[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 210
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 210


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Fullextra.hu: BLOG, Napló!


BLOG, Napló!
[ Blog (napló) főoldala. | Regisztrálj! ]

A tagoknak lehetősége van saját blogot (Naplót) vezetni, és azokhoz hozzászólni.

Alapjövedelmet a népnek!
Ideje:: 09-15-2013 @ 03:48 pm

Nem foglalkozom a politikával. De szeretnék jobb világban élni. Jelenleg az Európai Unió 15 tagországában civil kezdeményezésre aláírásgyűjtés folyik, hogy az Unió politikusai foglalkozzanak a témával, a feltétel nélküli alapjövedelem (FNA) bevezetésének lehetőségével. Ez egy lehetőség arra, hogy végre jobban beleszólhassunk a sorsunk alakulásába.

Én egyetértek vele és aláírásommal is támogatom. Ezért írtam is egy verset róla, hogy még több ember tudjon róla, és fontolja meg, támogatja-e.

"Fő célok:
Hosszútávon a cél az, hogy az EU minden egyes állampolgára, mint egyén számára feltétel nélküli jogként legyenek biztosítva a méltóságteljes élethez elengedhetetlen alapvető anyagi szükségletek, valamint a társadalomban való szerepvállalás erősítése a FNA által támogatva. Rövid távon ehhez kapcsolódó kezdeményezések, úgy mint kísérleti tanulmányok (EUMSz. 156. Cikk.), valamint a különböző FNA modellek vizsgálatának (2010/2039(INI) EP állásfoglalás, §44) EU általi előmozdítása."

Nem lehetek biztos abban, hogy ez minden szempontból jobb rendszer lenne, mint a jelenlegi, de úgy gondolom, hogy ha bevezetnék, sokkal több haszna volna, mint hátránya. Az biztos, hogy sokkal emberségesebb volna.

Alapjövedelmet a népnek!

 

Alapjövedelmet a népnek!

Feltétlenül minden egyénnek!

 

A normális emberi létben

egy száj se maradna, ki éhes.

Nézd, kinek nincs betevője,

tán lopjon vagy haljon is éhen?

 

Ha Isten is élteti, éljen!

Legyen jövedelme is tisztes. 

Az a fő, ha csak szűken is, éljen,

méltón az emberi szinthez!

 

Ki dolgozik, tette fejében

bért kap és több lesz a pénze.

De minden egyénnek a léte

a joggal is meg legyen védve.

 

Ne csak tétlenül bízz a jövőben!

Alakítani most van esélyed.

Vesd a jövőbe reményed,

de tenni is kellene végre!

 

Szálljon a szádról a híre:

alapjövedelmet a népnek,

feltétlenül minden egyénnek!

Tedd le a voksodat érte!

 

Aki támogatni szeretné, mert egyetért vele, az az interneten hamar rátalál arra az oldalra, ahol aláírhatja. Itt sajnos nem szabad linkeket megosztani.

 

(Vannak versek, amikben talán nem olyan könnyű felfedezni a ritmust. Lehet, hogy ez is olyan. De ez a vers kötött, költői képek nélkül. Szándékom a buzdítás volt és az, hogy abszolút félreérthetetlen legyen, semmiképpen se homályos.)



Utoljára változtatva 09-15-2013 @ 03:48 pm


Hozzászólás írása
Hozzászólás írása
További
További
Blogozó profil
Blogozó profil
Üzenet küldés
Üzenet küldés

Posted Comments

Hozzászóló: Anna1955
(Ideje: 09-17-2013 @ 10:16 am)

