[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 143
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 144

Jelen:
Tagi infók Almasy Küldhetsz neki privát üzenetet Almasy Almasy


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
A jog állama, a jog álma
andrass

Most viszont háború van. Ide-oda utalások, hivatkozások, magyarázatok, magyarázkodások, olcsó poénok, vádaskodás és szarkazmus.



Joggal álmodunk, azzal kelünk és fekszünk. Jogot akarunk testünknek, szellemünknek, döntéseinknek, az élet minden területén!
Csakhogy még egy szedett-vedett klubban is vannak minimális tagsági szabályok, kötelességek, kötelezettségek. Mert minek is az állam, ha nem szabhat semmilyen feltételt a polgárai számára?
Ők ugyanis állampolgárok, az államéi, az állam polgárai – de könnyen megfeledkezünk erről...

Természetszerűen nem igazán szerencsés, ha a törvények törvényéhez gyakran hozzányúlunk, de a törvényekkel való babrálás amolyan magyar bogarasság, toldozzuk, foldozzuk őket – a jogbiztonságot ez bizony sem segíti elő...

Az alkotmányról a magyarok többsége 1990-2010 között nagyjából annyit tudott, hogy van. Jó volt, úgy volt jó, nem volt politikai játékszer – még az sem volt probléma, hogy a lingő-lengő demokráciánk alaptörvénye vészes időt jelző 1949. évi törvényként funkcionált, persze ’89-ben szinte teljes egészében átírták – igaz túl nagy véleménycsatát nem eredményezett a dolog sem a szakértők, sem a laikusok között.

Most viszont háború van.
Ide-oda utalások, hivatkozások, magyarázatok, magyarázkodások, olcsó poénok, vádaskodás és szarkazmus.
Liberális szabadságharcosok tollal, hangos szóval, transzparensekkel, uniós segédcsapatokkal állnak a véleménynyilvánítás barikádjain s teketória nélkül kompromittálják magukat, az országot, a nemzetet – az ’50-es évek diktatúrája köszön számukra vissza s már-már az Andrássy út pincéjében látják jogaikért megszállottan küzdő bajtársaikat, vagy ’44-es rémtettek áldozataiként jelennek meg lelki szemeik előtt.

Szóval legyen ingyenes mindenkinek a felsőoktatás (?) és ha lehet az állam fizesse a diploma átvételét követően az angliai lakbért és a lufthanza-jegyet, persze az ötéves egyetemet 15-20 év alatt is el lehessen végezni, no és végzésig folyamatos legyen a hallgatói jogviszony, az egyetemek kapjanak normatívát ezen hallgatók után, akik legyenek biztosítottak ez idő alatt s biztosításuk lehetőleg terjedjen ki az extrém sportok, vagy fesztiválok során elszenvedett baleseteket követő rekreációs kezelések megtérítésére, minimálisan 3 csillagos wellnes-szállodában.

Én is viccelek, mert az ember automatikus védekezési mechanizmusa lehet a humor.
Lehet, hogy a magyar orvosok esetleg nem flangálnának annyian külföldi klinikákra, ha a kollégáik a zsebpénz után is fizetnének adót?
Erről miért nem szól senki?
Vagy arról, hogy hányan szereznek diplomát/diplomákat a magyar felsőoktatásban, akiknek a középiskola bőven elegendő volna és akiknek a tanulmányi előmeneteléhez bizony asszisztálnak az egyetemek és főiskolák – tisztelet, mély tisztelet a kivételeknek.

Véleményem szerint az államnak igenis játékszabályokat kell szabni, a jogállam és a demokrácia keretei között. Persze vigyázni kell a szabálykönyvvel, nagyon vigyázni kell.
Demoralizáló, ha egy labdarúgó mérkőzésen rúgott gólt a meccsnapot követően érvénytelenítenek, vagy a legfőbb játékvezetői testület döntése alapján – mivel fejes kettőt ér – az eredmény nem 1:1, hanem 2:1 a hazaiaknak, netalán újrajátszatják a derbit mert a vesztes csapat balhátvédje sógora a szövetségi elnöknek.
Ezek bizony demoralizáló dolgok, mind a 22 játékos, mind a cserepad és az edzői stáb, mind a B-közép, mind a hidegvérű drukkerek, mind a vendégszektor, mind a TV-előtt ülők, mind a sporthíreket olvasók számára.

