[ Kezdőlap ][ Házirend ][ Blog ][ Irodalom Klub ][ Minden Ami Irodalom ][ Olvasóterem ][ Képtár ][ Műterem ][ Fórum ]
Hoppá !!!

Kedvenc versek
a You Tube-on
Tedd fel a kedvenceidet.




Ellenőrizd a helyesírást,
ha nem vagy biztos benne!




Tagjaink könyveit itt rendelheted meg



Fullextra Arcképtár


Küzdőtér

Szia, Anonymous
Felhasználónév
Jelszó


Regisztráció
Legújabb:
: MLilith
Új ma: 0
Új tegnap: 0
Összes tag: 9161

Most jelen:
Látogató: 119
Tag: 0
Rejtve: 0
Összesen: 119


Üzenőfal
Arhívum   

Csak regisztrált felhasználók üzenhetnek. Lépj be vagy regisztrálj.

Szolgáltatások
· Home
· Arhívum
· Bloglista
· Fórumok
· Help
· Hír, cikk beküldő
· Irodalom
· Irodalom Klub friss
· Journal
· Keresés
· KIRAKAT
· Kirakat Archivum
· Magazin
· Mazsolázó
· Mazsolázó Archivum
· Mazsolázó beküldő
· Minden Ami Irodalom
· Mindenkinek van saját hangja
· Műterem
· Nyomtatási nézet
· Olvasóterem
· Partneroldalak
· Privát üzenetek
· Személyes terület
· Témák, rovatok
· Üzenőfal
· Összesítő

cheap cigarettes sorry.
Test és lélek
bogumil

Jól jegyezzük meg: nem attól boldog az ember, amit kicsikar a sorstól, hanem amit önmagából adni tud a társadalomnak.


