb: Az európaiak rövid ideig tartó közel-keleti gyarmati uralmának csaknem egyenes köevetekezménye az izraeliek és a palesztinok erőszakba torkolló viszálya, amelyről részletesen olvashatunk. Egyesek -különösen az arab világban- Izrael puszta létét is a gyarmatosítási törekvések megnyilvánulásának tartják. Mások Nagy-Britanniát, az egykori gyarmattartót hibáztatják azért, hogy kezdetben hibáztatta a cionista mozgalmat. Sok izraeli azonban a gyarmatosítás elleni harc, a brit és az arab imperialisták ELLEN vívott küzdelem sikerének tartja, hogy országa létrejött és fennmaradt"/Stephen Howe: Birodalmak, Magyar Világ Kiadó, Budapest, 2004, 9. oldal 6
És a világbirodalom is csak onnan az, amelyről nézzük.
Paul Keating, a szuverén külpolitikát képviselő Ausztrália miniszterelnöke, -országa tagja a Commonwelt-nek, tehát közjogilag gyarmat -kesereg azon, hogy az ázsiai bevándorlók gyarmatosítják és elözönlik országát.
Mi magyarok pedig a hazájukban számkivetettnek számító bozgorokat kapásból románoknak nevezzük, ezért ne is csodálkozzunk, hogy az a nagyváradi költő,ki nehéz szívvel veszi tudomásul, hogy a nagyváradi METRO üzletláncban jönnek Magyarból és mindent felvásárolnak a -románok elől, nem szívlel bennünket.
A birodalmakban, akár a házasságban, a szerepek felcserélődhetnek.
Mi magyarok, az amerikai kontinens felfedezése előtt adtuk az akkori világ aranykészletének felét. Több tenger mosta partjainkat, tengeri nagyhatalom voltunk, dollárt vertünk /Mária Terézia dollár/ sőt gyarmatunk is volt, nem Szabolcsban, hanem Madagaszkáron, gróf Benyovszki kormányzósága alatt. Világháborút robbantottunk ki. Dagadj kebel!
Aztán jött néhány példás pofon, dr. Marx és mi felmondtuk példásan a leckét?
Szóval a Birodalmak c. könyv elgondolkodtat a nemzetek történelemben betöltött változó szerepéről.
Mit szánt nekünk a Gondviselés?





Az írás tulajdonosa: Fullextra.hu
http://www.fullextra.hu

Az írás webcíme:
http://www.fullextra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=474