Ideje: Március 18, hétfő, 09:14:39 - Administrator

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
" A jog állama, a jog álma" | Belépés/Regisztráció | 15 hozzászólás | Search Discussion
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- Anna1955 (anna.lorinczi.l@gmail.com) Ideje: Március 18, hétfő, 09:41:23
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Jogos kérdéseket vet föl a cikked. A jogállam és a demokrácia, a szabadsággal kellene kezdődjön, az egynlő esélyekkel, és még sorolhatnék itt hangzatos szólamokat, amikről csak álmodunk. A magyar ember nem menne külföldre, ha megélhetne itthon, az egyetemista nem 10 év alatt végezné el az iskolát, ha nem tehetné ezt meg. Rengeteg értelmetlen jogszabály van, és rengeteg kiskapu, melyet a törvényhozók rossz munkája okozott és okoz még ma is. Ők miért nem felelnek ezért? Nekik az lenne a dolguk, hogy olyan törvényeket alkossanak, amely egyértelmű, és biztosítja az élethez való jogot is. Elgondolkodtatott a cikked. szeretettel: Anna :))



Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- mickey48 Ideje: Március 18, hétfő, 10:38:13
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Bizony, nagyon érdekes gondolatokat szül cikked! Esélyegyenlőség? Hiszen éppen mi tesszük ezt tönkre a borravalóval - remélvén ezzel előnyösebb bánásmódot. Egy nyugdíjas mikor és hol kap borravalót? Vagy Ő alantasabb állampolgár egy orvosnál?
De Ő még bundázni sem tud, mint egyes focisták...Ma már a törvényhozás is egy jövedelmező üzletág - lásd; egykulcsos adó.

Üdvözlettel - Miki



Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- a_leb Ideje: Március 19, kedd, 08:54:19
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Nagyon sok mindent érintettél a cikkedben, és okkal háborodsz fel azokon a dolgokon, amiket sérelmesnek érzel, ezzel sokan vagyunk így. Mégis a legelső bekezdésed alapján kell mondjak valamit. Igen, értem, az állampolgár fogalma az állam polgára, de ennél nagyobb súllyal kell, mert végzetesen torzul a demokrácia alapelve, hogy a POLGÁR ÁLLAMA érvényesüljön. Mit feltételez ez? Tiszta, átlátható szabályokat, kinek mi a feladata ebben az együttműködésben, mi az állam, és mi a polgár feladata, mik az alapvető jogok és kötelességek mindkét irányban (Alkotmány, Törvények). Folyamatos konszenzust, az alapvető érdekek legszélesebb kiterjesztését, az állampolgárok érdekeit felülírni akaró, netán helyzetükkel visszaélni kivánó, őket kihasználni akaró kisebb érdekcsoportok ilyen irányú törekvéseinek visszaszorítását és igen, igazad van, együttműködésben állam és polgárai. Mi is kellene ehhez? Tisztesség, tájékozottság, empátia... és még sorolhatnám, de alapvető emberi értékek... és milyen jó lenne, ha ennyire egyszerű lenne. Meggyőződésem, hogy lehet.
aLéb



Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- haaszi Ideje: Március 20, szerda, 15:31:15
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Jó cikk ez, és a hozzászólók is nagyon jól látják a problémákat...



Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- nemtom Ideje: Március 22, péntek, 23:14:22
(Adatok | Üzenet küldése)
Kedves andrass

