[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 60
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 60


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Fórumok

fullextra :: Téma megtekintése - FullExtra Arcképtár
  
  

    
Tudnivalók.
Tudnivalók. 
Keresés
Keresés 
Taglista
Taglista 
Csoportok
Csoportok 
Profil
Profil 
Belépés
Belépés 
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Üzeneteid olvasásához jelentkezz be
Tartalomjegyzék » KLUB

Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ
FullExtra Arcképtár Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:25    Hozzászólás témája: FullExtra Arcképtár Hozzászólás az előzmény idézésével

A Fullextra Alkotói



Ez a topik arra hivatott, hogy az internet arctalanságát feloldva, kicsit megismertesse a szerzőket az olvasóval.
Láthassuk a nickek mögött ismeretlen embert, kicsit bepillanthassunk, rálássunk az idevezető útjára.
Ebben a topikban, a portál alkotói vallanak magukról, felfedve önmagukat, hogy műveikhez arcot és nevet tudjunk kapcsolni.

Irodalmáraink, akik kiléptek az ismeretlenségből:




Tartalomjegyzék



102, BB - Keszthelyi Béla
agnes -Szemendei Ágnes
alamina - Szűcs Ildikó
Almasy - Almásy Béla
almajanos - Salati Ferenc
Amarilla - Márffyné Horváth Henrietta
andrass - Csíki András
aniko22 - Musztrai Anikó
a_leb - Hepp Béla
Angeli - Kelényi Angelika
AngyaliAndi - Ábel Andrea
Anna1955 - Lőrinczi L. Anna
Anne20 - Urbán Annamária
anyatka - Joóné Soós Andrea
aphrodite - Molnár Szilvia
AranyosiErvin - Aranyosi Ervin
aranytk - Arany-Tóth Katalin
Artur Brun - Wendler Zoltán
Attila61 - Nagy Csaba Attila
Atlantiszi - Kovács Barbara
Baggio011 - Bazsó Gábor
ballalaci - Balla László
barnaby - Jóni Barna
Benjoe - Török József
Bla - Hárs István
blue - H. Nagy Gabriella
Bogika - Bató Boglárka
Captnemo - Káli László
Caterine2 - Kohut Katalin
cirimok - Budai Ferenc
ciroka-maroka - Boda Magdolna
csega - Csengődi Péter
Csikar - Kutasi Károly
csillagvirag - Böjti Margit
csitesz - Dr.Dávid József
doszke - Szűcs Gyuláné
egryartur - Egry Artúr
ekome - György Emőke
Emericus - Dr.Varga Imre
eprecske - Vaszkó Márta
erda - Bodnár Éva
Eroica - Péter Erika
estelente - Nyolcas József
farao - Molnár József
felix - Szalay Sándor
fényesi - Tóth János
forgacspeter - Forgács Péter
Francesca3 - Bombicz Mónika
freesya - Szoby Zsolt
Freewolf - Vas Lajos
Grendar - Talgorius Grendar (Borka István)
greenapple - Kovács János
haaszi - Haász Irén
hifimiki2 - Fodor Miklós
ho - Hardik László
hori - Horváth Géza
heaven - Balogh Bea
hzsike - H.Gábor Erzsébet
lnpeters - Pete László
janus - Tóth János
jozsi - Fanea József
Julianna - Nyilas Istvánné (Mayer Edit Julianna)
Kadocsa - Vetráb József Kadocsa
Kankalin - Horák Andrea
Kata01 - Kovács Katalin
királylány - Papp Laura
kissp - Kiss Péter
kodmadar - Németh Anikó
kritta - Katona Júlia
Lacoba - Földi László
lambrozett - Éva Lambrozett
LEKA - Ligeti Éva
Lena1 - Vörös Gyuláné(Kun Magdolna)
LunaPiena - Erdős Olga Katalin
Lyza1 - Lyza Zsolcai
Malan - Sándorfi András
Mandula - Juhász Barkóczi Gabriella
mango - Kovács Anikó
matyasbela - Mátyás Béla
melissa -Varga Irén
merino - Dobrosi Andrea
Metallica - Nemes István
mickey48 - Fazekas Miklós
Moncsika88 - Deme Mónika
motoz - Lám Etelka
mucurka50 - L.Horváth Zsuzsanna
Nagyur - Kiss Gyula
naiva - S. Farkas Zsuzsanna
Navarrista - Hegedűs Csaba
Netelka - Sárhelyi Erika
norbert - Nagy Norbert
Northman - Nagy Norbert
obbb - Végh-Bodor István
ODDS - Gyarmati Gábor
oroszlan - Palásthy András
ovobacsi - Molnár Ákos
pacal2 - Rottek László
paletta - Wieszt Dóra
Petrozsenyi - Petrozsényi Nagy Pál
PiaNista - Maróti László
pircsiker47 - Hoblerné Genál Piroska
piroman - Piro M. Péter
pirospipacs - Nagy Ilona
prayer - Bartalovics Zoltán
prince60 - Herczeg Zoltán
pumibu - Cseh Angéla
pzoli - Papp Zoltán
Rien25 - Oláh Adrienn
Rinka - Szilágyiné Karker Mária
roadrunner - Illés Beáta
Samway - Maszong József
sendiert - Kovács Sándor Áron
Si - Kamarás Klára
simonendre - Simon Endre
skorpio - Kováts Péter
smith - Cathrin Smith (Kovács Katalin)
sodrelap - Erdős Pál
soman - Somogyi Ottó
stando - Standovár Ágota
Stefanicus - Hanyecz Istvan
XXXXXX -
szellzsofi - Széll Zsófia
Szemilla - Pozsa Ágnes
szilfer - Szilágyi Ferenc
Szkallas - Kardos András
szucsistvan - Szűcs István
tavinarcisz - Ricza István
Teru - Gligorics Teru
Thalassa - Szeleczki Nikoletta
thomba - Bányai Tamás
tymess25 - Barati Tímea
titokzatos - Gellért Ferenc
Tokio170 - Czinege László
toni1 - Mucsi Antal
tuzeskaroly - Dr. Tüzes Károly
t-soltesz - Soltész Tamás
varga80 - Varga Balázs Dániel
venyige - Geisz László
VéghS - Végh Sándor
vorosliliom - Kovács Daniela
Welentze - W. Kovács Krisztina
winner - Máté László
zanzaa, fenyecske - Ötvös Anikó
zseva - Zsolt Józsefné
zsoloo - Kormann Zsolt
zsuka49 - Lakatos Jánosné
_zizike_ - André Erzsébet


