[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 254
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 254


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Beszélgetős: A stressz átalakítása pozitív energiává


A harmónia és egyensúly az egészség lényeges eleme. Ha a test egységes egész, akkor valamelyik szervben, mirigyben vagy szerv-rendszerben kialakuló stressz az egész szervezetet legyengíti.


A betegséget, mint tünetet, energia-elakadások okozzák és ener-gia szinten nyilvánul meg. Túl sok vagy kevés energia a test egyik részében betegséget idéz elő az adott helyen, és stresszhatást gyako-rol az egész testre.
A betegségek mindig az energia szintjén kezdődnek.
Egy betegség akár évekig is lappanghat kellemetlenebb tünet nél-kül, s nem jelenik meg fizikai szinten. ha huzamosabb ideig akad el az energia adott testrészen, akkor ott lecsökken az energia-szint, ami az életerő megbomlásához vezet. Minél később észleljük az energia megbomlását, annál nagyobb az energia-egyensúly megbomlása által keltett rombolás.
Az érzelem és a betegség összefüggései
Sokáig nem fordítottak figyelmet az érzelmek és a megbetegedés összefüggéseire. Pedig az érzelmi feszültségek, dühkitörések, dep-ressziós magábafordulás, gubbasztás, duzzogás, fellobbanás, harag, sértődés mind-mind egy-egy jelzés arra, hogy a szervezetben meg-bomlott a lelki béke, s vonzataként az energia-egyensúly is felbillent.
A makacsságot, a szív energiáinak egyensúly-hiánya okozhatja. A gyávaság vagy félelem a tüdő és a vese energiájának egyensúlyhiá-nyából ered. A hátfájás a vese illetve a hólyag energiájának egyen-súlyhiányára vezethető vissza. Számos más viselkedési probléma il-letve fizikai fájdalom vezethető vissza az életerő egyensúlyának az adott testrészen történő megbomlására.
Minél jobban ragaszkodunk a modern világ által nyerhető anyagi javakhoz, szórakozási- és luxusigényekhez, kábító- ajzószerekhez, szolgáltatásokhoz, mind jobban és jobban eltávolodunk valós énünk-től, s igazi énünk megélését pótszerekkel helyettesítjük. Minél job-ban szükségét érezzük a pótszereknek, anyagi javaknak, státuszszim-bólumoknak – kocsi, villa stb. – azok megszerzése iránti vágyakozá-sunk vagy ha megszereztük őket, megtartásunk, szorongást, stresszt okoz. Amíg fel nem oldjuk az anyagi javakhoz való görcsös ragasz-kodásunkat, addig nem tudunk megszabadulni a hozzájuk kapcsoló-dó negatív érzelmektől.
A negatív energia romboló hatásáról
Testünk egyensúlyát elsősorban a negatív energiák bontják meg. A családfőből felszabaduló negatív energia törvényszerűen, a domi-nó-elv alapján, negatív érzelmi sorozatot vált ki a család többi tagjá-nál is, ami végül lerombolja az egész család energiaegyensúlyát.
A legtipikusabb eset, amikor az apa hazahozza a napi gondok ál-tal felgyülemlett negatív energiákat, s a benne felgyülemlett stressz feszíti. Szervezete csak arra vár, hogy kiengedje valahol a negatív energiák gőzszelepét. Erre legalkalmasabb, ha gyerek rossz jegyet hozott haza, rögtön dührohamot kapva először szóban majd tettleg is, megleckézteti a kínosan feszengő nebulót. A bántalmazástól a gye-rek sírni kezd, ettől a látványtól az apának kinyílik a stressz-szelepe és hatalmas adag negatív energiát fröcsköl szét a lakásba, mint a bűzgörény, amikor vészhelyzetbe kerülve kiengedi bűzmirigye tar-talmát. Így fröcsköli szét gyanútlanul ártatlan családtagjaira negatív stresszenergiáinak nagy részét a teremtés koronája. Ezzel mintegy leengedve agyáról a felgyülemlett negatív emóciókat (aznapi mun-kahelyi megaláztatás pl.).
