[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 139
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 139


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: BLOG, Napló!


BLOG, Napló!
[ Blog (napló) főoldala. | Regisztrálj! ]

A tagoknak lehetősége van saját blogot (Naplót) vezetni, és azokhoz hozzászólni.

Turkáló (átfésült, egy kicsit)
Ideje:: 02-04-2009 @ 03:39 pm

 

Csak turkálok a gondolataim közt.
Csomagolnom kéne és odébbállni.
Vagy csomagolnom kéne és itt maradni.
Osztogatni, nevezhetném ajándéknak. Rátukmálni senkire semmit nem fogok.
Már megint minden hiábavaló.
Tanárként kiállni a katedrára. A többség úgysem fog figyelni rá. A többség azt sem tudja, mit keres ott. A többség állapota viszont nem a többség hibájából adódó problematika.
Ennek ezernyi oka lehet. Hívhatjuk népességrobbanásnak, de önmagában véve ez is kevés. Például, hova tűntek a kétkezi szakmák? Leértékelődtek. A gyakorlatban nem tudom mennyire, de elméleti síkon szinte megsemmisítették őket. Most aztán nézhetnek. Minőség? Sehol. De nem is keresik, úgyis hiába. Mindegy is, hogyan lesz tovább, mert úgyis lesz valahogy.
És az igazsághoz (persze az sincs úgy abszolúte) különben is hozzátartoznak a rosszak. A rossz dolgok. És igen, létjogosultságuk van nekik is. Ha durva akarnék lenni, azt mondanám, hogy szükségszerű minden háború. És tessék durva voltam. Hogy miért? Nem hiszem, hogy csak a népesség kordában tartása érdekében. Sőt, látható, hogy innen nézve nem volt valami sok értelme egyik világháborúnak sem (itt kihangsúlyoznám, hogy nem hiszek a háború semmilyen nemű erejében).
Inkább azért volt és van értelme bármiféle rossznak, hogy felrázzanak. Mert fel kell rázni néha az embereket, hogy ne csak úgy legyenek bele a nagyvilágba. Kellenek az ideológiák (jók és rosszak) akármennyire is kiforgatottak, meg nem értettek, lenniük kell.
A hit miatt.
Hiszen ismerjük végességünket, és mégis megyünk tovább, néha feleslegesen fontoskodva, vagy túl komolyan véve az életet, de valamit mindig teszünk azért, hogy elviselhetőbb legyen. De mi is legyen elviselhetőbb? Hiszen néha már elviselhetetlen az, ami körülöttünk zajlik. Talán, hogy elviselhetőbb legyen a végességünk úgy is, hogy közben úgy tűnik számunkra, hogy valami végtelenbe vagyunk belehelyezve. Hiszen lényegében megismerhetetlen az, ami körülvesz bennünket, mégis szomjazzuk a tudást (ki így, ki úgy).
Hogy miért is? Épp azért, mert felráznak bennünket, hogy (tudattalanul is) nem hagyják, hogy répaként éljük le az életünket. Mert ha nem érnének minket külső impulzusok, akkor bizony könnyen erre a sárga sorsra juthatnánk.
Távolról nézve, ihletett pillanataink egyikében mondhatnánk azt is, hogy szép és tragikus a mi életünk, hiszen tudjuk, hogy minden megy tovább és egyszer majd nélkülünk, mégis minden földi másodpercben az örököt akarjuk, amíg csak akarhatjuk.
És így jutunk el megint oda, hogy semmi sem hiábavaló.

 

Összefoglalásként: Mindig úgy megyünk előre, hogy tudjuk: veszni fogunk. Mégis mindig akadnak olyanok, akik változtatni akarnak a világon, jobbá, szebbé akarják tenni azt. És mindig vannak mellékhatások. Mondhatnám úgy is, hogy pillangóhatásként vonzza magával a jótett valaminek a megromlását. Mégis megyünk tovább. Bár, talán úgy érezzük, csak egyre rosszabb lesz („bezzeg a mi időnkben”), de valójában mi magunk vagyunk rá a bizonyíték, hogy ez nem így van. Hiszen más problémákkal, más körülmények között ugyan, de ugyanúgy küzdünk az „életben maradásért” és ugyanúgy tudunk örülni az életünknek, mint régebben is.

