[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 157
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 157


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - Verseny prózák - ne csak beszélgessünk róla!
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » Verseny

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Verseny prózák - ne csak beszélgessünk róla! Ugrás oldalra Előző  1, 2
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mickey48
Gold Member
Gold Member


Csatlakozott: Sep 06, 2006
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest.

HozzászólásElküldve: 2007 Nov 26 Hétfő 18:22    Hozzászólás témája: Re: Mickey48 Hozzászólás az előzmény idézésével

mickey48 írta:
EGY BIZTONSÁGI ŐR FELJEGYZÉSEI

Ez a regény életem egy hosszú, feledhetetlen szakaszáról szól, melyet biztonsági őrként töltöttem el a Gödöllői Polgármesteri Hivatal előcsarnokában.
Sok kedves és kevésbé kedves történetet éltem át szolgálatom tizennyolc éve alatt.
A következő esetre azonban mindig szívesen emlékszem vissza.

1.

IDÉZÉS

- Isten áldjon édes fiam.
- Kezét csókolom Gulyás néni.
- Nem is tudtam, hogy te itt dolgozol ebben a szép, nagy épületben.
- Pedig immáronhat éve itt vagyokminden délelőtt szolgálatban. Csak hérvégeken szoktunk otthon találkozni.
- Hát annyi szent, hogy nem is láttalakaz utcában máskor, mint Vasárnap templombamenet. Akkor szoktad a füvet kaszálni azzal a zajos masinával.
- Dehát biztosan nem beszélgetni jött hozzám. Árulja el, mi szél fútta mifelénk? Talán még sosem járt itt a hivatalban.
- Bizony , édes fiam, most is csak egy idézés miatt jöttem ide - azt írják, adótartozásom van. eligazítanál engem, hol kell azt a tartozást megfizetni?
- Természetesen, kedves néném, hiszen pont ez a munkám. Itt a lift, föl tetszik menni a második emeletre, az idézés a 203 as szobába szól.
- Jaj fiam, a lift , az nekem nem jó, gyalog meg túl magas az emelet. Nem mondanád meg, hogy itt jártam? Na isten veled édes fiam! Jaj, majd el feledtem, itt egy szép piros alma, fogyaszd egészséggel.
- De Gulyásnéni...ne tessék elmenni...
Csókolom néném.

- Halló - Rozika? Légyszíves, nézd már meg, mennyi az adótartozása Gulyás Józsefnénak. Megtennéd nekem?
- Máris nézem - Hatszázötven forint, a múlt évi Községfejlesztési adóval van elmaradva.
- Köszönöm Rozika. Pont most járt itt, és itthagyta nálam a pénzt. Nyugodtan jóváírhatod neki, munka után felviszem hozzád.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mickey48
Gold Member
Gold Member


Csatlakozott: Sep 06, 2006
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest.

HozzászólásElküldve: 2007 Nov 26 Hétfő 18:28    Hozzászólás témája: Re: Mickey48 Hozzászólás az előzmény idézésével

mickey48 írta:
mickey48 írta:
EGY BIZTONSÁGI ŐR FELJEGYZÉSEI

Ez a regény életem egy hosszú, feledhetetlen szakaszáról szól, melyet biztonsági őrként töltöttem el a Gödöllői Polgármesteri Hivatal előcsarnokában.
Sok kedves és kevésbé kedves történetet éltem át szolgálatom tizennyolc éve alatt.
A következő esetre azonban mindig szívesen emlékszem vissza.

1.

IDÉZÉS

- Isten áldjon édes fiam.
- Kezét csókolom Gulyás néni.
- Nem is tudtam, hogy te itt dolgozol ebben a szép, nagy épületben.
- Pedig immáron hat éve itt vagyok minden délelőtt szolgálatban. Csak hétvégeken szoktunk otthon találkozni.
- Hát annyi szent, hogy nem is láttalak az utcában máskor, mint Vasárnap templombamenet. Akkor szoktad a füvet kaszálni azzal a zajos masinával.
- Dehát biztosan nem beszélgetni jött hozzám. Árulja el, mi szél fútta mifelénk? Talán még sosem járt itt a hivatalban.
- Bizony , édes fiam, most is csak egy idézés miatt jöttem ide - azt írják, adótartozásom van. Eligazítanál engem, hol kell azt a tartozást megfizetni?
- Természetese, kedves néném, hiszen pont ez a munkám. Itt a lift, föl tetszik menni a második emeletre, az idézés a 203 as szobába szól.
- Jaj fiam, a lift, az nekem nem jó, gyalog meg túl magas az emelet. Nem mondanád meg, hogy itt jártam? Na isten veled édes fiam! Jaj, majd el feledtem, itt egy szép piros alma, fogyaszd egészséggel!
- De Gulyásnéni...ne tessék elmenni...
Csókolom néném.