Sajnálatos módon a cikked egyáltalán nem szellemes. Arról nem is beszélve, hogy nagyfokú tudatlanságról árulkodik.
Tehát: Mi az, hogy az államéi vagyunk? Hogy érted? Testestül-lelkestül? Vagy csak a húsunk? Vagy az összes gondolatunk is?
Ezzel a kijelentéseddel, „a törvényekkel való babrálás amolyan magyar bogarasság”, nevetségessé teszed a magyar törvényhozást, ami egyébként most valóban közelít ehhez. Már rég nem az állampolgárok, hanem egyes célcsoportok érdekeit szolgálja.
A „liberális szabadságharcosok”-kal kezdődő mondatszörnyeteged szinte semmit nem jelent, csak politikai állásfoglalás. Hadd súgjam meg neked, az „uniós segédcsapat” megjegyzésedre. Beléptünk az Unióba. Népszavazással döntöttünk így. Pénzt kapunk, sőt lassan úgy néz ki, az ország legnagyobb bevételi forrása uniós támogatás. Továbbá azt is tényként kell elfogadnod, hogy a mindenkori ellenzék, tehát nem csak a mostani, odajárt „árulkodni”, „áskálódni” a hatalmon lévő kormány ellen. Hogy téged idézzelek: ez „amolyan magyar bogarasság”. Ilyenek vagyunk.
Jópofa a felsőoktatásról szóló részed is. De miért nem vagy következetes? Már az óvodai foglalkoztatást is nagy részben az állam finanszírozza. Tehát ne engedjük a kicsiket évekig külföldre menni. Mit képzelnek? Itthon megtanultak legózni, labdázni, fogócskázni, most meg már ott akarnak játszani? Ne már! Fizessenek, és majd utána. Hisz nekik is van miből, csakúgy, mint az egyetemistáknak.(Ez a szarkazmus.) Apropó egyetemisták. Elvégzik az egyetemet, és harminc százalékuk itthon nem kap állást. Természetes, hogy maradjanak itthon, és vegyék fel az összes támogatást meg segélyt, ami csak jár. Ha szerencséje is van némelyiknek, akkor beléphet a munka világába. Mondjuk, a Tescóban hasznosítja a diplomáját mint árufeltöltő.
És a végére még valamit ezzel a rossz játékszabályos poénoddal kapcsolatban. A sakkban kétféle színű bábu van, de csak egy játékszabály. Az pedig mindenkire e

A hozzászólás folytatása...



Re: A jog állama, a jog álma (Pontok: 1)
- andrass Ideje: Március 23, szombat, 06:00:01
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Kedves nemtom!

Nézd el nekem tudatlanságom...
Véleményem szerint az állampolgár igenis az állam polgára, ne Orwell-i tulajdonlásra gondolj, minthogy a cikk még csak implicit módon sem tartalmaz ilyesmit. Én azt mondom, hogy az államnak joga van feltételeket szabni a polgárai számára, és sajnálatos módon mindig a jogokat kérjük rajta számon. A hazához magunkból is hozzá kell adnunk, az állam játékszabályait pedig be kell tartanunk.
Nem tudom, hogy milyen élettapasztalattal bírsz, illetve milyen szakmában dolgozol, de bizony a magyar jogszabályok babrálása és fabrikálása mindennapos dolog. Ezt a jogszabályokat napi szinten olvasó és alkalmazó emberek pontosan látják.
Nem kívántam pártpolitikai állást felvenni, de politikait igen, ugyanis a politizálás, mint a közügyekkel való foglalkozás a demokrácia esszenciális eleme. A liberális gondolkodást a 21. században egy megfoghatatlan dolognak tartom, ugyanis mindenre rálicitál, semmilyen valós vagy imaginárius határvonást nem fogad el. Sajnos az Uniónak sok ilyen vonatkozása van, ettől függetlenül én olyat nem állítottam, hogy az uniós szerződéseket nem kell betartani, azt viszont állítom, hogy az uniós jogharmonizáció hibáktól hemzseg és rövid és hosszú távú gazdasági érdekek is befolyásolják: lásd európai kisebbségi politika.
Természetesen nem elég minimum a képzési időre itthon tartani a diplomásokat, meg kellene ezzel párhuzamosan szigorítani a felsőoktatási intézmények akkreditációját és az egyetemi, főiskolai képzéseket, felvételiket, valamint közelíteni a való élethez: az elméleti képzéseket több gyakorlati résszel színesíteni.
Az óvodások párhuzama - már ne is haragudj - de butaság. A diplomával az ember szakmát és tudást kap, melyet hasznosítva meg tud élni és a kapott díjazásból hozzájárul az állam fenntartásához, ahhoz, hogy gyermekei bölcsődei, óvodai, általános és középiskolai oktatásban részesüljenek (többek között). A Tescoban dolgozó és segélyre szoruló diplomások pontosan egy rossz felsőoktatási rendszer áldozatai

A hozzászólás folytatása...



PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.32 Seconds