[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 238
Tag: 1
Rejtve: 0
Összesen: 239

Jelen:
Tagi infók Ramirez Küldhetsz neki privát üzenetet Ramirez Ramirez


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Véleményem az e-könyv olvasókról
thomba

...hamarosan magyar nyelvű könyvek is megjelenhetnek majd a Kindle e-könyv olvasókon. Ami természetesen a magyarul író szerzők lehetőségeit is jelentősen bővíti majd..


Egy, a Literában közölt cikkben olvasom, hogy továbbra is bizonytalan az e-könyvek sorsa Magyarországon. Ennek részint a letölthető könyvekre kivetett magas áfa az egyik oka. Viszont az is kétségtelen, hogy egyelőre még elég borsos árat kérnek az e-könyv olvasókért, valamint az is, hogy többféle van belőlük, amelyek ritkán kompatibilisek egymással. Mindamellett tagadhatatlan, az Amazon Kindle nevű e-könyv olvasója veri a mezőnyt. Ennek további térnyerését feltehetőleg előmozdítja majd az az eshetőség, amiről most olvastam egy amerikai hírportálon. Eszerint az sem kizárt, hogy a Kindle egy-két éven belül ingyenesen hozzáférhető lesz bárki számára. Erre ugyan nem veszek mérget, viszont lehetetlennek sem tartom.
Az e-könyv olvasóknak, valamint az elektronikus úton terjesztett könyveknek – bármilyen szempontból nézzük – nagy jövőjük van. Előnyei az olvasó szempontjából többé-kevésbé ismertek. Másodpercek alatt otthonról is letölthető a kívánt könyv, újságcikk, blog, folyóirat stb. Tulajdonosa egyszerre több könyvet vihet magával strandra, váróterembe, bárhova, ahol éppen olvasni támad kedve.
Nem utolsó sorban az elektronikus könyvkiadás, s ehhez kapcsolódva egy e-könyv olvasó a szerzőknek is, eddig soha nem tapasztalt, lehetőséget biztosít. Ezt az alábbi példával igazolnám:
Az észak-karolinai Raleighban élő Elisa Lorella 2006-ban írta Faking it (szabad fordításban: Imitálva) című regényét, amelyet egymás után utasítottak vissza a hagyományos kiadók. Belefáradva a sikertelenségbe, előbb egy print-on-demand (azaz igény szerinti kiadás, illetve nyomtatás) kiadóhoz fordult, amiért, ha nem is sokat, de fizetnie kellett. A szerző minden lehetséges módon igyekezett népszerűsíteni regényét, mégsem járt említésre méltó sikerrel. Tavaly előtt azonban elhatározta, hogy az Amazonon keresztül feltölti regényét a Kindle e-könyv olvasókra. Ms. Lorellának ez egy garasába se került, igaz, a könyv sikerét sem garantálta senki és semmi. Legfeljebb a kilencvenkilenc centben meghatározott ár. Ez a kb. kétszáz forintnak megfelelő összeg senkit sem kopaszt meg az utolsó fillérig. Ezért az árért lehet kísérletezni. És persze kell is, mert ismerjük el, egy csomó olvashatatlan, dilettáns írás is megjelenik ilymódon.
Én magam nem olvastam Ms. Lorella regényét, így semmiféle véleményt nem tudok alkotni róla. Elég lehet azonban az olvasóknak a letöltött mennyiségben kifejezett véleménye. A tavalyi évben, az időközben megírt folytatással (Ordinary World – Közönséges világ) együtt a két könyv ötvenkétezer olvasóval büszkélkedhet, s a Faking it című az Amazon (e-könyves) bestseller listáján a hatodik helyre tornázta fel magát. A szerző több mint húszezer dollárt zsebelhetett be a tavalyi év során. Azt hiszem, bármelyik magyar író elfogadná ezt a keresetet. Én holtbiztos.