A levegő izzani kezd, bejön a nagylány, és gyanútlanul megkér-dezi
— Ugye, anya, elmehetek Adrianékhoz szülinapi bulira vasár-nap?
Az anya szólni sem mer, csak fejével némán biccent. Meglátja ezt az apa, és most a lányra zúdítja stressz-bűzbombáit. Fröcsögve or-dítja
— Nem mész sehova! Megtanultad már az angolt? És különben is...
— De apa, el kell mennem, mert akkor hozzám sem jönnek el...
Az apa erre még jobban begerjed, és lekever egy nyaklevest a lánynak is.
— Akkor nem jönnek el! Itt nem lesz házibuli!
Most már a lány is sírni kezd, s berohan a szobájába, magára csapja az ajtót.
A gőzszelep kezd leengedni, az apa elégedetten néz körül, s ki-küldi az asszonyt sörért. Az szótlanul kimegy, és elé teszi a sört. Az ember ebbe is beleköt, mert még mindig ki kell engedni egy kis gőzt.
— Megint meleg sört hoztál. Sose tanulod meg, hogy hidegen szeretem! Lusta vagy betenni a hűtőbe...?
— Nem értem rá, most hoztam a boltból... – mentegetőzik az asz-szony. Az ember leinti.
— Mert fontosabb a pletykálkodás, ahelyett, hogy igyekeznél ha-za!
Az asszonynál felmegy a pumpa, és kiengedi az ő negatív gőz-stressz-szelepét.
— Aki inni akar, hozza fel magának... elég nekem a kaját felci-pelni.
Az ember erre, dühében, túlönti a sört, s lecsorog az asztalterítő-re. Ettől még jobban begerjed, s káromkodni kezd. Az eddig szipogó gyerek a hangos szóra sírni kezd.
— Elhallgass, mert nyakon váglak! – förmed rá, mire a gyerek most már zokog, és bepisil félelmében. Most az anya engedi ki ne-gatív energiáit, és a gyereket a WC-be kísérve kaffogva megjegyzi.
— Egy vadállat vagy, nem vagy te apa!...
És így folytatódik az este, s a véletlenül belépő látogató valami nagyon furcsát érez. Úgy érzi, hogy vibrál a levegő a lakásban, és ő egyre gyengébb és gyengébb, és ha menten ki nem rohan innen, ak-kor megfullad.
Ez a kis jelenet naponta megismétlődik a családban. A stresszel teli életmód a munkahelyen és a családban is megfosztja az embere-ket szexuális és életenergiájuktól. Hiszen az életerejük a stressz által keltett negatív energiák feldolgozására megy el.
Ez a szülőknél számos párkapcsolati és szexuális problémát okoz. Vitalitásuk gyöngülése, valamint szexuális energiájuk elapadása el-hidegüléshez vezet, s depressziót okoz. Ezek aztán izomgyengeség-gel, impotenciával, frigiditással járnak.
A veszekedés, az állandó zajforrás, a csend és a belső béke hiá-nya, a csendes kis kuckóba való elvonulás, szemlélődés, belső mo-soly nélkülözése meggátolja a feltöltődést, és károsítja a fület, vesét, hólyagot.
A kommunikáció képtelenséget tv-nézéssel feloldó család egész este a tv előtt ül. Ez kimeríti a szemet, sérti a májat és epét, a belőle eredő energiaveszteség csökkenti a vitalitást.
Tehát, ha nincs idő a belső regenerálódásra, magunkba-tekintésre, gyönyörködésre, csendes meditációra, akkor a stressz eluralkodik szervezetünkön.