Comment: Tökéletesen egyetértek azzal, hogy minden embernek joga van az emberhez méltó élethez, és ennek biztosításának megoldása a politikusaink feladata. Nehéz a megvalósítás, hiszen a szétosztogatott pénzek, segélyek, nem ösztönzőek arra nézve, hogy tegyen is az egyén a létéért, és be kell látnunk, hogy minden embernek kellene lennie felelősségének saját sorsát illetően is. Nehéz kérdést feszegetsz, mert vannak akik nagyon sokat dolgoznak és nem kapnak annyi fizetést sem, hogy kifizessék a rezsijüket. Én úgy gondolom Európában a béreket is azonos szintre illene hozni, nem csak az árakat. A munkanélküli kereseteket (pénzpiac, manipulált tőzsdemozgás) szigorúan büntetném is. Akkor talán jobban megérné munkahelyeket teremteni annak, akinek van erre pénze, és nem csak ide-oda rakosgatni, meggazdagodva generált válságokból, tisztességtelen haszonból. (lásd a bankok árfolyamkülönbség címén rabolt extra profitja, amely alapja simán egy könyvelési módszer!) Miért hagyták, hagyják még ma is azok, akiknek feladata az lenne, hogy értünk dolgozzanak? Csak gondolkodtam a versed kapcsán. Szeretettel olvastalak: Anna :))


Hozzászóló: lena1
(Ideje: 09-17-2013 @ 01:04 pm)

Comment: Én is úgy képzeltem el, mint annyian mások, hogy itt a földön, egy boldog világban élhetünk majd, miután megszülettünk. Sajnos az idő haladtával be kell látnunk, mindaddig, míg gonoszság uralkodik az emberek szívében, a földkerekség is csak árnyékát veti ránk...


Hozzászóló: titokzatos
(Ideje: 09-17-2013 @ 09:52 pm)

Comment: Többé-kevésbé egyetértek Veletek! Igazából talán már van annyira tudatos az emberiség európai része, hogy egyre inkább bele akar szólni a sorsa alakításába politikai szinten is. A parlamenti demokráciát majd a részvételi demokráciának kell felváltania, azt hiszem. Ez a szavazás egyben lépés ebbe az irányba is. Az egyetemes alapjövedelem bevezetése ellen vannak azért ellenérvek is, hiszen a léhűtő embereknek ez maga lenne a "kánaán". De sok olyan nem léhűtő embernek is jó volna, akit nem becsülnek meg anyagilag. Az ember egy ilyen rendszerben sokkal inkább megtehetné, hogy azzal foglalkozzon, amivel szeretne, mint manapság. Hiszen ma például költészetből megélni lehetetlen. Ezért kénytelen az ember pénzt keresni valami mással. Így viszont kevesebb verset tud írni, főleg ha az alkotáshoz igényelné a nyugalmat. Ha volna mindenkinek alapjövedelme, amiből azért meg lehetne élni, az sok alkotó embernek nagy jótétemény volna. A kreativitás tere nőne. Ez most egy önző szempont is volt részemről... Nem vagyunk tökéletesek. :)


Hozzászóló: Anna1955
(Ideje: 09-18-2013 @ 10:07 am)

Comment: Kedves Ferenc! A probléma ott kezdődik, hogy mindazt amit szét akarunk osztani, valakiknek meg kell termelni, elő kell állítani. A semmiből nem lehet semmit odaadni. Példádnál maradva, a költészet, de beszélhetnénk bármilyen más ágazatról, nem igazán az amely betesz a közös kasszába, viszont szeretne kapni belőle. Ezen az alapon mindenki mondhatná, hogy én ezt és ezt szeretném csinálni egész életemben, de mi van azon emberek igényével, akiknek mindezt biztosítani kellene? Az önzés minden ember természetes bensőjéből fakad, van aki képes a közösség érdekében elnyomni ezt magában, de a többség nem így gondolja, meg sem próbálja még a másik ember jogos igényét sem elismerni, ha ezzel neki lenne csorbítva bármilyen lehetősége. Utópisztikus elképzeléseket támogatni nem helyes. Ha egy felvetett elképzelés nincs kidolgozva a teljes megoldás lehetőségéig, csak káoszt eredményezhet. :)))


Hozzászóló: titokzatos
(Ideje: 09-20-2013 @ 09:49 am)