Az ember, mint szuverén lény a fogantatásakor kapott életenergiából gazdálkodik életciklusa folyamán. Az életenergia minősége függ a genetikai program információs tényezőitől. Ezek pedig: a fogantatás pillanatában fennálló bolygók egymásra hatásai és a napszél energia.
Tehát az egyén sorsa fogantatása pillanatában eldöntött. Az életprogram (genetikai kód) kijelöli számára az élete folyamán bejárandó életutat (karma). Az életút testre szabott feladatokkal van kikövezve. Az viszont, hogy az ember, mint szuverén lény mennyire tudja teljes testi erejét és lélekenergiáját a feladat végrehajtásának alárendelni, még egy tényezőtől függ: a környezet hatásaitól.
Ha ideális a két szülőpár közötti kapcsolat (két nem találkozása), akkor elmondhatjuk, hogy a kisgyermek ideális körülmények között kapja indíttatását az életút elején.
Az már aztán rajta múlik, hogy ezt az életminőségben hogyan használja ki a későbbiek folyamán. Ha az óvodában vagy iskolában objektív akadályok, úttorlaszok emelkednek, azt vagy átugorja megkerüli, vagy fejjel nekimegy, s a torlasz maga alá temeti.
Ha a fogantatás pillanatában eldőlt, hogy az egyén kifelé vagy befelé forduló (nyitott vagy zárt) már a kezdetekkor látszani fog, hogy vezéregyéniség (domináns jelleg), vagy szürke egér (alárendelt) szerepet fog a későbbiekben betölteni.
Az embert érzelmei vezérlik! A test és a lélek kölcsönhatásaként információs és érzelmi áramlatok határozzák meg cselekedeteit egy-egy közelebbi vagy távolabbi cél elérésében. Amennyiben a cél (karma) végigjárása közben akadályok gördülnek elébe, akkor már a fogantatáskori nap-szél energia és csillagállás alapján fog cselekedni azok leküzdésében. A test és lélek kölcsönhatása mindenképpen meghatározó jelleggel bír. Ha tehát a lélek a test börtönébe zárva senyved, akkor depresszió, búskomorság, apátia lesz úrrá az egyénen, az út elkanyarodik, majd esetleg önmagába visszatérve öngyilkosságba torkollik. Amennyiben viszont a lélek kap valahol éket, akkor a testen manifesztálódnak a lélek sérülései és különböző testi megbetegedéseket produkál. A kettő szorosan összefügg egymással.
2.
A kisgyermekkor meghatározó az ember életében. A gyermekhez legközelebb álló lény. az anya. Ha az anya az óvó, tápláló, szeretetet adó szerepet jól végzi, nincs baj. A baj akkor kezdődik, amikor az anya elnyomóként jelenik meg a gyermek életében. A kisgyermekkori akaratelnyomás, saját akarat ráerőszakolása, a cselekvés behatárolása és az elnyomó akaratának függvényévé váló tényező lesz, akkor a felnövő egyén határozatlan, bizonytalan, sérülékeny emberré válik. Úgy érzi a későbbiekben, hogy az elnyomó (anya) nélkül elveszett, és minden cselekedetét az vezérli, hogy “anya mit szólna hozzá, ha...?”.
Amennyiben az apa a domináns jelleg, s rabiátus, uralkodó, sőt fenyítő szelleme uralkodik, akkor a gyermek szintén egy határozatlan karakterré válik. Ha mindkét szülő elnyomóként viselkedik, akkor a gyermek előtt két út áll a későbbiek folyamán. Ha gyenge a napszél energiája, akkor sodortatja magát az áramlattal, s hagyja, hogy a szülei irányítsák lépteit, amíg azok élnek. – A szülők elvesztése katarzishoz, teljes lelki és testi összeomláshoz vezethet. – Ha viszont a génekben hozott információs energiák erősek, akkor lerázza az elnyomókat, és kitör. Elhagyja a szülői házat, lázad és domináns egyénné válva jó szervező (saját életét is megszervező) sikeremberré válik.
Az ember rövid élete folyamán sok elnyomóval találkozik. Minden elnyomó egy-egy tégla az ember karmájának boltozatán. ha túl sok az elnyomó, és sem kitérni sem kitörni nem tudunk előlük, akkor ezek az elnyomó téglák boltozatot alkotva életutunk felett, bezárnak bennünket önmagunkba. A test és a lélek az objektív körülmények csapdájába esik, és megadja magát. Két út áll előtte: vagy elpusztul vagy elfut önmaga , a körülmények elől és új egyéniségbe bújik. Ez is megoldás, de mivel nem teljesíti karmáját, boldogtalanná válik.
Minden emberben benne van a kudarcélmények feldolgozásának tudománya. Van, aki a kudarcokból erőt merít, van, aki összeroppan alattuk.
A lélek harmóniáját, az érzelmi áramlatok egyensúlyát a megfelelő mennyiségű sikerélmény alapozza meg, s erősíti azt. Ha valakit állandóan lekicsinyelnek, a sarokba rugdosnak, az elkallódik, még ha tehetséges is. Ha viszont akár egy középszert is állandóan dicsérnek, buzdítanak, az kibontakozhat, és sikeremberré válhat.
Tehát az érzelmek nagyban befolyásolják a lélek komfortérzetét. És, ha az ember jól érzi magát a bőrében, akkor hasznos lehet a társadalomra.
3.
Az embert az érzelmek vezérlik. Amennyiben már magzat- majd kisgyermek-, ifjú- és felnőtt korban megfelelő inger-gazdag, érzelmek által fűtött környezetben nő fel, akkor a benne akkumulálódó szeretetet a későbbiekben ki tudja árasztani környezetére. Akit kiskorában szeretnek, az egész életében viszontszeret. Nézzük meg, hogyan reagálnak egyesek a macskára vagy kutyára. A kiegyensúlyozott érzelmi áramlatokból fűtött egyén lehajol az állathoz és ellenállhatatlan anyáskodó ösztönt, érez arra, hogy megsimogassa, ölébe vegye azt az állatot. Ha történetesen egy szép lovat vagy egy oroszlánt lát, amit nem tud babusgatni, akkor lelkét szeretet futja át: megérinti a boldogság áramlata.
Aki nem kapott elég szeretetet kiskorában, ha macskát, kutyát, gyíkot vagy pókot lát, akkor rákiált, belerúg, földhöz vágja, csomót köt a farkára, vagy éppen letöri a gyíkocska farkát. Nem tehet róla: a szadizás, a gonoszság a tudatalattijából jön, s embertársaival is kegyetlen, elnyomóként fog viselkedni.