A boldogságenergia szerepe
A boldog ember egészséges – a boldogtalan, beteg. Szokták úgy is mondani, hogy valakinek bánatbetegsége van. Ehhez még hozzá-tenném: a délibábot, az elérhetetlen messzeséget, a botor csillogást, gazdagságot, a magamutogatást kereső ember kielégíthetetlen, és ép-pen ezért boldogtalan.
A boldogságenergia szétárad a szervezetben, és pontosan oda megy, ahol szükség van rá. Az egészséges ember mindennek tud örülni, és ebből az örömből hatalmas mennyiségű boldogságenergia akkumulálódik szervezetében.

Mosolyterápia

Amerikában járva úton-útfélen plakátokon, reklámokon, de szó-ban is beleütközik az ember egy kifejezésbe: Smail! – mosolyogj!
Ezt az amerikaiak pár évszázados viharos és megpróbáltatásokkal teli életükben annyira magukévá tették, hogy mára már beépült a génjeikbe, és a féléves gyermektől a nyolcvanéves matrónáig minden barátságosan feléjük küldött gesztus vagy szó, őszinte, gyerekes mo-solyt vált ki. Eleinte izgatott ez, a fülig érő mosoly, de, mivel magam is nyitott vagyok, végül is elfogadtam, sőt, magamévá tettem.
Mosolyognak, ha jó hideg a Cola vagy Wisky, ha szépen megterít a pincér, ha reggel süt a nap és nem esik az eső, ha meglátnak egy csivitelő madarat, és az erkélyükre száll. (Nem arra gondolnak, hogy lepiszkítja a korlátot ez a büdös madár, és el kell zavarni). Ha a vil-lamoson nem lépnek a lábukra, s ha valakinek átadják a helyüket... Szóval nyitottak, készségesek, barátságosak.
Honnan jön ez belőlük? Mintha nyílt, elfogadó tekintetükből az sugározna felénk, hogy fogadj el, én barátsággal közeledem feléd, nyitott vagyok irántad, s készen állok a kommunikálásra, beszéljük meg,,, hogy mit is? Az mindegy, csak kommunikáljunk.
Érdekes esetem volt tizenöt éve, amikor még csak autodidakta módon kezdtem el az angolt, önszorgalomból egy tankönyvből ta-nulgatni. Ugye, az elején vannak a formulák: Jó reggelt, szép időnk van. Ma nem esik az eső... Kék az ég... Ön hogy van, én jól vagyok... stb. Megtanultam, bár hülyeségnek, maradinak tartottam e formulá-kat. Micsoda kellemes csalódás ért, amikor Újzéland eldugott hegyi moteljában, kora reggel kilépve szobámból s kihajolva a folyosó ab-lakán, megfürösztöm arcomat a felkelő nap sugaraiban. Pár pillanat múlva nyílik a másik ajtó, s kilép rajta egy fiatal hölgy, kihajol mel-lettem, s megszólít:
— Móning? Hauduju...?
Én a döbbenettől, hogy egy idegen, csak úgy, belépve a lelkivilá-gomba, betolakodik énembe. – Hogy merészeli?! – futott át rajtam, majd bátortalanul, eszembe jutva a tanult formula, válaszoltam a ké-retlen partnernek
— Móning...
Ő erre vérszemet kapva
— The Wetter ist good... ó: somme seit!
Én nem hagyhattam válasz nélkül:
— Jess, too dey wanderfull!
Erre ő, merészen
— Wie, kantri?
— Hongrie – vágom rá felbátorodva. Ő nagy, kék szemeit elkere-kítve néz rám... – Hongrie, á... Puskás...
Na, erre lép ki angolul perfekt szobatársam, s ledöbben a mi pár-beszédünkön. Bekapcsolódik, s mint régi, jó barátok megyünk hár-masban elfogyasztani a breekfastot.
Ez a kis rövid példa azt mutatta be, hogy az ember társas lény, és társaságra vágyik. Én egyedül könyökölten az ablakban, és lelkem teli volt a gyönyörű, idegen tájjal. Ő is kilépett, szintén egyedül volt, s ugyanúgy eltöltötte lelkét az öröm. Ki kellett adni magából, s kö-zölni azzal a másikkal, hogy ő mennyire boldog ma, hogy itt lehet, hogy ebben az élményben része van. És ehhez tartozik az a lefegy-verző gyermeki mosoly, mellyel ezt a kis párbeszédet kísérte. Nem lehetett – még hiányos angol nyelvtudással sem – kitérni előle. Oly megható volt számomra az érdeklődése.
Azóta megszoktam, ha idegen helyen vagyok, s akár a tájban el-merülve, akár csak lejőve a szálloda lépcsőjén vagy beszállva egy liftbe, van ott valaki, akkor köszöntöm, mire ő megkérdezi: haudujudu? És én válaszolok, hogy ... szenk ju, veriveri vell... s a következő kérdés már biztosan az, hogy ... wie cantri? És egy perc múlva, belép egy harmadik, akkor már azt látja, hogy két barát be-szélget. S ő is belefolyik a társalgásba. Hát nem csodálatos ez?!
Ugyanez magyarra lefordítva: ha én ülök a távolsági buszon, s le-ül mellém egy vidéki néni, akkor nála még dolgozik ez az ősi rom-latlan lélekre valló ösztön. Elhelyezkedve, először is megköszöni, hogy engedtem leülni és nem pakoltam az ülőhelyre a csomagjaimat, elhárítandó a mellémülési szándékot. Utána pár perc múlva megszó-lal.
— Hova tetszik utazni?
— Csak X-be – mondom én.
— Hát, az bizony, jó messze van. Addig még zötykölődhetünk – válaszolja.
— És a néni, hová utazik? – kérdezem udvariasságból.
— Ó, én csak Y-ba, röpke másfél óra ide...
És így lassan kibontakozik egy párbeszéd. Lassan előkerül a csa-lád, az élet, az én családom, a múlt; és másfél óra múlva azon ve-szem észre magamat, hogy zsebbe marad az olvasnivaló, és én bol-dogan járok lélekben egy kis faluban, és folyik az ajkunkról a szó, és kacagunk, csak kacagunk egy-egy összecsengő kis eseményen... és megérkezve úgy búcsúzunk egymástól, mintha ezer éve ismernénk egymást. Mi ez? Varázslat? Nem, csak kommunikáció!

