[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 471
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 472

Jelen:
Tagi infók Almasy Küldhetsz neki privát üzenetet Almasy Almasy


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: Amatőr Irodalmárok Klubja!


Amatőr Irodalmárok Klubja!
[ Amatőr Irodalmárok főoldala. | Regisztrálj! ]

Csatlakozz te is közénk! A tagjainknak lehetősége van saját írásaikat publikálni, és a többiekéhez hozzászólni.

Cseresznyevirágzás (6.)
Ideje:: 01-17-2012 @ 08:45 pm

A daimió halála után három évvel, egy késő őszi napon változott meg minden. Úrnőm folyamatosan gyengélkedett, az új férje – Kagura, egy távolról jött, nem vér szerinti rokon -, gyenge jellemű, tartás nélküli ember volt, akit én sem tudtam úgy becsülni, igazándiból az asszony és lánya szolgálatában éreztem magam továbbra is, a valamikori gazdám kívánsága szerint. Utólag hamar kiderült, Kagura csak a vagyon miatt akarta a házasságot. Láttam, hogy nem szereti őket, hátsó érdek vezérli cselekedeteit, mintha mindig útjában álltak volna. Sokszor kijött a béketűrésből, ilyenkor éktelenül üvöltözött, mindenki menekült előle. Kényes helyzetemben – hiszen neki tartoztam volna hűséggel -, próbáltam védeni asszonyomat és Micukót. Legtöbbször tehetetlennek éreztem magam, hosszú órákon át gyötrődtem, tudtam, rövidesen helyrehozhatatlant fogok tenni, akármilyen következményekkel jár is. Hűségesküm húrja feszült, mint felajzott idegen a vessző. Igazságérzetemet, néma dühömet néha szakéba (rizspálinka) fojtottam. A változást mégsem én okoztam. A sors útjának erre az ösvényére sohasem gondoltam volna.    

Szerencsétlenül jött össze minden. Aznap az egyik szamuráj társam fiúgyermekének világra jöttét ünnepeltük egy nyilvánosházban. Akkoriban ilyen körökben teljesen elfogadott, szinte kötelező jellegű volt, hogy férfiember gésákkal szórakoztassa magát, ez szerves részét képezte a mindennapos életnek. A nők társadalmi szerepe teljességgel alárendeltnek számított, az alsóbb rétegekből származó családok szorult helyzetükben már kislány korukban eladták a lánygyermeket, akinek nagy kiemelkedést jelenthetett, ha a hosszú tanulóévek alatt tökéletes szinten elsajátította a teafőzés, tánc, énektudás tudományát. Még népszerűbb volt, aki hangszeres kísérettel ejtette kábulatba a szakétól megmámorosodott férfiakat. A csinosabbak, tehetségesebbek némelyikének pártfogoltja volt, akivel kapcsolatban titkos reményt szőhetett az illető hölgy, hogy egyszer talán feleségül is veszi. Persze, ez ritkább volt, mint egy tökéletes haiku (rövid versforma).

Hajnalodott már, amikor agyam hátsó szeglete veszélyt jelzett. Éppen két samiszenen (lant) kísért énekszám között emeltük újra magasra a szakés poharat, amikor megmerevedett a kezem, hirtelen borzongás futott végig rajtam. Egy különös érzéktől vezérelt riasztás érkezett, hogy valami nincs rendben. Megváltoztak a belső körön kívül eső hangok, természetellenesen nagy volt a tudaton túli csend. Felpattantam, társaim kérdőn néztek rám, az egyik gésa ijedtében felsikoltott feldúlt arcom látványától. Megéreztem a bajt. Szótlanul kirohantam az éjszakába, menet közben ösztönösen ellenőrizve kardjaimat. Érintésük, mint mindig, most is megnyugvást hozott, önuralmam, tiszta gondolkodásom visszatért, egy pillanat alatt kijózanodtam. A többiek némán követtek a nagy ház felé. Belépve a kapun már tudtam, hogy beigazolódott gyanúm. Az őrség nem volt a helyén. Ami aggasztott, hogy holttestet sem láttam. Egyszerű fosztogatók nem törődnek az ilyesmivel. Különben is, még mindig túl nagy volt a csend. Hátborzongatóan mart belém a felismerés, mikor egy sötét árnyat láttam elsuhanni, és két társam holttan rogyott össze. Egyikük vére ruhámra fröccsent. Valaki a torkához kapott, egy nyílvessző állt ki a nyakából. A bugyogó hang közben már cselekedtem; a legközelebbi árny felé szökkenve kirántottam kardom, és ugyanazzal a lendülettel félbevágtam az emberi testet. Valaki ninjákat bérelt fel. A legravaszabb, legveszélyesebb gyilkosok, akik léteznek. Talán ugyanazok, akik apámat tőrbe csalták. A tudattól furcsa módon még jobban megnyugodtam, éreztem, hogy ura vagyok testemnek, ugyanakkor a felfokozott izgalmi állapot kellő nyomást gyakorolt bennem a másodperc töredéke alatt ahhoz, hogy tökéletesen ellazuljanak izmaim. Ösztönből cselekedtem, parancsszavakat harsogtam, mire társaim is kezdtek magukhoz térni az első döbbenetből.

