[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 179
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 179


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
A cenzúra lényege
Freewolf

Szókratész épp a szólásszabadság oltárán áldozta életét, míg Platón, a tanítványa volt az, aki az intellektuális, vallási, művészeti cenzúrát összeállította...


A cenzúra talán egyidős az emberiséggel, hiszen mindig is voltak olyanok, akiknek eltérő volt a véleménye és voltak olyanok, akik ezt el akarták némítani. Szókratész épp a szólásszabadság oltárán áldozta életét, míg Platón, a tanítványa volt az, aki az intellektuális, vallási, művészeti cenzúrát összeállította. Érdekes kettősség.
Maga a fogalom a vélemények és információk áramlásának korlátozását jelenti főleg morális és politikai ügyekben. A jelenlegi demokratikus felfogás szerint ez minden esetben negatív fogalmat takar, mivel a nyugati típusú kultúrák mindig is nagy becsben tartották a szólás és a gondolat szabadságát. Természetesen jelenleg is bizonyos fokú cenzúra megfigyelhető ezekben a társadalmakban is, főleg gyermekvédelmi okokból. Mind ezek mellet a bűnözés a terrorizmus visszaszorítása terén is működik ez, de az említettek eléggé szűk kört fednek le, másként kimondottan a társadalom által elfogadott értékrend mentén helyezkednek el.
A politikai cenzúra ellen való fellépés kristálytiszta megnyilvánulása épp a 48-as forradalom és szabadságharc idején csúcsosodott ki itthon. Petőfi és társai keltek ki a cenzúra ellen és épp annak az egyik áldozatát, Táncsicsot börtönből szabadították ki, a tizenkét pontban foglaltak felkiáltása mellett: A cenzúra eltörlése! Ez a forradalom, Petőfi és Táncsics neve így összeforrt a szólás és gondolat szabadsága melletti harcos kiállással.
Hosszú időre aztán ezek a nemes eszmék feledésbe merültek. Ugyan, ki merte, vagy tehette volna meg, hogy Ferenc Józsefet, Adolf Hitlert, vagy Joszip Sztálint bírálhassa saját közegében? Épp így nem érhette bírálat Rákosi Mátyást, vagy Kádár Jánost sem. A totalitárius diktatúrák sajátja, hogy csak a dicsérő szavakat engedi és a bírálatokat kegyetlenül, kemény kézzel fojtja el! Kimondottan szembeszökő napjainkban ez Kína esetében, aki a világháló cenzúrázásával próbálja hatalmát stabilan tartani a haladó nézetek ellenében.
Az internet szabaddá tesz, mondhatnánk, de ez sem igaz minden esetben. Az olvasói és szerzői megnyilvánulások cenzúrázása itt is elkezdődött. Bizonyos, a cenzúrára jellemző tabu témák kialakulása már szépen körvonalazódik és egy, a törvényi szabályozáshoz képest szigorúbb szabályozás figyelhető meg. Mindez sok közösséget érint és veszélyes tendenciát indít el. Veszélyes, mert az abszolút értelemben vett véleménykorlátozás az, ami a legkártékonyabb a demokráciára és a legsötétebb diktatúra képét vetíti ismét elénk!
A legsötétebbet, mert egyesek szerint csak az jelenti az igazi szabadságot, persze az ő szabadságukat, ha azt szabad mondanunk, amit a véleménycenzorok megengednek.
Az ellentmondás, a gondolatok és az újítás mindig gyanús és veszélyes, mert a bebetonozott hatalom alapjait zúzza szét! A vélemények, a gondolatok és a szabad szó törik össze az embertelen, hazug eszmeiséget, leplezik le tarthatatlan voltát és mutatnak rá a hazugságokat igazságnak, az egyes diktátori véleményeket tényeknek beállító népbutítások tarthatatlanságára. A cenzúra soha nem tűri el a szabad gondolkodást, mert alapjai ellen való, így aki szabad szeretne maradni, tűzzel- vassal kell küzdenie azért, hogy holnap is megszólalhasson külön engedély nélkül, mert semmi sem tarthat örökké! Előbb utóbb úgy is felharsan valahonnan, hogy: „ A király meztelen!”.
Ideje: December 02, csütörtök, 21:43:36 - Administrator