Miért meséltem el ezeket a történeteket?

Elsősorban azért, hogy mennyire fontos az oldott, kötetlen, kifeléfordulás, az egymás felé közeledés. A másikra sugárzó mosoly és a kiáradó szeretetenergia kölcsönös egymásrahatása. Hiszen ott, a zötykölődő busz ülésén két emberi lény ült szorosan egymás mellett, egymás aurájába zárva. Szabadon áramlik át az élet-, a mosoly-, a boldogságenergia. Harmónia alakul ki közöttük. De ha az egyik stresszes, és lezárja magát, s kifelé lövelli a negatív energiát, akkor a mellette ülőnek legjobb esetben megfájdul a feje...
Ilyen egyszerű dolog ez! Így kellene lennie, de sajnos a legritkább esetben van ez így a mai Magyarországon. Mert ez a nép bánatbeteg-ségben, a sikerélmény-megvonástól szenvedve lassú lelki sorvadásra ítélve gyűlölettengerben él. Miért?

A belső mosoly gyógyító hatása

Az igazi belső mosoly az egész testre hat, a szervekre, a miri-gyekre, az izmokra, valamint az idegrendszerre. Megnöveli az ener-gia-szintet, ami gyógyító hatású.
Az őszinte mosoly szeretet-energiát sugároz, amely gyógyít és melegít. Ha a betegre valaki rámosolyog, vagy egy síró gyermekre mosolygunk, akkor az rögtön jobban érzi magát, és a sírás hüppögés-sé alakulva, maszatos arca lassan mosolyba megy át. Mi ez a mágia? Szuggesztió? Nem, ez csupán a szeretet kiáramlása a másik felé.
Amikor rámosolygunk arra a másikra, akkor az fürdik a szerete-tünkben, s ez a szeretet gyógyít és fiatalít.
A gyógyásznak éppen ez a feladata, hogy saját szeretetében für-desse meg azt a pacienst, miután feltöltötte testét és lelkét gyógyító szeretet-energiával, Tanítsa meg a belső mosolyra. Ez már poszt-szuggesztió.
A belső mosoly szoros kapcsolatban áll a csecsemőmiriggyel, s fokozza annak működését. Éppen ezért, mivel a csecsemőmirigy a magasabb szintű megvilágosodás és az életerő székhelye, a stressz romboló hatása éppen a csecsemőmirigyet rombolja le. mivel a cse-csemőmirigy termeli elsősorban a T-sejteket, megállapítható, hogy az immunrendszer meggyengülésének, leromlásának elsődleges oka a lelkiválság, stressz okozta csecsemőmirigy pusztulása.
Példának okáért végezzünk egy egyszerű tesztet.
A paciens egyik karját nyújtsa ki oldalra, közben próbáljuk meg lenyomni a kezét. A paciens először az első ábrán látszó savanyú ké-pet vegye fel, aztán pedig mosolyogjon. Megfigyelhető a különbség. Ez is bizonyítja, hogy mosolygással aktivizáljuk a csecsemőmirigyet.