S hogy a könyvkiadásnak ez a formája mennyire kezd elterjedni, annak igazolásául álljon itt néhány adat. Amazon – ma már a világ legnagyobb forgalmat lebonyolító könyvterjesztője – a tavalyi évben több könyvet adott el e-könyv formátumban, mint amennyi hagyományos, nyomtatott könyvet. Az e-könyvek idei évi, várható forgalmát – világszerte – huszonnégy milliárd dollárra becsülik. S hogy az e-könyvek ma már az ismert írók körében is egyre népszerűbbek, azt kétségtelenül bizonyítja, hogy két olyan világhíres író, mint Stephen King és Paulo Cuelho is ebben a formátumban adták közre legújabb regényeiket.
A magyar érdeklődőknek elmondhatom, hogy másfél hónapja feltett kérdésemre azt a választ kaptam az Amazontól, hogy kutatják a magyar nyelvű kiadás és terjesztés lehetőségeit. Azaz – ha minden igaz – hamarosan magyar nyelvű könyvek is megjelenhetnek majd a Kindle e-könyv olvasókon. Ami természetesen a magyarul író szerzők lehetőségeit is jelentősen bővíti majd.
A fentiekhez még csak annyit fűznék hozzá, hogy tavaly – Európából Amerikába utazva – a hajón számtalan Kindle olvasót láttam az utasok kezében. Néhányat kifaggatam, és mindegyik áradozott róla. Ezen felbuzdulva, karácsony előtt, én is beszereztem egyet. Ritkán kerül a kezembe, mert a feleségem elhappolta előlem, azon az alapon, hogy neki vettem ajándékba. Azóta nem volt hagyományos könyv a kezében, pedig rendszeresen olvas. A Magyar Elektronikus Könyvtárról is letöltöttem néhány olvasnivalót, amit az Amazon díjmentesen konvertált PDF változatról az általuk alkalmazott ún. Mobilpocket formátumra. Van amelyik tökéletes és van, amelyik hibákkal teli. Hogy ennek mi az oka, arra nem tudom a választ. De biztosra veszem, hogy az Amazon előbb-utóbb ki fogja küszöbölni a jelenleg még tapasztalható hibákat. Amelyek természetesen csak a magyar nyelv nehézségei miatt jelentkeznek. Angolul, németül, franciául vagy spanyolul minden tökéletes. Élvezhető és olvasható. Anélkül, hogy reklámoznám – ami természetesen nem áll érdekemben – csak ajánlani tudom. Bízvást persze abban, hogy a magyar nyelv is csak idei-óráig jelenthet – ám addig is könnyen áthídalható – akadályt.
És még egy, utólagos megjegyzés: Ms. Lorella, az Amazonnal egyetértésben, nemrég kettő dollár kilencvenkilenc centre emelte fel (ha már lúd, legyen kövér) letölthető könyveinek árát. Tudniillik az Amazon minden eladott (vagy letöltött) példány után 70 százalékot fizet a szerzőknek. Eszerint Ms. Lorella az idén még nagyobb bevételre számíthat.
Ideje: április 06, szerda, 20:14:03 - Administrator

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
"Véleményem az e-könyv olvasókról" | Belépés/Regisztráció | 3 hozzászólás | Search Discussion
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

Re: Véleményem az e-könyv olvasókról (Pontok: 1)
- Anna1955 Ideje: április 09, szombat, 20:20:53
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Ez egy nagyon nagy lehetőség, és örülök, hogy felhívtad rá a figyelmet. Nagyon lényeges azért is, mert elterjedésével kevesebb papírt fog az emberiség használni, és így talán az erdőknek lenne esélyük megmaradni.
Szeretettel olvastalak: Anna :)))



Re: Véleményem az e-könyv olvasókról (Pontok: 1)
- mickey48 Ideje: április 28, csütörtök, 08:58:24
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Valóban hatalmas lehetőség egy írogató embernek, ha a jövő felé tekint. Mindenképpen várok Tőled valami értesítést, ha magyarul is elérhető a lehetőség. Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül
Tisztelettel - Miki



PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.36 Seconds