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2023 Máj 25 Csüt 10:06), összesen 148 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sárhelyi Erika
alias: Netelka

1965. szeptember 19.





Budapesti, azon belül is angyalföldi lány vagyok - na jó, csak voltam, úgy uszkve 20 éve. Egy közgazdasági érettségivel bírok, papíron. Amúgy közöm nincs hozzá - humán beállítottságomnál fogva. Ha már itt tartunk (ezzel gyorsan átugrom a munkahelyeket, nem is fontosak), az internet jóvoltából kezdtem el írni, körülbelül 4-5 éve, férjuram legnagyobb "örömére". (Mindig mondom neki, hogy egyszer még büszke lesz rám, ha másként nem, posztumusz). Ja, igen, 2000. október 11-én született Levente nevű kisfiam, aztán 2005. december 2-án Emberrel már össze is házasodtunk. Mi mindent fordítva csinálunk - Levente is faros baba volt.
Az irodalomra, költészetre visszatérve: nincs kötetem, de még bízom, reménykedem, hátha egyszer fölfedez valaki. Ám de, mégis megjelentem már nyomtatásban, a Fullextra.hu site jóvoltából bekerülhettem annak 2005-ös és 2006-os Antológiájába is, amit e helyről is hálásan köszönök.
Bár nem ilyen indíttatással születtem, az utóbbi pár év alatt az írás éltető elememmé vált, írásfüggő lettem - azzal, hogy igyekszem ezt jobban és jobban "csinálni", mert hiszem, hogy csak így érdemes.

Összefoglalásképpen:
"Vagyok. Néha léha, néha buta konok.
Vagy harcos, zord akarnok.
Ha akarok, lággyá válok, kenyereden elolvadok.
Vagyok, nint az idő: változékony, csacska,
de lehetek akár doromboló macska,
vagy hűséges ebed lábad elé hullva.
Vagyok a magány, ha szívemem nő az apály,
S kivirágzom én is, ha megölel az új nyár.
Vagyok a csönd, ha az ősz beköszönt,
vagy zord tél, mit kergetnél,
hogy ne fázz itt közel, a szívemnél.
Vagyok. Mint más, otthon vagy állomás,
de lehetek akár távoli látomás.
Vagyok porszem, apró fogaskerék.
Létezem. S ez olykor éppen elég."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somogyi Ottó
alias: soman

1964. május 24.





Székesfehérváron születtem 1964-ben. Azóta sem bírtam kinőni lázadó kamaszkorom álomittas eszméinek idealista világát. Mindig csavargó típusú, nyughatatlan jellem voltam, aki léha kalandokra vágyik, de azért próbálkoztak velem jobb, konszolidáltabb létre való térítéssel, hiába tiltakoztam a konvenciók penetráns megszokottsága ellen. Ez átmenetileg sikerült is, de aztán kiszabadult újra az elfojtott érzés, a szabadság illúzióját lebbentő szellem kisurrant a bedugaszolt palackból.
Vadnak születtem, de olyan szelíddé értem, mint ahogy dübörgök motorommal az úton.
Három gyönyörű gyermekem van két anyától.
Humán beállítottságom ellenére műszaki végzettséget szereztem, aminek semmi hasznát sem vettem soha.
Mivel korán kezdtem habzsolni, így alig huszonévesen a Balaton-felvidékre menekültem világot látni egy kisvárosba. Az átmenetire tervezettből állandóság lett jó pár évre. Megpróbáltam, amit kívántak tőlem, de aztán szűk lett az emberöltőre szabott konfekció.
Bennem van a hiba gyárilag. Már kezdem (meg)emészteni a határaimat.
Pár éve a Káli-medencébe költöztem egy kis faluba, ahol megtaláltam ifjúkori lelkem széthulló darabjait. Az ok; ember és környezet.
Azóta újra írok, néha még rajzmappáimról is lefújom a port. Egy darabig lehetőséget igyekeztem teremteni paradicsomi állapotok stabilizálására, hogy pusztán alkotó tevékenységemmel kibontakozhasson a lélek mély bugyraiban rejlő gyönyör bódult virágainak semmivel össze nem téveszthető tobzódó illata, de egy idő után elszáradt a gazba vetett hit optimizmusa, amikor megcsúsztam egy elanyagiasodott lepényen.
Pedig még az is megengedtetett, hogy sikamlós-érzéki-kalandvágyas-szabadságkereső regényekbe fojtsam az idő gúzsba kötött csókját homlokomon.
Most aktívan közéletieskedem szűkebb lakóhelyemen, szervezem a kultúrát, erősítem a vidéki amatőr színjátszás rogyadozó pillérjeit, rendületlenül mondom a köszöntőimet és verseimet...és próbálom megőrizni a szerelmet, hitemet önmagamban és az álmaimban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Földi László
alias: Lacoba

1949. szeptember 4.