 



Utoljára változtatva 02-04-2009 @ 06:47 pm


Hozzászólás írása
Hozzászólás írása
További
További
Blogozó profil
Blogozó profil
Üzenet küldés
Üzenet küldés

Posted Comments

Hozzászóló: szemilla
(Ideje: 02-04-2009 @ 08:12 pm)

Comment: "Reggeli napsütésben, esti szürkületben egy kis Medve talpal az erdőn át. Vajon miért követtük fiatal korunkban? Hiszen nem egyéb, mint egy Csekély Értelmű Medvebocs! De csak az Ész az, ami számít? Csak Ésszel jutunk el oda, ahova mennünk kell? Úgy tűnik, nagyon gyakran épp az ész miatt tévedünk rossz irányba, aztán bóllászhatunk napestig, ha a fák csücskén bujkáló visszhangot követjük, ami pedig olyan valódinak hangzott! Miért nem hallgatunk inkább ama belső hangra, ami megmutatja az igazi utat? Sok mindent megtehet az Ész, de ez a sok minden nem azonos azzal, ami valóban fontos Az Ész absztrakt okossága csak elválasztja a realitás világától a gondolkodót- és ez a világ, a Való Élet Erdeje jelenleg meglehetősen kétségbeejtő helyzetbe került azáltal, hogy túl sokan túl sokat gondolkodnak, ám túl keveset oldanak meg.... Mindannyiunkban lakik egy Bagoly, egy Nyuszi, egy Füles és egy Micimackó. Ha értelmesek vagyunk Micimackót választjuk. Mintha távolról, gyermekhangon szólítana! Lehet, hogy nem könnyű meghallani, de nagyon figyelnünk kell rá, hisz nélküle sosem találjuk meg az Erdőből kivezető utat." Benjamin Hoff


Hozzászóló: ovobacsi
(Ideje: 02-04-2009 @ 08:48 pm)

Comment: nem állt szándékomban komolyan átfésülni azt, ami most bennem lakik (ennek számos oka van éppen). viszont sikerült kibogoznom belőle valamit: hogy miben hiszek (ezek alapján). persze, talán negatív a végkicsengése... talán, de nem feltétlenül. abban hiszek, hogy képesek vagyunk megváltani önmagunkat, viszont ez gyakorta nem változtat semmit a nagy összképen (ezért is írtam úgy, hogy távolról nézve). az idézetet meg köszönöm, a könyvet majd elolvasom. :)


Hozzászóló: ovobacsi
(Ideje: 02-05-2009 @ 08:17 am)

Comment: tudom, hogy kellőképpen pontatlanul sikerült megfogalmaznom a dolgokat, de talán lesznek olyanok, akik a sorok mögé látnak. egy dolgot még pontosítanék az előző hsz-emben: megválthatjuk önmagunkat, és természetesen egymást is (így gondoltam). :)


Hozzászóló: parakalo
(Ideje: 02-05-2009 @ 11:17 am)

Comment: Egyetemi éveim alatt alkalmam nyílt résztvenni egy - két előadásán Ferge Zsuzsának. Ő adott számomra elfogadható magyarázatot arra, hogy miért is nem értékelik jobban, miért is nem ismerik el kellően a segítő szakmákat s köztük a szociális munkát társadalmunkban. Ő azt mondta, hogy a társadalom hajlamos a szerint megítélni egy - egy szakma presztizsét, amivel ill. akikkel a szakma foglalkozik. Ezért van alacsony presztizse a szemetesnek, az utcaseprőnek, általában a legtöbb fizikai munkának és ezért alacsaony a presztizse a segítő szakmáknak. Ezzel szemben magas az elismertsége a bankároknak, pénzügyi tanácsadóknak és a felsővezetőknek.


Journal ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.32 Seconds