[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 88
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 88


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: BLOG, Napló!


BLOG, Napló!
[ Blog (napló) főoldala. | Regisztrálj! ]

A tagoknak lehetősége van saját blogot (Naplót) vezetni, és azokhoz hozzászólni.

Krimi közben
-: veva
Ideje:: 10-12-2007 @ 10:33 pm




Vajon, ha a börtönökben apácák vigyáznának a rabokra, megjavulnának-e az elítéltek, vagy az apácákból válnának bűnözők?




Utoljára változtatva 10-12-2007 @ 10:34 pm


Hozzászólás írása
Hozzászólás írása
További
További
Blogozó profil
Blogozó profil
Üzenet küldés
Üzenet küldés

Posted Comments

Hozzászóló: Audrey
(Ideje: 10-12-2007 @ 10:37 pm)

Comment: Szerintem a bűnöző bűnöző marad, az apáca pedig apáca...


Hozzászóló: veva
(Ideje: 10-12-2007 @ 10:44 pm)

Comment: Bár én erősen hiszek a jóban, azért ilyen sitty-puff nem mernék véleményt mondani. Azóta is ezen gondolkodom. ------------ Az erőszak, erőszakot szül. Ezért gondolom, hogy az erőteljes, sőt erőszakos, de mindenképpen hatalommal rendelkező börtönőröktől a legritkább esetben tanulhatják el a rabok a szelíd és tisztelettudó viselkedést! Viszont azon is elgondolkodtam, hogy a szelídség mennyire tudna rendet tartani? -------------------------- Azt hiszem, valahol a kettő között van a megoldás, vagy talán inkább mindkettőre szükség lenne a börtönökben.


Hozzászóló: kepe
(Ideje: 10-12-2007 @ 11:02 pm)

Comment: A nagynénémet a háborúban apácának öltöztették,hogy az orosz katonák meg ne erőszakolják. Nem is tették. Pedig az első vonalban úgy tudom köztörvényesek voltak.


Hozzászóló: veva
(Ideje: 10-12-2007 @ 11:10 pm)

Comment: Noigen! De a háborúnak (szerencsére), már elég régen vége. Azóta nagyon sokat változott az emberekben az értékrend. A filmekben lövöldöznek a templomokban, az életben az iskolákban lövöldöznek, s néhány templomban az Isten szolgái nem mindig tudják eldönteni nemi hovatartozásukat... - és még annyi minden van. :(


Hozzászóló: kepe
(Ideje: 10-12-2007 @ 11:17 pm)

Comment: Én úgy vettem észre,hogy a bűnözőkre jellemző az,hogy be tudnak fogadni valamiféle naív vallásosságot,van bennük valamiféle istenfélelem,ami a börtönben sokszor elő is jön. Sokszor a valláshoz fordulnak,vagy abba menekülnek önmaguk elől.


Hozzászóló: veva
(Ideje: 10-12-2007 @ 11:21 pm)

Comment: Mikor még főiskolára jártam, s mentünk monitorozó látogatásra a börtönbe, az ottani szoc.munkás mesélte, hogy nagyon sokan azért jártnak el istentiszteletre, mert az is egy kis kimozdulás a monotóniából. S igen, vannak, akik tényleg belekóstolnak a hitbe is... - többségük csak addig, míg ki nem jön. Nagyon kevés az az odafigyelés (a lelkükre), amit egy börtön adhat. Nem túl hosszú életű a hatása - sajnos.


Hozzászóló: fényesi
(Ideje: 10-13-2007 @ 09:33 am)

Comment: Az Elhívás, a Megkeresés mindenkit elér. Mindenki életének egy pontosan köthető pillanatában. Van, aki felfigyel rá.Van, aki meghallja. Van, aki megérzi. Fontos a hely, az "én helyzet", az időpont. Attól a pillanattól fogva az egyénnek az Úttal való azonosulásától függ, hogy merre fordul. Pontosabban: Felé, vagy Elfelé. Eképpen rabból válhat egy önismeretre (Elhívásra hallgató, azt befogadó) lélek, de apácából sohasem lehetne (jó )börtönőr, mert: "A jó az akarat folytán támad, a gonosz az akarat ellenére" A jó nem tűri a bezártságot, harcol ellene. Harcot harc ellenében tenni, hittel ellentétes cselekedet. (...és akkor még nem említettem azon rabokat, akik elutasítják a megkeresést) Felvetésed a Szolgálatra felesküdöttek nemi hovatartozásának bizonytalanságáról pedig izgalmas, és a távoli múltba mutató tényt feszeget, a cölibátust. Érdemes rákeresni a világhálón, hogy miért is vált gyakorlattá, és mennyire tükrözi a Biblia üzenetét (vajon). Ez viszont már egy külön blog-téma lehetne! Békés napot! fTJános


Hozzászóló: veva
(Ideje: 10-13-2007 @ 10:22 am)

Comment: No igen! Viszont ahogy a biblia is ír arról, hogy attól függően, hogy a magok milyen talajba szóródtak, majd úgy fognak megerősödni, vagy elveszni, elhalni, a hit is ilyen. A börtönben élő ember lelke éhes minden emberi szóra (főleg, ha már tudja, hogy a bűne miatt nem is érdemli meg). Ha végül visszakerül a társadalomba, ugyanabba a közegbe tér vissza, ahonnan bekerült. Elveszíti az emberi kapcsolatot Isten felé. Azok közé az emberek közé kerül, akik talán nem közlik felé a szeretetüket, de elviselik őt, befogadják, viszont újabb bűncselekményekbe sodorják. ------------------------------------------ Igaza van annak, aki azt mondja, hogy csak kritikám van a rendszer felé, mert a megoldást én sem látom, mint annyian mások se. --------------------------------------------------------- S a cölibátus meg? Arról is beszélhetnénk bizony! Lehetséges, hogy több a kára, mint a haszna!


Hozzászóló: mickey48
(Ideje: 10-13-2007 @ 10:23 am)

Comment: Szilárdan hiszek abban, hogy a jó az erősebb, és " megfertőzi" a rosszat...


Hozzászóló: blue
(Ideje: 10-13-2007 @ 12:07 pm)

Comment: Szerintem nem minden apáca marad apáca, de a bűnöző az bűnöző marad.


Journal ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.37 Seconds