Az őszinte, a mélyről, a szervekből jövő mosolynak köszönhetően szerveink saját energiája is szabadon áramlik érzékszerveinkhez, el-sősorban a szemhez. A szem kapcsolatban áll az összes szervvel és érzékszervvel. Ilyen formán energiát közölhetünk minden szervünk-kel, ha ismerjük annak módját.

A belső erő növelésének fő forrása a szexuális energia fej-lesztése
Minél magasabb a szexuális energiánk szintje, annál nagyobb a személyes vonzerőnk. A szexuális energia csökkenésével a szemé-lyes vonzerő is csökken. Gyakoroljuk szexuális energiánk megőrzé-sét illetve növelését az újra felhasználásával. Az afrodiziákumok, potencianövelő pótszerek és pótcselekvések hatása rövid ideig tart, de hosszú távon nem tudják növelni a potenciális energiát.

A mosolyenergia összegyűjtése

Nagyon fontos, hogy a mosolyenergiát elraktározzuk a köldök táján. A meditációk káros hatása éppen abban nyilvánul meg, hogy túl sok energia halmozódik fel a fejben vagy a szívben, s ez ener-giatúltengést okoz. A köldök tájéka biztonságosan képes kezelni a belső mosoly által fejlesztett többletenergiát. Mivel körzetébe esik a Hara- és a Manipura csakra (földenergia és elosztó idegközpont), így csodálatosan eloszlik, és odamegy a begyűjtött többletenergia, ahova kell. Egy-egy szívből jövő, könnykicsordító kacagás, mely felér egy fizikai tornával, hatalmas pozitív (boldogság-nevetés) energiát sza-badít fel szervezetünkben, amit el kell raktározni rosszabb napokra. Ennek az energia-begyűjtésnek többféle módját is megismertem. A legegyszerűbb, amit a machigingóknál tanultam, a köldök köré raj-zolt csigavonal.
A mosolyenergia összegyűjtésének módszere a machigingóknál: A köldök köré 7 körből álló csigavonalat rajzolunk az óramutató já-rásával ellentétes irányba (A).
A férfiaknál ugyanúgy járunk el, csak az óramutató járásával megegyező irányban. A mosolyenergiát begyűjtő csigavonalat min-dig kékkel rajzoljuk.

A mosolyenergia begyűjtésének magasabb szintű módszere
Amennyiben a rajzolással begyakoroltuk a mosolyenergia-tárolás módját, továbbléphetünk, és mentálisan is megrajzolhatjuk az ener-giatároló csigavonalakat. Itt már, mivel magasabb szintre dolgozunk, a körök száma a következőképpen oszlik meg:
A kettősspirál alapján tudjuk, hogy a jin és a jang eredete a gyökércsakránál – férfiaknál és nőknél jobbról illetve balról – indul (idná, pingalá). Ezt a két kiindulási bázist és energiacsatornát ki-használva, az idná és pingala manipura-csakrába való becsalogatása és egyesítése a cél. A mentálisan megrajzolt mágikus körökkel elér-jük, hogy a földből beáramló életerő egy része modulálódva a neve-tés és mosoly által termelt és felszabaduló boldogságenergiával, a mágikus körök által képzett energiatárolóban tározódik, és az elosztó (manipura) csakra által oda jut el, ahol éppen szükség van rá.