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
"A cenzúra lényege" | Belépés/Regisztráció | 21 hozzászólás | Search Discussion
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- csitesz Ideje: December 03, péntek, 05:49:13
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Jó összeállítás. üdv. Józsi



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- fényesi Ideje: December 03, péntek, 06:44:22
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Nem rossz, nem rossz, de a történelmi visszatekintést elnagyoltnak érzem. Kevés benne az aktualitás! Szókratészt szeretem. Ezt (is) mondta: Gnoti se auton („ismerd meg önmagad”), és még hozzátette, hogy minden másodlagos.
üdv. fTJ



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- winner Ideje: December 03, péntek, 07:25:23
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Sztálin nem Joszip (József) volt, hanem Joszif azaz Juszuf. Grúzul Ioszeb Dzsugasvili.




Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Attila61 Ideje: December 03, péntek, 10:08:59
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Egyetértek veled. A cenzúra nagyon veszélyes dolog, azonban ne feledkezzünk meg a szólásszabadság mögé bújtatott törvénytelen rágalmazásokról sem. A választások során egyes pártoknak már eszközévé vált mások bemocskolása, rágalmazása, amit aztán bírsággal sújtva könnyedén kifizetnek. Nagyon kényes a határvonal a szólásszabadság és az alaptalan vádaskodások között. Néha hallunk valamit és hajlamosak vagyunk tényként közölni akkor is, ha nem győződünk meg a hír valódi tartalmáról. Ez legalább annyira veszélyes, ha nem jobban , mint a cenzúra maga.
Ne feledkezzünk meg az újkori direkt cenzúráról sem, ami az utóbbi időben főleg keleten terjedt el. Vannak országok, ahol nemes egyszerűséggel eltűnnek emberek, újságírók.
"Egy friss felmérés szerint idén esett gyilkosság áldozatául a legtöbb újságíró, 2009-ben eddig 68 újságírót öltek meg világszerte. Drew Sullivan, a szarajevói székhelyű, az ENSZ, az USA és nonprofit szervezetek által finanszírozott Organized Crime and Corruption Reporting Project, a szervezett bűnözésre és a korrupcióra szakosodott újságírószervezet szerkesztője rendszeresen tart biztonsági továbbképzéseket balkáni és kelet-európai újságíróknak. " * (index.hu)
Az interneten cenzúra szerintem nem létezik. Rengeteg különböző témájú és tulajdonosú oldal létezik így bárki kiválaszthatja a számára legmegfelelőbbet.



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Attila61 Ideje: December 03, péntek, 12:22:29
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Kedves Freewolf! Nem tudom mely portálok azok és igazából, nem is ítélhetem meg ki mit csinál és arra mi a reakció. Egyet biztosan tudok mondani Neked. Én sosem szoktam a hálóban mosogatni, így nem is küldtek még ki onnan soha.:-))))) Egyébként ezért írtam, hogy az interneten nincs cenzúra!:-)))))



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Anna1955 Ideje: December 03, péntek, 12:25:37
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Úgy gondolom, a téma megérdemelt volna, egy kicsit bővebb, mélyebbre ásott kifejtést, mert sokakat érint, és nagyon sokan keverik a fogalmakat, a sérelmeket.
Talán nem is a cikkhez szólnék, hanem amit most utoljára válaszoltál, az interneten történő szólások lehetőségét.
Az a helyzet, hogy az internet egy hatalmas média, amelyben nem lehet megvalósítani senki elnémítását, hiszen ha valahol nem szólhat, megteheti több millió más fórumon.
Az üzemeltetőknek, saját házuk táján, joguk van megszabni a mikénteket, és a hogyant.
Behatárolhatják, hogy az általuk fenntartott site-ok mire vannak fenntartva.
A fórumok is csak egy vegyes felvágott lennének, ha nem csoportosítanánk a témákat, és bárki bárhol bármit írhatna. Létező fogalom az off-topik, nem véletlen, és törlik is kegyetlenül, aki alkalmazza, gondolom Te is ismered.
Szigorúan szabályozza minden portáltulajdonos azt, hogy mit enged és mit nem, és ez jogában is áll, hiszen Ő viseli a költségeket.
Ha valaki beregisztrál egy portálra, azzal egy szerződést köt, és ennek alapfeltétele, hogy elfogadja az adott helyen betartandó szabályokat.
A szabályok betartatása, nem a cenzúra fogalomkörébe tartozik, hiszen a világhálón, mindenki létrehozhatja a maga cenzúrázhatatlan felületét.