Comment: Kedves Anna! Nagyrészt egyetértünk. De! Az alapjövedelem bevezetésének lehetősége nem utópisztikus. Cipruson máris be akarják vezetni. Brazíliában is alkotmányba foglalták, hogy ez a cél. Az Unióban pedig egyelőre csak azt akarják elérni az aláírók, hogy legalább vizsgálják meg alaposan a bevezetésének lehetőségeit, végezzenek tanulmányokat, vizsgálatokat róla. Nem sok közgazdász gondolná, hogy ez utópia, legfeljebb azt mondanák, hogy ez nem oldana meg semmit, sőt rontatan a helyzeten. Pénz is volna hozzá, csak másképpen kell ezt elosztani. Az a pénz, ami ma van, az elegendő lenne ahhoz, hogy mindenkinek legyen alapjövedelme. A csecsemőtől elkezdve mindenkinek lenne, a felnőtteknek nagyobb, mint a gyerekeknek. Ez adómentes volna és alanyi jogon mindenkinek járni. Ez csak annyira volna elegendő, ami a tisztes megélhetéshez szükséges. Sok mindenre azért nem futná belőle, mondjuk külföldi nyaralásokra, meg hasonlókra. Emellett persze lehetne dolgozni is, amiért fizetés járna. Csak egyetlen adó lenne a fogyasztási adó, ami az ÁFA-nak felel meg. De az nagyobb mértékű volna, mint ma, mondjuk 50%-os. Tehát a gazdagok többet fogyasztanak, ezért több adót is fizetnek a több fogyasztásukkal. A szegényebbek kevesebbet. Ez tehát igazságosabb volna, minta mai rendszer. És egyszerűsége miatt az adómegkerülés is nehezebb volna. Az alapjövedelem bevezetése progresszív adózást tenne lehetővé, hiszen minél gazdagabb valaki, annál több adót fizetne a vásárlásai során a fogyasztási adótartalom miatt. Ma viszont mindenféle kiskapukkal meg lehet kerülni az adózást. A gazdag vállalkozó inkább vesz még egy luxusautót vagy luxuscikket, hogy ne kelljen annyi adót fizetnie. Ez az alapjövedelem és az egyetlen fogyasztási adó mellett nem volna lehetséges adóelkerülés. Az alapjövedelem lét- és anyagi biztonságot adna. Nem kellene attól tartani senkinek, hogy semmiféle jövedelemhez nem jut a munkanélküli segély idejének lejárta, és egyéb jövedelem megszűnése után. A munkavállalók helyzete jobb volna a munkaadókkal szemben, hiszen ha van alapjövedelmem, akkor akármilyen munkát alacsony bérért már nem lehetne minden további nélkül betöltetni. A családosoknak több pénze volna, mint azoknak, akik egyedül vannak. Mert minden egyénnek van alapjövedelme, amihez még aztán hozzájön a bér. Aki családos, az a munkaerőpiacon előnyösebb helyzetben volna, mint aki egyedül él, mert már eleve nagyobb alapjövedelem jut neki a gyerekek miatt. Neki tehát egy bizonyos magasabb jövedelemszinthez kevesebb összeg is elég volna. De ha ugyanannyiért is veszik fel dolgozni, mint a másikat, akkor sem jár roszabbul. De akkor ki dolgozna, ha mindenkinek volna elegendő pénze a megélhetéshez? Biztos, hogy nagyon sokan. Sokan szeretnek dolgozni, csak nem biztos hogy azt, amiért sokat lehet keresni. Jobban megválogatnánk a munkánkat, nem lenne az emberek többsége annyira kiszolgáltatott a sokszor csak éhbérért dolgoztató vállalkozóknak. Akinek elég az, hogy szerényen eléldegél, talán tényleg nem dolgozna, de ma is a lakosság kb. 40%-a dolgozik csak. Emberségesebb viszonyokat lehetne előteremteni a jelenleginél. Valószínűleg egészségesebb, félelelmmentesebb, öntudatosabb és kreatívabb társadalomban élhetnénk. A kreativitás azért növekedne, mert most sokan kénytelenek rossz körülmények között olyan munkát végezni, ami nem is érdekli őket. Alapjövedelem esetén viszont olyan munkát vállalna, amiért kevesebbet keres, de lenne ideje kreatívan megvalósítani saját ötleteit vagy már eleve csak saját ötleteinek megvalósítására fordítaná energiáit, amiből megpróbál plusz jövedelemre szert tenni. Még sok minden elmondható volna, de most hirtelen ez jutott eszembe mint a lényege. A pénz megvan hozzá, csak bátorság kellene ahhoz, hogy az elosztást gyökeresen megreformáljuk. Ahhoz, hogy ezzel a poiltikusok érdemben és európai szinten is foglalkozzanak, legalább a vizsgálatával, ahhoz alá kell írnunk, különben mulasztást követünk el. Persze tudom, hogy hozzá vagyunk szoktatva ahhoz, hogy ne legyünk ilyen kérdésekben aktívak: elég ha négy évenként rábízzuk magunkat az egyéni véleményeiket feladó pártkatonákra. Hát, ez elég visszataszító, szerintem. Tudatosnak kell lennünk. Tájékozódnunk kell, és minimum nem elmulasztani az aláírást, hiszen ez csak egy aláírás, igazán nem fárasztó valami... Szóval ezért írtam erről verset, hogy kicsit ébresszek, tájékoztassak, figyelmet hívjak fel, ha szabad így mondani... :)