Az elnyomók a kisgyermekkorban ki vagy át nem élt szeretet áramlatot uralkodási, dominancia vággyal helyettesítik. Nekik a pénz nem a másik segítésére, ajándékozásra kell, hanem a milliókat élére rakva, zsugori (Harpagon) módján élve a hatalom, a siker oltárán áldozzák fel. Attól boldogok, ha gazdagságukat mutogatni tudják, ha irigylik és csodálják őket. Nincsenek tisztában azzal, hogy magamutogatásuk gyűlöletet kelt irányukban.
Aki megfelelő szeretetet kapott és adakozik, az, boldog. Nem vagy csak kevésbé betegszik meg. Hamar legyőzi az akadályokat, úrrá lesz a bajokon.
Tehát a boldog ember a közösséggel, mint támasszal, egymással kölcsönhatásban sikeresen végigjárja életútját, s szeretetben, boldogan áll az Úr elé, ha el kell hagyni a földi létet.
Figyeljük csak meg, hogy a boldogtalan, kiegyensúlyozatlan, betegségben nyögő egyének ragaszkodnak körömszakadtáig az élethez. Miért? Azért, mert a tudatalattijuk nem akarja engedni őket. Nem akarja, hogy megfutamodjanak sorsuk végigélésétől. Mivel a halál menthetetlenül lekaszálja őket, a következő életükben csak úgy tudnak nagyobb elánnal indulni, ha megtagadják gaztetteiket, s vagyonukat szétosztják, vagy alapítványba fektetik. Lásd: II. József a halálos ágyán visszavonta rendeleteit.
4.
A szervi megbetegedések mind azt mutatják, hogy a lélek nem érzi jól magát a testben és figyelmeztet bennünket, hogy változtassunk életformánkon. Íme néhány eklatáns példa.
VESEBAJOK
A vesék megbetegedése mindig a párkapcsolatok rendezetlenségét, a környezettel, a családdal, munkatársakkal és az egész világgal való szembenállást mutatják.
EPE ÉS MÁJ
Az epe, és májbajok a lélek által igényelt elvárások kiélésének hiányára utal. Irigység, bosszúvágy a világ ellen, mert nem kapja meg amire vágyik. Keserű (epés) megjegyzések, gúny és lesajnálás a fő jellemző rájuk. Epekő, májelégtelenség, méreganyag felhalmozódás és legtöbbször májrák a vége.
ALLERGIÁK
Általában az életviszonyok megváltoztatásának igénye. De, mivel nincs kitörési lehetősége, belső agresszió fejlődik ki és allergiához vezet. (A szervezet önmagát bünteti).
ARTRITIS REUMA
Az ilyen egyén általában rabiátus, makacs és hajthatatlan, szemben áll környezetével. Elvárja, hogy szeressék, de semmit sem tesz azért, hogy megszerettesse magát. Viszont a felé áramló spontán szeretet elől elzárkózik. Nem engedi, hogy szeressék!
ÁGYBAVIZELÉS
A szorongás kivetése. Valamelyik vagy mindkét szülőtől való félelem. A követelmények erejét meghaladó súlyától való félelem. Iskolatárs-, tanár konfliktus és később a munkahelyi teljesítés számára megoldhatatlan feldolgozása.
CUKORBAJ
Egyértelműen a szeretethiányra mutat. Soha nem szerette senki. Nem érintette meg a szeretet. A szeretetigény cukorbajba torkollik.
ELHÍZÁS
Belső ürességet jelez. Szeretetéhség, gyöngédség iránti vágy, én-gyengeség, hamis énkép. Hogy a boldogságrohamot pótolja szervezetében édességeket, csokoládét zabál, amitől szerotononin (boldogsághormon) szabadul fel az agyában. A szeretet önimádatba csap át.
EMÉSZTÉSI ZAVAROK
Szellemi túltápláltság, a bírálat megemésztésére való képtelenség. Mivel nem tud lazítani, ezért agresszív környezetével.
IMPOTENCIA
Félelem és teljesítménydrukk, bűntudat, tapasztalatlanság, bizonytalanság önmagában, hamis várakozások, túlságos felajzottság.
Ez a kis szemelvény is mutatja, hogy mennyire összefügg a test és a lélek kapcsolata.
5.
A boldogság, mint tényező, nagyon fontos az ember életében. “Boldog ember az, aki jól érzi magát a bőrében.” – mondja a közmondás. Bizony ez telitalálat. A teremtő, amikor saját képmására megalkotta az embert, akkor a boldogságot és a szeretetet adta neki ajándékul.
A szeretet, szerelem, kéjvágy és kéjérzet, a vágyak kiélése mind hozzátartozik az ember komfortérzetéhez.
Sokféle út vezet a boldogság eléréséhez. Van, akit a vagyonszerzés, az üzleti sikerek, a pénz boldogít. A maga módján ez az egyén is boldog. Van, aki akkor boldog, ha egyensúlyban van önmagával, környezetével, szeret, és szeretve van mások által. Van, aki attól boldog, ha adhat, ha szétosztogathatja javait, a szívét, a lelkét... Boldog, ha másoknak örömet okozhat. Bizony a másoknak okozott bőkezű szeretet kiárasztás minket is boldoggá tesz.
Nem minden a gazdagság, a kényelmes élet. Mert a jólét tunyává teszi a lelket majd a testet is. És, ha a lélek eltunyul, akkor előbb-utóbb testi megbetegedéseken át, jelez, hogy hiányzik neki valami.
Van, aki a gazdagságát, utazgatásokkal töltve idejét, a világ megismerésére használja ki. Van, aki az alkotásba merülve fest, ír, olvas, műtermeket látogat, gyönyörködik és így építi lelke katedrálisát. Nézzük csak meg az amerikaiakat! Már kisgyermek kortól elkezdik testük és lelkük igába fogását, lelki és testi trenírozásukat. Megtanulják az önmenedzselést, és amíg nyugdíjba nem mennek, feszesre spannolt idegekkel és izmokkal jelen vannak, mert ott nem lehet lazítani. Aki elbambul, az kiesik a sorból és kihull, mint férges alma. Az egész hasznos életút kétharmadát teszi ki önmaguk menedzselése, egzisztenciájuk felépítése. Amikor már kifizették a házukat, autójukat, és felnevelve útra indították gyermekeiket, akkor elmennek nyugdíjba és elkezdik élni saját életüket.
Azt, ami szunnyadt bennük, most megvalósítják: egyetemre járnak, művészetet, nyelveket, tudományokat tanulnak. Alkotnak, és a magas nyugdíjból utazgatnak a világban. Az életük hátralévő húsz évében csak a test és a lélek harmóniájának összehangolására figyelnek. Új karaktert alkotva maguknak, végigjárják életútjukat.
Igen! Így kellene lenni nálunk is. Mi csak szerényen tudunk hobbinknak élni. De, az aki a létfenntartási harcban még az önmegvalósításra is tud időt fordítani, és a test és lélek állandó karbantartására, trenírozásra is szakít időt, az, boldog, függetlenül attól, hogy a világ mely pontján született.
Mert jegyezzük meg: nem attól boldog az ember, amit kicsikar a sorstól, hanem amit önmagából adni tud a társadalomnak.