- Halló - Rozika? Légyszíves, nézd már meg, mennyi az adótartozása Gulyás Józsefnénak. Megtennéd nekem?
- Máris nézem - Hatszázötven forint, a múlt évi Községfejlesztési adóval van elmaradva.
- Köszönöm Rozika. Pont most járt itt, és itthagyta nálam a pénzt. Nyugodtan jóváírhatod neki, munka után felviszem hozzád.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
winner
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Mar 18, 2006
Hozzászólások: 2881

HozzászólásElküldve: 2007 Dec 3 Hétfő 18:26    Hozzászólás témája: Re: Mickey48 Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézés

A kijelzőn új szám jelent meg. István az orra alatt morgott, hogy már épp ideje, majd belépett az ajtón.
- Kezét csókolom! - köszönt a feltűnően csinos előadónőnek.
- Jó napot! Kérem az idézést és a személyi igazolványát.
A fenébe, de katonás - gondolta magában István miközben átadta az iratokat. Vajon este otthon is ilyen harcias? A nő átfutotta a papírokat, a számítógépében keresgélt, majd a férfihez fordult.
- Uram, magának harmadszor küldtünk idézést és az előző két alkalommal nem jelent meg.
- Bocsásson meg kisasszony, de én most kaptam először idézést, de ezt se értem igazán. Önök harmincezer forint, büntetést szabtak ki, és most még elzárással is fenyegetnek.
- Uram! Abban az esetben, ha nem hajlandó a büntetést megfizetni, a törvény által előírt elzárást kell foganatosítanunk.
- Jó, azaz dehogy jó, de miféle büntetés?
- Ön folyó év szeptember 17-n, az Ejnye-bejnye és a Nahát utca kereszteződésében áthajtót a piroson.
- Az kérem teljességgel lehetetlen.
- Fénykép készült róla, tessék megtekintheti.!
István hosszasan vizsgálja az elé rakott képet, és csóválja a fejét, hol elkomorodik, hol meg idétlenül kacag.
- Ez kérem nem én, vagyok.
- Az lehet, de mivel a gépkocsi az ön tulajdona, vagy megnevezi a sofőrt, vagy úgy tekintjük, hogy ön vezetett.
- Sajnálom, de nem tudom megnevezni a sofőrt, de nem én vezettem akkor sem. Ezt bizonyítani is tudom.
- Mivel bizonyítja?
- Azzal, hogy nincsen kocsim, de még jogosítványom se.
- Ne vicceljen kérem!. Maga Balogh István?
- Igen kérem én vagyok.
- Önnek a lakcíme IX. kerület Handa-banda utca 9. 12-es lépcsőház?
- Nem kérem! Én a Handa-banda utca 12-ben lakom, a 9-es lépcsőházban.


A előadónő zavartan keresgélni kezdett a számítógépben. Tanácstalanságát jelezte, hogy telefonon kér segítséget. István nem értette, mit beszél, de azt kiérezte a hangsúlyból, hogy valaki, valamit nagyon összekevert. Végül úgy tűnt, megtalálta a hibát, mosolyogva Istvánhoz fordult.
- Egy kis türelmet kérek öntől.
Öt perc, várakozás után nyílt az ajtó egy és egy rendőrtiszt lépett be, kezében egy iratot tartva.
- Erről van szó, Erika kedves?
Na most már a nevét is tudom. Csak ne volna ilyen átkozottul csinos - gondolta István
- Igen erről van szó, köszönöm százados úr. De akkor hol van a másik Balog István?
- Na ez jó kérdés, hiszen ő volt, aki két idézést is kapott, csap éppen nem jelent meg - válaszolta a rendőr.
István kezdte kellemetlenül érezni magát. Mi a fenébe keveredtem és milyen másik Balogh István? A százados kiment, az előadónő pedig Istvánhoz fordult.
- Bocsánatok, kell kérnem öntől uram. Valószínűleg a postás fordítva dobta be az idézéseket. Megnéztem a nyilvántartást és e szerint a lakótömbben, ahol ön lakik, két Balogh István él, egy a 9. szám 12. lépcsőházban és ugye ön a 12. szám 9. lépcsőházban. Ön valójában a bűnügyi osztálytól kapott idézést, mégpedig azért, mert megkerült az ön folyó év augusztus 27-n ellopott személygépkocsija. Még egyszer sajnálom, igazán nem is tudom, hogy kérjek elnézést.
- Kedves Erika, nem kell elnézést kérni, főleg nem ilyen jó hír hallatán. Ráadásul nem is ön hibázott. De ha már így magára vállalta, akkor elárulom, hogy csak úgy tudnék megenyhülni, ha meghívhatnám egy kávéra.
Az előadónő elnevette magát.
- Sajnálom uram, de a szolgálati szabályzat tiltja. Viszont, ha munkaidőn kívül, véletlenül összefutunk az utcán, arra nem vonatkozik az előírás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9401

HozzászólásElküldve: 2007 Dec 8 Szomb 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítség?