A belső szobák felé rohantam tovább, csak egy pillanatra lassítva, amikor két sötét alak keresztezte utamat. A katana egyet villant, az egyiknek a feje, a másiknak az egyenes kardot tartó keze hullt a levegőbe. Egy dobócsillag fúródott a jobb karomba. Csak remélni mertem, hogy nem mérgezett. A tapadó izom szélét érte el, kirántottam, nem éreztem semmi fájdalmat. Visszadobtam, de nem talált, mert támadóm arrébb szökkent, ami annyi előnyt jelentett, hogy az egyik lába kikerült a fényre. Láttam, amint előkapja íját. Túl nagy volt a távolság, így rövid kardom dobtam felé. A vakizasi egy pördülés után célba talált, a test tompán puffant. Míg azon gondolkoztam, vajon hányan lehetnek, a háló felöl meghallottam úrnőm rémült sikoltását.

Ahogy haladtam előre, úgy láttam a kegyetlen mészárlás nyomait. A ninják mesterei a hangtalan támadásnak. Itt is a meglepetés erejével csaptak le a gyanútlan áldozatokra. A ház lakói, a védő szamurájok véres holttestei hevertek mindenütt. Még kétszer kellett használnom a katanát, mire beértem. Addigra három társamnak sikerült csatlakoznia. Mikor feltéptem úrnőm hálóját, már a sarokban feküdt élettelenül, kimonója félrecsúszva, halvány keblére villant egy holdsugár. Felette egy ninja épp kirántotta rövid kardját. A testből semmivel össze nem téveszthető hangú szörcsögő levegő tört elő. A sötét alakot egy keresztvágással sikerült meglepnem, mire vagy fél tucatnyian tűntek elő a semmiből. Iszonyatos öldöklés kezdődött, amely valójában nem tartott fél percnél tovább. Könyörtelen voltam és nagyon gyors, nem volt felesleges mozdulat, testem minden porcikája rohanni akart tovább, Micukóhoz. Bár agyam azt sugallta, már késő, ezt ő sem élhette túl. Vörös, fekete és fehér volt körülöttem minden, csak szétszabdalt holttestek, vagy nyöszörgő sebesültek maradtak. A tatami vértől tocsogott, mikor kiléptem. Micukó szobája üres volt, csak egy ninja feküdt mozdulatlanul, szúrt sebbel mellkasán. Kirontottam a kertbe. Ha még él, csak egy helyen lehet!

Az apró fahíd megreccsent alattam, a forrás után balra fordultam a sziklák felé. Ott volt a kicsiny rejtek, Micukó titkos barlangja, amelynek bejáratát egy bokor teljesen eltakarta. Halk, sziszegő hangot hallottam, mire ösztönösen irányt változtattam. Egy nyílvessző fúrta át ruhám széles ujját. Földhöz lapultam. Épp idejében, mert több irányból éreztem támadókat a kertben. Furcsa, mintha itt vártak volna rám. Még jó, hogy nem árultam el a rejtekhelyet! Ha egyáltalán oda bújt a lány. De az is lehet, már nem él.



Utoljára változtatva 01-17-2012 @ 08:54 pm


Hozzászólás írása
Hozzászólás írása
További
További
Irodalmár profil
Irodalmár profil
Üzenet küldés
Üzenet küldés

Posted Comments

Hozzászóló: agnes
(Ideje: 01-18-2012 @ 08:09 am)

Comment: Na Te is tudod mikor kell úgy abbahagyni, hogy a kiváncsiság kifúrja az oldalam. Csuda izgalmas. Kérhetek gyors folytatást? szeretettel agnes


Hozzászóló: pirospipacs
(Ideje: 01-18-2012 @ 09:58 am)

Comment: No, ettől féltem. A lélekringató virágzásból a mészárlásba. :((( Ez persze, csak az én problémám. :) Érkedes, érezhető a feszültség mindvégig. Gratulálok ismételten, pipacs :)


Hozzászóló: Attila61
(Ideje: 01-18-2012 @ 01:52 pm)

Comment: Huh Ottó! Jackivel beszéltél már? Nagyon jó! Baráti jobbom! Attila!


