Eredménytelen Népszavazás - Vajon meglepetés ez?
Dátum: December 06, hétfő, 12:43:44
Téma: Életünk napjaink


Vajon meglepetés a szavazás eredménytelensége? - Bennem rengeteg kérdés merült fel a népszavazással kapcsolatban, de választ nem kaptam egyikre sem.


Eredménytelen Népszavazás - Vajon meglepetés ez?

Egy kis történettel kezdeném. Nem is olyan rég kénytelen voltam egy súlyosabb kéztörés miatt egy rövidebb időszakot kórházban tölteni. Nem néztem bent híradót, és nem olvastam újságot, ezért mikor hazamehettem meglepetésként ért a nevemre érkező levél. Népszavazás lesz. Hallottam róla már korábban is, azt viszont nem tudtam miről kell szavazni, ezért érdeklődve bontottam ki a borítékot. Hogy mit találtam benne? Tulajdonképpen semmit. A levél nagyjából annyit árult el, amit eddig is tudtam. Népszavazás lesz. Hogy miről, azt nem lehetett tudni. Felmerült bennem a kérdés, hogy ennyire semmibe veszik az embereket?
Menjetek el birkák szavazni, de hogy miről az már nem a ti dolgotok! Majd mi megmondjuk mit jelölj be! - ilyen, és ennél csúnyább gondolatok jutottak eszembe. Vajon tényleg ennyire lebecsülnek ott "fent" minket, vagy csak az én borítékom volt hiányos? Nem lett volna kötelessége valakinek egy aprócska papírdarabot belecsempészni abba a borítékba, ami pártatlanul, de részletesen leírja, hogy miről kell szavazni? Én nem a szórólapokról akarok értesülni, ahol az egyiken narancs színek mellett nagy "igenek", a másikon pedig egyéb pártemblémák mellett nagy "nemek" szerepelnek. Nem akarom, hogy belém sulykolják a választ. Nem akarom bábnak érezni magam. Szeretném azt hinni, hogy magam dönthetek, a saját belátásom szerint. Honnan értesülhetnék akkor? Az újságokból, a rádióból, vagy a televízióból? A média vajon tud pártatlan véleményt mondani? Mindannyian tudjuk a választ erre.
Túl nagy terhet róttak a polgárok vállára. Nem értem miért kell pártpolitikai kérdésekké változtatni egy népszavazást. Egyetértek néhány politikus véleményével. Nem szabad olyan kérdést népszavazásra bocsátani, amiben a pártok már előzőleg egyértelműen állást foglaltak. Bizony itt már nem csak a két kiemelt kérdésben döntünk. Itt az előrehozott választásoknak lehetünk részesei, mert aki állást foglal a feltett kérdésekben, az egyben egy párt mellett is leteszi a voksát. Mit tegyek, ha "igennel" akarok szavazni egy kérdésben, de nem akarom támogatni a kérdés mellett kampányoló pártot? Ha "nemmel" szavazok, akkor is ugyanebbe a helyzetbe kerülhetek.
Bizony itt a népszavazáson a felmerült kérdések elég összetettek. Sokkal összetettebbek annál, hogy az ember megfelelő tájékoztatás nélkül dönteni tudjon. Tájékoztatás pedig nem létezik ebben a kérdésben. Csak hazugságokkal találkozunk. Hazudnak a szórólapok, az újságok és az ügyben állást foglaló politikusok. Az egyik oldal azt mondja, hogy ha "igennel" szavazunk, annak semmi hátránya sem lesz, sőt! Minden csodálatos lesz! Gazdaság és virágkor következik! A másik oldal cáfolja ezt, és azt állítja, hogy az "igen" szavazatok veszélyesek. Ha "igennel" szavazunk, az ország maga lesz a földi pokol, és Lucifer személyesen dob forró üstbe mindenkit. Nyilvánvalóan mindkét oldal hazudik. A mai politikában egy ilyen mérvű döntést nem lehet úgy meghozni, hogy ne legyenek hátrányai, és senki nem támogatná, ha nem lennének előnyei.
Miért nem kaphat a magyar ember tájékoztatást arról, hogy mik ezek az előnyök, és mik a hátrányok? Miért nem merik ránk bízni a döntést?
Így kénytelen az ember találgatásokba bonyolódni. Vajon miért támogatja az adott párt az "igent"? Talán hazaszeretetből? Vagy aggódik a határon kívül élőkért? Naiv dolog lenne ezt gondolni a látottak után. Akkor bizonyosan saját érdekek vannak a háttérben. Mi történik ha határon túli magyarok megkapják a kettős állampolgárságot? Mi történik, ha az imént említett párt kiharcolja nekik a szavazati jogot is? Bizony akkor akár egy évtizedre előre is eldőlhetnek a választások. Így már érthető, miért ellenkezik a másik párt. Vajon igaz mindez? Vagy csak presztízskérdés ez a pártok között? Sajnos nem kaptunk eddig olyan választ ami egyértelműen cáfolná ezeket a dolgokat.
Aztán most következik a legundorítóbb dolog, amit a pártok, és a média elkövetett a népszavazás kapcsán. Magyarsági kérdést csináltak a népszavazásból. Minden és mindenki azt sulykolta az emberekbe, hogy nem is vagy magyar, nem is vagy normális ember, ha nem mégy el szavazni. Alkalmatlan vagy arra, hogy polgárként élj a magyar társadalomban, ha nem teszed le voksod. Ez a legnagyobb hazugság. Mindenkinek joga van "igennel", vagy "nemmel" szavazni, és ugyanúgy joga van mindenkinek távol maradni a szavazástól, ha úgy érzi, hogy nem kapott megfelelő tájékoztatást, s így nem hozhat olyan döntést, amit ő maga is elfogad, és amit később fel mer vállalni egy-egy beszélgetés során, hogy "én bizony így szavaztam és büszke vagyok rá, mert tudtam, hogy miről döntök".
Én nem tudtam volna olyan döntést hozni, ami után a tükörbe tudtam volna nézni azt mondván, hogy: "Saját belátásom szerint hoztam meg a döntésemet, és ez a döntés, jó döntés." Nem mentem el szavazni, és vállalom ezt. Vállalom, mert a népszavazás kérdéseit fontos kérdéseknek tartom, és nem hozok meg egy ilyen súlyos döntést úgy, hogy nem vagyok és nem is lehetek tisztában annak még a legkisebb következményeivel sem. Tájékozatlan vagyok? Azt hiszem a mostani népszavazás esetében a tájékozottság, teljes mértékű tájékozatlanságot jelent, és gondolom, nem kell magyaráznom, hogy mire utalok ezzel.
Már csak reménykedni lehet abban, hogy az eredménytelenség rávezeti a hazai politikát arra, hogy valami nincs rendben, hogy valamit tenni kell. Vajon tényleg foglalkoznak ezzel? Nem tűnt fel közömbösség már az előző választások során? Nem volt egyértelmű? Nekem egyértelmű volt. Nekik miért nem?
Csoda, ha kiábrándultam a politikából?







Az írás tulajdonosa: Fullextra.hu
http://www.fullextra.hu

Az írás webcíme:
http://www.fullextra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=549