Ágnes, amikor belépett az ajtón, a gyomra görcsberándult. Már több órája várt az előtérben. A maszatos kis arcocskát a babakocsiban, többször is rendbe tette ez idő alatt, persze feleslegesen.
Kopott cipőjét sem tudta hová dugni, bár egy ideig abban reménykedett, hogy a szék alatt talán nem nézik meg annyian.
Egész este és reggel, míg kisfiát öltöztette, mondogatta magában az első kigondolt mondatokat. Erősítette magában azt a pár szót, és úgy hitte menni fog, de most, ahogy jelzett az a gép, és az a szám jelent meg a kijelzőn, amelyet már rongyosra gyűrögetett idegességében, elszállt minden ereje.
Mire eljutott ehhez a várva-várt pillanathoz, mindent elfelejtett.
Állt a hatalmas kétszárnyú üvegajtó előtt, és csak nézte, szíve a torkában dobogott, émelygett.
A biztonsági őr erőteljes szava térítette magához.
- Bemegy, vagy vár még pár órát asszonyom? - ijedten kapta fel fejét, és gyorsan belépett, szemét lesütve, a babakocsira koncentrált.
A görcs a gyomrában erősödött. Lázasan törte az agyát, merre is induljon, a sok asztalnál mindenütt ültek, halkan beszélt mindenki, mintha egy szentélybe lépett volna be.
- Idejöjjön kérem, ha lehetne gyorsabban, mert sokan vannak még kint! – hallotta a kissé erélyes hangot.

A babakocsit nehezen odanavigálta, ahol az asztal mögött, egy nagydarab szemüveges középkorú nő ült. Haja a mai divat szerint élénk vörösre festett, már inkább piros, a körmei pedig valószerűtlenül hosszúak és pöttyösek voltak. Remegő kézzel átadta a sorszámot.

- Miben segíthetek? – kérdezte a szigorú szemekkel néző hivatalnoknő.

- Értesítést kaptam az önkormányzattól, hogy segélyt kaphatok a gyerekek miatt, de aztán azt mondták, hogy jöjjek ide valamilyen papírt kérni. Ja, és ezt adták, hogy töltsem ki, és ehhez kellene a papír is – azzal egy kissé gyűrött A4-es formátumú hivatalos nyomtatványt nyújtott a hivatalnoknő felé. Az elvette a papírt, leplezetlen undorral fogta meg, gyorsan átfutotta és visszaadta.

- Adóigazolásra van szüksége, hogy igazolja, mennyi volt a jövedelme.

- Igen… biztosan – felelte bizonytalanul, mert kint, amikor azt a sorszámosztó masinát meg kellett nyomni, a biztonságiőr segített neki.

- Nincsen munkám, néha elmegyek takarítani, ha szólnak, tetszik tudni a gyerekek miatt… - a nő közbevágott.

- Kérem az adókártyáját

A gyermekre még egyetlen pillantást sem vetett, pedig a kisfiú nagy szemekkel nézte, még az ujja szopását is abbahagyta, annyira figyelte a csillogó körmöket.

Gyorsan gépelt a számítógépen, kattintgatott az egérrel, többször megállt, és újra kezdte.

- Nem tudom kiadni az igazolást, mert nekünk öt évet meg kell néznünk visszamenőleg, és önnek két évvel ezelőtt volt két hónapig bejelentett munkája, csak adóbevallást nem nyújtott be. Ezt pótolhatja, az MZ4320-as nyomtatvány kitöltésével, kérem beszélje meg a könyvelőjével. Szinte egy szuszra ömlött ki belőle a sok szó. Ágnes már az elején elakadt, a „nem tudom kiadni” meghallásakor.

- Nem itt kapom meg azt a papírt? Engem ide küldtek.

- Vegye meg a nyomtatványt kint, és töltesse ki a könyvelőjével, majd hozza ide vissza

- Akkor most menjek ki, és ott fogok kapni papírt, amit vinnem kell? – kérdezte, mert úgy gondolta, jobb, ha arra koncentrál, ami miatt ideküldték.