A mosolyenergia összegyűjtése a köldökben – férfiak
A. Gyűjtsük össze az energiát a köldöknél, 36 körrel az óra járá-sának irányában
B. ezután 24 körrel az óra járásával ellentétesen

A mosolyenergia összegyűjtése a köldökben – nők
A. Gyűjtsük össze az energiát a köldöknél, 36 körrel az óra járá-sával ellentétes irányban
B. Ezután 24 körrel az óra járásával megegyezően

A mosolyenergia összegyűjtéséhez koncentráljunk a köl-dök tájékára
Ez a terület körülbelül 4,5 centiméternyire befelé található. Majd gondolatban mozgassuk ezt az energiát a köldök körül spirálisan 36-szor – rekeszizomnál feljebb illetve a szeméremcsontnál lejjebb ne menjünk. A nők az óra járásával ellentétesen indítsák a spirált, a fér-fiak pedig az óra járásával megegyezően. Majd váltsunk irányt, és 24 körrel hozzuk vissza az energiát a köldökünkhöz. Az első néhány al-kalommal ujjainkkal is segítsünk. Az energiát most biztonságosan elraktároztuk a köldökünknél, így bármikor, ha szükségünk van rá, előhívható. Például, ha testünk bármelyik része többletenergiát igé-nyel. Ezzel befejezzük a belső mosoly gyakorlását.
Mindennapos alkalmazás
Próbáljuk meg a belső mosolyt minden nap közvetlenül az ébre-dés után gyakorolni, egész napunkra jótékonyan hat. Amikor szeret-jük testünket, másokhoz is szeretetteljesebben viszonyulunk, és munkánk is hatékonyabb. Ha már jól elsajátítottuk, és rendszeresen gyakoroljuk, idő szűkében gyorsabban, akár néhány perc alatt is el-végezhetjük.

Mosolygással űzzük el a negatív érzelmeket

Gyakoroljunk stresszhelyzetben, ha félünk, haragszunk vagy dep-resszió gyötör. Mosolyogjunk arra a testrészre, ahol a feszültséget, terhelést érezzük, és figyeljük, míg a negatív energia fokozatosan pozitív energiává, életerővé alakul. Ezek a kimerítő, negatív érzel-mek pozitív energiává alakulnak. „Mosolyogjuk el” az ártalmas ér-zelmeket. A mosoly energiája képes életerővé alakítani olyan negatív emóciókat, mint például a harag, a stressz, a félelem vagy a türel-metlenség – feltéve, ha esetleg mosolygunk ezekre az érzelmekre.

Mosolygással űzzük el a fájdalmat és a betegséget
Ha testünk bármelyik részén fájdalmat vagy kellemetlenséget ér-zékelünk, illetve ha valamelyik szervünk megbetegedett, mosolyog-junk minél többet ezekre a részekre; töltsünk több időt velük, moso-lyogjunk és beszéljünk hozzájuk, figyeljünk a visszacsatolásra min-daddig, amíg érezzük, hogy ellágyulnak és megnyílnak, színük pedig felélénkül, kivilágosodik.

Az életenergia tárolásának, előhívásának keleti módszere
PA KU A

Összpontosítás a test energiaközpontjára
Összpontosítjuk és testünk közepén tartjuk a Csit
Cél: belső energiáink általános mennyiségének növelésére, amely azáltal, hogy az energiát tényleges fizikai középpontunkba sűríti, helyreállítja a szervezet egyensúlyát.
Sorrend:
1. Kényelmesen ülünk egy széken, térdünk párhuzamos és derék-szögben hajlított, egymástól vállszélességre. Talpunk felfekszik a talajon. Végezhetjük a gyakorlatot fekve is. Jobb kezünket lefelé fordítva, a felfelé néző bal kezünkre helyezzük, és hagyjuk ölünkben nyugodni. Tudatunkat megtisztítjuk a gondolatoktól, magunk elé képzeljük a kék, felhőtlen égboltot.
2. Az a feladatunk, hogy köldökünk köré rajzoljuk a Pa Kuát, egy koncentrikus nyolcszögekből álló mintát. A gyorsabb tanulás kedvé-ért először ujjunkkal rajzoljuk hasunkra a képzeletbeli vonalakat. Később, amikor már eleget gyakoroltunk, elég lesz gondolatban el-végezni a műveletet.

