[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 256
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 256


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Van rá esély, hogy Putyint elítéljék háborús bűnök miatt?


Joe Biden a bucsai tömegsírok felfedezése után ismét háborús bűnösnek nevezte Vlagyimir Putyint. Az USA elnöke szerint az orosz vezetőnek nemzetközi bíróság elé kellene állnia, de ez korántsem lenne egyszerű.


A Nemzetközi Büntetőbíróság a genfi egyezmény súlyos megsértéseként határozza meg a háborús, humanitárius bűnöket - kezdi összefoglalóját a Guardian. Jonathan Hafetz, a Seton Hall Egyetem Jogi Karának nemzetközi büntetőjogi és nemzetbiztonsági szakértője szerint a bucsai civilek kivégzése már ebbe a kategóriába tartozik, miközben Oroszország továbbra is tagadja bűnösségét.

Jake Sullivan, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója hétfőn azt nyilatkozta az őt kérdező újságíróknak, hogy a háborús bűnök bizonyítékaira négy fő forrásból tesznek szert:
az Egyesült Államok és szövetségesei által gyűjtött információkból (többek között hírszerzési forrásokból), Ukrajna saját helyszíni erőfeszítései által, nemzetközi szervezetektől (köztük az ENSZ-től és a nem kormányzati szervezetektől származó anyagokból), valamint a független globális média által közzétett fotók, interjúk és dokumentációk segítségével.

Az ügyészség ezeknek birtokában érvelhet azzal, hogy Putyin és belső köre háborús bűnöket követett el már a támadás elrendelésével is, vagy azzal, hogy tudták, bűncselekményeket követnek el, mégsem akadályozták meg azokat.
Philippe Sands, a University College London professzora azt mondta az Associated Pressnek, hogy minden esetben bizonyítani kell, hogy tudták, tudhatták, vagy tudniuk kellett róla. Azonban a szakértő szerint annak is fennáll a veszélye, hogy három éven belül bíróság elé állítják az alacsonyabb beosztású embereket, míg Putyin, Lavrov, a védelmi miniszter, a hírszerzők, a katonák és az oligarchák nem kapnak büntetést.

A Nemzetközi Büntetőbíróság 20 évvel ezelőtt kezdett el foglalkozni a népirtás és az emberiesség elleni bűncselekmények elkövetői ellen való vádemeléssel.
Az Egyesült Államok, Kína, Oroszország és Ukrajna nem tagja a bíróságnak. Az intézmény főügyésze, Karim Khan februárban közölte, hogy háborús bűnök miatt indított vizsgálatot, válaszul az ukrajnai invázióra, Ukrajna pedig korábban jóváhagyott egy 2013-ig visszanyúló vizsgálatot, ami a Krím Oroszország általi annektálását is magába foglalja.

A bíróság elfogatóparancsot adhat ki, ha az ügyészek bizonyítékot tudnak felmutatni háborús bűnök elkövetésére, de kicsi az esélye annak, ezt be is tudják tartani.
Tovább nehezíti a helyzetet, hogy diplomáciailag kínos és képmutatónak tűnhet, hogy az Egyesült Államok nem hajlandó csatlakozni a bírósághoz, miközben a múltban más összefüggésekben együttműködhetett a Nemzetközi Büntetőbírósággal, annak ellenére, hogy nem is volt annak tagja.

Nemzetközi szintű hatást lehetne gyakorolni az orosz vezetésre esetleg az ENSZ-ben is, de mivel Oroszország állandó tagja a Biztonsági Tanácsnak, nehéz elképzelni, hogy Moszkva képviselői ne élnének vétójogukkal.
Egy másik lehetőség egy több ország által szervezett különleges bíróság, mint a nürnbergi törvényszék esetében, vagy a délszláv háború és az 1994-es ruandai népirtás során elkövetett bűnök feltársára felállított bíróságok, esetleg az ENSZ által támogatott Sierra Leone-i különleges bíróság, amelyet 2002-ben azért hoztak létre, hogy elszámoltassák az 1996-os polgárháború során elkövetett atrocitások felelőseit.

Egyszerűbbnek tűnhet Putyint agresszió bűntette miatt vád alá helyezni, amiért háborút indított egy másik szuverén ország ellen, csakhogy a Nemzetközi Büntetőbíróság nem rendelkezik joghatósággal Oroszország felett.
A múlt hónapban több tucat neves jogász és politikus, köztük Dmytro Kuleba ukrán külügyminiszter és Gordon Brown volt brit miniszterelnök is kampányt indított egy olyan különleges törvényszék létrehozására, ami elítélhetné Oroszországot az ukrajnai agresszió miatt.

Bármelyik forgatókönyv is következik be, az biztos, hogy a vádemelés valószínűleg minden esetben sok évig tartana.

Forrás: https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/keszul-van-ra-esely-hogy-putyint-eliteljek-haborus-bunok-miatt/
Ideje: április 05, kedd, 18:09:20 - Administrator

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
"Van rá esély, hogy Putyint elítéljék háborús bűnök miatt?" | Belépés/Regisztráció | 0 hozzászólás
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.27 Seconds