Földi László vagyok. Környezetemben mindenki Vitéz Lacinak ismer, nagyapám címe után. 1949. szeptember 4-én, - egy munkáscsalád második gyermekeként - Salgótarjánban születtem. Családommal jelenleg is Zagyvarónán élek. Általános iskolát a helyi iskolában, a Gépipari Technikumot Salgótarjánban végeztem. Majd mint technikus a Salgótarjáni Kohászati Üzemekben dolgoztam. 1971-től 1998-ig sportvezető illetve edzőként folytatódott pályám. A munka mellett edzői és sportszervezői képesítést szereztem. Jelenleg nyugdíjas vagyok.

Általában a sportmúltamról vagyok ismert, nemcsak városunkban, hazánkban, hanem határainkon túl is. 35 éves működésem alatt több - nemzetközileg is ismert - élsportoló edzője lehettem. Közülük a legismertebbek: Papanitz Zoltán, Géczi Tibor, Berecki Brigitta, és a 2002-es Téli Olimpiai Játékokon résztvevő Bekecs Zsuzsanna. Mint a magyar biatlon csapat edzője magam is részt vehettem az 1994-es lillehammeri játékokon. Az élversenyzőkön kívül is sok sportolót neveltem a magyar és a helyi sporttársadalomnak, a sportszerető közönségnek, a sportlövő és biatlon, és a rádióamatőr sportágnak. Az utóbbi sportágnak 7-szeres világbajnoka lehettem. 1999-ben - fiam betegsége miatt - vissza kellett vonulnom, az addigi életem szinte minden területén. Ez gyökeres változást igényelt a családban, úgy anyagilag, mint szervezetileg, de különösképpen a saját tevékenységemben. A megannyi negatívum mellett két területen kedvező eredményt is hozott egyéni "remeteségem": fiam egészségi állapota - a nehézségek ellenére - folyamatosan javul, más felől pedig, az élettel kapcsolatos korábbi nagy adósságomat is lehetőségem nyílt - ha nem is teljesen, és az elvárásaimnak megfelelő ütemben - pótolni, az irodalom területén. Amit - a szűk családi kör kivételével - addig szinte senki sem tudott 1966 óta írok. Kezdetben szinte csak verseket, majd 1980-tól novellákat is. Akkoriban elsősorban magamnak - a későbbi esetleges közzététel különösebb igénye, terve nélkül. Ma azonban - a megváltozott körülmények - mindennapi életünket, az embereket, a családokat, a védtelen gyermekeket érő megannyi negatív behatás miatt - szükségszerűnek éreztem, hogy írásaim napvilágra kerüljenek, remélve, hogy legalább néhányak arcára pillanatnyi mosolyt, lelkére reményt vihetnek.

Megjelent Könyveim:

Lehetek-e én is? Verseskötet 2003.

Porérintő. Novellás kötet I.-II. 2005, 2006.

Írásaim már sok írott sajtóban megjelentek. Az első megjelenés 1968. Jelenleg - autodidaktaként - egy helyi kis havi lapocska (Zagyvaforrás) főszerkesztője vagyok.

Csak egy optimista palóc

Az ember leül egy papírlap elé, írógéphez, számítógéphez, mert úgy érzi, valami odahúzza, nem engedi. Odaül, hiszen mondandója van. Mondandó, amit veszni vél, tanulságként, példaként szeretne tálalni. A szépet, a rózsaszínt írná, de nem mindig ez folytatódik a toll, a billentyű végén, mert az életünk is ilyen. Vannak rossz, pityergős, szívet szaggató dolgaink, s vannak örömeink, szerelmeink, sikereink, szárnyalásaink. Ettől - így együtt - olyan gyönyörű ez az egész, a mindennapi küzdelemtől, a vágyak teljesülésétől, az akadályoktól, a megoldásoktól, vagy éppen az árnyoldaltól, a kudarcoktól, a lemondásról, a csínyektől, a megoldatlan kérdésektől.

Én is itt ülök a kijelölt helyen. Már negyven éve. Sokszor ülök itt. Egyre többször. Van mondandóm. Önök, Ti Kedves Olvasók pedig majd eldöntitek, mit üzennek nektek ebből a székből. Ne számítsanak, számítsatok - könyveim felütésekor - egetrengető versekre, írásokra, csak egy irodalomszerető ember valóságaira.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Káli László
alias: Captnemo

1961. január 22.