- Nem hölgyem! Ott kint, megvenni tudja azt a nyomtatványt, amit ki kell tölteni, azon igazolás alapján, amit a munkáltató adott önnek, aki foglalkoztatta. Azt kell ide benyújtani, itt feldolgozzuk, és ezután tudunk jövedelemigazolást adni – vontatottan, tagolva ejtette ki a szavakat

- Nekem nem adott senki semmit! Illetve ezt a papírt kaptam, és azt mondták, hogy jöjjek ide…- ismét nyújtotta a nő felé, a kezében azóta még megviseltebbé vált nyomtatványt.

- Akkor el kell menni a munkáltatóhoz, és kérni kell tőle, mert ő köteles a munkaviszony megszünésekor átadni a dolgozónak – hadarta most már türelmetlenül a hivatalnoknő, és elhúzta a száját, amit mosolynak szánt, de nem igazán az lett.

Ágnes zavartan nézte, nem értett az egészből semmit, csak annyit, hogy nem akarnak neki adni papírt, amit ha nem visz reggel magával, akkor nem kapja meg az igért pénzt, és nem tud enni adni a gyerekeknek. Már ma reggel sem volt otthon, még kenyér sem. A legnagyobb fia tizenkét éves volt, és úgy tett reggel mintha nem lenne éhes, még rá is mordult a kisebbikre, hogy ne nyavalyogjon, majd délben eszik az iskolában ebédet. Még jó, hogy azt kapják, de a kicsinek az sincs, mert ő otthon van vele.

- Én nem tudom hová menjek – mondta remegő hangon

- Hát ahol dolgozott két évvel ezelőtt két hónapig

- Nekem csak szóltak, hogy mehetek takarítani, és akkor takarítottam, több helyen, de aztán azt mondták, hogy megszűnt.

- És a fizetését hogyan kapta?

- Hát jött egy ember és odaadta, ő mondta azt is, hogy megszűnt

- Nos, akkor ahhoz az emberhez kell elmenni, és elkérni az igazolást, mert arra a két hónapra bejelentett munkaviszonya volt, és arról kell beadni adóbevallást.

- Jó elmegyek – ígérte gyorsan, bár nem tudta hol találhatná meg, de úgy gondolta, ha megígéri, akkor megoldódik a probléma.

- Rendben, viszontlátásra – nézett rá a nő hideg szemekkel, és visszaadta az adókártyát.

- Amit holnap vinnem kell papírt, azt kint kapom meg? – kérdezte Ágnes ijedten

- Nem, kint csak megveheti az MZ4320-as nyomtatványt, amit ide be kell adni

- Nekem nincsen pénzem, nekem csak azt mondták, hogy jöjjek ide, és itt fogok kapni egy papírt, amit reggel vinnem kell, és akkor kapok pénzt.

- Nem tudok mást mondani, beszéljen a könyvelőjével – mondta a hivatalnoknő ingerülten, és távozásra szólította fel, mert kint még sokan várnak.

Ágnes csak bólintott megszeppenve, elindult kifelé, lassan tolva a babakocsit.

Nem tudta mit ad enni a kicsinek, nem értette reggel mit is fog mondani majd a másik hivatalnoknőnek, aki ide küldte.

Halkan mondogatta – beszéljek a könyvelőmmel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lacoba
Grállovag
Grállovag


Csatlakozott: Dec 23, 2005
Hozzászólások: 2351
Tartózkodási hely: Zagyvaróna

HozzászólásElküldve: 2007 Dec 17 Hétfő 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy kaland*
(egyik megközelítés)

Korán sötétedik. Az utca valóságos forgatag, a karácsonyi bevásárlás mindenkit megmozgat, mint minden évben. Az ember mégis lehet egyedül ebben a rohanásban. Különösen fájdalmas ez, így ünnepek környékén. Nehéz megszokni, hogy csak egy óra jut a gyerekekkel - akkor is - úgy, hogy a hárpiává avanzsált volt felesége egy pillanatra sem hagyná egyedül őket. A szülői karácsonyfa sem a régi, hiszen 3 éve szomorúan lengedeznek a gyertyák; Apu meghalt.

"Jöhetne már" - fut át Istvánon. "Hétre beszéltük. Biztos, s lassan már fél." Tekintete koppan a nagy órnán. Ott is. Pedig úgy gondolta akkor, hogy biztatást kapott annak a hülye idézésnek a hozadékaként, de legalább egy futó kalandot remélt. Mostanában ez jár neki a sorstól; Randi. Néhány szó. Egy-két sex-gyűrött lepedő. Néhány óra, nap, éjszaka. Majd újabb randi, és minden változatlan. "Vajon most is?"

(*Az írás védett egy kiadványhoz)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék » Verseny Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.40 Seconds