Hozzászóló: a_leb
(Ideje: 01-18-2012 @ 05:25 pm)

Comment: Remek írás, Ottó, a feszültsége kézzel fogható, és bennem (bár nem vagyok a szakértő :-) ) rendkívül kor- és kultúrahű. Olvaslak, Ottó! aLéb


Hozzászóló: sodrelap
(Ideje: 01-18-2012 @ 09:49 pm)

Comment: Csatlakozom agneshez:-) Üdv., Pali


Hozzászóló: hori
(Ideje: 01-19-2012 @ 12:00 am)

Comment: Ízelítőt kaptunk a szamuráj harcból és a középkori vérengzésből. Mai szemmel talán véres, de akkoriban nem feltétlenül volt az (egy valódi, több ezres ütközethez képest). /// Felvetődik bennem, hogy a buddhista és a szamuráj szertartásokat, zen-filozófiát vissza lehet-e adni írásban(??) Előttem vannak Kurosawa vontatott jelenetei, amikor minden mozdulatnak és nézésnek mondanivalója van, ahogy felöltözik a szamuráj, ahogy felveszi-leteszi vagy épp forgatja a kardját, ahogy meghajolnak egymás előtt, stb. Szóval érted... A harci jelenetekben persze minden felpörög, halálhörgés, csatakiáltások hallatszanak, és ömlik a vér. Tehát, ha a Don Quijote-tól számítjuk a regényt és valamivel korábbról az elbeszélést, képes-e ez a műfaj megbirkózni a japán tradíciókkal? Tényleg kíváncsivá tettél.


Hozzászóló: piroman
(Ideje: 01-19-2012 @ 09:53 am)

Comment: Hú, ez nagyon jó! Pörgős, szinte filmszerű! Gratulálok!


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:18 pm)

Comment: Kedves Ágnes, pár napig nem voltam, de most újra itt, és mindjárt jön a folytatás! Köszönöm, hogy ilyen figyelemmel követed a történetet! ;-)


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:23 pm)

Comment: Nagyon sajnálom kedves pipacs, hogy csalódást okoztam ezzel az akciódúsabb - vagy inkább véresebb? - résszel, de hogy vigasztaljalak, lesz azért még lélekringatás is! Köszönöm, hogy olvasol!


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:25 pm)

Comment: Hi Attila! Ja, Chan üzente, hogy még mixeljek bele pár kínai kung-fust, aztán meg van véve a sztori...! ;-)


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:28 pm)

Comment: Köszi Béla! Örülök, hogy elnyeri tetszésed ez a novellaféleség. Annyira bennem volt egy ideje, hogy könnyű volt megírnom. Persze, azt nem tagadom, utána kell olvasni, hogy az olvasónak legyen egy kis korhű érzete...


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:29 pm)

Comment: Hello Pali! Neked is köszönöm, hogy figyelmet méltattál írásomra!


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:37 pm)

Comment: Értem én Géza, persze. Nem lenne egyszerű visszaadni azt az érzést. Szerettem én is a Kurosawa filmeket. Jó rég láttam már... Olvastam én erről a korról nagyon jó regényeket, így elmondhatom, hogy vissza lehet adni. Én nem törekedtem erre, azért ez megmaradt európainak. Annyira más az a világ, hogy tényleg nem tudjuk elképzelni. Annyira más a kulturájuk, a gondolkodásuk... Ezerszer árnyaltabb, mégis letisztultabb, na nem ragozom. Közel áll hozzám. Néha elhiszem, hogy az előző életemet ott éltem... ;-)


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-20-2012 @ 04:38 pm)

Comment: Szasz piro! Tyű pajti, de rég láttalak. Hát persze, hogy már készül a filmváltozat is! ;-)


Hozzászóló: Anna1955
(Ideje: 01-21-2012 @ 06:52 pm)

Comment: Nagyon izgalmas Ottó. Mint egy film, úgy pergett előttem. Remélem él az a picilány...:))) Szeretettel ölellek: Anna :)))


Hozzászóló: soman
(Ideje: 01-21-2012 @ 07:31 pm)

Comment: Drága Anna, örülök ennek a filmszerű pergésű érzésnek! A pici lány persze, hogy él, de csak azért árulom el, mert már fent a következő rész...


Irodalom ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.36 Seconds