Nevem, Apám után szabadon: Káli László. 1961.01.22-én születtem Jászkiséren. Édesapámnak nem tudom, volt-e egyáltalán szakmája, de az égvilágon mindenhez magas színvonalon értett. Édesanyám viszont nem értett Apámhoz. Valamint hozzám sem. Apai nagyszüleim neveltek jórészt. Nagyanyám áldott jó asszony volt. Azt hiszem, hogy a szót, "szeretet", Tőle tanultam meg, mit jelent. Szakmám: esztergályos. Nem dolgoztam benne egy pillanatot sem. Ki nem állhatom. Köszönhető ez javarészt túltengő szabadságvágyamnak. 14 évesen eldöntöttem, hogy gépkocsivezető leszek, ezért 1980-ban megszereztem a hivatásos jogosítványt. Foglalkozásom? Voltam présmester szülőfalumban, taxisofőr Budapesten, bányász Komlón, magtárós és raktáros, anyagmozgató és műszakvezető, széles a paletta - jelenleg, mint logisztikai diszpécser dolgozom.
A legelső vers-szerű valamit 14 évesen írtam, egy fogalmazás házi feladat helyett. Azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal verselek. 1977-ben részt vettem a meghívásos Diákköltők, Diákírók Országos Találkozóján. Írásaimat 2004 óta publikálom irodalmi honlapokon, többé-kevésbé folyamatosan.
Nyomtatásben megjelentem verseimmel:
2006 Fullextra Antológia
2007 FullTükör
2008 FullTükör2
2008 Netlíra
2008 decemberében jelent meg első önálló kötetem, Résnyi boldogság címmel.
Egy időben festegettem is... Hobby még a foci. Futballoztam a Jászkiséri MÁV csapatában, majd a Jászkisér SE-ben, és egy kevés időt a Kerepestarcsa csapatában. 1981-ben mintegy fél évet éltem a csövesek között, 1982-ben megnősültem. Két leányom született és egy fiam. Szabadidőmben olvasok, zenét hallgatok, és számítógép-függőségemnek áldozok. Református vagyok, hiszek Istenben, de a bibliát javarészt elutasítom. Szerintem abban az ember formálta saját képére Istent. Hiszem, hogy az Élet szép, és az Ember jó. De azt is tudom, hogy kivételek mindig voltak, és lesznek is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kovács Anikó
alias: mango

...valamikor a XX.században, egy szép szeptember harmadikán születtem





Noha már évek óta Budán élek és soha sem tudnám máshol elképzelni a mindennapjaimat, - igazából több mint 40 évig Debrecenben éltem, ahol egy nagyon régi szeptember harmadikán megszülettem. A sok híres debreceni gimnázium és egyetem közül kettő, a Kossuth Lajos és az Agrártudományi nagyon fontos szerepet játszott az életemben: itt tanultam, majd dolgoztam miközben két gyermek édesanyja lettem. A fiam 1977-ben, a lányom 1979-ben született, és jóllehet, ma már felnőtt mindkettő, ma is egyik legnagyobb örömforrásaim Ők.
Régóta a betűk és a zene bűvöletében élek, lassan 35-40 éve írok verseket, habár nehezen lehet az egykori kamaszlány zsengéit verseknek nevezni.
Az interneten bóklászva és közlési vágyam erős indíttatására csaknem minden irodalmi portálon jelentek meg írásaim, de igazi otthont szinte a kezdet kezdetétől a FullExtra adott. A portál alapítása után három hónappal regisztráltam a laphoz, így bátran mondhatom magam "őstagnak" itt. Több szép felaladat is a gondjaimra van bízva, (moderátorként, adminként teszem a dolgom és a portálvezetésben is adminisztrálok) - mégis hadd emeljem ki a Magazint, amelynek főszerkesztője vagyok, és amely a szívem csücske...
Az örökké író emberek közé sorolom magam, legyen az vers, próza, cikk, esszé, karcolat, vagy recenzió. Amit szintén nagy boldogsággal teszek, az a műfordítás. Franciából (és olykor, ritkábban spanyolból) próbálok átültetni szép nyelvünkre szívemnek kedves verseket, - néha magam is elhiszem: sikerrel. Mindig is humán érdeklődésem több nyelv elsajátítására sarkallt, - szomorúan tapasztalom, hogy azok miként válnak inaktívvá a rendszeres használat híjával. Az újságírás a nagy szerelem az életemben, az írás számomra lételem: mindig is veszekedett vadsággal és eltökéltséggel róttam a sorokat már lobogó lelkű, szépemlékű francia-tagozatos gimnazista-koromban is, - novelláskötetem és a sok-sok év vers-termése (mik már ekkor is felszínre és szem elé kéredzkedtek) nyomdakész állapotban várja, hogy napvilágot láthasson, és egyszer saját kötetem is legyen, ne csak újságok lapjain, folyóiratban vagy antológiákban lássam a nevemet - írta: Kovács Anikó. Talán még ezt is megérem egyszer, de ha mégsem "fedeznek fel", - meg fogom vigasztalni magam. Azt hiszem meglehetősen önfejű és makacs ember vagyok, - vékony mentség, hogy teszem mindezt a saját magam által meghatározott "művészi" szuveneritásom oltalmában. Ha soha sem kapja fel nevemet a siker könnyű hullámverése, - tudomásul vétetik, de hallgatag fölénnyel.
Fenti gondolatmenetemnek egyáltalán nem mond ellent az a tény, hogy 2009-ben, a 80. Könyvhétre megjelent első önálló verseskötetem Fény helyett címmel, mely 43 versemet tűzi-fűzi egy csokorba.
Az írás és olvasás életemnek mindenképpen olyan rendező elve, mely kiállja az idők próbáit, legyen bármilyen fukar velem a sors e téren. Ez a dirigens elv, - mely legjobb tudásom szerint már kicsi lányként is különválasztott játszópajtásaimtól, és mintegy önkéntes száműzetésbe, úgy vonultam el már öt esztendősen is kedves könyveim közé, és hagytam figyelmen kívül a babázást vagy akár a biciklizést, - már mindig elkísér. Tartok tőle, hogy sok mindenben ma sem változtam a harmincas éveim derekán kialakult önmagamhoz képest: azok közé tartozom, akik hűségesek maradnak génjeik tervrajzához.
Mindent összevetve: ami rám kiméretett, azok súlya csak nagyon ritkán roppantott meg, de legtöbbször nem haladta meg teherbírásomat.
Sokszor hiszem úgy, hogy már teljes életet éltem.
Ha nagyon sarokba szorítanának, és meglehetősen abszurd módon ars poéticát követelnének tőlem, igazi idealista módjára azt mondanám:
"Amiben hiszünk, - az valóban létezik."
*
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lőrinczi L. Anna
alias: Anna1955