3. Köldökünk tájékára összpontosítva elképzeljük, hogy egy óra számlapja, amin a köldök jelenti a középső pontot. Legfelül van ti-zenkét óra, balra három óra, alul hat óra, jobbra pedig kilenc óra.
4. A gyakorlatot félig lehunyt szemmel végezzük, félig kifelé fi-gyelve arra, amit éppen csinálunk, félig pedig befelé arra, hogy mit érzünk. Később, amikor már megtanultuk a gyakorlatot, becsukhat-juk a szemünket, hogy teljesen az érzéseinkre koncentrálhassunk. Így edzzük az agyunkat, hogy felismerje a különféle érzeteket, illetve hogy megtanulja külső segítség nélkül is irányítani energiánkat.
5. Egyik ujjunkat 7,5 cm-rel köldökünk fölé, a tizenkét órához helyezzük. Ezen a nyolcszögön minden oldal 6 cm hosszú. Ujjunkat elmozdítjuk 3 cm-rel jobbra, a felső oldal kezdőpontjára.
a) Ujjunk hegyével jobbról balra haladva vízszintes vonalat rajzolunk.
b) Még egy vonalat húzunk rézsutosan, az óramutató járásá-val megegyező irányban.
c) Ezután függőleges vonalat húzunk felülről lefelé a bal ol-dalon, a háromórai állásnál.
d) Majd még egyet rézsútosan lefelé és jobbra.
e) ezt követően balról jobbra vízszintes vonalat húzunk a hatórai álláson át.
f) Rézsútosan jobbra felfelé húzunk egyet.
g) Majd még egyet függőlegesen, alulról felfelé, a kilencóra állásánál.
h) Végül pedig rézsútosan balra felfelé húzunk egyet, és visszatérünk a kiindulási ponthoz.
Kész van tehát a Pa Kua első, legkülső nyolcszöge.
6. Megismételjük az iménti gyakorlatot, de ezúttal a köldöktől 5 cm-re. Így minden oldal nagyjából 4 cm hosszú.
7. Újra megismételjük a gyakorlatot, de ez esetben 2,5 cm-re a köldöktől. Az oldalak hossza körülbelül 2 cm.
8. Újból megrajzoljuk a koncentrikus oktogont a köldökünk kö-rül, de ezúttal gondolatban. Becsukjuk a szemünket és összpontosí-tunk. Újra és újra elismételjük, amíg egészen tisztán nem érezzük. Ily módon megtanítjuk tudatunkat, hogyan kell önállóan megrajzolni a Pa Kuát, illetve hogyan kell az energiát irányítani.
9. Addig ismételjük a gyakorlatot, míg tökéletesen nem megy. Ha elveszítjük a fonalat, próbáljuk meg megint az ujjunkkal. Jobb, ha nem ruhán át, hanem közvetlenül a bőrünkre rajzolunk. Ezt addig ismételgetjük, amíg újból rá nem érzünk. A gyakorlat hatására köl-dökünk körül egy háló alakul ki, amely összegyűjti és megfogja az energiát. (A Pa Kua egy nagyszerű energiagyűjtő minta. Felhasznál-hatjuk, hogy testünk bármely részén energiát halmozzunk fel.)
10. Most megtanuljuk aktiválni és „megnyitni” energiáinkat, hogy később bármikor bekapcsolhassuk. Köldöküktől kiindulva uj-junk hegyével egyre növekvő és táguló spirális köröket rajzolunk. Közben vigyázunk, hogy ujjunk vége mindvégig érintse hasunkat. A férfiak az óramutató járásával ellentétes irányban, tizenkét órától kilenc, hat, három és újra tizenkettő felé. A nők az óramutató járásá-val megegyező irányban, tizenkettőtől három, hat, kilenc, majd újra tizenkettő felé. Fokozatosan, belülről kifelé haladunk, amíg ujjunk a tizenkét óra állásánál el nem éri az alsó bordákat, illetve a hat óra állásánál a szeméremcsontot. Kilenc spirális kört írunk le kifelé, majd hatot befelé haladva. Közben mindvégig megőrizzük a Pa Kua energiahálójának vizuális képét.
Az ebben az irányban forgó spirál megnyitja és aktiválja a test energiaközpontját. Legvégül úgy kell lepecsételni, hogy egyik tenye-rünk közepét köldökünkre helyezzük, majd rárakjuk a másikat. A férfiak bal kezüket tegyék alulra, a nők a jobbot. Köldökünkre össz-pontosítunk, majd képzeletben levisszük hozzá a belélegzett levegőt. Rendkívül fontos, hogy a gyakorlat után be is zárjuk az energiaköz-pontot. Ezért, miután kinyitottuk, a folyamatot meg kell fordítani, hogy az energiát biztonságban visszahozzuk testünk közepére. Ha ezt elmulasztjuk, s az energiacentrum nyitva marad, elveszthetjük felette uralmunkat, ami végül egészségügyi panaszokhoz vezethet.
11. A gyakorlat köldökünk tájára, azaz az energia elsődleges köz-pontjába gyűjti össze a Csit. Ez az a hely, amelyen át még magzatko-runkban először megkaptuk az öröklött Csit. Ez az „otthon”. Energi-ánkat ebbe a pontba gyűjtve össze szilárdnak és biztonságban tud-hatjuk azt.
Ha tovább akarunk lépni és az energiát szeretnénk még erősebben koncentrálni, a Pa Kuát 4 cm átmérőjűre tömörítjük.
Ha energiánkat szeretnénk még erősebben összpontosítani, har-minchat spirális kört írunk le kifelé és huszonnégyet befelé.
Ha több energiát szeretnénk összegyűjteni, tudatunk segítségével veszünk fel külső Csit a környezetünkből (a napfényből, a fűből, a fákból és a virágokból, a Holdból és a csillagokból, az égből és az űrből stb.).
Végezzük el a gyakorlatot minden nap. Végezzük el bármikor, ha bizonytalannak, kiegyensúlyozatlannak érezzük magunkat, és újra meg akarjuk lelni középpontunkat.
Ha már képesek vagyunk gondolatban végezni a gyakorlatot, ön-magunkhoz vezető kulcsként is használhatjuk. Ha még nem igazán megy, mert energiánk túl vad és zabolátlan, vagy mert túl lusta és nehézkes, akkor egyenlőre elég, ha csak figyeljük működését. A Pa Kua irányításával képesek leszünk teljes energiakészletünk felett uralkodni. Használhatjuk a gyakorlatot arra is, hogy erősítsük és mennyiségileg növeljük testünk energiáját.
Használjuk bármikor, amikor csak szükségünk van rá. Használ-juk alvás előtt. Tegyük automatikussá, hogy magától menjen, anél-kül, hogy foglalkozni kellene vele.
A Pa Kua aktiválása köldökünk körül egyike a legfontosabb tech-nikának, amelyekkel képesek leszünk szabályozni, erősíteni és újra-tölteni testünk energiáját. Próbáljuk csak ki!