Szeretettel olvastalak:

Anna



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Attila61 Ideje: December 03, péntek, 14:26:43
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Holnap...:-)))



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Lacoba Ideje: December 03, péntek, 17:09:00
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Cenzúra ügyben jókora fogalomzavar lelhető fel a cikked internetes részénél, hiszen minden törlést, adminolást, lektorálást összemos a cenzúrával.

1. a klf. Internetes portálok szabályok szerint működnek, nem szabad portálok. Általában a legkülönfélébb közösségek, egyének tulajdonában vannak. A közösségek, egyének portáljuk működéséhez szabályokat alkotnak. Ezen szabályok nem a cenzúra eszközei, mert nem egy központi hatalom érdekei mentén érvényesülnek. Ezek a szabályok a törvényszerű működés eszközei, az anarchiával szemben, és a demokratikus működés alapkövei.
- a látogatók, felhasználók, tagok a szabályok szerint használhatják az adott portált, annak szabályait meg kell ismerniük (az internetezők előszeretettel kihagyják ezt), hogy szabályszerűen használhassák.
- a portálok a szabályok, törvények betartását a lehetőségeik szerint segítik, illetve védik. Erre különböző módozatok használatosak: adminolás, előzetes beengedés, figyelmeztetés stb. Ezeknek nincs közük a cenzúrához.

2. az internetes portálok működése törvényileg behatárolt. A demokráciákban a szólásszabadság témaköre ezekre a portálokra is vonatkozik. Éppen a demokrácia legfontosabb eszköze azonban az is, hogy bár a szólás szabad, de szavaiért mindenki önmaga felel, annak törvényességéért önmaga vállal kötelezettséget. Itt változik meg az internetes szólásszabadság témaköre, az általánosságban vetthez viszonyítva, hiszen a portálokon megszólalók, hozzászólók, cikkezők, blogozók, alkotók többsége anonim, tehát az ilyen megszólalásáért, hozzászólásáért (stb.), nem képes felelni. Azokért csupán a portál üzemeltetője érhető el.
- ezért alkotnak a portálokat üzemeltető közösségek, egyének szabályokat. Ezen szabályok között én még nem találkoztam olyannal, amely a hatalom fitogtatásáért, megtartásáért stb. ha úgy tetszik cenzúrát vezetett volna be az adott oldalon. A központi hatalomhoz kapcsolódóan meg talán ki is zárható.


Tehát:
- A cenzúra nem lehet cenzúra, ha törvénytelen dolgot nem en

A hozzászólás folytatása...



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- stando (stando.agi@gmail.com) Ideje: December 04, szombat, 08:50:08
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Sajtószabadásg, 12 pont, a vélémennyilvánítás szabadsága, független tájékoztatás, internetes portálok belső rendje, cenzúra és moderálás, új Médiatörvény... - lesz miről besélgetni ma. ;)



Re: A cenzúra lényege (Pontok: 1)
- Emericus (imike@labor.hu) Ideje: December 15, szerda, 07:15:35
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
A cenzúra, mármint az igazi, sokkal ravaszabb dolog a direkt szájbefogásnál. Akkor ugyanis mindenki tudja, hogy az illető száját erőszakkal fogják be, az erőszaknak oka van, nyilván az, hogy a másiknak más a véleménye. A szólásszabadság pedig, mármint ami nálunk működik, a következő: mondjuk X kijelenti, hogy a víz nedves, és ezt publikálja is. Erre én, a Hatalom ugyanabban az orgánumban közlöm az ő állításának cáfolatát, miszerint a víznél szárazabb dolog nincs is, egy másikban pedig megszellőztetem, hogy láttam a szerző nevét egy háromperhármas listán, vagy hogy tartótiszt volt a 60-as években. Őneki persze joga van ezt cáfolni, de állítása, miszerint a víz nedves, hiteltelenné válik. Harcolhat, elhallgathat vagy kimehet külföldre, de - sajnos - a legtöbben a helyesbítést választják, hogy a víz talán nem is annyira nedves. Hát ez a szólásszabadság, szemben szájbefogással. Igaz, nincs terror, és ez is nagy dolog. Ölülök, hogy olvashattalak.



PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.31 Seconds