Ideje: December 15, péntek, 15:31:23 - fullextra

 
 Nyomtatható változat Nyomtatható változat  Küldd el levélben! Küldd el levélben!
Vissza Rovathoz

Anomáliák térben és időben

"Test és lélek" | Belépés/Regisztráció | 2 hozzászólás | Search Discussion
Minden hozzászólás a beküldő tulajdona. Nem feltétlenül értünk egyet velük, és nem vállalhatunk felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj

Re: Test és lélek (Pontok: 1)
- zsuzsuzsu Ideje: December 15, péntek, 20:32:13
(Adatok | Üzenet küldése | Blog)
Mindig örömmel olvasom cikkeidet, mivel ezernyi gondolatot adnak. Ez a mostani is, egyben nagyon logikusan felépitett.

Teljesen egyet értek azzal, hogy mindenannyian más-más körülmények közé születünk, s ez alapjában véve befolyásolja egész életünket. Szinte nem tudunk szabadulni töle.

És mégis. Egy dolgot máshogy gondolok, azaz máshogy fogalmaznák. Természetesen az embert alapjában véve az érzelmei irányitják. S itt idézném mégis a meggyözösdést, azaz, hogy az ember eljusson értelme /!/ megújulására, hogy kedvelej az Istennek ama jó, kedves és tökéletes akaratát. S erre mindannyian képesek vagyunk, de nem az érzelmünkkel, hanem értelmünkkel. No persze érzéseinket soha nem tudjuk kivonni.

Köszönöm, hogy irtál, tetszett!
Zsuzsi




PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.36 Seconds