Útravaló

A leendő transzcendentális terapeutának és mestereknek szólok most néhány keresetlen szót. A transzcendentális elementál hatalmas erő. Aki ennek birtokában van, szinte mindenre képes. Egyre nem használhatja: ártásra. Jegyezzük meg ezt a tanácsot! Az Úr hatalmas erőt adott nekünk, amit szorgalommal, sok gyakorlással tökélyre vi-hetünk. Szinte minden problémára választ tudunk adni, és a megol-dás kulcsát is kézhez kapjuk. Az agy manipulálása veszélyes eszköz. Csak erkölcsileg tiszta és egészséges személy élhet e tudással.
Legyünk büszkék e tudásra, de ne legyünk kevélyek. Ne hasz-náljuk szemfényvesztésre s magamutogatásra. Végezzük munkánkat a legjobb tudásunk szerint. Vezéreljen bennünket a szeretet, a segí-teni akarás. És ha sikerül kitörölni néhány könnyet a szemekből, és mosolyt varázsolni bánatos arcokra, akkor már nem dolgoztunk hiá-ba. Az Úr ránk mosolyog, és vigyáz munkánkra.
Ne felejtsük el magunkat állandóan tovább képezni, és másokat tanítani! Tanítva tanulni.
Balogh Gyula Bogumil


Ideje: Augusztus 10, szerda, 23:42:18 - bogumil

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
Vissza Rovathoz

Életünk napjaink

"A stressz átalakítása pozitív energiává" | Belépés/Regisztráció | 0 hozzászólás
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.28 Seconds