Családunkban, második gyermekként láttam meg a világot, és ez sokmindenben meghatározta gyermekkoromat. Bátyám, mindig nagyon fontos volt számomra.
Egész életemben a reál dolgok vonzottak, hobbym és munkám is a pénzügyekhez, a matematikához a számítástechnikához köt.
Az irodalom a történelem csak annyira érintett, hogy mindig szerettem olvasni, de az olvasásnál mindig nagyobb szerelem volt a zene.
Fiatal koromban még énekeltem, de aztán az is abbamaradt, a felnőtté válás forgatagában.
2005-ben, a Fullextrára kerülésem után kezdtem írogatni.
Eleinte magam is értelmetlennek éreztem ezt a tevékenységet, családomról nem is beszélve. Ők úgy tekintettek rám, mint egy veszélytelen tébolyultra, mikor elárultam mit művelek.

Itt a Fullon igaz barátokra találtam, azóta második családom ez a hely a tagjaival.
2007-ben egy véletlen és egy hirtelen elhatározás kapcsán megvásároltam és ezáltal a tulajdonomba került ez a portál, amelyet azóta is szívvel lélekkel üzemeltetek.
Nyomtatásban a Fullextra Antológia III. 2006-ban megjelent kötetében és a 2007-től folyamatosan megjelenő FullTükör sorozatban kerültek verseim, novelláim.
A próza az, amelyet közelebb érzek a szívemhez, és talán következetesebben alkalmazom önkifejezésem eszközeként, de érzelmeimet versben is ki szoktam fejezni.

A 2009-es könyvhétre jelent meg első önálló kötetem, Panka címmel, amelyben öt novellám olvasható.
A 2012-es könyvhétre jelent meg egy regényem, Elvesztett Csillag címmel.

http://www.montazsmagazin.hu/lorinczi-l-anna-a-fullextra-irodalmi-es-muveszeti-portal-tulajdonosa-es-vezetoje/


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2016 Feb 2 Kedd 20:44), összesen 7 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszthelyi Béla
alias: 102, BB

1968. március 11.





38 éve születtem Pesten, és itt is élek/éltem mind a mai napig, a város számomra oly kedves részein - Lörincen, Kispesten, Erzsébeten, jelenleg Mátyásföldön. Lörincen jártam általános iskolába, majd végeztem gimnáziumi tanulmányaim, végül a Dekoratörképzö Iskolában kötöttem ki. Hétévesen kezdtem komolyan rajzolni, képzömüvészettel foglalkozni mind hasonló korúak, mind felnöttek körében, és a következö esztendök szinte kizárólag ennek a jegyében teltek éjjel-nappal. Mind tanáraim, mind a hozzám közel állók, mind saját magam számára elképzelhetetlen volt más jövökép, mint hogy festöként vagy grafikusként végzem majd, de az elsö kudarc (elsö próbálkozásomkor végül nem nyertem felvételt a Képzömüvészeti Föiskolára) sok sikeres kiállítás-részvétel és pályázatokon elért díjak után arra késztetett, hogy 15 év után egyik napról a másikra szakítsak ezirányú elképzeléseimmel. Dekoratör lettem, majd 89-ben rámtalált az épp alakulóban lévö magyarországi IKEA, ahol grafikus, majd számítógépes grafikus lettem. Itt dolgozom immár 17 éve és egy fontos barátságot (fényesi) illetve egy nagy szenvedélyt (apple számítógépek - emiatt nincsenek dupla hosszú ékezeteim,) köszönhetek a helynek - meg egy békés hátteret, persze. Itt találkoztunk gyermekeim édesanyjával is.
A legerösebb szál, amely a müvészetekhez kötött mégsem a rajz, nem is az írás, hanem a zene volt. Hetedikes koromban kezdtem klasszikus gitározni, majd kaptam meg életem elsö elektromos gitárját, és elsö zenekarunkkal 14 évesen már három-négyszáz fös publikum elött játszhattam, amely életre szóló élményt és hosszú ideig tartó késztetést jelentett aztán. A rajzolás kiszorultával egyre több idöt szenteltem a zenekarnak (Abracadabra), amely végül teljes tíz évet élt meg - kilencvennyolc nyarán függesztettük fel tevékenységünket. Titkos álmom volt egy lemez megszületése, amelyet, mint egy saját könyvet a polcra állíthatok majd. Ez végül duplán teljesült: az elsö lemez 92-ben Abracadabra, a második 96-ban Mehetnénk délre címmel jelent meg - közben forgattunk videókat, végigjátszhattuk a fél országot, vezettünk slágerlistát, szerepeltünk tévékben, rádiókban. Jó volt. Nagyon. A vége is.
99-ben született Márton fiam, 2001-ben Berta lányom. Nagyjából egész napom számítógépek elött telik, a hivatalos munkámon kívül website-okat készítek, illetve könyveket szerkesztek, illusztrálok, legföképp pedig szenvedélyes játékos vagyok. A Fullextrával 2004 végén kerültem kapcsolatba. Jani pajtásom (fényesi) akkor már rengeteget mesélt a helyröl, majd megkért, a karácsonyi összejövetelen kísérjem gitáron, míg Ö megzenésített József Attila verseket énekel. Hát így történt, hogy személy szerint hamarabb jártam Full-os talin, mint magán az oldalon. BB-ként kezdtem, majd lettem 102, mostanra talán megtalálva valamiféle egyszerre nyugodt és egzaltált, egyéni hangot. Közben barátokra találtam. Azelött évekig dalszövegeket írtam, tizenévesen prózákat (a III. antológiában szereplö Várjál rám!-ot 17 évesen). Nincs íráskényszerem. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer, nagy sokára verseket írok majd. Aztán valahogy mégis...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Péter Erika
alias: Eroica