Hozzászóló: titokzatos
(Ideje: 09-21-2013 @ 03:02 pm)

Comment: Karafiáth Orsolya beszélt a Nők Lapja Cafénak az alapjövedelemről, ebből egy részlet: "Kapjon mindenki százezer forintot havonta? Hogy ez mennyi pénz legyen? Végeztem egy szerény számítást, és az alapján havi százezerben állapítanám meg a juttatás összegét. (Egyes újságírók százhúszezerre voksolnak – ezt vessük össze a jelenkori minimálbér összegével!) Más vétózók arra tippelnek, hogy ezzel is beindulna a mutyizgatás – hiába járna személy szerint mindenkinek, nálunk elvennék, kijátszanák egymás pénzét. Nos, szerintem nem nagyobb mértékben, mint ahogy azt a megkeresett jövedelemmel teszik. Azt is mondják, hogy társadalmi feszültséget okozna, hogy semmirekellők, ingyenélők zsebét úgymond telitömnék. Ezt is el tudom képzelni, de a biztos megélhetés pozitív hatásai ellensúlyoznák mindezt. Eltűnne a mélyszegénység, az éhezés, és egy biztos alapról startolhatna minden egyes állampolgár. Hogy a tehetőseknek is fizetnének? Lehet, de ne felejtsük el: akinek ma van munkája, annak holnap már nem biztos, közbeszólhat egy kirúgás, de akár baleset, betegség is. Így végre eltűnne az emberekből az elemésztő szorongás: úristen, mi van, ha elveszítem a munkám, ha nem tud a gyerekem elhelyezkedni, ha..., ha..., ha... Ez a biztonság megérné hosszú távon. Az emberek kilencven százaléka nem bírja tevékenység nélkül pergetni a napjait. A FNA lehetővé tenne például több karitatív munkát, a művészeknek a koncentráltabb, elmélyültebb alkotást úgy, hogy emellett egy egészen széles réteg esélyt kap a minőségi életre. Talán utópisztikusan hangzik, de megéri küzdeni mindezért, mert ha van honnan elindulni, könnyebb rátalálni a saját utunkra. És a sok elégedett, boldog embert már nem irritálná, ha vannak egyesek, akik ehhez nem tettek hozzá semmit. Mindenki foglalkozhatna a maga dolgával. Mert a létbizonytalanság az, ami mindent kikezd, még azok munka-, illetve életkedvét is, akik amúgy tényleg szívesen dolgoznak."


Journal ©

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.32 Seconds