Valamikor a XX. században születtem Szarvason: hogy mikor, nem emlékszem már, mert a számokat mindig elfelejtem. Kb. 30-70 év körüli lehetek.




Békés megyében, Szarvason születtem. Tanulmányaimat Verőcén, Vácott, Szarvason végeztem, óvónői diplomát Szarvason kaptam. Pályámat Heves megyében ( Felsőpetényben, Gyöngyöstarjánban és Szűcsiben) kezdtem. Nagyon fiatalon lettem vezető óvónő.

1977-től Békés megyében, Csanádapácán óvónősködtem.

1989 óta Békéscsabán élek. 1991-től a békéscsabai óvodák felügyeletét láttam el.

2003-tól a Jankay Galéria munkatársa vagyok.


Gyermekkorom természetes próbálkozásaitól eltekintve kb.1980-tól intenzíven írok.

Lírai tárgyú verseimet a "Lélekzetek"-nek, gyermekveseimet "Gyerekzetek-nek", a társadalmi fricskáknak mondható, könnyed hangvételű verseimet pedig "Bóvlik"-nak nevezem.

Az öröm és bánat - a fény és az árnyék követi egész életem - A bennem lévő rengeteg energiát szeretném pozitívvá alakítani. Bizonyára ez az életerő serkent az írásra is. Egyetlen fiam elvesztése után is örök optimista maradtam. Talán ezért is találtam meg a közös hangot a fiatalokkal. Gyermekverseimet és pár felnőtteknek írt verseimet megzenésítettek.


Tagja vagyok az Irodalmi Rádiónak, a Barátok Verslistának és a Körös Irodalmi Társaságnak. Részt veszek a Békéscsabai Irodalmi Esték rendezvénysorozat programjaiban, az Origó Rádió Cinke programjában, publikálok a kanadai Kaláka Internetes Szépirodalmi Folyóiratban, a Fullextra online kulturális és művészeti magazinban, a Héttorony Irodalmi Magazinban,

a 4 Ddimenzió Online-ban, Óperencia c. amerikai internetes magazinban, a Ritka Madár c . békéscsabai költők antológiájában, az Orosházi Almanachban, a Dörmögő Dömötörben és számtalan antológiában.

Szívesen találkozom a közönséggel író-olvasó találkozókon (bárhol az országban).


Díjaim:


2006 - "Boldog Jövőnkért" Ezüst Toll Irodalmi Pályázaton I. helyezés.
2007 - Amatőr Irodalomért Verslista Díj, Publikációért kategória

2007 - A II. lengyelországi Európai Irodalmi Találkozón Különdíjas lettem.


Önálló köteteim:

Mindörökké mosoly - versek (Accordia Kiadó, 2005.)

Verselhetek - versek jeles napokra 1. kiadás (Móra Kiadó 2007.)

Verselhetek 2. kiadás (Móra Kiadó, 2008.)

Ez a szépen illusztrált kötet 2007-ben Magyarország három legszebb gyermekkönyve közé került. Második kiadására 2008 májusában került sor, ami kuriózum a Móra Kiadó történetében is, hiszen az elmúlt 10 évben egyetlen verseskönyv sem fogyott el ilyen rövid időn belül, ilyen példányszámban a könyvpiacon.

Három Holló CD - megzenésített versek - Palinta Társulat (Grillus Kft. 2009.)

(Kányádi Sándor, Nemes N. Ágnes versei között)

Szeretőim a szavak - új versek (Accordia Kiadó, 2009.)


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2010 Ápr 1 Csüt 21:29), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

H. Nagy Gabriella
alias: blue

1973. július 10.





1973. július 10-én hajnali 6.40-kor Szegeden születtem, második gyermekként, hat évvel idősebb nővérem mellé.
Általános iskolában is nagyon érdekelt az irodalom, ahogy megtanultam olvasni, a szegedi Somogyi Könyvtár olvasója lettem. Kezdetben nagy szeretettel barangoltam a mesevilágban, majd a szakácskönyvek birodalmában. Később a krimiket részesítettem előnyben, ma már a romantikus könyveket és verseket olvasom.
Imádom a filmeket, zenét, szeretek kirándulni, nemcsak Magyaroszág területén.
Már gyerekként is szerettem főzni, mára már jóval kísérletezőbb lettem. A konyhám a nyugalmam szigete lett.
Gyors- és gépíróként végeztem, és Szegeden a Délmagyarországi Áramszolgáltatónál helyezkedtem el, mint titkárnő.
1991. szeptember 07-én mentem férjhez.
A házasságomból két gyermek született: 1993. május 06-án Róbert és 1997. július 26-án Gergely.
1995-ben érettségiztem.
2001-ben két középfokú tanfolyamot végeztem el, így a végzettségem társadalombiztosítási ügyintéző, illetve személyügyi ügyintéző.
2004-től amatőr szinten írogatok, több-kevesebb sikerrel. Verseim önmagam pillanatnyi érzéseit, és lelkem érzelemvilágát tükrözik.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Aug 23 Szomb 20:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Standovár Ágota
alias: stando

1961. 04. 17.




Pécsett születtem, egy ősi hagyományt felrúgó házaspár egyetlen gyermekeként. Szüleim anyai nagyanyám homlokráncolgatását figyelmen kívül hagyva házasodtak össze. Apai ágon délszláv vér csörgedezik ereimben, édesanyám felvidéki kisnemesi család sarja. Amikor etnikai hovatartozásomat firtató kérdéseket tesznek fel, büszkén vállalom rackaságom. Világnézetemet tekintve hívő vagyok. Ha szimpátia szerint kéne felekezetet, vallási filozófiát választanom, buddhista lennék. Isten mellett az emberben hiszek. Hiszem, hogy sokkal több van bennünk, mint amennyit gondolunk magunkról. Vallom, arról szól az életünk, hogy ledöntögessük azokat a korlátokat, amiket magunk köré építettünk, építettek, természetesen mindezt okosan, hogy elkerülhessük az anarchiát. Nem könnyű a környezetemben élőknek, tipikus kos vagyok. Már kisgyermekként is kiütközött rajtam önfejűségem, másságom. Erre példa, hogy első irodalmi emlékeim sem a gyermekmesékhez kötődnek. Óvodásként a kék és a barna könyvből követeltem ki a napi adag kultúrát édesapámtól. A kék Petőfi, a barna József Attila kötete volt. Apatejjel szívtam magamba a vers-szeretetet. Olvasóként már mindenevővé váltam. Kamasz koromban magam is tollat ragadtam, volt minta előttem a családból, édesapám és nagybátyám amatőrködött. 1980-ban férjhez mentem. A szerelmet, anyaságot választottam a jogi egyetem helyett. Két gyermekem született. Abbamaradt az írás is, a számok világa lett az életterem. 2006-ban kezdtem el újra írogatni. A haiku kötött formáit kihasználva indultam el. Májusban megnyertem a Japánkert pályázatot. Első verseimből néhányat beválogattak a Szintézisben 2006 antológiába. A dokk.hu az első kikötőm, "bakói" a tanítóim. Néhány hónappal később találtam rá a Fullextrára. Céljaim pimaszak. Az első lépcsőfok, publikálni "X" irodalmi lapban. A második fok, egy önálló kötet, ahol az illusztrációkat kedves barátom készítené verseim mellé. A többi fokot ráérek majd a másodikról megnézni. Tudom azt is, hogy mindez megvalósuljon, sokat kell még tanulnom. Mire is vagyok a legbüszkébb? Több dologra. Elsőnek a gyerekeimre vagyok büszke, jó emberek lettek, mindketten tudják merre tartanak. Másodikként, arra vagyok büszke, hogy fiam két gyerekkori verse megjelent egy antológiában. Harmadikként arra vagyok büszke, hogy egy 17 évesen elkövetett plágiumom "kedvenc szerelmes vers"-ként bolyong a világhálón. Negyedikként pedig arra vagyok büszke, hogy fel merem vállalni önmagam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Géza
alias: hori

1961. november 24.





Születésemtől fogva Pécsett élek, s remélem nem lesz olyan fordulat az életemben, hogy ezen változtatnom kelljen. Jól érzem magam ebben a városban.
A humán- és reálérdeklődésem váltakozása végigkísérte egész eddigi életemet, ennek következményeképp 2002 tavaszán arra vetemedtem, hogy papírt és tollat fogjak. Attól kezdve szabadidőmben írok. Többnyire novellákat és elbeszéléseket vetek papírra, majd billentyűzöm a számítógépbe. Verseket ritkán, mert a lírai indulat nem gyakran jelentkezik nálam. Mára megtanultam, hogy az írói mesterség az egyik legnehezebb dolog a világon; soha nem "szabadul" az ember tőle. De én örülök, hogy megtaláltam magamnak ezt az elfoglaltságot, mert hiszek abban, hogy az életet jobbá lehet tenni írással; ezért írok a magam - és remélhetőleg - már az Olvasó örömére is.
Foglalkoztatnak az intellektuális kalandok, a tudományos, filozófiai utalások, a realista elbeszélések, valamint a lírai hangulatú és szürrealista képsorok. Írásaimban ezen elveket próbálom megvalósítani - néhol talán sikerül is. Szeretném nem elveszíteni a hitemet abban, hogy amit írok az olvasásra érdemes. Ezt az idő dönti el.
Milyennek látom a világot? Az események némely esetben borzadállyal töltenek el. Rettegek a háborúktól, a klímaváltozástól és a klóónozástól, vagyis az ember hanyatlásától. Ezek a dolgok kicsúszni látszanak az irányításunk alól; a technológiai fejlődés és a biológiai evolúció tekintetében szkeptikus vagyok.
Mit is mondhatnék még magamról... Számítógép programozó vagyok, informatikus mérnök és informatika szakos tanár, de nem gyakorlom a pedagógus hivatást. Ez utóbbit sajnálom.
Befejezésül, hadd idézzem egyik kedvenc írómat, Ray Bradburyt: "...A jó írók meg tudják ragadni az életet. A közepesek elsiklanak a felszínén, a rosszak pedig megerőszakolják, és otthagyják a legyeknek...". Igyekszem nem az utóbbiak közé tartozni. Hogy ez eddig mennyire sikerült? Ezt majd az Olvasó dönti el.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2011 Okt 14 Pént 17:54), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hárs István
alias: Bla





Az 50-esben járok, hajam kopik, hasam gyarapszik, elért a szenilitás, de
ezt erősen tagadom, legalább oly erősen, ahogy a szemüveg ellen
tiltakozom. Szívem baloldalt dobok, de a Közértben nem lopok, csenek
semmit, magamról röviden ennyit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Péter
alias: kisssp

1945. szeptember 26.





Diósgyőrben születtem. Tizenkét évig közlekedésmérnökként tanítottam tizenöttől huszonéves korig diákokat, egy jó nevű miskolci szakközépiskolában. Oda úgy kerültem, hogy a cégeket, ahol alkalmazottként tevékenykedtem kisebb-nagyobb beosztásokban, eladták a fejem felől. A tanári hivatást vállaltam, meg még egy diploma megszerzését, amely az előző kettő mellé feltétlenül kellett.
Középiskolába Esztergomban jártam. Itt töltöttem korai ifjúságomat. Furcsa módon, gépipari technikumban tanultam, mégis humán érdeklődésem volt. Nagyon jó magyartanártól tanulhattam, Dévényi Ivántól. Abban az időben hiányzott a TV, a magnó, így más úton foglaltuk le magunkat. Sportoltam, zenét tanultam, lányokkal barátkoztam. Kedvesemet is innen választottam, akivel már harmincnyolc éve élek együtt.
Verseket akkor kezdtem írni. Négy-öt évig tettem, aztán abbamaradt.
A családomban korábban senki nem foglalkozott irodalommal, hacsak apámat nem említem. De megemlítem, mert könyvkötő volt, és csaknem minden könyvet, ami a kezébe került, elolvasott. Az utóbbi öt évben kezdtem rendszeresen írni, most már prózát is. Novellákat, elbeszéléseket és természetesen verseket. Az iskola újságjába rendszeresen írtam. Két novellám a megyei pedagógiai szaklapban jelent meg. Eljutottam az elektromos médiákhoz, és a Fullextránál otthonra leltem.
Leginkább akkor írok, amikor arra késztet valami. Főleg az emberi kapcsolatok, érzések, a természet, a mindenkori benyomások, érzelmek adják a tollat (billentyűzetet) a kezembe. Sokat forgolódom egyszerű, mindennapi emberek között, így nem csoda, hogy a küzdelmük, az elesettségük, fájdalmuk, sikerük mindig megérint. A legcsodásabb emberi érzésekről, a szerelemről és a szeretetről is szívesen írok.
Két éve a miskolci panelból kikerülve egy közeli faluba költöztük, Bőcsre. Rendszeresen járunk színházba. Az irodalom otthonomban van. Szívesen lapozgatok az interneten, a könyvekben szintúgy.
Szeretem az embereket. Mivel néha hiszek is, hiszem, hogy érdemes.


Legutóbb Anna1955 szerkesztette (2008 Szept 26 Pént 13:36), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna1955
Site Admin
Site Admin


Csatlakozott: Mar 07, 2005
Hozzászólások: 9395

HozzászólásElküldve: 2008 Feb 19 Kedd 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arany-Tóth Katalin
alias: aranytk

1966. május 9.





Arany-Tóth Katalin vagyok. Hódmezővásárhelyen születtem, 1966. május 9-én. Életemnek egy olyan időszakában kezdtem el verseket írni, amikor úgy éreztem, képtelen vagyok talpon maradni az elém gördülő nehézségek miatt. 1994-ben, amikor az első verseim íródtak, még nem gondoltam, hogy ez a világ egy olyan útra hív, ahol majd magamra találok. Írásaimmal nyilvánosság elé csak 2005-ben fordultam. Elsőként néhány amatőr irodalmi portálon kezdtem el publikálni, 2005 decemberében csatlakoztam a Fullextra tagságához is.
Az Irodalmi Rádió szerzője vagyok, s jelennek meg írásaim a Kaláka Szépirodalmi folyóiratban, valamint a Héttorony Irodalmi Magazinban is. 2005 Karácsonyán jelent meg első verses kötetem A lélek magányossága címmel, és 2007 Karácsonyán a második kötetem Kitárt karokkal címmel (mindkettő az UNISHER Kiadó gondozásában).
Az elmúlt évek nehézségei sok mindenre megtanítottak, s az írás, mint a túlélés egyik eszköze, nagyon sokat jelentett számomra. Bízom benne, hogy egyszer eljutok az önkifejezésnek arra a szintjére, hogy saját verseimen keresztül valami olyat adhatok az embereknek, amiből meríteni tudnak. Örömöt az olvasás iránt, kitartást az élet iránt. Tiszteletet, szeretetet, és elfogadást egymás iránt. Hiszen úgy gondolom, hogy mindezek engedhetetlenül fontosak ahhoz, hogy békében élhessünk saját magunkkal és az egész Világgal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Zárt téma; nem szerkesztheted a hozzászólásokat, vagy nem készíthetsz

választ    Tartalomjegyzék » KLUB Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
Forums ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.57 Seconds